Objevte nejvýhodnější letenky

Bangladéš Bangladesh National Zoo

Ubytování Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je jednou z nejchudších zemí světa a to se projevuje i v podobě nedostatku moderních a kvalitních ubytování. Avšak turisté, kteří sem přijíždějí, by měli vědět, že existuje možnost ubytování v blízkosti největšího zoologického parku v Bangladéši – Bangladesh National Zoo.

Bangladesh National Zoo se nachází v Dháce, což je hlavní město Bangladéše. Tento zoologický park byl založen v roce 1974 a rozkládá se na ploše přes 80 hektarů. Zde se nachází asi 2 000 zvířat a více než 200 druhů ptáků. Mezi nejoblíbenější zvířata patří tygři, sloni, nosorožci, levharti a hroši.

Pro turisty je tedy ideální umístit se v blízkosti Bangladesh National Zoo a to především kvůli možnosti rychlého přístupu do zoologického parku. V okolí se nachází několik hotelů a hostelů různých cenových kategorií.

Nejlevnějším ubytováním je například hostel pod názvem “Dhaka White House”. Tento hostel se nachází jen 3 km od Bangladesh National Zoo a nabízí základní vybavení jako je společná koupelna, bezplatné Wi-Fi připojení a televize. Cena za jednu noc se pohybuje kolem 5 dolarů, což je poměrně přijatelná cena.

Pro turisty, kteří chtějí investovat trošku více peněz do ubytování, existuje například hotel “Hotel Green Hill”. Tento hotel nabízí skvělé vybavení včetně klimatizace, vlastní koupelny, televize a minibaru. Cena za jednu noc se pohybuje kolem 45 dolarů.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, doporučujeme se zaměřit na hotely v centru města Dháka, které se nachází vzdálenější od Bangladesh National Zoo. Jedním z nejluxusnějších hotelů je například “InterContinental Dhaka”, který nabízí klimatizované pokoje s vlastní koupelnou, satelitní TV a minibarem. Cena za jednu noc se pohybuje kolem 140 dolarů.

Všechna ubytování jsou zařízena podle mezinárodních standardů a jsou vhodná pro turisty, kteří hledají bezpečné a čisté ubytování v Bangladéši. Díky blízkosti Bangladesh National Zoo mohou návštěvníci strávit nezapomenutelné zážitky a zároveň si vychutnat komfortní ubytování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Bangladesh National Zoo


Q: Jaké jsou otevírací hodiny Bangladéšského národního zoologického parku?
A: Bangladéšský národní zoologický park je otevřen pro veřejnost každý den od 8:30 do 18:00 hodin.

Q: Kolik stojí vstupné do Bangladéšského národního zoologického parku?
A: Vstupné do Bangladéšského národního zoologického parku je různé pro různé kategorie návštěvníků, jako jsou Bangladéšané, zahraniční turisté, studenti atd. Cena se pohybuje od 30 taka do 200 taka.

Q: Kde se nachází Bangladéšský národní zoologický park?
A: Bangladéšský národní zoologický park se nachází v Dháce, hlavním městě Bangladéše.

Q: Kolik zvířat je v Bangladéšském národním zoologickém parku?
A: Bangladéšský národní zoologický park má více než 2 000 zvířat patřících k různým druhům.

Q: Je v Bangladéšském národním zoologickém parku možné nakrmit zvířata?
A: Ne, v Bangladéšském národním zoologickém parku není povoleno krmit zvířata, protože může ohrozit jejich zdraví a životnost.

Q: Je v Bangladéšském národním zoologickém parku povoleno fotografování?
A: Ano, fotografování je povoleno, ale pouze bez blesku. Je také nutné respektovat bezpečnost zvířat a ostatních návštěvníků.


Letenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladesh National Zoo, také známý jako Dhaka Zoo, je zoologická zahrada nacházející se v Bangladéši, v hlavním městě Dháce. Tato zoo byla založena v roce 1974 a stala se jednou z hlavních atrakcí města.

Zoo se rozkládá na ploše více než 186 akrů a hostí více než 1800 zvířat z různých druhů z celého světa. Mezi ně patří tygři, lvi, sloni, nosorožci, krokodýli, medvědi a mnoho dalších.

Jednou z největších atrakcí této zoo je koala, který byl dovezen z Austrálie. Kromě toho je v zoo také uváděno mnoho vzácných ptáků, včetně pštrosů, papoušků, pelikánů a orlů.

Další zajímavou atrakcí jsou akvária, která hostí vodní živočichy, jako jsou krevety, chobotnice a mnoho různých druhů ryb. Kromě toho je zahrada také domovem pro krokodýly, a to jak sladkovodní, tak i slanovodní.

Zoo nabízí také mnoho aktivit a zábavy pro návštěvníky, včetně možnosti projížďky na slonech, jízdy na koni a malého parku pro děti. Pro turisty jsou k dispozici průvodci, kteří vám budou vyprávět zajímavé informace o zvířatech a historii zahrady.

Vstupenky do zoo jsou poměrně levné a návštěva této atrakce je velkým zážitkem pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pokud tedy hledáte zajímavou aktivitu během své návštěvy Bangladéše, navštivte Bangladesh National Zoo a užijte si krásy zvířat z celého světa.


Počasí Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je země, která se nachází v jižní Asii a přitahuje své návštěvníky nádhernými památkami a zvířetníky. Jedním z těchto zvířetníků je národní zoo v Bangladéši. Toto místo je populární mezi místními obyvateli i turisty, kteří sem přijíždějí z celého světa, aby si prohlédli různé druhy zvířat. Nicméně, jaký je stav počasí v této oblasti a jak to ovlivňuje národní zoo v Bangladéši?

Bangladéš patří k zemím s mírným tropickým podnebím, což znamená, že zdejší klima je poměrně horké a vlhké. Průměrná teplota v Bangladéši se pohybuje kolem 26-29 stupňů Celzia a vlhkost vzduchu je vysoká. Tyto faktory ovlivňují jednotlivé druhy zvířat, které jsou v národní zoo umístěny. Některé druhy mohou být náchylnější k vysoké teplotě a vlhkosti, zatímco jiné druhy by mohly mít menší potíže.

V národní zoo v Bangladéši se nachází různé druhy zvířat, včetně různých druhů ptáků, savců a plazů. Například chovají zde slony, lvy, tygry, různé druhy opic, jezevce, medvědy a mnoho dalších zvířat. Jak jsme již zmínili, každý druh má jiné nároky na klimatické podmínky a péči.

Národní zoo v Bangladéši se snaží držet své zvířata v co nejzdravějších podmínkách a zajistit jim vhodné prostředí podle jejich potřeb. V tomto ohledu je důležité, aby se do zvířecích útočišť dostávala dostatečná světelnost, teplota, vzduchový proud a vyhovující potrava. Tyto faktory jsou důležité pro zdraví a pohodu zvířat.

Díky svému umístění má Bangladéš několik období dešťů, a to od června do září a od listopadu do února. Během těchto měsíců mohou být v národní zoo vyloučeny některé aktivity a prohlídky, protože déšť může být narušující pro zvířata a návštěvníky. Tyto období jsou obvykle velmi vlhká a mohou být pro turisty náročné.

Celkově lze říci, že klima a počasí mohou ovlivnit život zvířat v národní zoo v Bangladéši. Nicméně, díky proaktivnímu přístupu zoo vůči péči o zvířata, jsou zdejší zvířata držena v co nejvyšší kvalitě podmínek. Pokud plánujete návštěvu národní zoo v Bangladéši, doporučujeme vám zkontrolovat aktuální informace o počasí, aby vaše cesta byla co nejpříjemnější.


Dovolená Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je asi jednou z nejzapomenutějších turistických destinací světa. Pro mnoho lidí západního světa představuje zemi fyzicky náročnou a plnou kontrastů. Má však mnoho zajímavých míst k návštěvě a jedno z nich je národní zoologická zahrada v Dháce.

Národní zoologická zahrada Bangladéše se rozprostírá na ploše 186 akrů a nachází se asi 16 kilometrů od centra Dháky. Zahrada byla otevřena v roce 1974 a dnes zde žije kolem 2000 zvířat různých druhů.

Mezi nejvíce zajímavé obyvatele této zoologické zahrady patří bengálský tygr, krokodýl gaviál a další druhy plazů, různé druhy dravců, vodní ptáci, kriticky ohrožený bahulinský nosorožec, indický slon, hroch, zebry, kozy, koně, antilopy a mnoho dalších druhů zvířat.

Tato zoologická zahrada podporuje také chov ohrožených druhů jako je třeba bengálský tygr a černý medvěd.

Zoo také funguje jako výzkumné a vzdělávací centrum, kde se lidé mohou dozvědět více o zvířatech a jejich přirozenému prostředí. Jsou zde konány přednášky a semináře a také se zde organizují výlety pro školy.

Turisté z celého světa navštěvují národní zoologickou zahradu v Bangladéši, aby si prohlédli nespočet různých druhů zvířat, které jinde v jejich domovských zemích nemají šanci vidět.

Návštěva Bangladéše může být pro řadu lidí pedagogicky i emocionálně velmi cenným zážitkem. Dovolená v této zemi nabízí mnoho příležitostí k objevování nových kultur, jídla a zázemí.

Opravdu doporučuji, abyste v návštěvě Bangladéše nevynechali návštěvu národní zoologické zahrady. Může to být nezapomenutelný zážitek, zejména pro milovníky přírody a zvířat.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky