Objevte nejvýhodnější letenky

Bangladéš Cox's Bazar

Počasí Bangladéš Cox's Bazar


Bangladéš je země s tropickým podnebím, kde teploty se pohybují mezi 25 až 35 stupni Celsia po celý rok. Jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst pro turisty v Bangladéši je Cox's Bazar, což je nejdelší písečná pláž na světě. Počasí v této oblasti je ovlivněno monzunovým prouděním, což znamená, že v období od června do září přináší monzun silné deště, zatímco od října do května panuje sucho se slunečným počasím.

Léto v Cox's Bazaru (květen až září)

Léto v Cox's Bazaru je velmi teplé a vlhké. Teploty stoupají na 30 až 35 stupňů Celsia, s vysokou vlhkostí v důsledku přítomnosti Bengálského zálivu. Toto může způsobovat nepříjemné podmínky pro turisty, kteří si chtějí užít pláž, takže se doporučuje pobyt v chladu v období odpoledních hodin.

Monzun v Cox's Bazaru (červen až září)

Od června do září se Cox's Bazar obracejí ke svému monzunovému období. Tato období jsou charakterizovaná obdobím silných dešťů a větrů, což může mít vliv na pobyt turisty. Některé hotely a restaurace mohou být uzavřeny během této doby, takže turisté by měli být připraveni na to, že nebudou mít k dispozici všechny služby, které by si přáli. Nicméně, pro ty, kteří hledají osvěžující zážitek, může být návštěva Cox's Bazaru během monzunového období velmi atraktivní.

Podzim a zima v Cox's Bazaru (říjen až duben)

Od října do dubna je Cox's Bazar v období před monzunem, kdy je počasí balancováno mezi velmi příjemným slunečným a jasným počasím. Teploty jsou stále velmi vysoké, s vysokou vlhkostí, ale díky přítomnosti mořského větru a slunečních paprsků je tento čas nejlepší pro turisty, kteří chtějí navštívit tento krásný region. Turisté mohou užívat svého pobytu na pláži během dne a mohou se ochladit večerovým větrem.

Celkově tedy můžeme říci, že Cox's Bazar je krásné město, které je nejlépe navštívit v období od října do dubna, kdy je počasí slunečné a teploty jsou stále velmi vysoké, ale ne nepříjemně. Nicméně, pro ty, kteří by rádi navštívili během monzunového období, mohou také zažít něco opravdu jedinečného a nezapomenutelného.


Letenka Bangladéš Cox's Bazar


Cox's Bazar je jedno z nejkrásnějších letovisek v Bangladéši a turistickým cílem stále více lidí. Nalézá se na východním pobřeží země a nabízí překrásnou pláž o délce 125 kilometrů. Pláž je pokryta jemným bílým pískem, což dělá z pobytu v tomto letovisku nezapomenutelný zážitek.

Letenky do Cox's Bazar

Pro cestování do Cox's Bazar jsou k dispozici letenky z předních letišť, jako je Dháka, Sylhet a Chattogram. Let z Dháky trvá asi hodinu a cena vstupenky závisí na sezóně. Doporučuje se rezervovat co nejdříve, aby se zajistilo míst o nejlepších cenách.

V závislosti na dostupnosti a počasí se lety do Cox's Bazar mohou vyskytovat po celý rok. V letní sezóně od dubna do června je možné se setkat s velkými davy turistů, kteří si užívají slunce a čisté vody Indického oceánu. Během zimy od října do března je počasí chladnější, ale stále velmi příjemné pro procházky po pláži a vychutnávání krásné přírody.

Co navštívit v Cox's Bazar

Kromě procházek po dlouhé pláži nabízí Cox's Bazar také mnoho dalších atrakcí. Můžete si například prohlédnout buddhistický chrám a Dhakeswari chrám či navštívit starobylý hrad v Maheshkhali.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí, pak stojí za to navštívit město Chittagong a jeho muzeum a palác. Můžete také navštívit město Bandarban a zážitky z jeskyní a vodopádů, nebo se vypravit na rafting na řece Karnaphuli.

Příjemné ubytování

Pro zajištění pohodlného pobytu je třeba si rezervovat ubytování dopředu. V Cox's Bazar jsou k dispozici hotely a ubytovny, vždy si zvolte dle svých preferencí.

V neposlední řadě je třeba zmínit i jednu z největších atrakcí celého letoviska - zdejší místní kuchyni! Vyzkoušejte si tradiční bangladéšské jídlo a nechte se nalákat na bílý rýži, kořeněné smažené ryby a krůtí maso.

Celkově lze říci, že Cox's Bazar je ideálním místem pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, kulturu a dobrodružství. Bez ohledu na váš způsob cestování, tady se určitě nenudíte!


Dovolená Bangladéš Cox's Bazar


Cox's Bazar je město ležící v Bangladéši, které se nachází na pobřeží Bengálského zálivu. Toto město se může pochlubit jednou z nejdelších pláží na světě – Cox's Bazar Beach, která se rozprostírá na více než 120 kilometrech a je oblíbeným cílem turistů.

Pláže v Cox's Bazar

Pláže v Cox's Bazar jsou nedílnou součástí tohoto města. Na nich můžete relaxovat, opalovat se nebo si užít vysokých vln Bengálského zálivu. Mezi nejpopulárnější patří Laboni Beach, u které se nachází mnoho restaurací a stánků s potravinami. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Inani Beach a Himchori Beach. Je také možné si zarezervovat prohlídku na lodích, aby jste si mohli užít krásné scenérie.

Ostatní atrakce v Cox's Bazar

Kromě nádherné pláže nabízí Cox's Bazar řadu dalších atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi ně patří třeba zábavní park Himchori Waterfall, kde najdete nejen nádhernou vodopád, ale také atrakce pro dospělé i děti. Dále se můžete vydat na prohlídku buddhistických chrámů a klášterů, které leží poblíž města.

Doprava a ubytování

Cox's Bazar má vynikající dopravní spojení nejen s vnitrostátními, ale i s mezinárodními destinacemi. Můžete použít leteckou dopravu z mezinárodního letiště v Dháce. Při cestě vlakem si musíte dát pozor, protože vlaková doprava na většině trati není zrovna stabilní. Rychlostní silnice, která by měla být dokončena v roce 2025, poskytne turistům alternativu při cestách v oblasti.

Rozmanitost ubytování v Cox's Bazar je obrovská - od luxusních hotelů a resortů po útulné malé penziony. Rezervace ubytování můžete provést jednoduše online nebo využít služby místních agentur.

Pokud hledáte ideální místo pro relaxaci, opalování a pobyt na pláži, nenajdete lepší destinaci než Cox's Bazar. Tento klenot na pobřeží Bengálského zálivu nabízí návštěvníkům relaxační dovolenou, kulturní zážitky a senzační kulinářské zážitky. Dejte si pozor na místní kuchyni, kterou byste si neměli nechat ujít!


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Cox's Bazar


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Bangladéše Cox's Bazar:

1. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Cox's Bazar?

- Cox's Bazar Beach, Himchori Waterfall, Inani Beach, Laboni Beach, St. Martin's Island, Ramu Buddhist Temple, Aggmeda Khyang Buddhist Monastery, Patalong Tea Estate.

2. Co je nejlepší čas na návštěvu Cox's Bazar?

- Nejlepší čas k návštěvě Cox's Bazar je od prosince do února, kdy jsou teploty mírné a příznivé pro turisty. Vyhněte se období dešťů, které trvá od května do srpna.

3. Jak se dostat do Cox's Bazar?

- Lze se dostat do Cox's Bazar autem, autobusem nebo vlakem. Je to krásná jízda, ale nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je letecky z Dháky.

4. Které druhy jídla jsou typické pro Cox's Bazar?

- Cox's Bazar nabízí širokou škálu pokrmů, včetně ryb a dalších mořských plodů, curry, rýže a další těstoviny a ovoce.

5. Jaký je průměrný rozpočet pro návštěvu Cox's Bazar?

- Průměrný rozpočet pro návštěvu Cox's Bazar závisí na délce pobytu a typu ubytování. Však, v průměru se očekává, že se jedná o asi 30-50 USD za den.


Ubytování Bangladéš Cox's Bazar


Bangladéš se může pochlubit mnoha věcmi a jednou z nich je krásné město Cox's Bazar, které se nachází na jihovýchodě země. To, co Cox's Bazar odlišuje od ostatních míst v Bangladéši, je jeho parketová pláž, která je nejdelší na světě a zaujímá celkem 120 km. Pláž je významným turistickým cílem a ročně ji navštíví tisíce turistů z celého světa. Pokud se chystáte navštívit Cox's Bazar, existuje mnoho možností ubytování, které splňují vaše požadavky a potřeby.

Rezorty

V Cox's Bazar je mnoho luxusních hotelů a resortů, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Nejoblíbenějšími rezorty jsou Royal Tulip Sea Pearl Beach Resort & Spa, ZIA Resort a Resort Ocean Paradise. Tyto rezorty jsou vysoko ceněny pro své nádherné pokoje, které mají balkony s výhledem na moře, bazény a spa a wellness centra. Tyto rezorty navíc nabízejí různé aktivity, jako jsou vodní sporty, jízdy na velbloudovi a prohlídky okolí.

Hotely

Kromě luxusních resortů jsou v Cox's Bazar také hotely pro ty, kteří hledají výhodnější ceny pro své ubytování. Mezi nejoblíbenější hotely patří The Cox Today, Long Beach Hotel a Hotel Sea Alif. Tyto hotely nabízejí pohodlné a moderní pokoje s dobrým výhledem na moře, stejně jako restaurace, bary a bazény. Všechny tyto hotely jsou snadno dostupné z hlavní silnice a nacházejí se v blízkosti nákupních center a restaurací.

Hostely

Pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování, jsou v Cox's Bazar také k dispozici hostely. Tyto hostely nabízejí společné pokoje s koupelnou a jsou ideální pro cestovatele, kteří chtějí poznat další cestovatele z celého světa. Mezi nejoblíbenější hostely patří Backpackers' Hostel, Sea Stars Guest House a Relax in Cox's Bazar. Většina těchto hostels prostorné terasy, kde lze odpočinout a užít si nádherný výhled na moře.

Všechny tyto možnosti ubytování nabízejí nádherné výhledy na moře a jsou dostupné z hlavní silnice. Bez ohledu na to, jaký typ cestování plánujete, najdete zde v Cox's Bazar ubytování pro vaše potřeby. Město je ideálním místem pro ty, kteří chtějí užít si nádhernou pláž, vkusné jídlo a poznávat místní kulturu a zvyky. Cox's Bazar je rozhodně jedním z nejlepších míst v Bangladéši, který stojí za návštěvu.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky