Objevte nejvýhodnější letenky

Belgie Nádraží Liège-Guillemins

Dovolená Belgie Nádraží Liège-Guillemins


Pokud plánujete dovolenou v Belgii, určitě nevynechte návštěvu nádraží Liège-Guillemins. Toto moderní nádraží se nachází ve městě Liège, v centrální části Belgie.

Nádraží bylo postaveno v roce 2009 a jeho architektem je slavný belgický designér Santiago Calatrava. Jeho výrazným prvkem je střecha, která připomíná vlny a vytváří tak nezapomenutelný pohled na nádraží.

V nitru nádraží můžete obdivovat nejen moderní design, ale také mnoho uměleckých děl. V průběhu let se zde konají různé kulturní akce, jako jsou koncerty, výstavy a divadelní představení.

Nádraží Liège-Guillemins je také významným dopravním uzlem. Slouží jako propojení mezi belgickými a zahraničními městy. Z nádraží je možné se dostat například do Bruselu, Antverp, Kolína nad Rýnem či Paříže.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Liège-Guillemins, nezapomeňte využít i okolí. Město Liège má mnoho krásných památek, jako je například katedrála svatého Pavla, pevnost Chartreuse či krásná náměstí a uličky plné obchodů a restaurací.

Belgie je zemí s mnoha významnými památkami a atrakcemi, a nádherné nádraží Liège-Guillemins je jedním z nich. Pokud plánujete dovolenou v Belgii, neváhejte a navštivte toto moderní architektonické dílo a zároveň využijte možnosti poznat krásy města Liège a jeho okolí.


Letenka Belgie Nádraží Liège-Guillemins


Belgie je malá země s mnoho zajímavostmi, které stojí za vidění. Pokud se plánujete vydát do této země, rozhodně byste neměli minout Liège-Guillemins. Toto nádraží je jedním z nejvýznamnějších turistických objektů v Belgii. Nádraží se nachází ve městě Liège a je naprosto nádherné. Jeho moderní architektura a bohaté vybavení jej staví mezi nejkrásnější nádraží v Evropě.

Proč je nádraží Liège-Guillemins tak výjimečné?

Nádraží Liège-Guillemins je mistrovským dílem architekta Santiaga Calatravy. Jeho velkolepá architektura a moderní technologie skýtají návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Celá budova je tvořena bílým betonem, sklem a ocelí a jednoduše fascinuje svojí mohutností.

Hlavní hala nádraží měří 7.800 metrů čtverečních a je neuvěřitelně prostorná. Světlo, které dopadá z velkých oken, dokonale prosvětluje celou halu a zároveň poskytuje nádherné výhledy na krajinu. Pokud si chcete nádraží zblízka prohlédnout je možné si prohlédnout i jeho podzemní části, kde se nacházejí prostory pro osobní dopravu a servisní zóny pro odbavení a údržbu vlaků.

Jak se dostat na nádraží Liège-Guillemins?

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat na nádraží Liège-Guillemins. Pro turisty, kteří chtějí navštívit nádraží samostatně, je nejlepší varianta zakoupit si letenky do Belgie. Existuje mnoho leteckých společností, které provozují lety do Liège. Z letiště pak můžete jít pěšky, nebo využít místních dopravních prostředků.

Alternativně můžete cestovat vlakem. Nádraží Liège-Guillemins je totiž napojeno na síť belgických železnic. Pohodlně se tak můžete dostat do Liège a odtud se na nádraží dostanete pěšky nebo autobusem.

Závěr

Nádraží Liège-Guillemins v Belgii je zkrátka tím nejlepším důkazem toho, že i mýtné a nudné místo jako je nádraží, může být nádherné a fascinující. Pokud se chystáte navštívit Belgii, doporučuji tuto památku rozhodně nevynechat.


Ubytování Belgie Nádraží Liège-Guillemins


Belgie je země, která se může pyšnit mnoha historickými památkami, krásnou přírodou a také skvělým ubytováním. Pokud plánujete cestu do Belgie a hledáte kvalitní ubytování, měli byste zvážit Nádraží Liège-Guillemins, které nabízí skvělé možnosti pro turisty.

Liège-Guillemins se nachází v blízkosti stejnojmenného nádraží a je součástí města Liège. Tento moderní a vysoce kvalitní hotel byl navržen belgickým architektem Santiago Calatrava a otevřen v roce 2009. Jeho design je založen na skladech a tradičních průmyslových budovách, které byly v minulosti dominantou okolního kraje.

Ubytování v Liège-Guillemins je zcela v souladu s jeho luxusním vzhledem. Hotel nabízí 105 pokojů v různých velikostech a kategoriích, takže můžete vybrat přesně to, co nejlépe odpovídá vašim potřebám. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z pokojů s terasou nebo apartmá s vyhlídkou na město a okolní kraj.

Všechny pokoje v Liège-Guillemins jsou zařízeny moderním nábytkem a vybaveny Wi-Fi připojením k internetu, klimatizací a TV s plochou obrazovkou. V koupelnách najdete kosmetiku zdarma a fén na vlasy. Pokoje jsou prostorné a světlé, takže se v nich budete cítit jako doma.

Kromě samotného ubytování nabízí Liège-Guillemins také několik dalších služeb pro své hosty. Pokud se cítíte unaveni po celodenním objevování města, můžete si objednat masáž nebo relaxační lázeň v hotelovém wellness centru. Pro milovníky sportu je k dispozici posilovna s moderním vybavením.

Restaurace hotelu Liège-Guillemins je skvělá, ať už jste na dovolené nebo pracovní cestě. Nabízí celodenní stravování s vynikajícími belgickými specialitami, jako jsou wafle, oysters a jemné pivo. Svůj výběr si můžete doplnit také o vybrané vína z belgického vinařství.

Nádraží Liège-Guillemins je ideálním místem pro turisty, kteří si chtějí užít pohodlí, luxus a krásu belgické krajiny. Hotel nabízí vynikající ubytování, skvělou restauraci a mnoho dalších služeb, takže se budete cítit jako doma. Přijďte si užít krásu Liège a ubytování v Nádraží Liège-Guillemins!


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Nádraží Liège-Guillemins


Dotaz: Jak se dostanu z nádraží Liège-Guillemins do centra města Liège?

Odpověď: Z nádraží Liège-Guillemins se můžete dostat do centra města Liège autobusy, tramvajemi nebo taxíky. Z autobusového nádraží, které se nachází přímo u nádraží Liège-Guillemins, můžete jet autobusy čísla 1, 4 nebo 48, které vás dovezejí do centra města. Tramvajové spojení přes nádraží Liège-Guillemins není přímé, ale můžete jet tramvají č. 1 do zastávky Place Saint-Lambert a odtud pokračovat pěšky. Pokud se rozhodnete pro taxíka, stanoviště se nachází před vstupem do nádraží.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny nádraží Liège-Guillemins?

Odpověď: Nádraží Liège-Guillemins je otevřeno 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Dotaz: Mám možnost si na nádraží Liège-Guillemins vyměnit peníze?

Odpověď: Ano, na nádraží Liège-Guillemins se nachází směnárny, které umožňují výměnu peněz.

Dotaz: Můžu si na nádraží Liège-Guillemins koupit jízdenku na vlak?

Odpověď: Ano, na nádraží Liège-Guillemins se nachází pokladny a automaty, které umožňují koupi jízdenek na vlak.

Dotaz: Má nádraží Liège-Guillemins bezbariérový přístup?

Odpověď: Ano, nádraží Liège-Guillemins má bezbariérový přístup a je vybaveno výtahy a eskalátory pro snadný přístup osobám se sníženou pohyblivostí. Kromě toho jsou na nádraží k dispozici také invalidní vozíky.


Počasí Belgie Nádraží Liège-Guillemins


Belgie patří mezi země s proměnlivým počasím a stejně tomu je i u nádraží Liège-Guillemins. Tento moderní a architektonicky zajímavý komplex se nachází ve městě Liège a patří k nejvytíženějším nádražím v zemi.

Počasí v Liège se v průběhu roku mění a může být velmi nepředvídatelné. V létě často dochází k vysokým teplotám a slunečnému počasí, avšak občas se mohou vyskytnout i dešťové přeháňky. V zimě se pak může vyskytnout sněhová vánice nebo silný mráz.

Pro návštěvníky nádraží Liège-Guillemins je důležité sledovat předpověď počasí a přizpůsobit své cestování daným podmínkám. Pokud se plánujete na delší dobu zdržet v Liège, je vhodné mít s sebou vhodné oblečení a obuv pro různé podmínky počasí.

Samotné nádraží Liège-Guillemins je sice v současné době kryté střechou, nicméně při nepříznivých povětrnostních podmínkách se může stát, že některé spoje budou zrušeny nebo zpožděné. V takovém případě je vhodné kontaktovat svého dopravce a zjistit aktuální informace o cestování.

Celkově lze říci, že počasí v Liège a okolí je proměnlivé a není možné se na něj stoprocentně spoléhat. Přestože nádraží Liège-Guillemins je moderní a dobře připravené na různé podmínky, je důležité být informovaný a přizpůsobit své cestování danému počasí.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky