Objevte nejvýhodnější letenky

Bělorusko Braslavská jezera

Počasí Bělorusko Braslavská jezera


Braslavská jezera jsou skupinou devíti vodních nádrží nacházející se v severovýchodní části Běloruska. Tyto překrásné jezera leží na území Braslavského národního parku a jsou jednou ze skrytých perel této země.

Klima regionu je mírně kontinentální, s chladnými zimami a mírnými léty. V zimě se zde teploty pohybují okolo -10 °C, ale v některých měsících, zejména během února, mohou teploty klesnout až k -25 °C nebo nižší. Na jaře se zde můžeme těšit na mírné počasí s teplotami kolem 10-15 °C. Léto je obvykle teplé, ale ne příliš horké, s teplotami okolo 20-25 °C. Podzim je většinou krátký a chladný, s teplotami okolo 5-10 °C.

Braslavská jezera se v průběhu roku liší také vzhledem. V zimě je zde vše pokryto sněhem a ledem, v létě se zde rozkvétají květiny a okolní lesy zelenají. Na jaře se zde mohou vidět rozkvetlé stromy, a v podzimních měsících se listí mění do nádherných odstínů oranžové, červené a žluté.

Za nejvhodnější období na návštěvu Braslavských jezer se považuje léto, kdy můžete užít plavby, rybaření, koupání a pěší turistiku. Masové turistické ruchu zde však nepoznáte, a tak můžete zažít opravdový klid a pohodu. V zimě si můžete užít běžecké lyžování, které je stále populárnější sport ve střední Evropě.

Celkově lze říci, že Braslavská jezera jsou pravým rájem pro milovníky přírody a klidu. Zdejší klima je příjemné a umožňuje návštěvníkům si užít krásy přírody v každém ročním období. Pokud toužíte po odpočinku od městského shonu a kojení vaší duše, Brazzavillská jezera by mohla být tou nejlepší volbou.


Dovolená Bělorusko Braslavská jezera


Bělorusko je země, která se může pochlubit mnoha krásami a přírodními divy. Mezi ně patří i národní park Braslavská jezera, který se nachází na severovýchodě země. Tento národní park je známý svými impozantními jezery a malebným krajem, který je oblíbeným cílem pro turisty z celého světa.

Braslavská jezera se rozprostírají na území více než 70 jezer, z nichž největší jsou Dryvitse, Strusta a Nedrovo. Tyto jezera jsou propojeny úzkými průlivy a kanály, což vytváří unikátní vodní systém. V okolí jezer se nacházejí rozsáhlé lesy a bažiny, které představují ideální prostředí pro zvířata a rostliny.

Národní park Braslavská jezera je také domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou rys, vlk, los, bobr a veverka. V lesích i na jezerech je možné pozorovat rozmanité druhy ptáků, jako jsou volavky, husy, kachny a orli. Turisté, kteří se vydají do národního parku v období migrace ptáků, si mohou užít úžasnou podívanou.

V létě je ve zdejších jezerech oblíbená koupání, rybaření a plavba lodí. Je zde možné si pronajmout kajak, kanoe nebo malou motorovou loď a vydat se na výlet po jezerech. Pro milovníky cyklistiky a turistiky jsou zde také připraveny turistické stezky a cyklotrasy, které vedou krásnou přírodou parku.

V zimě se oblast kolem Braslavských jezer promění v malé lyžařské středisko. Na jezerech se zde také jezdí na bruslích nebo se sáňkuje.

K ubytování pro turisty je zde mnoho možností. V okolí jezer najdete řadu hotelů a penzionů, ale i malebné chatky a chalupy. Ubytování si můžete zarezervovat přímo přes internet, ale doporučujeme si rezervovat alespoň měsíc předem, neboť turistický ruch v této oblasti roste.

Celkově je národní park Braslavská jezera opravdovým klenotem Běloruska a stojí za to ho navštívit. Pokud máte rádi přírodu, turistiku, vodní sporty nebo jednoduše jen relaxaci a klid, pak je toto místo pro Vás to pravé.


Ubytování Bělorusko Braslavská jezera


Bělorusko je jedna z nejzajímavějších zemí východní Evropy, a to zejména díky svým krásným přírodním scenériím. V jedné z nejvíce fascinujících oblastí této země, Braslavské jezera, lze najít ubytování, které umožní návštěvníkům poznat nádhernou přírodu této oblasti.

Braslavský národní park se nachází v severozápadní části Běloruska, v blízkosti hranice s Litvou. Tento národní park nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí k objevování nádherné přírody, ať už se jedná o jezera, lesy, rašeliniště nebo vodopády. Místní fauna a flóra je také skvělým zdrojem zážitků pro milovníky přírody.

Pro návštěvníky Braslavských jezer je výbornou volbou ubytování v chatkách nebo domečcích. Tyto typy ubytování jsou oblíbené u návštěvníků, protože jsou snadno dostupné a umožňují návštěvníkům být blízko k přírodě.

Chatkové ubytování v Braslavském národním parku nabízí velkou škálu různých možností, které se liší v závislosti na jejich velikosti, ceně a vybavení. Většina chatkového ubytování je obvykle vybavena kuchyňským koutem, koupelnou a základním zařízením pro vaření a relaxaci. Některé chaty mohou být vybaveny i TV a klimatizací.

Domečky jsou zpravidla větší a vybaveny lépe než chaty. Jsou charakteristické počtem místností a dalšími zlepšeními jako velkou terasou, venkovním grilem a venkovním posezením. Pokud tedy hledáte větší ubytování pro rodinu nebo přátele, může být domeček skvělou volbou.

Pro ty, kteří hledají nejlepší zážitek, se nabízejí také chalupy v blízkosti parku. Tyto chalupy nejen poskytují příjemný výhled na nádhernou přírodu, ale i dokonale vybavenou kuchyni, venkovní gril, ložnice, koupelny a další vybavení.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování na Braslavských jezerech si vyberete, je vždy záruka skvělého zážitku. Ubytování v této oblasti vám umožní být těsně při nádheře přírody a užít si vše, co národní park nabízí. Braslavská jezera jsou dokonalým místem pro dovolení v Bělorusku, a ubytování v této oblasti vám pomůže užít si ty nejlepší zážitky, které může Bělorusko nabídnout.


Letenka Bělorusko Braslavská jezera


Bělorusko je země, která se může pochlubit mnoha krásnými místy, ale mezi nejvýznamnější patří určitě Braslavská jezera. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, není nic snadnějšího, než si zakoupit letenku a vyrazit na cestu do této malebné krajiny.

Braslavská jezera jsou národním parkem v severovýchodní části Běloruska, který se rozprostírá přes tři regiony. Tento park je známý svými mnoha jezery, kterých je asi 30, a působivou krajinou, která v sobě spojuje lesy, bažiny a vodstvo. Národní park Braslavská jezera zahrnuje celkem 114 tisíc hektarů a je známý také jako "zelená klenotnice" Běloruska.

Chcete-li se dostat k této krásné oblasti, budete muset zakoupit letenku do Běloruska. Hlavním letištěm v zemi je Minsk National Airport, který je umístěn asi 200 kilometrů od národního parku. Z letiště můžete využít taxík nebo si pronajmout auto a vyrazit do Braslavských jezer.

Jakmile se dostanete na místo, můžete začít objevovat celé toto nádherné území. V parku jsou k dispozici různé turistické trasy, které vás provedou lesy, bažinami i kolem jezer. Kromě toho můžete využít lodě a projížďky po vodě, aby si jezera mohli vychutnat z jiné perspektivy.

Pro milovníky přírody je tato oblast ideálním místem, protože zde můžete pozorovat různé druhy zvířat a rostlin. V národním parku žije mnoho druhů ptáků, například rybák obecný, orel mořský, krkavec velký a mnoho dalších. Často jsou zde také vidět srnci, jeleni a divoké prasata.

Pokud se rozhodnete navštívit Braslavská jezera, můžete se těšit na mnoho krásných výhledů a zážitků z přírody. Toto místo je ideální pro dovolenou se svou rodinou nebo pro romantický výlet s partnerem. Samozřejmě, nezapomeňte si zakoupit letenku do Běloruska co nejdříve, abyste se mohli těšit na toto úžasné dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bělorusko Braslavská jezera


Dotaz: Kde se nachází Braslavská jezera?
Odpověď: Braslavská jezera se nachází v severní části Běloruska, poblíž hranic s Lotyšskem a Litvou.

Dotaz: Kolik je v Braslavských jezerech jezer?
Odpověď: V Braslavských jezerech je přibližně 300 jezer.

Dotaz: Jsou Braslavská jezera vstupné?
Odpověď: Ano, návštěvníci musí platit vstupné. Cena se liší podle počtu lidí a ročního období.

Dotaz: Jak se dostat do Braslavských jezer?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Braslavských jezer, je autem. Dostupné jsou také autobusové spoje a taxi.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Braslavských jezer?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu je v létě, kdy je možné se koupat a provozovat vodní sporty. V zimě je možné provozovat lyžování a jiné zimní sporty.

Dotaz: Nabízí Braslavská jezera ubytování?
Odpověď: Ano, v okolí je množství hotelů, penzionů a chatek, které nabízejí ubytování.

Dotaz: Co je největší jezero v Braslavských jezerech?
Odpověď: Největší jezero v Braslavských jezerech je Dryviaty, které má rozlohu přibližně 44 kilometrů čtverečních.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky