Objevte nejvýhodnější letenky

Benin Pendjaři River

Ubytování Benin Pendjaři River


Benin je země v západní Africe, která se může pochlubit množstvím zajímavých turistických cílů. Jedním z těch nejpopulárnějších je návštěva národního parku Pendjaři River. Tento park je největší v Beninu a byl vyhlášen v roce 1961. Turisté v parku najdou nejen krásnou přírodu, ale také množství zvířat, jako jsou například levharti, sloni nebo krokodýli. Pokud plánujete návštěvu Beninu a Parku Pendjaři River, měli byste zvážit, jaké ubytování si vybrat.

V parku samotném není mnoho možností ubytování. K dispozici jsou především campy, kde můžete strávit noc v plně vybavených stanech. Tyto campy jsou však velmi oblíbené a je nutné si je rezervovat předem. Pokud však nechcete spát v stanu, můžete zvolit ubytování v okolních městech.

Jedním z nejlepších možností je ubytování v městě Tanguiéta. Tento kousek od parku ležící město nabízí mnoho zajímavých hotelů a penzionů. Jedním z nejlepších je Hotel La Couronne. Tento hotel nabízí krásné pokoje s balkonem nebo terasou s výhledem na park. Dále zde můžete využít restauraci, bar nebo bazén. Hotel La Couronne je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít trochu luxusu po náročném dni v parku.

Dalším skvělým ubytováním je Auberge de Pendjari. Tento útulný penzion se nachází v obci Kandi, která je vzdálena pouhých 35 km od parku. Auberge de Pendjari nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou. Hosté mohou využít restauraci nebo posezení na terase s výhledem na park. Penzion také nabízí organizaci safari, které vás provedou parkem a ukážou vám zvířata, která žijí v divočině.

Poslední možností je ubytování v městě Natitingou. Toto město se nachází jižně od parku a nabízí několik zajímavých hotelů, jako je například Hotel Tata Somba. Tento hotel nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou a terasou s výhledem na okolní krajinu. V hotelu je také k dispozici restaurace a bazén. Hotel Tata Somba je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit noc v klidném prostředí, daleko od ruchu města.

Benin Pendjaři River je skvělým místem pro ty, kteří milují přírodu a zvířata. Dávejte však pozor na to, kde budete spát. Protože v parku samotném není mnoho možností ubytování, zvažte možnosti v okolních městech. Vyberte si hotel nebo penzion, který splní vaše požadavky na pohodlí a luxus. Díky tomu si užijete nejen krásnou přírodu, ale také příjemné spaní.


Počasí Benin Pendjaři River


Benin je malá africká země na západě kontinentu, která je charakteristická svými tropickými deštnými lesy a savanami. Své místo na mapě si našlo i město Pendjaři River, ležící v severní části země, které se může rozhlížet po krásách národního parku Pendjari a okolních kopců.

Benin se pyšní celoročně teplým podnebím, kdy teploty v průměru dosahují 25 až 30 stupňů Celsia. Avšak i tak se mohou vyskytnout rozdíly mezi jednotlivými obdobími, kdy se můžeme setkat s obdobími sucha a deště.

Pendjaři River se nachází v obdobích dešťů, která v Beninu probíhají od května do září. V této době můžeme předpokládat vyšší srážkové úhrny a vzestup řeky, která nese jméno města. Právě srážky, které mohou být velmi silné, jsou důležité pro plodnost zdejší půdy a podporu vegetace.

Během období sucha, které trvá od října do dubna, se počasí v Pendjaři River změní na velmi horké a suché. Teploty se mohou dostat až k 40 stupňům Celsia a v noci klesají jen o několik stupňů. Vegetace v této době ztrácí svou zeleň, ale národní park Pendjari stále nabízí pozoruhodné pohledy na zvířata, jako jsou sloni, lvi, gepardi a další africká zvířata.

V Pendjaři River a celém Beninu se může objevit také větrná bouře, která se nazývá harmattan. Tato bouře může přinášet silné větry, zvýšené prašné srážky a snížit viditelnost. Obvykle se vyskytuje v období sucha, ale může se objevit i v jiných obdobích.

Celkově lze říci, že počasí v Pendjaři River je celkem příznivé, ať už jde o období dešťů, nebo sucha. Každé období nabízí své vlastní krásy a zajímavosti. Ať už jste milovníci savan nebo lesních oblastí, v Pendjaři River se určitě nudit nebudete.


Letenka Benin Pendjaři River


Benin se může pochlubit mnoha turistickými atrakcemi a jednou z nich je nádherný říční systém Pendjaři River. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, budete potřebovat letenku, kterou si můžete zakoupit přímým letem z mnoha evropských měst do Cotonou, hlavního města Beninu.

Cotonou je vzdáleno přibližně 100 kilometrů od Pendjaři River, takže po příletu na letiště si budete muset zajistit dopravu do města Natitingou, které se nachází poblíž řeky. Zde kromě plavby po řece můžete navštívit také mnoho dalších zajímavých míst, jako jsou tradiční vesnice, chrámy a jiné sakrální památky.

Cesta po Pendjaři River je jedním z největších zážitků tohoto regionu. Řeka je totiž obklopena divokou přírodou a nádhernou scenérií, kterou si můžete užívat z paluby lodě. Během plavby můžete pozorovat mnoho druhů zvířat, jako jsou krokodýli, buvoli, antilopy a mnoho dalších. Pokud se vydáte na řeku v pozdních večerních hodinách, můžete dokonce spatřit i velryby.

Dalším velkým lákadlem této oblasti je národní park Pendjari, který se nachází v okolí řeky. Národní park je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi, žirafy a mnoho dalších. Pokud se chcete podívat blíže na tyto ohrožené druhy, můžete se zúčastnit safari po parku. Většina safari výprav začíná brzy ráno, takže si připravte silné nervy a očekávejte mnoho nezapomenutelných zážitků.

Pokud máte rádi přírodu a cestování do méně turistických oblastí, měli byste určitě zvážit návštěvu Pendjaři River. Benin je země plná skvělých zážitků, a pokud toužíte po poznání exotické kultury a přírody, je tato destinace tou pravou volbou pro vás. Zakoupějte tedy letenku a připravte se na nevšední dobrodružství v srdci Afriky!


Dovolená Benin Pendjaři River


Benin, země ležící v západní Africe, je plná úžasných přírodních scenérií a historických památek. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi je národní park Pendjari, který se rozkládá v severní části země. Tento park je domovem mnoha druhů savců, jako jsou sloni, nosorožci a lvi, a nabízí turistům skvělé možnosti pro pozorování divokých zvířat.

Jednou z nejzajímavějších a nejkrásnějších oblastí národního parku Pendjari je řeka Pendjari. Řeka je místem, kde se setkávají divoká zvířata a návštěvníci mohou pozorovat zvířata, jak se koupají a napají v řece. Turisté mohou využít lodě, aby se projeli po řece a pozorovali zvířata z bezpečné vzdálenosti. Je to zážitek, který si určitě zapamatujete na celý život.

Kromě pozorování zvířat v řece Pendjari, můžete také využít možností procházek v národním parku. K dispozici jsou zde vedené túry a výlety, které vás provedou přes nádhernou krajinu plnou exotických rostlin a zvířat. Turisté mohou vidět slony, krokodýly, leopardy, hrochy, antilopy, gazely a mnoho dalších divokých zvířat.

Pro turisty, kteří chtějí zažít autentickou Beninskou kulturu, je zde možnost setkat se s mnoha místními kmeny a navštívit jejich vesnice. Tyto vesnice nabízejí zážitek v podobě tradičních tanců a zpěvů, ochutnávání místní kuchyně a zážitkových aktivit, jako jsou výroba keramiky nebo tkařství.

Návštěva řeky Pendjari může být také kombinována s návštěvou dalších turistických atrakcí v Beninu, jako je například město Ouidah, které je známé jako "brána do neznáma". Město je plné historických památek, včetně pevnosti Portugalců, podnoží pevnosti a otrokářského trhu.

Dovolená v Beninu je zážitkem, který si můžete užít po celý rok, protože počasí se v zemi drží v hranicích 20 až 35 stupňů Celsia. Pokud hledáte dovolenou, plnou dobrodružství a zážitků, národní park Pendjari a řeka Pendjari jsou skvělou volbou. Určitě nebudete litovat, když strávíte čas v této krásné oblasti a budete mít možnost prozkoumat krásy Afriky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Benin Pendjaři River


Nejčastější dotazy ohledně Beninu a řeky Pendjaři:

1. Kde se nachází řeka Pendjaři?

Řeka Pendjaři se nachází v západní Africe, v zemi Benin. Pramení v horách Atakora a teče směrem na jih až do jezera Nokué.

2. Co je délka řeky Pendjaři?

Řeka Pendjaři měří přibližně 450 km.

3. Jaký je charakter řeky Pendjaři?

Řeka Pendjaři je sezónní řeka - její průtok se výrazně mění v závislosti na období dešťů a sucha. Řeka je důležitým zdrojem vody pro zemědělství v regionu.

4. Co je město Pendjaři?

Pendjaři je město na severu Beninu, v blízkosti řeky Pendjaři. Je to administrativní centrum departementu Atakora.

5. Co je význam řeky Pendjaři pro Benin?

Řeka Pendjaři je důležitým zdrojem vody pro zemědělství a rybolov v regionu. Je také jedním z hlavních turistických lákadel Beninu, kvůli krásné přírodě a možnosti pozorovat ptáky či krokodýly.

6. Co je projekt Pendjaři?

Projekt Pendjaři byl iniciativou UNESCO a Beninské vlády na začátku 80. let 20. století. Jeho cílem bylo chránit přírodní a kulturní dědictví v okolí řeky Pendjaři, včetně biosférické rezervace a národního parku.

7. Je řeka Pendjaři bezpečná pro koupání?

V závislosti na období dešťů a sucha může být řeka Pendjaři velmi nebezpečná až životu nebezpečná kvůli silným proudům. Proto se nedoporučuje koupání v době dešťů a v období, kdy se zvyšuje průtok řeky. Při plánování aktivit v okolí řeky je vždy nejlepší poradit se s místními odborníky a využívat služby kvalifikovaných průvodců.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky