Objevte nejvýhodnější letenky

Bulharsko Pomorie

Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Pomorie


1. Jak se dostanu z letiště do Pomorie?
Na letišti Burgas můžete využít taxi nebo místní autobusovou dopravu, která jezdí pravidelně každou hodinu.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Pomorie?
Nejlepší doba pro návštěvu je od května do září, kdy je teplota příjemná a slunce svítí celý den. V létě se však může být hodně rušno.

3. Kam si mohu zajít na večeři?
V Pomorie najdete mnoho restaurací a kaváren, kde se podávají tradiční bulharské speciality, jako například banice, kebapi nebo kavarma. Doporučujeme restauaraci Taverna Todeva.

4. Co dělat v Pomorie mimo plážování?
Můžete si projít historický střed města, navštívit solné lázně, muzeum soli a místní akvapark.

5. Kam si můžu zajít na nákupy?
V centru města najdete mnoho obchodů se suvenýry, místními potravinami a koženým zbožím. Pro větší nákupy doporučujeme navštívit nákupní centra v sousedním městě Burgas.

6. Jak najdu ubytování?
V Pomorie najdete mnoho hotelů, apartmánů a penzionů. Doporučujeme využít online rezervační portály, jako například Booking.com nebo Airbnb.

7. Potřebuji mít s sebou evra?
V Bulharsku se platí bulharskými levy. Některé restaurace a obchody však přijímají i eura.

8. Jaký je průměrný počet turistů v Pomorie?
V létě bývá v Pomorie velké množství turistů, zejména z Ruska, Německa a Rakouska. V mimo sezóně je množství turistů menší.


Dovolená Bulharsko Pomorie


Bulharsko je oblíbeným letním letoviskem pro mnoho turistů z celého světa. Jedním z mnoha úžasných míst, které stojí za návštěvu, je město Pomorie.

Pomorie je malé město, které se nachází na východě Bulharska na pobřeží Černého moře. Jeho největší předností je, že není tak přeplněné turisty jako některá jiná oblíbená místa na bulharském pobřeží. To znamená, že si můžete užít klidnou a pohodovou dovolenou. Město je plné historie a památek, což umožňuje, aby svou dovolenou spojili s poznáváním nových věcí.

Kromě toho je město Pomorie proslulé díky jedinečným mořským bahenním lázním, které se nacházejí v této oblasti. Tento zázrak přírody se nazývá peloid a má mimořádné léčebné účinky na mnoho onemocnění. Proto se Peloid stává oblíbeným místem lázeňských návštěvníků, kteří se sem jezdí léčit různé druhy artritidy, ortopedické onemocnění, neurologické poruchy, kožní problémy a mnoho dalších onemocnění.

Aby turisté nemuseli cestovat příliš daleko k peloidní léčebné oblasti, byly v Pomorie také postaveny moderní lázně a wellness centra, které nabízejí mnoho různých procedur a masáží s použitím bahna.

Pokud jde o ubytování, můžete si vybrat z mnoha hotelů a apartmánů, které jsou k dispozici v různých cenových kategoriích. Mnoho hotelů se nachází na pláži, což umožňuje turistům prostě vyjít a užívat si slunce a moře.

Pomorie má také několik skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční bulharskou kuchyni, ale také i mezinárodní jídla. Můžete zde ochutnat čerstvé ryby a mořské plody nebo si objednat některý z bulharských speciálů, jako je například křupavá křenová kořenová salát nebo tradiční moučníky.

V Pomorie není nedostatek zábavy. Můžete si užít různé vodní sporty, jako je windsurfing, kitesurfing nebo jízdou na banánu přes vlny. Město také nabízí různé kulturní akce a festivaly během letního období. A když se chcete jen tak procházet, můžete se projít starým městem a obdivovat krásné historické památky, jako je například Muzeum Soli nebo Muzeum pokladů.

V Pomorie se lidé cítí jako doma, což z něj činí ideální destinaci pro rodinnou dovolenou nebo dovolenou s přáteli. Určitě byste měli zahrnout Pomorie na vaše seznamy zájezdů a vyzkoušet si tuto skvělou destinaci na vlastní kůži.


Počasí Bulharsko Pomorie


Bulharsko je krásná země s mnoha zajímavými turistickými místy, z nichž jedním je i malebné město Pomorie. Pokud se chystáte navštívit tuto destinaci, nezapomeňte si přinést vhodné oblečení v závislosti na počasí.

Pomorie se nachází na pobřeží Černého moře a má mírné středomořské podnebí. Průměrná teplota v letních měsících (červenec a srpen) se pohybuje kolem 26°C. Teploty v létě v Pomorii jsou poměrně stabilní a nevyskytují se výrazné výkyvy.

V zimních měsících (prosinec, leden a únor) bývá v Pomorii chladněji a teploty se pohybují kolem 5°C. V zimě také občas může sněžit, ale to není pravidlem.

Nejlepší dobu pro návštěvu Pomorie představuje období od května do října. V tuto dobu je počasí příjemné a pláže jsou plné turistů. V měsících červenci a srpnu však bývá mnoho lidí na dovolené a pláže značně přeplněné.

Pokud se rozhodnete navštívit Pomorie v letních měsících, doporučujeme vám se chránit před sluncem a používat ochranný krém s vysokým faktorem. Sluneční paprsky jsou zde velmi silné a mohou způsobit popáleniny a další zdravotní problémy.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Pomorii je příjemné a stabilní a můžete si užít krásné pláže a turistické atrakce téměř po celý rok. Stačí si jen zvolit nejvhodnější období podle vašich preferencí a chuť na dovolenou.


Ubytování Bulharsko Pomorie


Bulharsko je ideálním místem pro dovolenou u moře. Spousta turistů si vybírá jako svou destinaci hlavní turistická letoviska, jako jsou například Sluneční pobřeží nebo Zlaté písky. Existuje však řada menších měst a městeček, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je i Pomorie, malebné město na východním pobřeží Bulharska.

Pomorie se nachází asi 20 km od Slunečního pobřeží a 15 km od letiště Burgas. Město je oblíbené mezi turisty, kteří hledají klidnou dovolenou v menším městě s aktivitami, jako je relaxace na pláži, návštěva lázní, místních muzeí a historických památek.

V Pomorie se nachází mnoho ubytovacích zařízení, které nabízejí různé typy ubytování pro každého turistu. Je zde mnoho hotelů a lázeňských center s wellness službami pro ty, kteří chtějí relaxovat a užít si masáže či sauny.

Pro ty, kteří hledají klasické ubytování na dovolené, je Pomorie ideální destinací. K dispozici jsou zde apartmány a hotely, včetně all-inclusive možností. Většina z nich se nachází v blízkosti pláže a většinou nabízejí výbornou kvalitu služeb za velmi rozumné ceny.

Pláže v Pomorie jsou velmi čisté a udržované. Mají jemný písek a čistou vodu s pozvolným vstupem do moře, což je důležitý faktor pro rodiny s dětmi. Kromě pláží jsou zde v blízkosti různé atrakce, jako jsou stánky na pláži, kde si můžete koupit občerstvení nebo vodní sporty, jako jsou například windsurfing nebo vodní lyže.

V Pomorie je také spousta možností, jak si užít kulturní zážitek. Město má mnoho historických památek a kulturních center, jako je například Muzeum soli, které vám poskytne přehled o místních tradicích a historii.

Celkově lze říci, že Pomorie je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou na menším místě s kvalitním ubytováním a čistými plážemi. K tomu je tu i mnoho kulturních zážitků a možností pro relaxaci a nabízení různých wellness služeb. Pokud tedy hledáte místo pro dovolenou na východním pobřeží Bulharska, určitě neuvažujte o Pomorii jako o alternativě k letoviskům jako Sluneční pobřeží nebo Zlaté písky.


Letenka Bulharsko Pomorie


Pokud toužíte po letní dovolené plné slunce, moře, krásných pláží a zajímavých památek, máme pro vás skvělou tip - Pomorie v Bulharsku. Toto malebné město se nachází na východním pobřeží Bulharska, nedaleko slavnějšího letoviska Sunny Beach. V tomto článku se podíváme na letenky do Pomorie a co se vám nabídne během vaší dovolené.

Jak zajistit letenku do Pomorie?

Existuje mnoho možností, jak si zajistit letenku do Bulharska. Nejlepší je určitě hledat na internetu, kde si můžete vybrat z velkého množství leteckých společností, které nabízejí lety do Bulharska. Mezi nejznámější patří Ryanair, Wizz Air nebo Bul Air.

Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně, ale obecně jsou velmi dostupné. Pokud se rozhodnete pro let během letních měsíců, můžete se těšit na nádherné teploty a řadu aktivit na pláži.

Co vás čeká v Pomorie?

Pomorie je malé město, ale nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Mezi ty nejznámější patří:

1. Muzeum soli - Pomorie je známé svými velkými solnými poli. V muzeu se dozvíte víc o historii a výrobě soli odtud.

2. Katedrála svaté Jiří - Tato neogotická katedrála je krásným místem k návštěvě. Interiér je zdoben krásnými freskami a pokrývá téměř 1000m2.

3. Stará část města - Okouzlující uličky a domy z 19. a 20. století jsou jedním z hlavních důvodů, proč si zamilujete Pomorie.

4. Pláže - Na území města najdete řadu pláží, na kterých se můžete koupat a opalovat.

5. Wine & Spa - Pomorie je známo pro své vinařství a wellness služby. Pokud chcete zažít kombinaci koupání ve vinobraní nebo vinné koupele, tento program je pro vás.

Pomorie je také velmi blízko ke slavnějším letoviskům, jako je Sunny Beach a Nesebar. Pokud chcete zažít více nočního života a turistických atrakcí, mohou tyto lokality vyslovit.

Závěr

Pokud hledáte krásné a cenově dostupné místo pro vaší letní dovolenou, Pomorie je určitě skvělou volbou. Letenky jsou cenově dostupné a množstvím aktivit na pláži, kulturních památek a wellness službách, vás toto malebné město nenechá chladnými. Takže neváhejte a rezervujte si letenky do Pomorie, kde vám bude nejen slunce, ale také spousta zážitků, památek a krásných pláží.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky