Objevte nejvýhodnější letenky

Česko Národní park Podyjí

Dovolená Česko Národní park Podyjí


Dovolená v České republice může být stejně krásná jako kdekoli jinde na světě, zejména pokud se rozhodnete navštívit Národní park Podyjí. Tento národní park se rozprostírá na hranici mezi Rakouskem a Českou republikou a je jedním z nejstarších národních parků v Česku. Park se nachází v oblasti, kde se setkávají hory a nížiny, což vytváří jedinečnou přírodní krajinu s mnoha druhy rostlin a zvířat.

Národní park Podyjí se nachází v jižní části České republiky, vzdálený asi 200 km od Prahy. V parku se nachází řada turistických tras, které vám umožní prozkoumat jeho krásy a užít si volno v přírodě. Park zahrnuje rozsáhlé lesy, řeky, horské vrcholy a malebná údolí. Mezi hlavní turistické atrakce patří stezka v korunách stromů, což je lávka, která vám umožní projít se nad korunami lesů až ke stromům. V případě, že si budete chtít odpočinout, můžete si udělat piknik u některé z řek, které protékají národním parkem.

Národní park Podyjí je také domovem pro různé druhy zvířat, jako jsou například divoké kočky, rysy, vysokohorské solitéry a kamzíci. Díky tomu je park ideálním místem pro milovníky přírody a fotografování. Své štěstí můžete zkusit v pozorování těchto zvířat při nočním setkání nebo během ranního pozorování ptáků, když se vaše rána začíná úžasným hlasem různých druhů zpěvných ptáků.

Přístup do parku je možný po celý rok, ale nejturističtější období je od jara do podzimu, kdy teploty jsou mírnější a příroda začíná kvést. V zimě se po některých trasách můžete projít na sněžnicích. Přesto musíte být opatrní, protože klima v této oblasti je drsné a místy velmi náročné pro turisty.

Celkově lze tedy říci, že Národní park Podyjí je jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě v České republice. Nabízí mnoho aktivit pro každého, ať už jste milovníkem přírody, zvířat, turistiky nebo prostě jen chcete relaxovat. Během vaší dovolené v České republice se nezapomeňte vydat do Národního parku Podyjí a užít si krásy této jedinečné přírodní oblasti.


Letenka Česko Národní park Podyjí


Každý rok se tisíce turistů vydávají do krásného Národního parku Podyjí, který nabízí nejen úžasnou přírodu, ale také kulturní památky a historii. Pokud máte zájem navštívit Národní park Podyjí, cestou letadlem z Česka je nejlepší volbou.

Letenky do Národního parku Podyjí lze zakoupit na různých online stránkách či u cestovních kanceláří. Hledání levných letenek může být poněkud obtížné, protože Národní park Podyjí je poměrně malý a letiště v okolí nejsou příliš rozvinutá. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Brně a Vídni, odkud můžete dále pokračovat vlakem nebo autobusem.

Letenky do Národního parku Podyjí mají různé ceny a záleží, jak dlouho dopředu plánujete cestu. Obvykle je nejlevnější koupit letenku několik týdnů dopředu a vyhnout se tak sezóně, kdy jsou ceny obvykle vysoké. Nejlepší doba navštívit Národní park Podyjí je na jaře a na podzim, kdy je tam méně turistů a počasí je příjemné.

Jakmile dorazíte na letiště, můžete se vydávat do Národního parku Podyjí. Z Brna a Vídně jsou k dispozici různé druhy dopravy, jako jsou vlaky, autobusy nebo pronájem auta. Pokud se rozhodnete pro vlak, můžete jet přímo do Znojma, které je nejbližším městem k Národnímu parku Podyjí. Odtud můžete pokračovat na autobusem nebo taxíkem.

Národní park Podyjí nabízí návštěvníkům úžasnou přírodu, která je plná zajímavých rostlin, zvířat a ptáků. Kromě toho se zde můžete podívat na historické památky, jako je třeba zámek v Mikulově nebo ruiny hradu Dívčí kámen.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Národního parku Podyjí, určitě nebudete litovat. Krása přírody a památek zde nezapomenutelný zážitek. A pokud koupíte letenku, cesta sem bude ještě rychlejší a snadnější.


Ubytování Česko Národní park Podyjí


Národní park Podyjí se nachází v jižní části Česka a je jedním z nejmenších a nejstarších národních parků v zemi. Podyjí je údolí, které vytvořila řeka Dyje, a je zde jedinečná kombinace přírodních krás a kulturálního dědictví. Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit tento národní park, jsou k dispozici různé typy ubytování.

Kempování v národním parku Podyjí

Pro milovníky kempování je v národním parku Podyjí k dispozici kemp, který se nachází v nedaleké obci Vranov nad Dyjí. Kemp je oblíbený mezi turisty, protože leží v těsné blízkosti krásného vranovského přehrady a nabízí možnost koupání v přehradě a v řece Dyji. Kemp je vybaven moderními zázemím, jako jsou sprchy, WC a stanové plochy.

Chata v národním parku Podyjí

Další možností ubytování v národním parku Podyjí je pronájem chaty. V parku je několik chat k pronájmu, které jsou rozptýleny po celém území parku. Chata je ideální pro ty, kteří chtějí prožít čas v přírodě s větším komfortem než kempování nabízí. Chaty jsou většinou postaveny v klidných a nádherných oblastech v parku, tedy ideální pro ty, kteří hledají klid a ticho.

Hotely a penziony v blízkosti národního parku Podyjí

Pro ty, kteří hledají větší komfort a luxusnější formu ubytování, jsou v okolí národního parku Podyjí k dispozici různé hotely a penziony. Většina z nich nabízí vynikající ubytování a kvalitní služby. Tyto hotely a penziony se nacházejí v blízkosti parku, což znamená, že turisté se mohou snadno dostat do parku a užívat si krásy přírody.

Přestože je národní park Podyjí menší než jiné národní parky v Česku, nabízí mnoho krásných a jedinečných míst, které je třeba vidět. Turisté z celého světa sem dorážejí, aby prozkoumali přírodní krásy a užili si klid a ticho venku z města. A s velkým výběrem ubytování, včetně kempu, chat a hotelů, je snadné najít si to správné ubytování pro své potřeby.


Počasí Česko Národní park Podyjí


Česko je zemí s různorodým klimatem a počasím. Nachází se zde jak horské oblasti s chladným a vlhkým podnebím, tak i nížiny s teplejším a suchším počasím. Národní park Podyjí, který se nachází na jihu Moravy, je také ovlivněn těmito různorodými podnebími.

V létě se v národním parku Podyjí obvykle očekává teplé a slunečné počasí s teplotami kolem 25°C. V noci teploty klesají na příjemných 15°C. Mezi většími městy v okolí parku jsou Mikulov a Znojmo.

Podzim je krásnou dobou, kdy se vzduch ochladí a listnaté stromy v národním parku Podyjí se začnou pomalu převlékat do různých odstínů žluté, oranžové a červené. Průměrná teplota se během podzimu snižuje na kolem 15°C a v noci klesne i pod 5°C. Deštivé dny mohou často být šedivé a zamračené, ale slunečný den v podzimní krajině je naprosto úchvatný zážitek.

Zima v národním parku Podyjí je obvykle převážně suchá s minimem sněhu. Průměrná teplota se pohybuje kolem 0°C, ale horké nápoje a teplé oblečení jsou nezbytné pro návštěvu v této době roku. Národní park Podyjí je obklopen řekami a jejich soutoky, což vyžaduje opatrnost v případě sněhové pokrývky na cestách a stezkách.

Jaro v národním parku je plné kvetoucích luk a listnatých lesů. Teploty se pomalu zvyšují a narůstající slunce obvykle přivádí lidí do národního parku Podyjí během jarních prázdnin. Průměrná teplota v březnu a dubnu se pohybuje kolem 10°C a v květnu se teploty zvyšují na 15-20°C.

Celkově je návštěva národního parku Podyjí možná po celý rok, s tím, že každé roční období má své specifické zážitky. Patří sem nádherné horské scenerie, úchvatné výhledy, kulturní památky a překrásné listnaté lesy. Přestože počasí může být nevypočitatelné, návštěva národního parku Podyjí je vždy stojí určitě za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Národní park Podyjí


1. Jaké jsou otevírací hodiny národního parku Podyjí?
Otevírací doba se liší podle ročního období. V letní sezóně (květen až říjen) je park otevřen od 9:00 do 20:00 hodin. V zimní sezóně (listopad až duben) jsou otevírací hodiny kratší a park je otevřen jen od 9:00 do 16:00 hodin.

2. Kolik stojí vstupné do národního parku Podyjí?
Vstup do parku je bezplatný, nicméně některé lokality parku mohou být placené. Například návštěva podzemních chodeb u přírodní památky Na špičáku stojí 70 Kč za osobu.

3. Můžu v parku kempovat?
V národním parku Podyjí není povoleno kempování mimo vyhrazená místa. V parku jsou dostupné výběrové oblasti pro stanování jako například stanové místo u čarodějnice, které je vybavené sprchami a toaletami.

4. Smím v parku rozdělat oheň?
Rozdělávání ohně v národním parku Podyjí není povoleno kvůli nebezpečí požáru. V některých turistických oblastech v parku jsou k dispozici ohniště určená pro veřejné použití.

5. Lze v parku sportovat?
V parku je povolen sport ve vymezených oblastech, například v Bike park Pohansko nebo na turistických stezkách a cyklostezkách.

6. Jaké jsou nejlepší výhledy v parku?
Z nejlepších výhledů v parku lze nabídnout rozhlednu na Suchý vrch s výhledem do střední Evropy a do nedalekého Rakouska, rozhledna na Čížovské horní kotlině, vyhlídky v okolí hradu Hardegg nebo pohledy z Podyjí na hrad Bítov.

7. Je v parku dostatečná dostupnost pro vozíčkáře?
V parku jsou všechny naučné stezky označené pro vozíčkáře a není tam žádný problém s vozíčkem v terénu. Park nabízí i výuku pro školy a organizované skupiny s handicapem.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky