Objevte nejvýhodnější letenky

Chorvatsko Krk

Počasí Chorvatsko Krk


Krk je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Chorvatsku a je oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Jednou z důležitých věcí, které vás při plánování dovolené na Krku zajímají, je počasí. V této článku se podíváme na průměrné teploty, srážky a podmínky počasí v průběhu roku.

Teploty na ostrově Krk

Ve většině letních měsíců se teploty v Krku pohybují okolo 27-30 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou stoupat až k 35 stupňům. V zimě jsou teploty mírné a pohybují se kolem 10 až 12 stupňů. V některých zimních dnech může být dokonce chladněji a někdy prší. Celkově řečeno, počasí na Krku je převážně teplé a slunečné, což z tohoto ostrova skutečně krásné letní letovisko.

Srpen - nejteplejší měsíc

Srpen je nejteplejším měsícem v roce a nejvhodnější dobou pro návštěvu Krku. Teploty pravděpodobně dosáhnou 30–32 stupňů Celsia a moře bude na nejteplejších místech teplé jako sprcha. Srpen je ideální měsíc pro plážové aktivity, jako například slunění na pláži, koupání, potápění a další vodní sporty.

Duben a květen

Duben a květen obvykle znamenají pocit jara a tato období jsou vhodná pro sportovní aktivity. Ve dne jsou teploty příjemné a srážek není tolik. V noci se mohou objevit chladnější teploty a mohou zkomplikovat vaše výlety v přírodě. Ve vodě teploty nejsou ještě úplně vhodné k plavání, ale jsou dostačující pro vodní sporty jako windsurfing a kiteboarding.

Červen a září

Červen a září jsou období, která patří k letní sezóně, ačkoli teploty jsou mírnější než v srpnu. Na počátku června může být den chladnější s teplotami kolem 21 stupňů Celsia, ale v průběhu měsíce teplota stoupá a červenec znamená počátek teplých a slunečných dnů. Září je obdobím, kdy turistická sezóna končí, ale teploty jsou stále dostatečné pro využití pláží a dalších venkovních aktivit.

Celkově řečeno, Krk je nádherný ostrov s teplým počasím a příjemnou atmosférou. Kdykoliv se rozhodnete navštívit, budete mít mnoho aktivit a příležitostí pro zábavu a relaxaci. Takže neváhejte a využijte svůj volný čas na jednom z nejkrásnějších míst v Chorvatsku.


Dovolená Chorvatsko Krk


Dovolená v Chorvatsku na ostrově Krk je rozhodně nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky slunce, moře a krásné přírody. Ostrov Krk se nachází v Kvarnerském zálivu a je nejen největším, ale také jedním z nejkrásnějších ostrovů na Jadranu. Během dovolené na Krku si můžete užít nádherné pláže, malebná města a vesnice, skvělé jídlo a pití a mnoho aktivit, které vám umožní relaxovat a odpočinout si.

Pláže na Krku jsou různorodé a každý si najde tu svou oblíbenou. Pokud máte raději kamínky místo písku, potěší vás pláže na jižní straně ostrova, jako například Klimno nebo Soline, které jsou navíc ideální pro akce jako například kajak nebo šnorchlování. Pro rodiny s dětmi jsou zase vhodné pláže s písčitým dnem na severní straně ostrova, jako například Malinska nebo Njivice. Mezi nejnavštěvovanější patří pláž Baška, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, a rozhodně stojí za to ji navštívit.

Nezapomeňme také na malebná města a vesnice, které se nacházejí na Krku. Rovinj je nádherné městečko s bohatou historií a architekturou, které stojí za to navštívit. Toto městečko je přímo plné kulturních památek a muzeí. Opatija je pak mimořádně krásné letovisko se slavným přístavem a půvabnou architekturou. Co se týče méně navštěvovaných průzkumných destinací, sluší se zmínit na vesnici Vrbnik na východě Krku. Tato malebná vesnička je známá především svými gastronomickými nebo tratě k tamní rovinatosti a vinicím, kde se dají ochutnat lokální vína.

Pokud jde o jídlo a pití, tak na Krku nenaleznete nijakého nedostatku vynikajících restaurací a barů. Rádi ochutnáte rakiju nebo víno, určitě navštivte místní vinařství, kde se můžete naučit o výrobě vína a ochutnat vynikající místní vína.

Dovolená na Krku také nabízí mnoho aktivit pro ty, kteří si chtějí užít přírody a zdraví. Můžete si pronajmout kajak nebo jiné vodní sporty, zúčastnit se jízdy na koni nebo si projít krásnou krajinu ostrova. Milovníci potápění si zase mohou užít krásné podmořské životy, nebo se připojit k jednomu z mnoha potápěčských klubů na ostrově.

Celkově řečeno, dovolená na Krku nabízí vynikající zážitek pro každého. Nejenže si můžete užít krásné pláže a rustikální letoviska, ale také si vychutnat bohatou kulturu, vynikající jídlo a pití a mnoho aktivit, které vám pomohou rekreovat se a odpočinout si od každodenního života. Pokud hledáte letovisko, které nabízí všechny tyto vymoženosti, pak byste měli zvážit Chorvatsko a ostrov Krk jako příští dovolenou.


Letenka Chorvatsko Krk


Krk je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Chorvatsku. Pokud se chystáte na dovolenou na Krk, nezapomeňte si zarezervovat letenky co nejdříve, abyste si zajistili co nejlepší cenu.

Pokud hledáte letenky z České republiky do Chorvatska, máte několik možností. Nejlepší je hledat přímé lety do Rijeky, která je nejblíže k ostrovu Krk. Průměrná cena letenky z Prahy do Rijeky se pohybuje kolem 3 000 Kč, ale cenu ovlivňují sezóna a datum odletu.

Pokud by váš let byl přesun krokem dále, můžete zvažovat také letecké spojení z Vídně do Rijeky. Zatímco přímé lety z Prahy do Rijeky mohou být dražší, lety z Vídně jsou často levnější a můžete je najít za cenu kolem 2 000 Kč.

Jakmile dorazíte do Rijeky, můžete se dostat na ostrov Krk mnoha způsoby. Nejlepší je si pronajmout auto a jet po mostě, který spojuje Krk se souší. Vzdálenost je asi 30 km a trvá to asi 30 minut.

Pokud nemáte chuť řídit, můžete si vzít autobus, který vás dovezou také na oblíbené turistické cíle na ostrově.

Když se rozhodnete pro letenky do Chorvatska, bude to nezapomenutelná dovolená na nejkrásnějším ostrově Krk. Tento ostrov nabízí nejen čisté moře, ale také mnoho turistických atrakcí, jako jsou venkovské vesničky, historické památky a překrásné písečné pláže.

Takže neváhejte a zarezervujte si letenky do Chorvatska, aby se vám splnil sen o nádherné dovolené na ostrově Krk.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Krk


1. Jak se dostanu na ostrov Krk?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Krk, je letadlem do letiště Rijeka. Poté si můžete pronajmout auto nebo si vzít autobus do města Krk. Také se na ostrov dá dojet trajektem z pevninského Chorvatska nebo z jiných ostrovů.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Krk?
Nejlepší čas na návštěvu Krku je v létě, od června do září, kdy je moře teplé a slunce svítí intenzivněji. Avšak v tuto dobu může být velké množství turistů, takže pokud hledáte klidnější dovolenou, můžete navštívit Krk mimo sezónu.

3. Co navštívit na Krku?
Na Krku je spousta zajímavých míst k návštěvě, jako například Krk město, Vrbnik, Baska nebo Malinska. Dále stojí za to navštívit pláže, jako například Žminj, Stara Baška nebo Baška Beach.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Krku?
Krk má spoustu krásných pláží, ale mezi nejlepší patří pláž Žminj, Baška Beach, Stara Baška nebo pláže u města Njivice.

5. Kde se ubytovat na Krku?
Na Krku se můžete ubytovat v hotelu nebo apartmánu, které najdete v mnoha částech ostrova. Největší koncentrace ubytování je v městě Krk a jeho okolí, ale najdete ho i v dalších městech na ostrově.


Ubytování Chorvatsko Krk


Krk je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Chorvatsku a nabízí mnoho možností pro ubytování. Zastoupeny jsou zde všechny typy ubytování od kempů až po luxusní hotely.

Především jsou zde mnohé kempy, které jsou ideální pro rodiny s dětmi a milovníky přírody. Kempy se nacházejí v blízkosti moře a mnohé z nich mají k dispozici i vlastní pláže. Mezi nejpopulárnější patří kempy Škrila, Bor a Pila.

Pokud preferujete větší komfort, můžete zvolit apartmány. Ty jsou většinou součástí menších rodinných domů, kde majitelé ubytovávají turisty v samostatných apartmánech. Tyto apartmány nabízejí svým hostům větší soukromí a samostatnost. Mezi nejpopulárnější patří Family apartments Ljubica a Apartments Nena.

Pro náročnější klientelu jsou zde hotely s kvalitním servisem. Tyto hotely jsou nejčastěji umístěny v blízkosti moře a nabízejí vysokou kvalitu služeb. V Chorvatsku se můžete setkat s řetězcem hotelů Valamar Hotels & Resorts, který nabízí několik luxusních hotelů v oblasti Krk.

Na ostrově Krk se také nachází mnoho soukromých vil. Tyto vily nabízejí soukromí, vysokou úroveň komfortu, bazény a další prvky luxusního ubytování. Mezi nejpopulárnější patří Villa Jadranka a Luxury Villa Princess.

V oblasti Krk je také možné najít ubytování v autokempu. Autokempy jsou ideální pro lidi, kteří cestují karavanem nebo vlastním autem. Mezi nejpopulárnější patří kemp Nafta a kemp Ježevac.

V Krku se taktéž nachází mnoho menších penzionů a bed and breakfast. Tyto ubytovací zařízení jsou vhodné pro turisty, kteří hledají ubytování s nižšími náklady. Mezi nejpopulárnější patří Penzion Vrbnik a B&B Valica.

V oblasti Krk se nachází mnoho možností pro ubytování. Záleží jen na vašich preferencích a jaké rozpočet máte k dispozici. Nezáleží na tom, zda si zvolíte kemp, apartmán nebo luxusní hotel, všechny druhy ubytování nabízejí krásné výhledy a nezapomenutelné zážitky.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky