Objevte nejvýhodnější letenky

Etiopie Bishoftu

Ubytování Etiopie Bishoftu


Etiopie je země plná krásné přírody a velkolepých kulturních památek. Pokud se rozhodnete navštívit město Bishoftu, máte možnost zvolit si z mnoha různých typů ubytování. V tomto článku si představíme několik nejlepších možností.

Hotel Lakeshore Resort

Jedním z nejznámějších hotelů v oblasti je Lakeshore Resort. Nachází se přímo na břehu jezera Babogaya a nabízí krásné výhledy z každého pokoje. Vybavení hotelu zahrnuje bazén, restauraci a bar. Pokoje jsou velké a prostorné a mají klimatizaci, minibar a satelitní TV.

Bishoftu Resort & Spa

Dalším luxusním ubytováním je Bishoftu Resort & Spa. Nachází se v krásném prostředí mezi zelenými kopcemi a disponuje velkým venkovním bazénem, saunou a lázněmi. Pokoje jsou prostorné a elegantně zařízené s luxusními koupelnami a balkóny s výhledem.

Adulala Resort and Spa

Adulala Resort and Spa se nachází jen několik minut od centra města Bishoftu. Nabízí svým hostům venkovní bazén s výhledem na okolní kopce, saunu a masáže. Všechny pokoje jsou velké a moderně zařízené s klimatizací, TV a minibarem.

Kuriftu Resort and Spa

Kuriftu Resort and Spa se nachází na břehu jezera Kuriftu, jen 20 minut jízdy od Bishoftu. Nabízí luxusní pokoje s výhledem na jezero a bazén, lázně a více než jednu restauraci. Je oblíbeným místem pro svatební a jiné oslavy.

Marathon Hotel

Pokud hledáte jednodušší a cenově dostupnější variantu, může být Marathon Hotel pro vás tou správnou volbou. Nachází se v blízkosti centra města a nabízí restauraci a základní vybavení v pokojích.

V Etiopii si můžete být jisti, že si vybere každý. Existuje mnoho různých možností od luxusních resortů po jednoduchá levná ubytování. Vyberte si to, co vám nejvíce vyhovuje a užijte si co nejvíce vaši návštěvu Bishoftu.


Počasí Etiopie Bishoftu


Etiopie je země, která se rozkládá na severovýchodě Afriky a je jednou z nejchudších zemí na světě. Městem, které se nachází v Etiopii, je Bishoftu. Z hlediska počasí se Bishoftu nachází v oblasti tropického podnebí s ročním srážkovým úhrnem průměrně kolem 1000 mm.

V Bishoftu jsou čtyři roční období - suché období, krátké deštivé období, velké deštivé období a přechodné období. Suché období trvá od prosince do března a zhruba tři měsíce není téměř žádný déšť. Teploty bývají zhruba 21 stupňů Celsia. Během krátkého deštivého období, které začíná koncem března a končí v květnu, mohou být srážky poměrně vysoké a teploty se pohybují kolem 23 stupňů Celsia.

Velké deštivé období v Bishoftu začíná v červnu a končí v srpnu. Srážky bývají nejvyšší a mohou být až 300 mm. Teploty jsou nižší, kolem 17 stupňů Celsia. Přechodné období trvá od září do listopadu a je charakterizováno kombinací deště a slunečného počasí. Teploty se během tohoto období pohybují kolem 19 stupňů Celsia.

Celkově je počasí v Bishoftu vlhké a teploty jsou poměrně konstantní po celý rok. Vzhledem k tomu, že Etiopie je zemí vysokohorskou, mohou být teploty v různých oblastech poměrně odlišné. Nicméně, i přes své nedostatky, je počasí v Bishoftu stále vhodné pro zemědělství, které je základním zdrojem obživy pro mnoho obyvatel města a celé země.


Letenka Etiopie Bishoftu


Letenka do Etiopie do města Bishoftu je neuvěřitelnou příležitostí pro cestovatele, kteří chtějí prozkoumat jedno z nejzajímavějších míst Afrického kontinentu. Etiopie je země s bohatou historií, kulturou a přírodou, která se skládá z mnoha etnických skupin a náboženství.

Bishoftu, také známý jako Debre Zeyit, se nachází zhruba 47 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Město je proslulé svými krásnými jezery, skalnatými kopcemi a širokou řadou společenských akcí, jako jsou tradiční tance, hudba a festivaly.

K nejoblíbenějším turistickým atrakcím v Bishoftu patří jezero Bishoftu a jezero Hora, což jsou dvě z největších jezer v Etiopii. Tyto jezera jsou ideální pro rybolov a vodní sporty, jako je kajakování a vodní lyžování.

Dalším místem, které nelze vynechat, je vulkán Bishoftu, který se nachází v bezprostřední blízkosti města. Pokud máte rádi výškové procházky, stoupání na vrchol tohoto vulkánu může být jedním z největších zážitků, které si v Etiopii užijete. Podle místní tradice má vulkán magickou moc, která pomáhá usnadnit úspěšnou cestu.

Kromě přírodních atrakcí nabízí Bishoftu také mnoho kulturního dědictví. Mezi nejvýznamnější památky patří klášter Adadi Maryam a první město etiopského království, zvané Axum.

Vzhledem k tomu, že se Bishoftu nachází zhruba hodinu jízdy od Addis Abeby, je to ideální místo pro turisty, kteří chtějí zažít atrakce a zážitky, které Etiopie nabízí, a zároveň zůstat v klidném a přátelském prostředí.

Pokud uvažujete o cestě do Etiopie, letenka do Bishoftu je jedním z nejlepších způsobů, jak se tam dostat a zažít mnoho nezapomenutelných momentů. Etiopie si zaslouží být na seznamu předních turistických destinací v Africe a Bishoftu je jedním z nejlepších míst, kde můžete začít objevovat krásy této neuvěřitelné země.


Dovolená Etiopie Bishoftu


Etiopie je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších afrických zemí. Jihozápadně od Addis Abeby se nachází Bishoftu, což je malé město obklopené krásnou přírodou a fascinujícími kulturními památkami.

Pokud plánujete dovolenou v Etiopii, pak byste určitě neměli vynechat Bishoftu. Toto město je klenotem této země, těší se skvělou reputací jako ideální místo pro relaxaci, poznávání místní kultury a hlavně pro nádherné přírodní scenérie.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v Bishoftu je Červené jezero, které se nachází asi 20 km od města. Tohle jezero je obklopené divokou přírodou a výhled na něj je nádherný. Je domovem pro mnoho druhů ryb a ptáků, takže se můžete těšit na pozorování ukázky místní fauny.

Dalším zajímavým místem v Bishoftu je Debre Zeyt, což je město asi 30 km severně. Nachází se zde mnoho pěkných hotelů, takže si můžete užít nádherný výhled na Etiopskou planinu. Debre Zeyt nabízí také mnoho aktivit pro turisty, jako jsou jízda na koních, projížďka na lodí, rybaření, pozorování ptáků a další možnosti.

Pokud jste fanoušci historie, pak vás jistě zaujme Babylon – starověké město, které se nachází asi 12 km jihovýchodně od Bishoftu. Toto město bylo kdysi hlavním městem Etiopie a je plné historických památek. Je zde třeba vidět ruiny paláce císaře Haile Selassieho I., Dejazmatch Balcha Abanefsoho a dalších šlechticů.

A konečně, pokud se chcete dobře najíst, pak určitě navštivte trh Bishoftu. Zde si můžete vychutnat místní speciality, jako jsou injera (tradiční etiopský chléb), kitfo (mleté maso) a dalších jídel.

V Bishoftu je mnoho míst, které stojí za návštěvu a prožití nezapomenutelné dovolené v Etiopii. Jeho idylická atmosféra a krása vás určitě okouzlí a pobyt zde vám přinese spoustu vzpomínek, které vás budou provázet po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Bishoftu


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Etiopie, konkrétně města Bishoftu:

1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bishoftu a Etiopie jako takové?

Nejlepší období na návštěvu je od září do listopadu a od ledna do dubna, kdy jsou teploty mírné a počasí suché.

2. Jaký je místní jazyk v Bishoftu a Etiopii?

Hlavním oficiálním jazykem je amhárština, ale místní rovněž mluví také afanorom (oromština), tigrinština a somálština.

3. Jaké jsou národní parky a atrakce v Bishoftu a okolí?

V okolí Bishoftu leží národní park Sodere, kde můžete obdivovat slony, krokodýly, gazely a další exotická zvířata. V blízkosti města se nachází také modré vulkanické jezero Bishoftu a řeka Awash, kde se můžete vykoupat.

4. Jaké jsou místní zvyky a tradice v Bishoftu a Etiopii?

Místní jsou velmi hrdí na svou historii a tradice. Patří sem například káva, kterou místní připravují podobně jako v jiných afrických zemích, ale také unikátní pivní kultura, kdy se každý druh piva pije z jiné nádoby.

5. Jaké jsou zásady oblékání v Bishoftu a Etiopii?

Místní obyvatelé jsou velmi konzervativní, a proto je vhodné se oblékat zdrženlivě. Pokud navštívíte kostely a náboženské památky, je nutné si převléct běžný oděv za zahalení hlavy a šat, který zakrývá ramena i kolena. V ostatních situacích se doporučuje mladým ženám nosit dlouhé sukně a košile a muži oblékat se do dlouhých kalhot a košil.

6. Jaký je místní dopravní systém v Bishoftu a Etiopii?

Dopravní systém v Bishoftu a Etiopii je poměrně zastaralý a jednoduchý. Mezi městy se lze pohybovat autobusy a minibusy. V městské části si můžete najmout tuktuk nebo motorku. Služby taxíků jsou také k dispozici, ale je třeba být opatrný, zejména v noci, neboť úroveň bezpečnosti je poměrně nízká.

7. Jaký je způsob platby v Bishoftu a Etiopii?

Nejpoužívanější měnou v Etiopii je etiopský birr. Je tedy vhodné mít birry s sebou, protože ne všude můžete platit platební kartou. Ve větších městech (jako je Addis Abeba) najdete bankomaty, ale stále existuje mnoho menších měst, kde se může stát, že bankomaty jsou mimo provoz. V některých obchodech a restauracích bude také možné platit americkými dolary.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky