Objevte nejvýhodnější letenky

Gruzie Dmanisi

Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Dmanisi


Dotaz: Kde se nachází Dmanisi v Gruzii?
Odpověď: Dmanisi se nachází v regionu Kvemo Kartli na jihovýchodě Gruzie.

Dotaz: Co je Dmanisi známé?
Odpověď: Dmanisi je známé především jako významné archeologické naleziště, kde byly objeveny pozůstatky nejstarších známých lidských předků z Evropy, kteří zde žili před 1,8 miliony let.

Dotaz: Jak se dostat do Dmanisi?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Dmanisi, je autem (nebo pronájmem vozu). Do Dmanisi vede silnice z Tbilisi přes Marneuli a Bolnisi. K dispozici jsou také přímé autobusové spoje z Tbilisi do Dmanisi.

Dotaz: Jak dlouho trvá návštěva Dmanisi?
Odpověď: Návštěva Dmanisi může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na tom, jak moc se chcete prohlédnout archeologické naleziště a navštívit okolní památky.

Dotaz: Existují průvodcové v Dmanisi?
Odpověď: Ano, v Dmanisi jsou k dispozici průvodcové, kteří Vám poskytnou cenné informace o historii a archeologických nálezech v lokalitě.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dmanisi?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Dmanisi je během jara a podzimu, kdy jsou počasí příjemné a teploty nejsou příliš vysoké. V létě může být velmi horko a v zimě může být chladno a zasneženo.

Dotaz: Jaké jsou vstupné poplatky do Dmanisi?
Odpověď: Vstupné poplatky do Dmanisi se liší v závislosti na věku a národnosti. Obvykle se pohybují mezi 5-15 GEL (gruzínských lari). Pro studenty a důchodce jsou obvykle poskytovány slevy.

Dotaz: Co si vzít s sebou do Dmanisi?
Odpověď: Doporučujeme vzít si s sebou pohodlné boty, sluneční brýle, klobouk či čepici, vodu a fotoaparát.


Počasí Gruzie Dmanisi


Gruzie se může pochlubit rozmanitým klimatem, které se promítá ve změnách počasí a teplot po celý rok. V oblasti Dmanisi, která se nachází v jižní části země, se však dá říci, že panuje typicky kontinentální klima s horkými léty a chladnými zimami.

Léto v Dmanisi je charakterizováno vysokými teplotami, které se pohybují kolem 30 °C a nezřídka překročí hranici 35 °C. Slunce zde svítí až 10 hodin denně a vlhkost vzduchu je na nižší úrovni, což vytváří pocit sucho a spalujícího tepla. Pro milovníky přírody a turisty jsou letní měsíce ideální pro prozkoumání okolní krajiny a návštěvu památek.

Podzim v Dmanisi je krásný, ale poměrně krátký. Počátkem září začíná ochlazovat a teploty klesají na příjemnou hranici kolem 20 °C, avšak v říjnu mohou být už velmi chladné, obzvláště v noci. V této době se také začíná vyskytovat více srážek, což přináší úlevu nejen pro místní obyvatele, ale také pro zemědělce, kteří se připravují na sklizeň.

Zima v Dmanisi je typicky suchá a slunečná, ale také velmi chladná. Teploty se mohou pohybovat kolem -5 °C až 10 °C, ale v noci mohou klesnout i k -15 °C. Sněhové srážky nejsou příliš časté a obvykle se objevují pouze ve vnitrozemí země. V zimě jsou však možné silné vichřice, které mohou způsobit problémy v dopravě.

Jaro v Dmanisi se vyznačuje mírnějšími teplotami a častějšími srážkami, zejména v březnu a dubnu. Při teplotách kolem 15 až 20 °C začínají kvést ovocné stromy, luční květiny a je možné vidět pastevce s dobytkem na loukách. Tato doba je ideální pro výlety a turistiku v okolním kraji.

Celkově se dá říci, že počasí v Dmanisi je určitě proměnlivé a každé roční období má své kouzlo. Cestování do této oblasti je ideální v létě a na podzim, ale i zimní návštěva může být velmi zajímavá a nezapomenutelná zkušenost.


Letenka Gruzie Dmanisi


Letenka do Gruzie do městečka Dmanisi je skvělou volbou pro každého, kdo hledá nová dobrodružství a rád poznává neokoukaná místa. Dmanisi se nachází v regionu Kvemo Kartli, asi 85 kilometrů na jihozápad od Tbilisi, hlavního města Gruzie.

Dmanisi je malé historické město, které se stalo známé díky archeologickým nálezcům, které zde byly objeveny. V roce 1983 byly objeveny pozůstatky významné archeologické lokality, které odhalily stopy osídlení datující se do dob před 1,8 miliony let. Je to zřejmě nejstarší osídlení v Eurasii. Nálezy z Dmanisi přinesly nový pohled na evoluci člověka, a tak se toto místo stalo důležitým archeologickým nalezištěm.

Dmanisi je také velmi půvabné městečko s pláckem uprostřed, okolo něhož se nacházejí tradiční gruzínské domy, kostel a pevnost z 6. století. Z Dmanisi se také nabízí nádherný výhled na hory Kavkazu.

Protože se Dmanisi nachází v regionu Kvemo Kartli, což je oblast obývaná převážně etnickými Azerbajdžánci, můžete zde zažít nejen gruzínskou kulturu, ale i kulturu Azerbajdžánskou. Azerbajdžanská kultura je jedinečná svojí jemností, a proto se nedivte, když budete moci vidět nádherné zahrady a rozkvetlé květiny.

Jak se dostat do Dmanisi?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Dmanisi, je letadlem. Letiště Tbilisi se nachází asi hodinu jízdy od Dmanisi, a tak si můžete pronajmout auto nebo taxi.

Letenky do Tbilisi můžete najít u několika dopravců, a to za velmi příznivé ceny. Stačí si najít vhodný termín a naplánovat si dovolenou podle svých představ a potřeb.

Pokud máte rádi historii a kulturu, určitě byste neměli vynechat návštěvu Dmanisi. Toto místo nabízí jedinečnou příležitost vidět historickou lokalitu, která má významné místo v archeologické historii a ukazuje nám, jak člověk začal svou cestu v Evropě a Asii. A pokud máte chuť na gruzínskou a azerbajdžánskou kuchyni, určitě byste neměli vynechat zážitek z místních restaurací.


Ubytování Gruzie Dmanisi


Gruzie je zemí bohatou na kulturní, historické a přírodní památky, které stojí za návštěvu. Jedním z těchto míst je i město Dmanisi, ležící blízko hranic s Arménií. Toto malebné město nabízí návštěvníkům mnoho možností k poznávání tamní kultury a historie. Pokud se chystáte na dovolenou do Gruzie a zaměřujete se na Dmanisi, je dobré vědět, jaké ubytování v této oblasti najdete.

Dmanisi je malebné městečko, které se nachází v centru Gruzie. Město je známé svou historií, kdy zde byly objeveny jedny z nejstarších lidských fosilií, které byly nalezeny mimo Afriku. Tento význam má i pro archeology a paleontology.

V Dmanisi najdete několik možností ubytování. Nejčastější variantou je ubytování v hotelu, který se nachází v samotném městě. Nabízí komfortní pokoje a velkou řadu služeb, které jsou pro cestovatele nutné. Pokud hledáte více soukromí, můžete si pronajmout domek nebo byt. Tuto možnost najdete v okolí města.

V Dmanisi najdete i možnost ubytování v hostelu, kde si můžete levně a příjemně odpočinout. Hostel disponuje sdílenými pokoji a nabízí společné prostory, jako je kuchyň, obývací pokoj a terasa. Hostel je ideální pro ty, kteří rádi poznávají nové lidi, nebo pro mladé cestovatele.

Pokud máte rádi přírodu a chcete zažít blízkost přírodních krás, můžete si zarezervovat pobyt v kempingu, který se nachází v blízkosti města. Kemping nabízí možnost stanování, karavaningu nebo přímo v ubytovacích objektech. Kemping je ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří hledají levné ubytování.

Celkově je ubytování v Dmanisi velmi dobré a nabízí širokou škálu možností pro všechny typy návštěvníků. Vyberte si ten, který nejvíce vyhovuje vašim potřebám, užijte si krásy Gruzie a nechte se okouzlit místní atmosférou.


Dovolená Gruzie Dmanisi


Dmanisi leží v Gruzii a je to docela malá vesnice. Pokud hledáte dovolenou plnou klidu a relaxace, Dmanisi je pro vás tou nejlepší volbou. V této oblasti si můžete užívat přírodní krásy a klidné prostředí, které vám umožní zcela se odpočinout.

Dmanisi si získalo pozornost světa díky archeologickým nálezům, které zde byly objeveny. V roce 1991 totiž byly v této oblasti objeveny pozůstatky raných lidí, kteří zde žili před více než 1,8 miliony lety. Tyto nálezy umožnily archeologům a vědcům rozšířit naše znalosti o vývoji lidské rasy. Dnes můžete navštívit muzeum v Dmanisi, kde jsou vystaveny mnohé z těchto pozůstatků a další artefakty nalezené v této oblasti.

Mimo archeologických nálezů se můžete v Dmanisi také projít po městských hradebách a navštívit mnohé další historické památky a kostely. Nejvýznamnější památkou je Dmansijský hrad, který byl postaven v 9. století. Tento hrad je dobře zachovalý a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Dalšími zajímavostmi, které byste měli vidět, jsou klášter Betania nebo vodopády Okros Tskali. Pokud máte rádi přírodu, rozhodně vám doporučujeme navštívit přírodní rezervaci Dmanisi, kde se můžete projít po malebných cestách a užít si nádherné výhledy na okolní krajinu.

V Dmanisi se dá také dobře najíst. Místní restaurace nabízejí tradiční gruzínská jídla připravená z čerstvých místních surovin. Pokud máte rádi víno, pak si rozhodně nenechte ujít ochutnávky místních vín, která patří mezi nejlepší v Gruzii.

Celkově lze říci, že dovolená v Dmanisi je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a relaxaci spojenou s historií a archeologií. Dmanisi nabízí nádherné kulturní památky a přírodní krásy, které si určitě zamilujete.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky