Objevte nejvýhodnější letenky

Itálie Bergamo

Letenka Itálie Bergamo


Itálie je jednou z nejkrásnějších zemí v Evropě a je plná úchvatných historických památek, krásných přírodních scenérií a skvělé gastronomie. Pokud plánujete návštěvu Itálie, určitě se nechte okouzlit úchvatným městem Bergamo.

Bergamo leží v severní Itálii a je známé především díky svému historickému jádru, které se nachází v nádherném středověkém opevněném městě Città Alta, ležícím na vrcholu kopce. Toto místo je přímo vyhlášené pro romantické procházky po úzkých kamenitých uličkách, proslulé kavárny a restaurace a nádherné historické stavby.

Hradby, které obkládají Città Alta, byly postavené ve třináctém století a jsou dodnes velmi dobře zachované. Navštivte také nádherné kostely a katedrály, které najdete v tomto úchvatném městě, například katedrálu svatého Alexandra a kostel svaté Marie Magdalény.

Bergamo je také městem, které nabízí úžasnou gastronomii. Vyzkoušejte zde speciality, jako jsou ravioli alla bergamasca se šunkou a rajčaty nebo polenta e osei (kukuřičnou kaši s dušenou zvěřinou), které se staly symbolem této oblasti. K místním specialitám si připijte sklenkou regionálního vína, které zde najdete v hojné míře.

Jedním z nejvhodnějších letišť pro letenky do Bergama je letiště Orio al Serio, které leží jen několik kilometrů od centra Bergama. Letiště Orio al Serio je jedním z nejrušnějších letišť v Itálii a nabízí letecká spojení do mnoha evropských měst. Mezi lety, které zde létají, patří také nízkonákladové aerolinie Ryanair a Wizz Air.

Cesta z letiště do centra Bergama trvá jen několik minut, a to buď taxíkem nebo autobusem. Díky širokému výběru letů a nízkým cenám letenek je návštěva Bergama velmi dostupná pro turisty z celého světa.

Závěrem lze říci, že návštěva Bergama je pro každého turistu nezapomenutelným zážitkem. Toto město nabízí úchvatnou historii a kulturu, vynikající gastronomii a krásnou přírodu. Pokud hledáte perfektní místo pro romance, historické prohlídky nebo vynikající kulinářské zážitky, rozhodně zvažte návštěvu Bergama v Itálii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Bergamo


1. Jaké jsou nejlepší ubytování v Bergamu?

Existuje mnoho skvělých ubytování v Bergamu, od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely. Mezi nejlepší ubytování v Bergamu patří například Hotel Excelsior San Marco, GombitHotel, Hotel NH Bergamo a Mazzoleni House Elite.

2. Jaké jsou nejlepší restaurace v Bergamu?

Bergamo je proslulé svou gastronomií a má mnoho vynikajících restaurací. Některé z nejlepších restaurací v Bergamu jsou Ristorante Sapore, La Colombina, Il Sole della Franciacorta a Ba'Ghetto.

3. Jak se dostat z letiště v Bergamu do centra města?

Letiště v Bergamu, Orio al Serio International Airport, se nachází přibližně 5 km od centra města. Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města, je přetáhnout si taxi nebo použít autobusovou linku ATB.

4. Jaká jsou nejlepší místa k vidění v Bergamu?

Bergamo má mnoho kulturních a historických památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejlepší místa, která byste neměli vynechat, patří Città Alta (horní město), Duomo di Bergamo (katedrála), Accademia Carrara (umělecká galerie) a Teatro Donizetti (operní dům).

5. Jaká je průměrná teplota v Bergamu?

Průměrná teplota v Bergamu se pohybuje od 5°C v zimě až po 25°C v létě. Nejlepší období pro návštěvu je od června do září, kdy jsou teploty mírné a slunečné dny jsou časté.


Ubytování Itálie Bergamo


Italské město Bergamo se nachází v severní Itálii, nedaleko od města Milán. Bergamo je rozděleno na dvě části - horní a dolní město. Horní město je staré historické centrum a dolní město je moderní část města. Bergamo nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou historické památky, umělecké galerie a krásnou přírodu. Pokud se rozhodnete navštívit Bergamo a hledáte ubytování, máte několik možností.

Pokud plánujete navštívit historické centrum města, doporučujeme se ubytovat v hotelu nebo apartmánu v horním městě. Zde se nacházejí krásné historické budovy a památky, jako je Piazza Vecchia, Katedrála sv. Alexandra nebo hrad. V horním městě najdete několik boutique hotelů a malých rodinných hotelů, které nabízejí kvalitní a útulné ubytování. Tyto hotely jsou často zařízeny v tradičním italském stylu a jsou vybaveny moderními vybaveními, jako jsou klimatizace, Wi-Fi a televize. Pokud hledáte něco více prostorného a nezávislého, můžete zvolit apartmány nebo ubytování vybavené kuchyňkou a jídelním prostorem.

Dolní město nabízí levnější a moderní ubytování, jako jsou hotely a apartmány. To je ideální pro turisty, kteří chtějí zůstat v blízkosti hradu Bergamo nebo jiných turistických atrakcí v dolním městě. Dolní město nabízí také mnoho možností pro noční život a nákupy. Pokud hledáte obchody, restaurace nebo bary, najdete je v dolním městě v různých cenových kategoriích.

Pokud máte radi přírodu a hledáte klidnější ubytování, můžete se rozhodnout pro ubytování v okolí Bergama. V okolí Bergama se nachází mnoho krásných vesnic a kulturních památek, jako je Brescia, Como a Milán. V těchto městech si můžete pronajmout ubytování, jako jsou rodinná ubytování a rekreační domy.

Celkově lze říci, že Bergamo nabízí širokou škálu možností pro ubytování. Záleží na vašich potřebách a představách. Pokud plánujete navštívit Bergamo, doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících a během svátků, kdy jsou hotely a apartmány často vyprodané. Bergamo a jeho okolí si zaslouží být navštíveny a ubytování v tomto krásném městě je zárukou nezapomenutelného zážitku.


Počasí Itálie Bergamo


Itálie je země, která je známá svým krásným počasím po celý rok, a to nevyjímaje Bergamo. Toto město se nachází v Lombardii, na severu Itálie, a může se pochlubit teplými léty a mírnou zimou, která ovšem bývá občas doprovázena sněhovými přeháňkami.

Léto v Bergamu je krásné, s průměrnou teplotou kolem 28 °C. Může však být i horké, a tak se doporučuje si nosit lehké oblečení a ochránit se před sluncem. Město nabízí mnoho parků a zelených ploch, kde si můžete odpočinout a užít si slunce bez stresu a dusna města.

Podzim v Bergamu je mírný, s teplotou kolem 18 °C, a může být doprovázen mírnými dešti. Tento roční období je ideální pro procházky městem a návštěvu historických památek, jako je například Città Alta, což je starobylé centrum města, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zima v Bergamu bývá chladná, s průměrnou teplotou kolem 5 °C. Když prší během zimy, město může být pokryto sněhem, což je úchvatné a umocňuje atmosféru vánočních svátků. Když se rozhodnete navštívit Bergamo v zimě, doporučuje se si obléct teple.

Jaro v Bergamu je velmi krásné, s kvetoucími květinami a sluncem, které se vrací v plné síle. Teplota v tomto ročním období dosahuje průměrně cca 15-18 °C. Tuto příjemnou dobu lze využít k návštěvě okolních vinic, kde se může ochutnat tradiční víno z oblasti.

Celkově lze říci, že Bergamo nabízí krásné počasí po celý rok a tobě nezbývá, než se na něj těšit a užít si toto italské město plné kultury a historie.


Dovolená Itálie Bergamo


Itálie je země s bohatou kulturou, nádhernou krajinou a mnoha turistickými atrakcemi. Mezi tato místa patří i Bergamo, město ležící v provincii Lombardie, kde se můžete těšit na jedinečné památky, skvělé jídlo a krásné výhledy.

Historické centrum Bergama, známé jako Città Alta, je jedním z hlavních turistických cílů. Toto město na kopci bylo postaveno v 12. století a jeho středověká architektura se dodnes zachovala. Zde se nacházejí i nejvýznamnější památky města, jako například kostel Santa Maria Maggiore nebo palác Palazzo della Ragione, který sloužil jako soudní budova.

Kromě historických staveb si můžete užít i nádherný výhled na celé město. Ten se nabízí ze dvou míst, a to z věže Campanone, kterou můžete vystoupat po schodech, nebo z hradeb, které obklopují město. Tyto hradby byly v minulosti postaveny jako obranný prvek a dnes slouží jako turistická atrakce.

Další zajímavou částí Bergama je moderní část, nazývaná Città Bassa. Zde se najdou oblíbené nákupní centra, luxusní butiky a mnoho restaurací, kde se můžete ochutnat tradiční italskou kuchyni.

Bergamo je také ideálním výchozím bodem pro návštěvu dalších zajímavých míst v Lombardii, jako například jezera Como a Garda nebo město Milán, kde se nachází řada turistických cílů, jako například katedrála Duomo nebo hrad Castello Sforzesco.

Pokud si tedy chcete užít skvělou dovolenou plnou historie, kultury a výborného jídla, Bergamo je pro vás ideální destinací. Ať už zvolíte pobyt v historickém centru nebo moderní části města, nebudete litovat.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky