Objevte nejvýhodnější letenky

Jihoafrická republika Mapungubwe National Park

Ubytování Jihoafrická republika Mapungubwe National Park


Mapungubwe National Park, ležící v jižní části Jihoafrické republiky, je nejen domovem pro mnoho vzácných zvířat, ale také nabízí turistům nádherné ubytování. V této oblasti se nachází mnoho zajímavých a historických míst, která určitě stojí za návštěvu, a nabízí se vám možnost prozkoumat jednu z nejvýznamnějších oblastí v Jihoafrické republice.

Existuje několik možností, jak strávit dostatek času v tomto parku, a přitom si vychutnat pobyt v docela pohodlných podmínkách. Kromě campingových míst, které jsou k dispozici pro návštěvníky s vlastním vybavením, nabízí park i lodžie zajišťující snadný přístup k mnoha nejvýznamnějším místům a zážitkům, které tato oblast nabízí.

Pro ty, kdo hledají luxusní pobyt, je zde možnost ubytování v lodži jako například Limpopo Forest Využijíte zde krásného výhledu v prvotřídních a prostorných pokojích. Kromě toho je k dispozici i restaurace s vynikajícími pokrmy a nápoji z celé oblasti.

Ale pokud vám to přijde příliš přemrštěné, můžete si zvolit i některou z lodží, které jsou pro rodiny s dětmi a menší skupiny naprosto ideální. Tato ubytování nabízí pokoje s výhledem na savanu a skromné občerstvení.

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní nebo skromnější variantu ubytování, všechny lodže jsou vzdáleny jen kousek od klíčových oblastí parku, jako například slavného "Mapungubwe Hill", který představuje symbolický význam tohoto parku.

Ať už se tedy rozhodnete obdivovat zvířata a přírodní krásy Národního parku Mapungubwe, prozkoumat poutavou historii této oblasti nebo si jen prostě odpočinout, rozhodnutí zůstává na vás. Tento nádherný park nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek a nenechte si ujít příležitost strávit několik dní v této malebné oblasti.


Dovolená Jihoafrická republika Mapungubwe National Park


Jihoafrická republika je země plná rozmanitých přírodních krás. Jedním z nejkrásnějších národních parků této země je Mapungubwe National Park. Nachází se v provincii Limpopo na severu Jihoafrické republiky a je domovem pro mnoho druhů zvířat a rostlin.

Park se rozprostírá na území o velikosti přibližně 280 kilometrů čtverečních a leží na rozmezí tří zemí: Jihoafrické republiky, Zimbabwe a Botswany. Jeho přírodní krása a pozoruhodné archeologické artefakty proslavily tento park a lákají zde mnoho turistů.

Zajímavostí tohoto národního parku je, že na jeho území se nachází přístav Mapungubwe, který byl centrem mocného království až do 13. století. Na této lokalitě se zároveň nacházejí i cenné archeologické nálezy z doby železné, které patří k nejvýznamnějším kulturním památkám tohoto druhu v celé Africe.

V národním parku se nachází mnoho překrásných míst. Většina z nich je přístupná turistům, ale některé z oblastí, jako například údolí Shashe Canyon, jsou přístupné pouze při organizovaných túrách s průvodcem.

Pro milovníky zvířat zde existuje možnost pozorovat řadu druhů divokých zvířat, včetně impal, antilop, lvů, slonů a slonů s chobotem. Kromě toho, jsou zde například také divoké kočky a hyeny.

Jihoafrická republika je známa svými krásnými plážemi, ale pokud toužíte po dovolené, která vám ukáže vše, co tato země skrývá, turistická destinace jako Mapungubwe National Park nabízí zážitky, které nejsou k nalezení nikde jinde.

Pokud si chcete naplánovat návštěvu tohoto národního parku, je vhodné navštívit internetové stránky Ministerstva pro životní prostředí a turismus Jihoafrické republiky, kde se můžete dozvědět více informací o vstupném, možnostech přístupu a turistických trasách, které si můžete projít.

Pokud máte rádi přírodu a atraktivní místa, určitě byste měli navštívit národní park Mapungubwe National Park. Tato oblast nabízí spoustu atrakcí, které navíc dotváří archeologické nálezy z doby železné a významné archeologické památky, což z něj dělá jeden z nejzajímavějších národních parků v celé Jihoafrické republice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Mapungubwe National Park


1. Jaké jsou vstupní poplatky do Mapungubwe National Park?
Vstupné poplatky se liší v závislosti na věku a místě původu. Dospělí Jihoafričané platí 48 randů za osobu a mezinárodní návštěvníci platí 120 randů za osobu.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu parku?
Nejlepší doba na návštěvu Mapungubwe National Park je v období sucha od května do září. V této době jsou k vidění nejvíce zvířat a také je to ideální období pro turistiku a pěší túry.

3. Může se v parku tábořit?
Ano, v parku jsou k dispozici tábořiště, kde si můžete postavit stan a strávit noc pod hvězdami. Nicméně, rezervace na táboření je nutné předem zarezervovat.

4. Jsou v parku k dispozici průvodci?
Ano, park nabízí možnost využití průvodců, kteří vám poskytnou informace o flóře a fauně parku a o historii oblasti.

5. Jaké zvířata mohu v parku spatřit?
Park je domovem pro mnoho různých druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, levhartů, gepardů a mnoha dalších. Je to také jedno z nejlepších míst v Jižní Africe pro pozorování ptáků.

6. Jsou v parku k dispozici restaurace a obchody s potravinami?
V parku samotném nejsou restaurace ani obchody s potravinami. Nicméně, poblíž parku se nachází několik měst, kde najdete restaurace a obchody s potravinami.

7. Jak se dostanu do Mapungubwe National Park?
Nejlepší možností je cestovat autem. Park se nachází asi 500 km severozápadně od Johannesburgu. Nicméně, je také možné cestovat autobusem nebo vlakem do blízkých měst a odtud se dopravit do parku taxíkem nebo pronájmem auta.


Letenka Jihoafrická republika Mapungubwe National Park


Letenka do Jihoafrické republiky je neuvěřitelný zážitek, který vám otevře dveře do nekonečných krás této země. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších parků, které lze navštívit, je Mapungubwe National Park. Tento park se nachází v severní části země, na pomezí Botswany a Zimbabwe, a rozkládá se na ploše 28 000 hektarů.

Mapungubwe National Park je slavný především tím, že se nachází na území jihoafrického království Mapungubwe, které zde existovalo v období 1200-1300 n. l. Království bylo velmi významné a bohaté, což dokazují archeologické nálezy v oblasti.

Park je domovem pro řadu divoké zvěře, jako jsou sloni, žirafy, antilopy, krokodýli a mnoho dalších. Navštívit v parku můžete i slavnou řeku Limpopo, na které se nachází mnoho vodopádů a malebných scenérií.

Mapungubwe National Park nabízí řadu zážitků jak pro turisty, kteří milují přírodu, tak pro historiky a archeology. Kromě přírodních krás a fauny a flóry zde můžete navštívit i archeologické naleziště království Mapungubwe.

Letenku do Jihoafrické republiky a návštěvu Mapungubwe National Park bych vám zcela určitě doporučil. Očekává vás jedinečný zážitek, který vás zavede do neokoukané přírody a historii královského království.


Počasí Jihoafrická republika Mapungubwe National Park


Mapungubwe National Park se nachází v severovýchodní části Jihoafrické republiky, poblíž hranice s Botswanou a Zimbabwe. Park se rozkládá na ploše více než 28 000 hektarů a je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin.

Počasí v jihoafrickém Mapungubwe National Parku se liší v závislosti na ročním období. Během letních měsíců od listopadu do února je klima velmi teplé a suché. Teploty se mohou vystoupat až k 40 stupňům Celsia a srážky jsou minimální. Kvůli vysokým teplotám může být návštěva parku pro některé návštěvníky obtížná.

Naopak v zimě, od června do srpna, jsou teploty nižší a srážky častější. V této době se vegetace dostává do plného rozkvětu a návštěvníci mohou pozorovat mnoho druhů zvířat, kteří se přibližují ke zdrojům vody.

Park je domovem pro mnoho ohrožených druhů, jako jsou sloni, nosorožci bílí, gepardi a lvové. Mnoho z těchto zvířat je možné pozorovat při procházkách nebo při safari. Park nabízí také mnoho turistických aktivit, jako jsou pěší túry, cykloturistika, kanoistika a horské ježdění.

Pro návštěvu Mapungubwe National Parku je nutné si zajistit vstupenky a ubytování v přilehlých kempingech a chatkách. V parku se nachází mnoho oblastí, které jsou uzavřeny pro veřejnost kvůli ochraně zvířat a rostlin. Je také důležité si uvědomit, že se jedná o národní park a je nutno respektovat přírodní prostředí a zvířata, která v něm žijí.

Celkově lze říci, že Mapungubwe National Park je skvělým místem pro návštěvu pro milovníky přírody a zvířat. Návštěvníci si mohou užít mnoho aktivit, ať už se jedná o pěší túry nebo pozorování zvířat. Pokud se rozhodnete navštívit tento park, určitě si přineste dostatečné množství vody a vhodné oblečení a obuv v závislosti na ročním období.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky