Objevte nejvýhodnější letenky

Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant


1. Kde se nachází Národní park Addo Elephant?

Národní park Addo Elephant se nachází v Jihoafrické republice, ve východní provincii Eastern Cape, asi 72 km severovýchodně od města Port Elizabeth.

2. Co je hlavní atrakcí Národního parku Addo Elephant?

Hlavní atrakcí Národního parku Addo Elephant jsou sloni, ale park také nabízí příležitosti k pozorování jiných zvířat, jako jsou buvoli, nosorožci, lvi, krokodýli, hyeny a mnoho dalšího.

3. Jak se dostanu do Národního parku Addo Elephant?

Nejlépe se do Národního parku Addo Elephant dostanete autem z Port Elizabeth. Cesta trvá zhruba hodinu. Parkovací průkaz stojí přibližně 77 ZAR.

4. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Národního parku Addo Elephant?

Nejlepší čas k návštěvě Národního parku Addo Elephant je v období od dubna do října, kdy je počasí nejvíce stabilní a zvířata se snaží najít vodu u umělých vodních zdrojů.

5. Můžu v Národním parku Addo Elephant kempovat?

Ano, v Národním parku Addo Elephant jsou k dispozici kempy se základními vybaveními, jako jsou sprchy, toalety a grily na vaření. Cena za nocleh se pohybuje od 340 ZAR do 900 ZAR, v závislosti na druhu kempu a kapacitě.


Počasí Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant


V Jihoafrické republice je počasí nevyzpytatelné a může se rychle měnit. Národní park Addo Elephant je na východě země, asi 70 km severně od města Port Elizabeth, a nachází se v oblasti s subtropickým až suchým podnebím.

V zimě (červen až srpen) je v této oblasti sucho a zima je velmi suchá a chladná - teploty se mohou pohybovat kolem 10-15°C ve dne a 0-5°C v noci. V létě (prosinec až únor) jsou teploty mnohem vyšší, přes den mohou dosahovat až k 40°C a v noci klesat jen na 20-25°C.

Národní park Addo Elephant je ideálním místem pro návštěvu v letních měsících, když je více deště, kvůli růstu vegetace a květů, které nabízejí mnoho potravin pro zvířata. V zimě se zvířata nejspíše více koncentrují kolem vodních zdrojů a mohou být lépe pozorována.

V Národním parku Addo Elephant se nachází oblast s humidy, která hostí nejvíce divokých zvířat v parku, včetně slonů, buvolů, lvi, nosorožců a jiných druhů. Zvířata však mohou být velmi aktivní v průběhu dne, zejména v létě, kdy jsou teploty vysoké.

Návštěvníci parku by si měli být vědomi možnosti silných bouřek, zejména v letních měsících, kdy může dojít k silnému větru a dešti. To by mohlo způsobit, že některé cesty budou dočasně uzavřeny.

Celkově lze říci, že pro návštěvu Národního parku Addo Elephant jsou nejlepší letní měsíce, kdy jsou zvířata nejaktivnější a kvetou rostliny a květiny. Nicméně každou roční dobu můžete v parku objevit mnoho zajímavostí a zážitků.


Letenka Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant


Jihoafrická republika je země, která mnoho návštěvníků láká především svou přírodou a divokými zvířaty. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších národních parků v Jihoafrické republice je Národní park Addo Elephant. Tento park, nacházející se zhruba 70 kilometrů severně od Port Elizabeth, pokrývá plochu více než 1 600 čtverečních kilometrů a je domovem pro mnoho druhů zvířat, z nichž nejvíce vyčnívají sloni.

Letenky do Jihoafrické republiky jsou snadno dostupné a lístky na let do Port Elizabeth, hlavního města východního Pobreží, lze zakoupit přímo na internetu. Národní park Addo Elephant se nachází jen krátkou jízdu autem od letiště v Port Elizabeth, takže se lze snadno dopravit a rychle se dostat do srdce parku.

Samotný park byl založen již v roce 1931, a od té doby prošel mnoha rozšířeními a změnami. Dnes se jedná o jeden z největších národních parků v Jihoafrické republice, a nabízí mnoho aktivit a zážitků pro návštěvníky.

Jednou z největších atrakcí národního parku je jeho sloní populace. Addo Elephant park je domovem pro přibližně 600 slonů, což z něj činí nejobsazenější oblast slonů v Africe. Nejlepší způsob, jak si vychutnat sledování slonů, je podívat se na ně z pozorovatelny. Pozorovatelny jsou umístěny v blízkosti sloních stezek, což umožňuje návštěvníkům sledovat je v jejich přirozeném prostředí.

Park nabízí také neuvěřitelné divoké zvířata, jako jsou africké sloni, losi, krokodýli, gepardi a hroší. V parku žije přibližně 400 zvířat, což z něho činí skvělé místo pro safari.

Další atrakcí v národním parku Addo Elephant je procházka po stezkách a turistických trasách. Park nabízí mnoho různých tras, které se liší délkou, časem a obtížností. Všechny trasy však nabízejí jedinečnou příležitost prozkoumat krásu adivočinu Afriky.

Pokud hledáte pravé dobrodružství, nepropásněte možnost navštívit národní park Addo Elephant v Jihoafrické republice. Vrcholnou sezónou zde ježí od června do září, takže návštěvníci se mohou těšit na nejlepší počasí a největší počet divokých zvířat. Užijte si nevšední zážitek z neuvěřitelné fauny Afriky a vydejte se na cestu do národního parku Addo Elephant.


Dovolená Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant


Jihoafrická republika patří mezi oblíbené turistické cíle. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Národní park Addo Elephant. Tento park je domovem pro mnoho druhů zvířat, ale zejména pro slony.

Park se nachází v oblasti Eastern Cape, asi 72 km severně od Port Elizabeth. Vytvořen byl v roce 1931, a díky jeho rozšiřování se dnes rozkládá na ploše přibližně 1 640 km². Kromě slonů zde najdeme i další zvířata, jako jsou například paviáni, zebry, hroši, antilopy a mnoho druhů ptáků.

Nejvíce však Národní park Addo Elephant navštěvují lidé, kteří chtějí vidět slony. V parku žije více než 600 slonů, z nichž někteří jsou velmi velcí a mají mohutné kly. Sloni se zde pohybují volně a často se dají vidět u vodních nádrží nebo v oblasti kopcovité krajiny, kde se slunce odráží od jejich kůže.

Park nabízí několik způsobů, jak si zvířata prohlédnout. Můžete tu absolvovat safari autem s průvodcem, jezdit na koních, nebo se procházet po turistických stezkách. Nejlepším způsobem, jak si ale zvířata vychutnat, je absolvovat noční safari. Během něj můžete vidět mnoho druhů zvířat, která aktivně loví v noci.

Kromě možnosti sledovat zvířata nabízí park i další aktivity. Můžete tu navštívit historické místo, kde byla podepsána smlouva mezi kolonisty a domorodcem Khoikhoi. V parku se také nachází několik piknikových míst a návštěvníci mohou využít celou řadu ubytování, od kempů po luxusní hotelové pokoje.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Addo Elephant, je dobré vědět, že nejlepší doba na návštěvu je od září do května. V tomto období je zde méně deště a teploty jsou příjemné. Park je otevřen po celý rok, ale v některých místech se mohou vyskytovat komáři, takže se nezapomeňte řádně oblečt a používat repelent.

Celkově je Národní park Addo Elephant skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít unikátní zážitek s divokými zvířaty v Jihoafrické republice. Kromě slonů zde najdete mnoho dalších druhů zvířat a aktivit a určitě se zde nenudíte. Pokud tedy plánujete dovolenou v Jihoafrické republice, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře i návštěvu Národního parku Addo Elephant.


Ubytování Jihoafrická republika Národní park Addo Elephant


Jihoafrická republika je země, která láká turisty svými nádhernými přírodními rezervacemi a velkou zvířecí diverzitou. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější parky patří Národní park Addo Elephant, který se nachází v provincii Východní Kapsko.

Národní park Addo Elephant se rozkládá na ploše více než 1 000 km² a je domovem nejen pro slony, po kterých je park pojmenován, ale také pro řadu dalších zvířat, jako jsou nosorožci, lvi, gepardi, hroši, zebry a mnoho dalších druhů.

Ubytování v Národním parku Addo Elephant nabízí možnost strávit noc v srdci divočiny a zažít tak nádherné západy slunce a noční zvuky Afriky. Park disponuje několika lodžemi, kempy a chatkami pro ubytování, které jsou ideální pro individuální cestovatele, rodiny i velké skupiny.

Mezi nejoblíbenější ubytování v Národním parku Addo Elephant patří Gorah Elephant Camp, Camp Figtree a River Bend Lodge. Tyto luxusní ubytování jsou vybavena veškerým moderním komfortem a nabízejí možnost ochutnat místní speciality při zábavných afrických večerech.

Pro ty, kteří preferují klasické kempování, je v parku k dispozici řada kempů s možností stanování a karavaningu. Tyto kempy jsou vybaveny toaletami, kuchyňkami, ohništi a elektřinou. Kempování v parku nabízí jedinečnou možnost strávit noc v divočině, poslouchat zvuky denního i nočního života a podívat se na hvězdnou oblohu při mimořádně tmavé obloze v tuto část Jihoafrické republiky.

Ať již zvolíte jakýkoli typ ubytování v Národním parku Addo Elephant, jste si jisti, že budete moci zažít nádhernou přírodu a její obrovské zvířecí obyvatele z velmi blízka. Tento park je skutečně jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k pobytu v Jihoafrické republice.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky