Objevte nejvýhodnější letenky

Kamerun Kribi

Nejčastější dotazy a odpovědi Kamerun Kribi


1) Jaké jsou nejlepší pláže v Kamerunu Kribi?
Odpověď: Nejlepší pláže jsou Kribi Beach Hotel, Grande Batanga Beach a Lobe Falls (sledujte místní pokyny kvůli krokodýlům).

2) Jaké jsou nejlepší restaurace v Kamerunu Kribi?
Odpověď: Doporučujeme restaurace Les Trois Gourmands, Chez Claudia a Le Pirate.

3) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kamerunu Kribi?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je od června do září kvůli suchému počasí a nižším teplotám.

4) Kde najít nejlepší ubytování v Kamerunu Kribi?
Odpověď: Nejlepší ubytování je v okolí pláží Kribi Beach Hotel a Grande Batanga Beach.

5) Kolik stojí taxi z letiště do centra Kamerunu Kribi?
Odpověď: Cena taxi z letiště do centra města je cca 10 000 XAF (15 USD).

6) Jaké aktivity si v Kamerunu Kribi nesmím nechat ujít?
Odpověď: Návštěva vodopádů Lobe Falls, projížďka kanoí po řece Lobe, ochutnávka místních specialit a pobyt na pláži.

7) Jaké platí měna v Kamerunu Kribi?
Odpověď: Oficiální měnou je CFA frank (XAF).

8) Je nutné očkování před cestou do Kamerunu Kribi?
Odpověď: Doporučujeme očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B, tyfu a meningokokové nákaze.

9) Jaká je teplota vody u pláží Kamerunu Kribi?
Odpověď: Teplota vody se pohybuje v rozmezí 23-26 °C.

10) Jak se dostat do Kamerunu Kribi?
Odpověď: Nejlepší způsob je letět do Yaoundé, hlavního města Kamerunu, a poté se dopravit autem nebo autobusem (cca 5 hodin) do Kribi.


Ubytování Kamerun Kribi


Kamerun je země ležící na západním pobřeží Afriky a turisté se sem většinou vypravují za poznáním místních kultur a exotickou přírodou. Jedním z klenotů této země je Kribi, což je přímořské město s obrovským potenciálem turistického ruchu.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Kamerunu a plánujete navštívit Kribi, nezbývá než si zajistit ubytování. V této oblasti najdete hned několik hotelů a resortů, které nabízejí různé kategorie pokojů a apartmánů. Seznamte se s těmi nejlepšími z nich:

1. Grand Hôtel Kribi: Tento hotel se nachází hned u pláže a má více než 50 pokojů, vybavených klimatizací, TV a minibarem. K dispozici je také venkovní bazén, soukromá pláž a spa centrum.

2. Hotel des Anges: Ubytování des Anges se nachází v blízkosti pláže a nabízí 30 komfortních pokojů. V hotelu najdete i restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality.

3. Hotel La Villa: Pokud více preferujete klidnější prostředí, tento hotel se nachází na kraji města a nabízí pět prostorných apartmánů. Ubytování je zařízeno v moderním stylu a k dispozici jsou i terasy a zahrada.

4. Residence Hotel: Residence Hotel je plně vybaveným apartmánovým hotelem v centru Kribi. Nabízí 29 apartmánů různé velikosti. Hostům jsou k dispozici prádelna, restaurace, bazén a WiFi zdarma.

Ve všech ubytovacích zařízeních najdete pohodlné postele, koupelny s teplou vodou, klimatizaci a další vybavení tak, abyste se cítili jako doma. Dá se tedy říct, že v Kribi je ubytování pro každého, bez ohledu na požadavky a preference hostů.

Co se týče ceny ubytování, můžete se setkat s celkem různorodými cenami. Samozřejmě že si našetříte v oblastech mimo centrum města, ale s četností výletů do města a na pláž budete muset počítat.

Celkově se Kribi může návštěvníkům pochlubit klidnou, přátelskou a bezpečnou atmosférou, krásnou přírodou a skvělými ubytovacími možnostmi. Můžete si tedy být jisti, že si užijete spoustu zážitků a nezapomenutelných chvilek na pobřeží Kamerunu.


Dovolená Kamerun Kribi


Kamerun je zemí, která má tolik kouzel, že každý cestovatel by měl jednou navštívit. Je to země, která leží na západním pobřeží Afriky, a nabízí některé z nejkrásnějších krajů na celém kontinentě. A jedním z nejpopulárnějších cestovních cílů v Kamerunu je městečko Kribi.

Kribi se nachází na pobřeží Atlantiku, a v posledních letech se stalo velmi oblíbeným cestovním cílem pro turisty z celého světa. Kribi má nádherné pláže, kde si můžete užívat modré moře a slunce. Ale to není vše, co Kribi nabízí.

Kribi má také nádherné vodopády Lobe, které jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo je navštíví. Tyto vodopády se nalézají na řece Lobe a jimi protékající voda padá téměř 30 metrů dolů. Kromě vodopádů Lobe je v okolí Kribi i dalších mnoho krásných vodopádů, aniž byste museli procestovat dlouhé vzdálenosti.

Další atrakcí, která stojí za vidění, je Topy Island. Toto malé ostrůvku se nachází v blízkosti města Kribi a je domovem mnoha jedinečných druhů zvířat, včetně čtyř druhů opic a některých chráněných druhů chameleónů.

Kribi nabízí i skvělou možnost nakupování, protože v okolí jsou mnoho stánků, které nabízejí místní zboží, jako jsou různé druhy dřevěných hraček, upomínkové předměty a tradiční oblečení.

Pokud se rozhodnete navštívit Kribi, můžete si také dopřát místní specialitu: krevety. Tyto krevety jsou velmi populární v celé zemi a Kribi je známé pro to, že nabízí nejlepší krevety v Kamerunu.

V Kribi jsou k dispozici i některé velmi zajímavé památky, jako je například Katedrála Panny Marie, která byla postavena v roce 1940.

Kribi je krásné místo, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte ideální dovolenou plnou slunce, moře a mnoha kulturních a historických atrakcí, Kribi bude nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Kamerun Kribi


Pokud máte chuť na pravou exotiku, Kamerun je jednou z vašich nejlepších volb. Tento západoafrický stát nabízí návštěvníkům mnoho překrásných přírodních scenérií, kulturu na každém kroku a bohatou historii plnou záhad a legend.

Jedním z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu, je malé přímořské město Kribi. Nachází se na jižním pobřeží Kamerunu a nabízí jedny z nejkrásnějších pláží na světě. Díky svému pozoruhodnému scenérii a přirozenému krásu se stala Kamerunským neopravitelným přírodním dědictvím.

Z Prahy se můžete dostat do hlavního města Yaoundé a odtud se vydáte směrem na Kribi. Existuje několik možností přepravy, ale nejlepší způsob, jak dostat se do Kribi je cestovat letadlem. Existují přímé lety z Yaoundé do Kribi a letenky jsou poměrně cenově dostupné.

Letiště Kribi se nachází asi 10 minut jízdy od města. Pokud se rozhodnete pro nejlevnější cenu letenky, můžete využít místní autobusovou dopravu nebo taxík. Alternativně, pokud si chcete užít začátek své dovolené naplno, můžete si pronajmout auto a objet místní okolí na vlastní pěst.

V Kribi je mnoho aktivit a zajímavostí, které vás neodradí od nekonečné zábavy. Můžete si užít klid na jedné z mnoha pláží, kde si můžete vychutnat rybí speciality a tradiční kamerunské pivo. K dispozici jsou také různé vodní sporty jako je surfování, kajakářství a potápění.

Kromě toho, Kribi je domovem místních rybářů, kde se můžete podívat na jejich každodenní život a možná se naučit něco nového o tom, jak se loví ryby. Dále můžete navštívit tamní plážovou tržiště, nebo se zúčastnit kulturních akcí, jako jsou tradiční taneční festivaly a mnoho dalšího.

Kamerun zkrátka patří mezi exotické země, které stojí za návštěvu. Pokud máte chuť na nezapomenutelnou dovolenou na pláži, plnou nových zážitků a zajímavostí, Kribi je ideálním místem pro vás. Letenka z Prahy do Kribi vás sem přiveze snadno a rychle a zaručeně se vrátíte s mnoha krásnými zážitky v hlavě.


Počasí Kamerun Kribi


Kamerun je zemí ležící v západní Africe, ohraničenou Nigérií na severu, Čadem na východě, Gabonem, Rovníkovou Guineou a Kongem na jihu a Guineou na západě. Město Kribi se nachází na pobřeží Atlantského oceánu na jihu země. Má tropické podnebí a počasí se liší v závislosti na ročním období.

V Kribi a okolních oblastech jsou dvě hlavní sezóny: suchá a deštivá. Suchá sezóna trvá od listopadu do března a je charakterizována vysokými teplotami a nízkou vlhkostí vzduchu, která klesá až k 60%. Teploty dosahují průměrně kolem 32°C během dne a 22°C v noci. Toto období je také dobou, kdy se v moři koncentrují ryby a rybolov je velmi úspěšný.

Deštivá sezóna začíná v dubnu a trvá až do října. V tomto období se na pobřeží vyskytují časté bouřky, které mohou být příležitostně doprovázeny rozbouřeným oceánem. V období dešťů teploty klesají na průměr 27°C během dne a 22°C v noci. Srážky jsou velmi vysoké, zejména v červenci a srpnu, kdy může napršet 500 mm srážek. V Kribi se v této době objevují četné potůčky a řeky, které září jasně zelenou barvou a krásně kontrastují s bílými plážemi.

Praktická doporučení: Pokud se chystáte navštívit Kamerun a Kribi, potom by měl být váš výběr podmíněn vašimi zájmy. Pokud hledáte tropickou dovolenou s krásnými plážemi, bude pro vás nejlepší období od listopadu do března, kdy můžete využívat slunce a krásné vody. Pokud vás zajímá příroda a chcete poznat různé druhy rostlin a zvířat, bude pro vás nejvhodnější období od dubna do října, kdy je oblast plná zeleně a mokřadů, rybníků a řek. V každém případě byste měli vzít v úvahu vysokou vlhkost a vždy používat ochranu proti slunci a hydratovat se dostatečně.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky