Objevte nejvýhodnější letenky

Kanada Jasper National Park

Dovolená Kanada Jasper National Park


Jasper National Park je jedním z nejkrásnějších míst Kanady, proslulý svými horskými krajinami, ledovci a turistickými stezkami. Jedná se o největší národní park ve státě Alberta, který nabízí návštěvníkům mnoho aktivit a zážitků pro každou roční dobu.

V letních měsících lze v Jasperu podniknout množství výletů, z nichž nejoblíbenější jsou výlety do horských dolin, kde se nacházejí krásné vodopády a jezera. Na některých z nich je možné uskutečnit i krátké projížďky na kánoi nebo jiných vodních lodích. Pro ty, kteří milují outdoorové aktivity, jsou zde turistické stezky pro všechny úrovně zdatnosti, od jednoduchých až po ty nejnáročnější. Ubytování lze získat v některém z mnoha kempů v okolí parku.

Jasper National Park je v zimních měsících oblíbeným cílem lyžařů a snowboardistů. V parku se nacházejí skvělé lyžařské vleky a sjezdovky, kde mohou návštěvníci užívat si krásného horského prostředí. Pro ty, kteří se chtějí vydat do přírody mimo sjezdovky, jsou k dispozici běžecké trasy, jízda na saních, turistické výlety a dokonce lze absolvovat i projížďku psím spřežením. V zimě je však třeba se na návštěvu parku připravit oblečením vhodným pro extrémní podmínky a skupiny turistů vyrazit s průvodcem.

Jasper National Park nabízí překrásné horské scenérie, kristalické jezera, specifickou flóru a faunu, a navzdory všem jeho nárokům na kondici a čas, má moc a kouzlo, které se nenechá ignorovat. Zdejší přírodní krása nadchne každého návštěvníka. Ať už se rozhodnete strávit tady týden nebo jen několik dnů, nabídne se vám neopakovatelný zážitek a nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat po celý život.


Počasí Kanada Jasper National Park


Jasper National Park se nachází v kanadské provincii Alberta a je jedním z nejkrásnějších národních parků na světě. Jeho území se rozprostírá na více než 11 000 kilometrech čtverečních a nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, vodopády, divokou přírodu a čisté jezera. Počasí v Jasper National Park se liší během celého roku, takže je důležité znát jeho klimatické podmínky před cestou do parku.

Léto v Jasper National Park

Léto začíná v květnu a končí v říjnu. Teploty se pohybují mezi 18°C až 23°C a jsou ideální pro turistiku, kempování a další venkovní aktivity. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy se teploty mohou dostat až na 27°C. Během letních měsíců se slunce nezapouští před 22:00 hodinou, takže návštěvníci mají mnoho času na objevování parku.

Podzim v Jasper National Park

Podzim, tedy září a říjen, je obdobím, kdy se listnaté stromy přeměňují na různé odstíny žluté, oranžové a červené barvy. Teploty v této době klesají na 10°C až 15°C a noc je chladná, takže byste měli mít s sebou teplejší oblečení. Podzim také přináší krátkodobé bouřky a déšť.

Zima v Jasper National Park

Zima v Jasper National Park začíná v listopadu a končí v dubnu. Teploty se v této době pohybují mezi -5°C až -15°C, ale mohou spadnout až na -40°C v horských oblastech parku. Sníh padá velmi často a návštěvníci mohou využít lyžařských středisek a sjezdovek nebo se oddat outdoorovým aktivitám, jako je běh na lyžích, snowboarding a sněžnice.

Jaro v Jasper National Park

Jaro, od března do května, přináší mnohem mírnější počasí s teplotami kolem 12°C až 18°C. Tání sněhu a ledovců v této době přidává k magickému scenérii parku. Květen je také obdobím, kdy můžete pozorovat vzácná zvířata, jako jsou medvědi a losi.

Všechna roční období v Jasper National Park mají svou jedinečnou atmosféru a nabízejí návštěvníkům mnoho možností pro objevování tohoto úchvatného místa. Je důležité se dobře připravit na počasí, které se může velmi rychle změnit, a zvolit vhodné oblečení a vybavení.


Ubytování Kanada Jasper National Park


Kanada je známá svými nádhernými přírodními scenériemi a úchvatným výhledem na Skalisté hory, které jí dávají jedinečnou krásu, jaké nenajdete nikde jinde. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí, která zaujme nejen turisty, ale i příznivce přírody, je Jasper National Park. Ten nabízí množství aktivit pro každého, od pěší turistiky a cyklistiky až po rafting a pohled z výšky na horské vrcholy.

Pokud chcete strávit nějaký čas v Jasper National Park, měli byste si naplánovat svoje ubytování, protože v letním období je rezervace z plné kapacity. K dispozici je řada možností, včetně kempů, hotelů i pronájmů prázdninových domů.

Camping v Jasper National Park je skvělou volbou pro ty, kteří milují pobyt v přírodě. Nabízí to mnoho možností, včetně stanování pod širým nebem nebo přístřeší za deště. V parku je několik kempů, které jsou rozděleny do tří kategorií: nejlepší, nejlepší a nejlepší. S ceny za stanování podle typu kempu a počtu lidí, mohou turisté pohodlně zvolit ten, který jim nejlépe vyhovuje.

Kempy jsou vybaveny moderními záchody a sprchami, a je k dispozici elektrická přípojka pro kamiony a motorová vozidla. Každý kemp má také vlastní oheň a venkovní stůl, což z něj dělá ideální místo pro rodinné střetnutí a grilování.

Pokud hledáte luxusnější způsob ubytování, pak byste měli zvážit rezervaci pokojů v hotelu. V Jasperu je mnoho hotelů, které nabízejí různé typy pokojů, od pokojů s jedním lůžkem až po apartmány pro rodiny. Hotelové pokoje jsou plně vybaveny klimatizací, televizemi, minibary a koupelnami s vanou a sprchou.

Pronájem prázdninových domů je další variantou pro ubytování v Jasper National Park. Nabízí to tiché, samostatné ubytování, s prostornými pokoji a vybavením pro vlastní vaření. Domy umístěné v centru města poskytují snadný přístup ke všem atrakcím parku.

Jasper National Park je úžasným místem, kde se můžete cítit sblížení s přírodou a zároveň si užít relaxaci v pohodlném ubytování. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro kempování, hotelový pobyt nebo pronájem domu, bude vám Jasper plně vyhovovat vašim požadavkům a bude přinášet úžasný zážitek ze země Královen hor.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Jasper National Park


1) Jak se dostat do Jasper National Park?

Jasper National Park se nachází v kanadské provincii Alberta, asi 370 km západně od Edmontonu a 290 km severozápadně od Calgary. Nejbližším letištěm je letiště v Edmontnu a Calgary, odkud se můžete dostat do parku pronájmem auta, autobusem nebo transferem.

2) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Jasper National Park?

Nejlepší čas na návštěvu Jasper National Park je od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné a turistická sezóna na vrcholu. Nicméně, září a říjen jsou také krásné měsíce s méně turisty a s podzimními barvami.

3) Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat Jasper National Park?

Nejlepší způsob, jak prozkoumat Jasper National Park je autem, aby se mohli snadno dostat k různým turistickým atrakcím a hike trails. Další možnosti jsou cyklování, hiking, lyžování a jízda na kánoi.

4) Je nutné si dopředu rezervovat ubytování v Jasper National Park?

Ano, doporučuje se si rezervovat ubytování v Jasper National Park dopředu, zejména pokud cestujete během hlavní sezóny (červenec - srpen). Rezervace výletů a turistických aktivit také může být užitečné.

5) Co jsou nejlepší turistické atrakce v Jasper National Park?

Mezi nejlepší turistické atrakce v Jasper National Park patří Maligne Lake, Athabasca Falls, Peyto Lake, Spirit Island, Whistlers Mountain, Glacier Skywalk a Jasper SkyTram.

6) Může se v Jasper National Park setkat s divokou zvěří?

Ano, Jasper National Park je domovem pro mnoho druhů divoké zvěře, včetně losů, jelena, karibu, rysa a medvěda. Doporučuje se dodržovat bezpečné vzdálenosti a neohrožovat zvířata.

7) Musím mít vstupenku pro návštěvu Jasper National Park?

Ano, musíte mít vstupenku pro návštěvu Jasper National Park. Vstupenky lze zakoupit online nebo na místě u vstupu do parku.

8) Kde se najdou nejlepší hiking trails v Jasper National Park?

Jasper National Park nabízí mnoho krásných hiking trails pro různé úrovně zkušeností. Mezi nejlepší patří Skyline Trail, Sulphur Skyline Trail, Bald Hills Trail, Valley of Five Lakes Trail a Mount Edith Cavell Trail.


Letenka Kanada Jasper National Park


Kanada je země překrásných přírodních scenérií a jedním z nejkrásnějších národních parků, který se těší oblibě mezi turisty z celého světa, je Jasper National Park. Leží na západě Kanady a je to největší národní park v oblasti Kolumbijských hor.

Jasper National Park se rozkládá na ploše přes 10 000 čtverečních kilometrů a nabízí obrovské množství přírodních krás a aktivit, které si užijí jak milovníci turistiky, tak i ti, kteří preferují vodní sporty nebo pozorování zvěře.

Návštěvníci parku si mohou užít pěší túry po značených stezkách, jako například Columbia Icefield Glacier Skywalk, který nabízí spektakulární výhled na ledovec Columbia. Můžete si také prohlédnout hory a přehrady z vyhlídkových plošin nebo vyrazit na jízdu na koni.

Pokud máte chuť na vodní sporty, je pro vás ideální prozkoumat krásy jezer v národním parku. Jezera přestávají být v létě zamrzlá a nabízejí tak možnosti pro vodní aktivitu, jako je například kajak, kanoe nebo paddleboarding.

Jasper National Park je také domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou losi, medvědi, vlci a rysi. Návštěvníci mohou být svědky jejich života při pozorování přírody.

Pro návštěvu Jasper National Parku se nejlépe vydejte v období od června do srpna. Teploty jsou příjemné, ceny letenek i ubytování jsou přijatelné a toto období nabízí i mnoho aktivit jako jsou koncerty, kulturní akce a další.

Letenky do Kanady, a tedy i do této krásné oblasti, můžete zakoupit za poměrně nízkou cenu. Za letenku si tak nejspíše připlatíte zejména v období turistických sezon v létě. Doporučujeme proto plánovat cestu v dostatečném předstihu a také pravidelně sledovat nabídku na internetu.

Jasper National Park je ideální kombinací překrásné přírody a množství aktivit, které nabízí pro turisty. Pokud přemýšlíte o návštěvě Kanady, rozhodně neváhejte a vydejte se právě sem. Bude to zážitek na celý život!


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky