Objevte nejvýhodnější letenky

Kostarika Uvita

Dovolená Kostarika Uvita


Kostarika, země krásných pláží, tropických pralesů a vynikající kávy. Jedním z nejhezčích a tajemných míst v této zemi je malé městečko Uvita. Leží uprostřed národního parku Marino Ballena a můžete si zde užít nádherné pláže, pozorování velryb, surfování a mnoho dalšího.

Mnoho lidí si myslí, že pokud chtějí zažít to nejlepší z Kostariky, musí se vydat do oblíbených turistických míst jako je Manuel Antonio nebo Tamarindo. To ale není úplně správné. Pokud chcete ochutnat opravdovou atmosféru Kostariky, musíte se vydat mimo ty hlavní turistické trasy. A právě v Uvitě toho můžete zažít hodně.

Mnoho lidí se kvůli nedostatku informací o této oblasti rozhodne do Uvity nejet, či vůbec o ní neví. A to je škoda, protože právě zde si můžete užít to nejkrásnější, co Kostarika nabízí. Hned vedle města se nachází Národní park Marino Ballena, který je známý svými trajektoriemi i obrovskými množstvími pláží. Právě jedna z nich má tvar velryby a je to idealní místo na pozorování těchto obrovských mořských savců.

Kromě vynikající pláže a surfování se můžete také vydat na delší výlety do blízkých národních parků či přátelských městech, jako je Dominical nebo Ojochal.

Pokud chcete ochutnat skvělou kávu, můžete vyrazit na jednu z mnoha plantáží v této oblasti, kde se vám nabídne průvodcové prohlídka i ochutnávka nejlepších druhů kávy na světě.

A když už budete v Uvitě, určitě neváhejte odpočinout si na pláži, pozorovat západ slunce a užívat si krásu tohoto tajemného místa. Rozhodně nebudete litovat, že jste objevili jedno z nejkrásnějších míst Kostariky.


Počasí Kostarika Uvita


Kostarika je země bohatá na krásné pláže, tropickou přírodu, ale také na různé klimatické podmínky. Pokud se podíváme na počasí v obci Uvita, tak je možno říct, že se jedná o ideální místo pro dovolenou v jakémkoliv ročním období.

Uvita se nachází na jižním pobřeží Kostariky a je to malá vesnice, která se stává čím dál populárnější u turistů. Pobřeží Pacifiku zde nabízí krásnou a klidnou atmosféru, která vytváří přirozený relaxační prostor. Počasí zde má několik charakteristik, se kterými se musíte před cestou seznámit.

V období dešťů, které zde trvá od května do listopadu, je velké množství srážek, ale teplota se snižuje jen mírně. Denní teploty dosahují průměrně 28°C a nocní teploty jsou kolem 23 až 25°C. Je tedy stále docela horko, jen musíte být připraveni na náhlé přeháňky a záplavy. Voda moře má během této doby mírně zvýšenou teplotu kolem 28°C a podmínky pro surfaře jsou velmi dobré.

V období sucha, které trvá od prosince do dubna, je počasí o něco slunečnější a suché. Denní teploty dosahují průměrně 32°C a noční teploty jsou kolem 23°C. Voda v moři má kolem 26°C a podmínky pro plavání jsou velmi dobré.

Nejdůležitější věcí při cestování do Uvity je být připraven na různá počasí a množství srážek, které se zde vyskytují. V zimě je vhodné se obléknout do lehčích oblečení, ale také si přibalit nepromokavou bundu a boty. V létě je naopak nutné se chránit proti slunci a hydratovat se.

V každém případě je Uvita nádherné místo, které nabízí krásné pláže, unikátní přírodu a pohodovou atmosféru. Pokud si chcete užít dovolenou v Kostarice, rozhodně byste měli zvážit návštěvu právě této malé vesničky na jižním pobřeží.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Uvita


1) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kostariky Uvita?
Nejlepší doba na návštěvu Kostariky Uvita je od prosince do dubna, kdy je suché období a teploty jsou příjemné.

2) Jak se dostat do Kostariky Uvita?
Nejlepší způsob je letecky do San Jose a pak pokračovat autobusem nebo pronajatým autem do Uvity.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity v Kostarice Uvita?
K nejlepším aktivitám patří navštívení Národního parku Marino Ballena, pozorování delfínů a velryb, surfování, potápění a turistika v pralesích.

4) Budu potřebovat speciální očkování pro Kostariku Uvita?
Nejsou žádná povinná očkování pro návštěvu Kostariky. Je však doporučeno si dát očkování proti žluté zimnici.

5) Je Kostarika Uvita bezpečná destinace?
Kostarika a Uvita jsou považovány za bezpečné destinace. Přesto byste se měli vyvarovat opuštěných oblastí a udržovat si pozornost ohledně svého majetku.


Ubytování Kostarika Uvita


Kostarika je země plná krásné přírody a exotických pláží. Na jižním pobřeží této země se nachází malé a útulné městečko Uvita. To se stává stále více oblíbeným cílem turistů z celého světa. V tomto článku se podíváme na nejlepší možnosti ubytování v Uvitě.

Pro ty z vás, kteří hledají něco příjemného a luxusního, je zde nabídka nadstandardních hotelů a resortů. Tyto hotely nabízejí nádherné výhledy na pláž a mají vynikající služby. Pokud hledáte něco extravagantního a nepřehlédnutelného, je Le Cameleon Resort tou nejlepší volbou. Tento resort je velmi oblíbený kvůli svému designu a barevné paletě. Nabízí také vysoce kvalitní služby a báječnou atmosféru.

Další možností je hotel Kura. Tento hotel se nachází blízko pláže a je obklopen zelení. Pokud hledáte luxusní a soukromé ubytování, Kura je optimální volbou. Hotel nabízí špičkové služby a jeho design vás přivítá mnoha moderními prvky. Tento hotel bude pravděpodobně skvělou volbou pro páry, kteří chtějí strávit romantickou dovolenou.

Další možností jsou bungalovy a vily. Tyto ubytovací jednotky jsou ideální pro rodiny a skupiny přátel, kteří hledají soukromí a prostor. Po celonoci se můžete těšit na bohatou snídani a pozorovat místní zvířata, která se potulují okolo bungalovů.

Další skvělou možností jsou apartmány, které jsou ideální pro turisty, kteří hledají ubytování s vlastní kuchyní a větším prostorem. Tyto apartmány jsou obecně cenově dostupnější a přesto velmi komfortní. Mají veškeré vybavení a přístup k venkovnímu bazénu.

Ubytování v Kostarice Uvita je velmi pestré a nabízí velké množství možností pro turisty. Samozřejmě se to liší podle vašich preferencí a rozpočtu. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, je zaručeno, že se budete cítit jako doma.


Letenka Kostarika Uvita


Letenka do Kostariky, konkrétne do malebného mestečka Uvita, vám môže otvoriť dvere do krajiny plnej prírodných krás a nezabudnuteľných zážitkov. Uvita sa nachádza v juhozápadnej časti Kostariky, blízko celej rady národných parkov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Uvita je malé mestečko, ktoré sa vám iste zapáči svojím pokojným a uvoľneným životným štýlom. Pre tých, ktorí túžia po nekonečnom množstve aktivít, tu nájdu to, čo hľadajú. Užite si surf, paragliding alebo plavbu na kajaku po rieke mangrových lesov.

Pre turistov, ktorí sa zaujímajú o prírodu, Uvita ponúka niekoľko národných parkov, z ktorých každý má svoje čaro. Medzi nimi patrí aj národný park Marino Ballena, ktorý sa nachádza len desať minút jazdy od Uvity. Tento park je známy svojím farebným oceánom a v sezóne tu môžete dokonca pozorovať aj migrujúce kytice.

Ďalším zaujímavým miestom kúsok od Uvity je Corcovado, kde sa nachádza tá najväčšia koncentrácia druhov fauny a flóry v Kostarike. Nachádza sa tu 13 druhov primátov, 16 druhov kolibríkov a dokonca aj jaguár a ocelot.

V Uvite môžete tiež podniknúť výlety do oblasti Osa, kde sa nachádza národný park Piedras Blancas. Tu sa nachádza jedna z najväčších rezervácií dažďového lesa v Kostarike. Tento park je obývaný hustou populáciou zvierat, ako sú jaguáre, tapíre a mnoho ďalších.

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, Uvita môže ponúknuť aj pozorovanie morských korytnačiek. Na pláži Cahuita Beach sa medzi októbrom a májom každoročne konajú výskyt hniezd morských korytnačiek, ktoré prichádzajú na pobrežie položiť svoje vajíčka.

Letenky do Kostariky sú teraz dostupnejšie a vy sa môžete dostať do tohto malebného mestečka za príjemnú cenu. Uvita vás privíta s otvorenou náručou a ponúkne vám nespočetné množstvo zážitkov, ktoré si budete môcť zapamätať celý život.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky