Objevte nejvýhodnější letenky

Kuvajt Failaka Island

Ubytování Kuvajt Failaka Island


Kuvajt Failaka Island je jedním z nejkrásnějších míst pro dovolenou v Kuvajtu. Nachází se asi 20 kilometrů od pobřeží Kuvajtu a je přístupný pouze lodí. Tento ostrov je známý svou krásnou přírodou, bílými písčitými plážemi a bohatou historií.

Ubytování v Kuvajt Failaka Island je velmi pohodlné a kvalitní. Na ostrově je celkem šest hotelů, které nabízejí komfortní pokoje a apartmány pro návštěvníky. Mezi nejpopulárnější hotely patří: Alebadiyah Resort, Danah Al Kout Beach Hotel, Failaka Heritage Village a další.

Alebadiyah Resort nabízí nádherné ubytování v bungalovech přímo u pláže. Každý bungalov má vlastní terasu, kde si můžete vychutnat nádherný výhled na okolí. V hotelu si také můžete užít řadu aktivit, jako je potápění, vodní lyžování, jízda na koni a další. Restaurace hotelu nabízí skvělé jídlo a nápoje ze všech kuchyní světa.

Další populární volbou je Danah Al Kout Beach Hotel, který se nachází na jižní části ostrova. Hotel nabízí luxusní pokoje s klimatizací a střešní terasou, kde se můžete relaxovat s nádherným výhledem na moře. V hotelu je také bazén, plážový volejbal a spa.

Failaka Heritage Village je unikátním ubytováním s tradičními arabskými domy, které byly přeneseny na ostrov z různých částí země. Tyto domy byly kompletně renovovány a slouží nyní jako ubytování pro návštěvníky. Každý dům má svou vlastní konfiguraci a styl, ale všechny jsou vybaveny moderním vybavením, aby vaše dovolená byla co nejpříjemnější.

Kuvajt Failaka Island se pyšní bohatou historií, a proto si můžete ubytování pronajmout ve starobylých budovách a vychutnat si autentickou atmosféru. Tyto budovy byly v minulosti používány jako prázdninové domy a teď jsou k dispozici jako ubytování. Tyto budovy se nacházejí ve vesnici Al Zawr, která je velmi blízko k antickým památkám a muzeu.

Celkově lze říci, že Kuvajt Failaka Island nabízí mnoho různých možností pro ubytování. Každý hotel nebo pokoj má svou vlastní charakteristiku a styl, takže si můžete vybrat to, co nejlépe odpovídá vašim potřebám a představám. Ať už hledáte luxus, nebo autentickou atmosféru, tento ostrov vám to poskytne.


Letenka Kuvajt Failaka Island


Kuvajt je země s mnoha krásami, je to bohatá země s mnoha lákadly pro turisty, kteří hledají exotiku a nové zážitky. Jedním z největších lákadel Kuvajtu je Failaka Island, což je malý ostrov nacházející se v Perském zálivu. Pokud plánujete návštěvu Kuvajtu, měli byste zvážit návštěvu tohoto malebného ostrova.

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat na ostrov Failaka. Nejjednodušší způsob je prostřednictvím letu do Kuvajtu a odtud poté cesta trajektem, která trvá přibližně 45 minut. Na ostrově se také nachází malé letiště a je možné si připlatit termín speciálního letu.

Když dorazíte na ostrov, můžete začít plánovat, co všechno chcete vidět a kam se vydat. Existuje mnoho možností, jak prozkoumat otok. Například je možné se projít na pláži a vychutnat si příjemný den na slunci. Dále je možné navštívit Cukrarské muzeum, Muzeum radaru, Muzeum řeckých expedičních sil či Muzeum římského vakovačství.

Ostrov Failaka je proslulý svými historickými památkami, základními artefakty z doby bronzové a římských ruinami, které pocházejí z prvního století před Kristem. Navzdory této historické dědictví zůstává ostrov oblíbeným turistickým cílem; Ostrov přitahuje návštěvníky svojí krásou, klidem a vybavením pro vodní sporty.

Kuvajt nás ohromuje mnoha krásami a Failaka Island je jedním z nejkrásnějších míst na této zemi. Podívejte se na plány na cestu na tento ostrov a objevte vlastní evropskou destinaci jen kousek od Kuvajtu!


Počasí Kuvajt Failaka Island


Failaka Island, nacházející se v Perském zálivu, je jednou z turisticky nejatraktivnějších lokací v Kuvajtu. Tento ostrov, který má rozlohu téměř 40 km², leží asi 20 km od pobřeží Kuvajtu a je tak ideálním místem pro dovolenou s vynikajícími plážemi a teplým počasím.

Klima na ostrově je velmi horké, což je vzhledem k jeho přímořské poloze zcela běžné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30°C a v letních měsících může teplota vystoupit až na 45°C. Proto je velmi důležité být připraven na extrémní úrovně tepla a slunce a chránit se správnými kroky.

V zimních měsících může být počasí v Kuvajtu a na ostrově Failaka chladnější, ale s průměrnou teplotou okolo 20°C je stále velmi pohodlné a ideální pro turistiku a aktivní dovolenou. Také bude třeba být připraven na silný vítr, který může být zvláště v zimě velmi silný a intenzivní, a proto si s sebou vždy vezměte lehkou bundu nebo mikinu.

Během celého roku jsou na ostrově k dispozici různé aktivity a vodní sporty. Můžete navštívit historické památky, jako jsou staré archeologické a náboženské památky, ale také si užít pobřežní procházky, vodní sporty a zážitky od nejmenších až po největší návštěvníky.

Celkově je počasí na ostrově Failaka celoročně velmi pohodlné (mimo extrémních letních měsíců) a turisté sem rádi přicházejí poznávat nejen krásu přírody a historická místa, ale také si užít třeba relaxační pobyt na pláži. Pokud se chystáte do Kuvajtu a na tento ostrov, nezapomeňte se dostatečně chránit před sluncem, hydratovat a užít si skvělou dovolenou plnou krás, zábavy a poznání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuvajt Failaka Island


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Failaka?

Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Failaka, je trajektem z přístavu Al-Dhakira. Existuje několik přepravců, kteří nabízejí trajektovou službu mezi Al-Dhakirou a Failakou.

2. Kolik stojí trajektová jízdenka na ostrov Failaka?

Cena trajektové jízdenky na ostrov Failaka se může lišit v závislosti na přepravci. Obvykle se pohybuje kolem 5 KWD (nejčastěji se platí v Kuvajtských dinárech) za zpáteční jízdenku.

3. Jak dlouho trvá trajektová jízda na ostrov Failaka?

Trajektová jízda mezi Al-Dhakirou a Failakou trvá asi 45 minut.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Failaka?

Na ostrově Failaka jsou k dispozici různé aktivity jako potápění, plážové aktivity, projížďky po ostrově a prohlídky historických památek.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Failaka?

Nejlepší čas na návštěvu ostrova Failaka je v zimních měsících, od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemné a nejsou příliš vysoké světelní podmínky pro fotografování.

6. Najdu na ostrově Failaka ubytování a restaurace?

Na ostrově Failaka jsou k dispozici některé hotely a restaurace, ale nabídka není tak bohatá jako v Kuvajtu.

7. Je potřeba mít vízum pro vstup na ostrov Failaka?

Vstup na ostrov Failaka nevyžaduje vízum, ale návštěvníci musí mít platný pas.

8. Jak dlouho bych měl zůstat na ostrově Failaka?

Doporučuje se zůstat na ostrově Failaka minimálně jeden den, aby bylo možné si prohlédnout nejvýznamnější turistické atrakce a užít si plážové aktivity. Pokud máte více času, můžete zde zůstat i několik dní.


Dovolená Kuvajt Failaka Island


Dovolená na ostrově Failaka v Kuvajtu - co zkusit a co vidět

Kuvajt leží na pobřeží Perského zálivu, nabízí rozmanité možnosti odpočinku a zábavy. Populárním turistickým cílem je ostrůvek Failaka, který se nachází asi 20 km východně od pobřeží hlavního města Kuvajtu. Do této oázy klidu se můžete dostat přívozem z přístavu v Kuvajtu City.

Failaka byla kdysi hustě osídlena, ale v 90. letech minulého století ji opustili místní obyvatelé kvůli iráckému vpádu. V současné době, kdy je ostrov plně obnovený, se zde můžete vrátit zpět v čase a prozkoumat pozůstatky asijské kultury.

Vstupte do muzea

První zastávkou se zcela jistě musí stát Muzeum Failaka. Muzeum líčí historii ostrova celou cestu od starověku až do současnosti, s největším důrazem kladeným na postavení a význam ostrova v perské invazi z roku 2003. K prohlédnutí jsou i samotné kostry velryb, které neopouštěly failackýe břehy až do 16. století. Muzeum se nachází v blízkosti řecko-římského paláce, který lze také navštívit.

Překvapte se v archeologickém parku

Archeologický park Failaka se nachází na východním pobřeží ostrova a nabízí mnoho zajímavostí. Nachází se zde mnoho pozůstatků ze starověku, například bývalé řecké osady a římského amfiteátru, který měl kapacitu až pro 2 000 lidí. Je obklopen skalami a skrytý v palmových hájích, což vytváří krásnou malou útočištnou oázu.

Navštivte failacké pláže a vodu

Failacké pláže jsou známy pro krásné písky a zářivé modré vody Perského zálivu. Pláže nabízejí skvělé místo pro návštěvu nebo piknik s rodinou a přáteli. Považují se za ideální místo k odpočinku a poklidnému zážitku.

Vyzkoušejte tradiční kuwaitskou kuchyni

V Kuvajtu je mnoho restaurací, které podávají skvělou tradiční kuvajtskou kuchyni. Toto může být perfektní způsob, jak si vychutnat nejlepší chutě Kuvajtu. Pokud máte rádi silné koření, můžete vyzkoušet rozmanitou paletu jídel, jako jsou kubz (tradiční chléb), machboos (kari s kuřetem, hovězím nebo rybou), mutabal (salát z lilek a jogurtu) a další místní jídla.

Failaka je jedinečný ostrov, kde můžete najít krásu kultury a historie Kuvajtu, stejně jako přírodní krásu Perského zálivu. Navštivte toto místo pro klid a odpočinek.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky