Objevte nejvýhodnější letenky

Maroko Bahia Palace

Ubytování Maroko Bahia Palace


Marocký Bahia Palace – krásný kousek dědictví

Pokud hledáte krásné a stylové ubytování na cestě po Maroku, stojí za to zvážit pobyt v Bahia Palace v Marrákeši. Tento palác ze 19. století je jedním z největších a nejlépe zachovaných kaštelů v této krajině, a nabízí neuvěřitelný zážitek, který láká návštěvníky nahlédnout do krásné historie tohoto zeměpisného regionu.

Palác Bahia byl postaven na začátku 19. století dlouholetým nejvyšším ministrem Sultanátu Maroka a následně již sultánem, Ahmedem bin Moussoum. Jeho název ve skutečnosti znamená "krásná" a byl inspirován jeho prvotřídními architektonickými detaily.

Králem vynikajícího designu

Místo, kde se tento palác nachází, bylo vybráno pro jeho strategickou polohu a blízkost k nejznámějším památkám a turistickým cílům Marrákeše. Město založil v roce 1062 místní kmen Berberů a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v zemi. Ubytování v Bahia Palace v Marrákeši proto nabízí nejlepší zážitek z návštěvy této krásné části Afriky.

Palác je v celku rozdělen do několika nezávislých křídel a místností, takže zde najdete všechny možné druhy pokojů. Všechny pokoje jsou zařízeny s nejvyšším standardem a nabízejí veškeré pohodlí, které můžete očekávat. Každý pokoj je krásně zdoben barevnými a spletitými designy, které souzní s celkovou architekturou celého paláce. Každý pokoj má také výhled na krásné zahrady, které obklopují celou budovu.

Jedním z hlavních důvodů, proč mnoho návštěvníků vybírá právě ubytování v Bahia Palace v Marrákeši, je celková atmosféra zdejšího prostředí. Palác nabízí neuvěřitelnou klidnou oázu v této rušné části města a zároveň přináší kus historie, kde v každém rohu najdete mnoho historických předmětů a artefaktů.

Připravte se na krásný výhled a skvělou lokalitu

Dalším velkým plusem této lokality je, že je velmi snadné se dostat do většiny turistických atrakcí v Marrákeši. Většina hlavních turistických středisek, jako například Dženná el-Fna, Koutoubia a Majorelle, je v docházkové vzdálenosti, takže budete mít snadný přístup k nejlepším místům v Marrákeši.

Také je zde mnoho zajímavých restaurací a kaváren, které nabízí nejlepší marockou kuchyni a pití. Veškerá občerstvení jsou také krásně prezentována, takže i pokud se rozhodnete nešetřit, budete si jistě vychutnávat všechny pochoutky této neuvěřitelné kultury.

Pokud tedy hledáte stylové a luxusní ubytování v Marrákeši, pak určitě zvažte Bahia Palace jako své prozatímní sídlo. Tento vynikající a dobře zachovaný palác nabízí návštěvníkům nejen stylové ubytování, ale i nádherné zahrady plné krásných rostlin a květin. Je to opravdu jedinečný zážitek, který si nejste jisti, zda vám kdy bude připadat jako každodenní běžná věc.


Letenka Maroko Bahia Palace


Bahia Palace je krásný palác nacházející se v srdci Marrákeše, v Maroku. Tento architektonický skvost se nachází v blízkosti městského centra a jeho návštěva je nezbytnou součástí každé návštěvy tohoto města. Ak by ste plánovali cestu do Marrákeše, určitě zvažte koupi letenky na Maroko a pokuste sa navštíviť Bahia Palace.

Palác byl postaven v 19. století a sloužil jako sídlo arabského vládce Sultana. Dnes je otevřen pro veřejnost, aby se mohli podívat do úchvatného a luxusního paláce a prohlédnout si nádherně zdobené místnosti a nádvoří.

Bahia Palace je obklopen půvabnými zahradami, které jsou plné exotických rostlin a vonných květin. Návštěvníci se mohou procházet po okrajích fontán a rybníčků a vychutnávat si klid a krásu tohoto místa.

Interiér paláce je ještě mnohem impozantnější než jeho exteriér. Palác má 150 místností a v každé z nich se nachází díla umění a umělecké kusy. Pokoje v paláci jsou zdobeny freskami, mozaikami a šperky. Každá z místností je unikátní a poskytuje návštěvníkům krásnou ukázku arabské architektury. V paláci se také nachází muzeum, kde jsou vystaveny sbírky krásných předmětů, jako jsou například perleťové kádě, kouzelnické zrcadla a keramika.

V Bahia Palace se také konají každoroční kulturní akce a festivaly. Tyto akce jsou obvykle pořádány v palácové zahradě a poskytují návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět tradiční marocké tance a poslechnout si místní hudbu.

Celkově lze říci, že návštěva Bahia Palace je nezapomenutelným zážitkem, který vás uchvátí. Proto, pokud se chystáte navštívit Marrákeš, nezapomeňte zařadit návštěvu tohoto nádherného paláce na seznam věcí, které musíte vidět. A určitě nezapomeňte si koupit letenku na Maroko, abyste jej mohli navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Bahia Palace


1. Jaké jsou otevírací hodiny Bahia Palace?

Bahia Palace je otevřen denně od 9:00 do 17:00 hodin.

2. Kolik stojí vstupenka do Bahia Palace?

Vstupné do Bahia Palace stojí pro dospělého 70 MAD (cca 200 Kč) a děti do 12 let mají vstup zdarma.

3. Kde se nachází Bahia Palace?

Bahia Palace se nachází v Marrákeši v Maroku, asi 10 minut chůze jižně od medína.

4. Je nutné si prohlídku Bahia Palace předem rezervovat?

Ne, není nutné si prohlídku Bahia Palace předem rezervovat. Může se však stát, že v období hlavní sezóny bude vstup omezený a fronty mohou být delší.

5. Je možné v Bahia Palace fotografovat?

Ano, je možné v Bahia Palace fotografovat, ale je zakázáno používat blesk a stativ.

6. Jaký typ oblečení je vhodný při návštěvě Bahia Palace?

Je vhodné nosit respektující oblečení, zejména na ramenou a kolenou.

7. Jaká je historie Bahia Palace?

Bahia Palace byl postaven v 19. století arabským sultánem Si Moussou. Nachází se na ploše více než 2 hektarů a má více než 150 místností.

8. Jsou v blízkosti Bahia Palace další turistické atrakce?

Ano, v blízkosti Bahia Palace se nachází další turistické atrakce, jako například Koutoubia Mosque, Ben Jusuf Madrasa a El Badi Palace. Tato místa jsou všechna v docházkové vzdálenosti.


Dovolená Maroko Bahia Palace


Maroko je exotická země s krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a zajímavou kulturou. Pokud se chystáte na dovolenou do této země, zcela určitě se nebudete nudit. Jedním z mnoha míst, která v Maroku stojí za návštěvu, je Bahia Palace.

Bahia Palace se nachází v Marrákeši a patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce této oblasti. Byl postaven v 19. století a sloužil jako sídlo sultánovy manželky a jejího dvora. Dům byl celkově postaven s cílem vytvořit perfektní krásu.

Když vstoupíte do této krásné a impozantní budovy, společně s jemně vonícími květinami, ucítíte okamžitě atmosféru Maroka. V budově se nekráčí pouze davem lidí, ale je to již také turistická atrakce pro místní obyvatelstvo, kteří se tak mohou nejen podívat, ale také i strávit nějaký čas v této atmosféře sami.

Bahia Palace sestává z mnoha místností, oblouků a nádvoří. Jednou z nejvýznamnějších částí tohoto domu je Velký dům, který byl dříve sídlem sultánské rodiny. Tento dům je velmi krásně zdobený a pojme okolo 80 místností. V této části dne můžete navštívit například vstupní dvorec, kde dříve představoval přijímací proces, dále si můžete obdivovat krasově zdobenou svatební komoru a také další mnohé prostory, které dávají návštěvníkovi velmi přesnou představu o tom, jak žili monarchisté v této oblasti.

Kromě Velkého domu, můžete navštívit také trůnní síň a nádvoří s uměleckými díly. Pokud máte štěstí, můžete se ocitnout na prohlídce v době, kdy se zde koná kulturní akce. Bahia Palace se totiž často využívá k pořádání kulturních oslav.

Jistě se shodneme, že Bahia Palace je jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Marrákeši. Pro každého, kdo má zájem o architekturu, historii a kulturu, je to vzrušující zážitek. Pokud se chystáte na dovolenou do Maroka, nesmíte si tento skvost nechat ujít.


Počasí Maroko Bahia Palace


Maroko je známý svým sluncem a horkým klimatem, které přitahuje turisty ze všech koutů světa. Pokud si plánujete návštěvu Maroka a chtěli byste si prohlédnout Bahia Palace, je důležité předem zjistit informace o místním počasí.

Bahia Palace se nachází v Marrákeši, který je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Maroku. V této oblasti jednak vládne suché, pouštní klima, ale z části i subtropické klima, které přináší období dešťů.

Nejoblíbenější období pro návštěvu Maroka a Bahia Palace jsou měsíce od října do května, protože nabízejí příjemné teploty a méně horké dny. Průměrná teplota v těchto měsících dosahuje 22°C-27°C, takže si budete moci vychutnat krásy města a paláce v pohodlném oblečení.

V letních měsících tedy v období od června do září je teplota v Marrákeši mnohem vyšší, průměrné hodnoty se pohybují okolo 35°C-45°C. To je důvod, proč se většina turistů pokouší vyhnout se tomuto období. Pokud si však chcete užít příjemný a klidný pobyt v Maroku, je důležité zajistit si dostatečné množství vody, chránit se před sluncem a přizpůsobit se místním podmínkám.

Pokud se chystáte na návštěvu v období dešťů, tedy na podzim či na jaře, můžete se setkat s několika deštivými dny, ale ve velké většině jsou to krátké bouřky, které rychle projdou.

Celkově lze říci, že nejlepší období pro návštěvu Bahia Palace a Marrákeše jsou měsíce od října do května. Pokud se chystáte v létě nebo v období dešťů, je důležité si přizpůsobit svůj pobyt počasí, aby byl příjemnější a bezpečnější. Pokud máte rádi horké počasí, tak pro vás bude v létě v Marrákeši krásně. Pokud chcete mít klid i na turistických místech, vyhněte se období mimo říjen až květen. Maroko a jeho Bahia Palace nabízí nádherné zážitky po celý rok, jen je potřeba si zvolit vhodné období k návštěvě.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky