Objevte nejvýhodnější letenky

Marshallovy ostrovy Namu Atoll

Dovolená Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Marshallovy ostrovy jsou souostroví v Tichomoří, které se nachází v Mikronésii. Jeden z nejkrásnějších ostrovů tohoto souostroví je Namu Atoll, který se nachází na severu souostroví. Tento ostrov je stále relativně neznámý turistický cíl a nabízí nádherné ponoření do tichomořské kultury a přírody.

Namu Atoll je malý korálový atol. V překladu znamená "mínus osm" vzhledem k zeměpisné šířce, na které se nachází. Ostrov se skládá z jednoho hlavního ostrova, který byl během druhé světové války používán jako základna letadel Spojených států. Hlavním městem tohoto ostrova je Delap-Uliga-Djarrit, které leží na hlavním atolu Majuro, který je hlavním městem celých Marshallových ostrovů. Vzhledem k izolovanosti tohoto ostrova si zachovává neuvěřitelnou krásu a klid.

Pod vodou se nachází Neptunova stavba. Toto místo je opravdu nádherné a nabízí turistům úžasné zážitky. V této stavbě se turisté mohou podívat na mnoho druhů ryb. Dokonce se zde nachází i známá ryba z "Nemo" - Mojžíšuvka velká. Toto místo je perfektní pro potápěče a lidi, kteří milují podvodní svět.

Jiným místem, které si turisté mohou užít, jsou vyhlídkové věže. Ty se tyčí nad ostrovem a nabízejí nádherné výhledy na okolní vodní oblasti. Navštívíte-li Namu Atoll, nemůžete minout tyto věže.

Jestliže byste chtěli vyzkoušet tradiční kuchyni, můžete zajít do místního stánku, kde si můžete dát marshallskej omáček, kterou zdejší obyvatelé používají při grilování. Na ostrově si můžete užít různé aktivity jako například různé druhy sportů, rybaření, nebo jen relaxování na pláži.

Namísto velkých hotelových reťězcí se zde nacházejí menší hotely. To znamená, že si turisté mohou užít klidné atmosféry a Krásy tohoto místa. Vzhledem k tomu, že je Namu Atoll vzdálen od ostatních turistických destinací, není zde přelidněno a turisté se mohou užít neuvěřitelný klid.

Celkově tedy Namu Atoll nabízí turistům jedinečný zážitek a ukrývá nádherná místa. Pokud máte rádi podvodní svět, užijete si tuto destinaci naplno. Takže jestli hledáte odpočinek na běžné cestě zavítejte na tento krásný ostrov a zažijte neuvěřitelnou dovolenou.


Počasí Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Marshallovy ostrovy jsou malým souostrovím v Pacifickém oceánu, které leží mezi Havajskými ostrovy a Austrálií. Jedním z ostrovů je i Namu Atoll, který je obklopen krásnými korálovými útesy a přírodními lagunami.

Klima na Marshallových ostrovech je tropické a vlhké. Teploty se pohybují kolem 27°C po celý rok s minimálními výkyvy. Většinou fouká mírný větřík ze severovýchodu, který pomáhá udržovat teploty příjemnější. V období mezi lednem a dubnem se mohou vyskytnout tropické bouře, které ovšem na Namu Atollu bývají spíše řídké.

Průměrné srážky v Namu Atollu dosahují kolem 1500 mm ročně, což znamená, že období dešťů se střídá s obdobím sucha. V období prosince až dubna dochází k méně srážkám a země je vyschlá, zatímco v období od května do listopadu přináší deště nový život a zeleň se tvoří rychleji.

Pro turisty, kteří navštěvují Namu Atoll, jsou nejlepší období březen až květen, kdy jsou teploty příjemné a srážky nejsou tak hojné jako v létě. Letní období přináší vyšší teploty a vlhkost, takže je třeba počítat s většími potížemi při pohybu venku. Nicméně, vzhledem k tomu, že Namu Atoll je celoročně dostupný a nabízí různé druhy aktivit, lze ho navštěvovat kdykoliv během roku.

Prázdninová sezóna obvykle trvá od listopadu do února, což bývá nejtěžší období pro získání ubytování a potřebných rezervací. Proto je důležité plánovat cestu na Namu Atoll s dostatečným předstihem, abyste si mohli užít přesně takovou dovolenou, jakou jste si představovali.

Namu Atoll nabízí nádherný výhled na jižní Tichomoří a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si svou dovolenou na pláži. Krásné pobřeží, tyrkysové vody a příjemné klima nabídne turistům nezapomenutelné zážitky, které rozhodně stojí za to vyzkoušet.


Ubytování Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Marshallovy ostrovy jsou známé nejen svou exotickou krásou, ale také svou bohatou historií a kulturou. Pokud plánujete návštěvu těchto tropických ostrovů, určitě si nenechte ujít Namu Atoll.

Namu Atoll se nachází v severozápadní části Marshallových ostrovů a je domovem čtyř hlavních ostrovů: Namu, Lojwa, Darrit a Bokak. Všechny tyto ostrovy jsou obydlené místními obyvateli a nabízejí úžasné možnosti pro ubytování.

Pro milovníky přírody a klidu je ideální volbou Namu Lodge. Tento malý, soukromý resort se nachází na ostrůvku Namu a nabízí jednoduché a pohodlné bungalovy s vlastní koupelnou a terasou s výhledem na moře. Zde se můžete těšit na skvělou atmosféru a přátelský personál. Resort také nabízí skvělou možnost pro potápěče s možností objevování úžasných podvodních světů v okolí Namu Atoll.

Pro ty, kteří se chtějí těšit na větší luxus, jsou tu nabízeny hotely na ostrově Majuro, hlavním městě Marshallových ostrovů. V této oblasti najdete několik luxusních hotelů na břehu moře, jako například Hotel Robert Reimers a Marshall Island Resort. Tyto hotely nabízejí prostorné pokoje, restaurace s exotickou kuchyní a prvotřídní služby.

Navštívit Namu Atoll je skutečným dobrodružstvím a zároveň úžasným zážitkem. V každém z ubytovacích zařízení na tomto atolu pocítíte opravdovou dávku exotiky a jedinečné atmosféry, která vás uchvátí. Pokud hledáte únik od každodenního života a chtěli byste relaxování na tropických plážích, Namu Atoll je pro vás ideální volbou.


Letenka Marshallovy ostrovy Namu Atoll


Namu Atoll je malý a neobydlený atol sestávající z pěti korálových ostrovů, nacházejících se v Pacifiku, asi 300 kilometrů východně od největších Marshallsových ostrovů. Letenka do této idylické destinace je ideálním způsobem, jak se dostat do této části světa, která je daleko od turistických zájmů.

Ostrov Namu je menší ostrov atolu, který je obklopen bílými písečnými plážemi a tyrkysově modrou vodou. Na ostrově se nachází pouze malá osada a hosté zde mohou relaxovat a užívat si klid a ticho.

Atol je obklopen korálovými útesy a je ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování. Pod hladinou vody můžete objevovat nejrůznější druhy ryb, žraloků a dalších vodních živočichů. Pokud si přejete vidět podmořský svět v období jara a léta, jedinou možností je přijet na Namu Atoll.

Na ostrově se nenachází žádné resorty ani hotely, takže si můžete užívat přírodních krás v klidu a bez rušivých elementů. Základní ubytování je k dispozici v malých bungalovech, které se nacházejí přímo na pláži, a zde můžete vychutnat autentickou Polynéskou kuchyni a další speciality.

Letenky na Marshallovy ostrovy jsou poněkud dražší než na ostatní pacifické destinace, ale stojí za to zaplatit, aby mohli turisté okusit tuto neuvěřitelně krásnou a unikátní část světa.

Pokud hledáte klidné a romantické místo na dovolenou, Namu Atoll je pro vás určitě skvělou volbou. Nenechte si ujít možnost spatřit jedno z nejkrásnějších míst na světě, jež nabízí mír, ticho, nádhernou přírodu a bohatou podmořskou flóru a faunu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Marshallovy ostrovy Namu Atoll


1. Jak se dostat na Marshallovy ostrovy Namu Atoll?
- Na ostrovy lze dostat pouze letadlem s přestupem v hlavním městě Rarotonga.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Marshallovy ostrovy Namu Atoll?
- Nejlepší čas k návštěvě je mezi listopadem a dubnem, kdy panuje sušší a více slunečné počasí.

3. Jaká místní jídla stojí za ochutnání na Marshallových ostrovech Namu Atoll?
- Mezi místní speciality patří kokosový chléb, ryby připravované různými způsoby a tradiční polynéská pohádka zvaná manju.

4. Kolik stojí ubytování na Marshallových ostrovech Namu Atoll?
- Ceny ubytování se liší podle konkrétního místa a typu ubytování, ale obecně jsou vyšší než v jiných jihozápadních pacifických destinacích.

5. Jaké aktivity lze na Marshallových ostrovech Namu Atoll podniknout?
- Na ostrovech lze využít různé vodní a wellness aktivity, například potápění, šnorchlování, masáže nebo procházky po pláži.

6. Jaký je hlavní jazyk na Marshallových ostrovech Namu Atoll?
- Hlavním jazykem je maršálština, ale ve většině turisticky navštěvovaných oblastí se lze domluvit anglicky.

7. Je nutné se očkovat před cestou na Marshallovy ostrovy Namu Atoll?
- Očkování není povinné, ale doporučuje se některá očkování jako například proti hepatitidě A a B.

8. Jaká je místní kultura na Marshallových ostrovech Namu Atoll?
- Kultura na ostrovech je silně ovlivněna tradičními zvyky a rituály, oblíbenými jsou také taneční a hudební vystoupení.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky