Objevte nejvýhodnější letenky

Mjanmarsko (Barma) Bagan

Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Bagan


1. Jak se dostat do Baganu?
Nejčastější způsoby, jak se dostat do Baganu, jsou letadlem a autobusem. Nejbližší letiště se nachází v Nyaung U a spojení s hlavním městem Yangonem je velmi dobré. Autobusy jezdí ze všech větších měst v zemi.

2. Co vidět v Baganu?
V Baganu je mnoho historických chrámů a stúp a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi. Nejvýznamnějšími památkami jsou chrám Ananda, hory Shwezigon, Dhammayangyi Temple a Thatbyinnyu Temple.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Baganu?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Baganu je od listopadu do února, kdy je suché a příjemné počasí. V období od března do května se může stát velmi horko a období dešťů od června do října je riziko záplav.

4. Jaké jsou v Baganu možnosti ubytování?
V Baganu je mnoho možností ubytování, včetně luxusních hotelů, hotelů střední třídy a levných hostels. Většina hotelů se nachází v oblasti Nyaung U, ale jsou zde také hotely v oblasti Old Bagan a New Bagan.

5. Kde se dá jíst v Baganu?
V Baganu je mnoho restaurací nabízejících thajskou, čínskou a mnoho dalších kuchyní. Místní jídlo je vynikající a vyplatí se vyzkoušet tradiční pokrmy, jako jsou mohinga a lahpet thohk.

6. Jaký je v Baganu místní způsob dopravy?
Nejpoužívanějšími způsoby dopravy v Baganu jsou motorky a elektrokola, které si lze pronajmout. Obyčejné automobily a motocykly nejsou povoleny v oblasti chrámů.

7. Je třeba si s sebou vzít speciální oblečení pro návštěvu chrámů v Baganu?
Je doporučeno mít s sebou nějaké krycí oblečení pro návštěvu chrámů a stúp v Baganu, protože některé z nich jsou stále funkčními náboženskými centry a návštěvníci by se měli choval respektujícím způsobem. Doporučují se dlouhé kalhoty a košile s výstřihem pokrývajícím ramena.

8. Jak je v Baganu s bezpečností?
Bezpečnostní situace v Baganu je obecně dobrá a turisté se zde cítí poměrně bezpečně. Nicméně, jako v jakýchkoli turistických oblastech, je třeba dbát opatrnosti při nošení cenností.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Bagan


Myanmarsko (dříve Barmu) leží při hranicích s Indií a Bangladéšem na západě a Thajskem a Laosu na východě. Tato země s více než 50 miliony obyvatel nabízí návštěvníkům krásnou přírodu a kulturní dědictví, kterému dominují buddhistické svatyně a chrámy.

Jedním z nejvýznamnějších míst v zemi je město Bagan, nacházející se na pobřeží řeky Ajeyarwaddy. Bagan je známý svými více než 2 000 krásnými buddhistickými svatyněmi, chrámy a stúpami. Tyto stavby vznikaly v období od 11. do 13. století a dodnes zůstaly jako nádherná památka této země.

Letenky do Baganu jsou v posledních letech stále více vyhledávané, což je nejen díky svému kulturnímu významu, ale také díky nádherným krajinám, které mohou návštěvníci pozorovat během letu z letadla. Vzhledem k tomu, že země se stále více rozrůstá, nové letiště v Baganu usnadňuje přístup k této unikátní oblasti.

Mezinárodní letiště v Baganu (kód IATA: NYU) se nachází asi 10 km jižně od města a nabízí spojení s mnoha městy v jihovýchodní Asii. Mezi ně patří Bangkok, Kuala Lumpur, Singapur, Pekín a Hanoj. Přímé lety z Evropy nejsou k dispozici, ale návštěvníci mohou přistát v hlavním městě Yangon (kód IATA: RGN) a odtud se dopravit vlakem, autobusem nebo letadlem do Baganu.

Letiště v Baganu nabízí moderní prostředí s potřebným komfortem, jako jsou restaurace, obchody a informační centrum. Přestože doprava po celé zemi není vždy snadná, návštěvníci mohou bez obav cestovat mezi městy a zejména mezi Baganem a dalšími turistickými oblastmi.

Celkově lze říci, že návštěva Baganu je zážitkem, který stojí za to. Tato nádherná oblast nabízí něco pro každého a je skvělým výchozím bodem pro další objevování kras Myanmarska (Barmy). S letenkou do Baganu může cesta začít.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Bagan


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je jedna z nejzajímavějších zemí jihovýchodní Asie. Je to země s bohatou historií a kulturou, s nádhernými chrámy a kláštery a s přátelskými lidmi. Bagan, místní turistická destinace, je jedním z největších turistických lákadel v Mjanmarsku a nabízí mnoho různých možností pro ubytování.

Bagan se nachází uprostřed zelených plání v Barmě a je proslulý svými nádhernými starobylými chrámy a stupni. Umožňuje turistům poznat místní kulturu a historii. Pro turisty jsou v této oblasti k dispozici různé typy ubytování.

První variantou ubytování v Baganu je ubytování v hotelu. V Baganu jsou k dispozici různé druhy hotelů, od luxusních penzionů až po jednoduché turistické hotely. Turisté si mohou vybrat z různých cenových kategorií a standardů, a to podle svého osobního vkusu a finančních možností. Některé hotely nabízejí vynikající služby, včetně vrakoviště, neomezeného Wi-Fi připojení, bazénu, restaurace a barů.

Další volbou je ubytování v guesthousu. V Baganu je velké množství guesthousů, které nabízejí pohodlné a útulné ubytování za velmi rozumnou cenu. Tyto guesthousy mohou nabízet prostorné pokoje s vlastním sociálním zařízením, Wi-Fi připojením, vynikajícími snídaněmi a pohostinnými hostiteli. Turisté, kteří hledají levnější ubytování, by měli do guesthousů zabrousit.

Poslední možností ubytování v Baganu jsou hostelové ubytovny. Tyto ubytovny jsou nejlevnější možností a nejlepší možností pro mladé cestovatele a ty, kteří chtějí poznat nové přátele ze celého světa. Hostely mohou nabízet sdílené pokoje, kde se spí ve společných místnostech s dalšími hosty, stejně jako společné prostory, jako jsou kuchyň a obývací pokoje.

Všechny ubytovací zařízení nabízené v Baganu umožňují turistům snadný přístup k starobylým chrámům a kulturálním památkám, stejně jako k různým restauracím, obchodům a dalším turistickým atrakcím. Turisté by měli pečlivě vybírat své ubytování, aby se zde mohli dobře odpočinout a připravit se na další den plný dobrodružství.

V Baganu se nachází mnoho různých kategorií ubytování pro každého turistu, od nejlevnějších hostelů až po luxusní hotely. Turisté by měli zvážit své osobní preference a potřeby, aby si zvolili to nejlepší ubytování pro ně. Bagan je skvělé místo k ubytování na dobu Vaší cesty do Mjanmarska a určitě neurazí.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Bagan


Dovolená v Mjanmarsku bude pro mnoho cestovatelů zážitkem na celý život. Tato země má mnoho kouzel a skrytých pokladů, které lákají turisty z celého světa. Mezi ty nejpopulárnější atrakce řadíme město Bagan.

Bagan se nachází v srdci Mjanmarska, asi 600 km severovýchodně od hlavního města Jangonu. Jeho oblíbenost mezi turisty získal především díky svým pozoruhodným chrámům a pagodám, které jsou rozesety po celé oblasti. V Baganu se nachází více než 2000 takovýchto památek, což z něj činí unikátní místo s nezapomenutelnou atmosférou.

Začátky Baganu sahají až do 9. století n. l., kdy zde začala vznikat první města a chrámy. V průběhu dalších století se zde vybudovala impozantní řada staveb, které byly využívány pro náboženské účely. V době své největší slávy, v 11. a 12. století, měla Bagan asi milion obyvatel a byla jedním z největších a nejbohatších měst své doby.

V současné době je Bagan na seznamu UNESCO a tvoří světové dědictví. Navštívit lze celou řadu monumentálních budov, jako například chrám Ananda nebo templové opevnění v Myinkaba. Všechny stavby zde mají své vlastní příběhy a legendy, které jsou pečlivě střeženy místními lidmi. Atmosféra města je velmi specifická a díky jeho bohaté historii se zde každý návštěvník může cítit trochu jako archeolog při objevování nových důležitých artefaktů.

Kromě chrámů a památek má Bagan však také mnoho jiných turistických atrakcí. Mnoho cestovatelů se rádo vydává na rybolov na řece Ayeyarwady a v blízkosti města se nalézá celá řada jiných historických památek. Pokud byste rádi strávili čas v přírodě, můžete si pronajmout kolo a projet se okolo místních rýžových polí.

Mnoho turistů navštěvuje Bagan v kombinaci s dalšími místy v Mjanmarsku, jako například s hlavním městem Jangonem nebo s městem Mandalay. Pro cestu do Baganu si můžete vybrat z několika způsobů dopravy - nabízí se např. letadlo, autobus nebo vlak. I přestože Bagan nabízí celou řadu luxusních hotelů a resortů, můžete zde najít i levnější ubytování v menších penzionech a hotýlcích.

Celkově lze říci, že Bagan a celé Mjanmarsko mohou poskytnout zájemcům o cestování nezapomenutelný zážitek. Sledovat východ slunce nad starověkými chrámy a postavit se tváří v tvář skutečným pokladům minulosti, to jsou věci, které stojí za to zažít. Pokud hledáte nevšední a kulturně bohatou dovolenou, Bagan v Mjanmarsku je skvělou volbou.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Bagan


Bagan, nacházející se v centru Myanmaru (dříve Barma), je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů tohoto zeměpisného regionu a láká návštěvníky ze všech koutů světa. S jeho více než tisíci chrámy a pagodami, které se rozkládají na ploše více než 40 kilometrů čtverečních, je Bagan překrásné místo k nalezení harmonie a k relaxaci.

Pokud se tedy chystáte navštívit Bagan, je dobré vědět, jaké počasí zde panuje. Bagan leží v monzunovém pásmu a pocítíte zde typické klima jihovýchodní Asie, s vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po většinu roku.

Nejvhodnější období pro návštěvu Baganu je období mezi listopadem a únoru, kdy jsou teploty mírné a příjemné. Denní teploty se zde pohybují od 25 do 30 stupňů Celsia a v noci klesají na 15 - 20 stupňů Celsia. Toto období také nabízí nejlepší podmínky pro průzkum Baganu a jeho památek, ať už pěšky nebo na kole.

Od března do května nastupuje horké období, kdy teploty dosahují až 40 stupňů Celsia, což může být pro mnoho turistů příliš náročné. V měsících června až září se naopak setkáte s obdobím dešťů a monzunových bouří. Na druhou stranu, tato doba je dobrá pro cestování s nižšími náklady a pro fotografy, kteří mohou zachytit krásné scenérie tvořené blesky a tmavými mračny nad pagodami.

Při plánování výletu do Baganu je tedy nutné zvážit počasí v tomto regionu. Pokud hledáte mírné a příjemné klima, nebojte se cestovat mezi listopadem a únoru. Pokud chcete ušetřit na ceně a nevadí vám horké počasí, cestujte v březnu až květnu. A pokud jste ochotni riskovat vlhkost a deště, zkuste cestovat v období od června do září. Nicméně, nezávisle na počasí, Bagan vás určitě okouzlí svou nádhernou historií a krásou.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky