Objevte nejvýhodnější letenky

Nikaragua La Flor Wildlife Refuge

Počasí Nikaragua La Flor Wildlife Refuge


Nikaragua se nachází v oblasti střední Ameriky a má charakteristicky tropické klima. V rezervaci La Flor Wildlife Refuge, která se nachází na Tichomořském pobřeží Nikaraguy, zažívá měsíce červenec a srpen jako nejteplejší měsíce v roce s průměrnou teplotou kolem 32°C. Na druhou stranu, prosinec a leden jsou nejchladnější měsíce s průměrnou teplotou 27-29°C.

V průběhu celého roku je v této oblasti vysoká vlhkost, což znamená, že může být velmi dusno a vlhko. V období dešťů, které začínají v květnu a končí v listopadu, může být velmi deštivo s občasnými tropickými bouřemi. Na druhou stranu, v období sucha, které přichází v období od prosince do dubna, je mnohem méně deště a průměrná vlhkost vzduchu se snižuje.

V rezervaci La Flor Wildlife Refuge je vysoká biodiverzita. Tato oblast je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně mnoha druhů ptáků a plazů. V období výskytu karettových želv, které kladou svoje vejce na plážích v rezervaci v období od července do ledna, mohou být teploty ve dne velmi vysoké. Tato oblast se stává velmi turisticky atraktivním místem, ať už kvůli výskytu karettových želv, zdejší přírodě nebo vysokému počtu vodopádů v blízké okolí.

Celkově lze říct, že Nikaragua a především rezervace La Flor Wildlife Refuge nabízejí tropické klima s vysokou vlhkostí a vysokými teplotami po většinu roku, což má nezbytný přínos pro mnoho druhů rostlin a zvířat v této oblasti. Na druhou stranu, lze očekávat období občasných dešťů v měsících od května do listopadu a suché období od prosince do dubna. Ať už bude počasí jakékoliv, návštěva této oblasti stojí za to.


Ubytování Nikaragua La Flor Wildlife Refuge


Nikaragua je země se stovkami přírodních krás, a jedním z nejzajímavějších míst pro pobyt v této zemi je La Flor Wildlife Refuge. Toto útočiště divoké přírody je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být blízko k jedinečnému místnímu ekosystému a zároveň si užít pobyt na plážích, které jsou přímo v okolí.

La Flor Wildlife Refuge je velkým útočištěm divoké přírody, které se nachází v oblasti Pácifického pobřeží v Nikaragui, asi 22 km jižně od města San Juan del Sur. To je velkou výhodou, jelikož San Juan del Sur je oblíbeným turistickým místem, kde se můžete pokochat krásnými pobřežními výhledy a aktivitami na vodě.

Refugio de Vida Silvestre La Flor (jak se říká v místním jazyce) byl založen v roce 1991 s hlavním cílem chránit hnízdiště karet želv olivových. Tyto karet želvy migrují z Karibiku na Tichomoří každou noc, abychom si položily vejce na písečných plážích La Flor. Tyto peřeje jsou významné, protože v nich se snáší největší populace karety želv olivových v celé zemi. Návštěvníci se mohou přidat k noční prohlídce a pozorovat, jak karet želvy kladou svá vejce.

Ale La Flor Wildlife Refuge není jen o karetách želvách. Existuje zde mnoho jiných druhů zvířat a rostlin, a to včetně přes 150 druhů ptáků, opic, jelenů, tarantul a dalších. Jakmile překročíte prahy do útočiště, budete moci zažít a objevovat krásy nikaragujské exotické fauny a flóry u hlavy. Celé útočiště měří přibližně 3500 hektarů a návštěvníci mohou sledovat přírodní chod a stopy zvířat po stezkách a chodníkách v celém areálu.

Ubytovaní turisté v La Flor Wildlife Refuge mají k dispozici několik základních možností. Můžete si najmout prostý kemp, který nabízí zážitek z pobytu pod širým nebem v blízkosti krásné pláže. Pokud ale chcete trošku větší pohodlí, pak jsou k dispozici chatky k pronájmu s řadou základního vybavení, jako jsou postele, toalety a sprchy.

La Flor Wildlife Refuge je oáza klidu v srdci nikaragujského přírodního ráje. Toto útočiště divoké přírody dokáže nabídnout jedinečné zážitky pro milovníky historie, cestování, kultury a přírodních krás, a to všechno blízko krásného Pácifického pobřeží. Pokud byste rádi zažili toto krásné místo, je třeba si přijet užít pobyt v La Flor Wildlife Refuge.


Letenka Nikaragua La Flor Wildlife Refuge


Pokud hledáte cestování plné dobrodružství a přírodní krásy, nedělejte chybu a zvažte návštěvu La Flor Wildlife Refuge v Nikaragui.

La Flor Wildlife Refuge se nachází v regionu Río San Juan, nedaleko hranice s Kostarikou. Původně se jednalo o místo, kde se nacházela vojenská základna, ale v roce 1990 bylo území přeměněno na národní park a turistickou destinaci. Dnes je La Flor Wildlife Refuge domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou například želvy, krokodýli, opice, ptáci a mnoho dalších.

Jedním z nejznámějších druhů, který se nachází v tomto parku, jsou karety. Každoročně se sem vrací tisíce karet obecných, které kladou svá vejce na pláži v La Flor. Je to skutečně jedinečný pohled, který si můžete zcela zdarma užít. Samozřejmě existuje několik pravidel, která musíte dodržovat, aby nedocházelo k narušení životního prostředí karet.

Kromě karet můžete také pozorovat mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou ptáci, krokodýli, želvy a opice. Pokud máte štěstí, můžete se setkat i se vzácným jaguárem.

Jednou z nejlepších věcí, které můžete v La Flor Wildlife Refuge podniknout, je procházka po pláži a pozorování přírody. Projít se po pláži v klidu, poslouchat zvuky vln a pozorovat, jak se vše kolem vás odehrává, je úžasný zážitek. Samozřejmě existují také výlety, které vám umožní podívat se blíže a získat víc informací o tomto úžasném místě.

Když plánujete návštěvu La Flor Wildlife Refuge, musíte počítat s tím, že se jedná o velmi odlehlé a izolované místo. Nejlepší je této oblasti navštívit ve vyšších měsících, kdy je teplota příjemnější. K dispozici jsou zde různé druhy ubytování, počínaje kempy až po luxusní hotely. Můžete si také zajistit výlet s průvodcem, který vám umožní vidět co nejvíce.

Kromě návštěvy pláže a pozorování zvířat je v této oblasti také mnoho dalších aktivit. Můžete se například projít po stezkách, projet se na kole nebo využít surfování. La Flor Wildlife Refuge je také skvělým místem pro potápění nebo šnorchlování.

Závěrem lze říci, že La Flor Wildlife Refuge je jedinečným územím plným krás a dobrodružství. Pokud hledáte cestování plné přírodních krás a nevšedních zážitků, tuto oblast rozhodně musíte navštívit. S využitím levných letenek a příjemného počasí v Nikaragui je návštěva tohoto úchvatného místa snadná a cenově dostupná.


Dovolená Nikaragua La Flor Wildlife Refuge


Nikaragua je země plná překvapení a zážitků. Najdete zde neuvěřitelné přírodní krásy, úchvatné pláže, kulturu a historii. Jeden z nejznámějších turistických cílů v této jihoamerické zemi je La Flor Wildlife Refuge.

La Flor Wildlife Refuge se nachází na pobřeží Tichomořského oceánu, na jihu země. Je to jedno z nejoblíbenějších míst pro pozorování karet ohroženého druhu zeleneček (Chelonia mydas) při snášení vajec. Kromě toho najdete zde i mnoho jiných druhů želv, ptáků a dalších zvířat.

Každoročně se sem sjíždí tisíce lidí z celého světa, aby se s velkou pozornost sledovalo, jak želvy vyhrabávají díry pro snůšky vajec. To je krásný pohled, úsilí, jaké želvy vkládají při budování hnízd, je úctyhodné a dojemné.

Ačkoli hlavním cílem návštěvníků je sledování reprodukce želv, La Flor Wildlife Refuge nabízí mnohem více. Můžete se projít po pláži a nasát atmosféru přírodního ráje, relaxovat na krásných plážích, vzdát hold historickým památkám a poznat místní kulturu a tradice.

Doporučujeme si vzít s sebou dostatek vody a jídla, protože nákupní možnosti v této oblasti jsou omezené. Rovněž se doporučuje pečlivě dodržovat pokyny pro chování v přírodní rezervaci s cílem ochrany tamního ekosystému.

Celkově vzato, La Flor Wildlife Refuge je skvělým místem pro dovolenou. Pokud máte rádi přírodu, toto je místo, které byste si neměli nechat ujít při vaší návštěvě Nikaraguy. Každá návštěva zde představuje nepopsatelnou zkušenost, kterou nikdy nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nikaragua La Flor Wildlife Refuge


1. Co je La Flor Wildlife Refuge?

La Flor Wildlife Refuge je chráněné území v Nikaragui, které slouží jako hnízdiště pro ohrožené karety zelené.

2. Jaký je nejlepší čas k návštěvě La Flor Wildlife Refuge?

Nejlepší čas k návštěvě La Flor Wildlife Refuge je od listopadu do ledna, kdy karety přicházejí na pláže naklást vejce.

3. Je možné vidět jiná zvířata v La Flor Wildlife Refuge?

Ano, La Flor Wildlife Refuge nabízí množství druhů zvířat kromě karet, včetně opic, oposumů a dalších druhů plazů a ptáků.

4. Jak se dostat do La Flor Wildlife Refuge?

Nejlepší způsob, jak se dostat do La Flor Wildlife Refuge, je pomocí automobilu nebo organizovaného výletu.

5. Jaké jsou omezení pro návštěvu La Flor Wildlife Refuge?

Z důvodu ochrany přírody je návštěvníkům zakázáno sbírat vejce nebo dotýkat se karet. Je taktéž důležité dodržovat pravidla chráněného území a zamezit způsobení jakýchkoli škod.

6. Je třeba si rezervovat návštěvu La Flor Wildlife Refuge předem?

Ne, není třeba si rezervovat návštěvu předem, nicméně některé organizované výlety mohou vyžadovat rezervaci předem.

7. Musím mít specifický oblečení pro návštěvu La Flor Wildlife Refuge?

Je doporučeno nosit pohodlné a vhodné oblečení a obuv pro delší pěší výlety. Také se doporučuje vzít si s sebou opalovací krém a nápoje na hydrataci.

8. Jak dlouho trvá návštěva La Flor Wildlife Refuge?

Návštěva La Flor Wildlife Refuge závisí na individuálních zájmech, nicméně většinou trvá několik hodin.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky