Objevte nejvýhodnější letenky

Norsko Hemsedal

Dovolená Norsko Hemsedal


Norsko je země překrásné přírody, jedním z nejkrásnějších regionů je norská oblast Hemsedal, která se nachází v pohoří Skandinávie. Pokud hledáte destinaci na letní dovolenou, tuto oblast rozhodně nezanedbávejte.

Hemsedal – horský ráj v srdci Norska

Obec Hemsedal se nachází nedaleko hlavního města Norska Oslo, přesněji jde o horskou oblast nacházející se v pohoří Skandinávie. Tento region nabízí nepřeberné množství možností na trávení dovolené. Není to jenom horská turistika, ale také cyklistické stezky, rybolov a mnoho dalšího. Hemsedal je ideální pro rodiny s dětmi i pro aktivní dovolenou jednotlivců.

Na co se můžete těšit během dovolené v Hemsedalu

V Hemsedalu najdete v létě to samé, co v zimě, jen s tím rozdílem, že jsou zde krásné lesy, louky a řeky. Je zde nádherná příroda stvořená pro každou aktivitu. Pokud máte rádi turistiku, můžete vyrazit na kouzelné procházky kousek od vodopádů, skalních útvarů a dalších krás, které lze najít pouze v této oblasti. Kromě toho můžete během dovolené provozovat další sporty, např. horskou cyklistiku. V Hemsedalu jsou připravené cyklistické trasy pro závodníky, ale i pro rodiny s dětmi. Pokud máte raději zábavu na vodě, můžete se vydat skejtem po místní řece. Hemsedal nabízí také kanoistiku, rybolov a další mnoho vodních sportů.

Kde se ubytovat

Nabídky ubytování v Hemsedalu jsou rozmanité. Můžete si vybrat z nabídek hotelových pokojů, penzionů, apartmánů a dalších typů ubytování. Kromě toho můžete využít místní kempy a chatařská střediska, pokud se rozhodnete strávit noci pod širým nebem.

Podzimní lyžování v Hemsedalu

Pokud máte raději zimní dovolenou, nebudete zklamáni ani v Hemsedalu. Obec je připravena na všechny zimní aktivity, které si můžete představit. Ideální pro rodiny s dětmi i pro aktivní jednotlivce. Hemsedal se pyšní velkým počtem sjezdovek a dalších zimních aktivit jako je například snowboarding a skialpinismus.

Celkově lze říci, že dovolená v norském Hemsedalu je ideální pro všechny, kteří chtějí zažít nezapomenutelné zážitky ve středu přírody. Přízemnost zde najdou i rodiny s dětmi, milovníci sportu i plavání v řece. Pokud hledáte cestu k přírodě, obklopení zelení a klidu, Hemsedal je tou nejlepší volbou.


Ubytování Norsko Hemsedal


Ubytování v Norsku je jedním z klíčových prvků zajištění pohodlné a příjemné dovolené v této krásné zemi. Pokud se chystáte do horské oblasti Hemsedal, máte spoustu možností, jak se ubytovat. Hemsedal je největším horským střediskem v oblasti Skandinávie s mnoha aktivitami a oblastí pro lyžování, takže se můžete těšit na zajímavé zážitky.

Pokud hledáte luxusní a moderní ubytování, můžete si vybrat z několika hotelů v různých cenových kategoriích. Například hotel Skarsnuten nabízí moderní pokoje s elegantním vybavením a fantastickým výhledem na hory. Spolu s vířivkou a saunou poskytuje hotel tip-top pohodlí.

Pro ty, kteří hledají příjemnou a útulnou atmosféru, může být pronájem chaty ideální volbou. Tipy na oblíbené chaty jsou Hemsedal Cafe nebo Mountain Lodge, které jsou dostupné za rozumné ceny.

Pokud jste fanoušci outdoorových aktivit nebo turistů, kteří chtějí prozkoumat přírodní krásy, je hostování v horském chatě možná nejlepší možnost. Můžete si například zarezervovat pokoj pro dva v oblasti Ulsåkstølen nebo někde v blízkosti vrcholu Hemsedalsfjell.

Poslední možností ubytování je campování. Když přijedete s vlastním stanem a vybavením, můžete si užít volnost a přírodu a o velikonočních svátcích najdete konkrétní odpočinek. Existuje několik kempů v okolí, jako například Hemsedal Camping nebo Ulsåk Camping. Tyto kempy jsou vybaveny vším, co potřebujete pro příjemný pobyt, jako například sprchy a toalety.

Celkově vzato, Hemsedal nabízí širokou škálu ubytování, které bude vyhovovat všem návštěvníkům. Bez ohledu na to, jestli se rozhodnete pro luxusní hotelový pokoj, útulnou chatu nebo campování, můžete být jisti, že se dočkáte krásných okamžiků v této horské oblasti Norrska.


Počasí Norsko Hemsedal


Norsko je známé svým krásným a měnícím se počasím, a Hemsedal není výjimkou. Nachází se v oblasti fjordů a hor a počasí zde se může dramaticky měnit během dne.

Léto v Hemsedalu je obvykle mírné s průměrnou teplotou kolem 15 °C. V červenci a srpnu mohou být teploty vysoké až 25 °C, ale také mohou být nízké až 5 °C, především v noci. Léto je také obdobím největšího množství srážek.

Podzim v Hemsedalu je krásný, přestože je teplota nižší a průměrná teplota se pohybuje kolem 6 °C v říjnu. Listnaté lesy se mění na krásné barvy a turisté si užívají výhledy na fjordy a hory.

Zima v Hemsedalu je obdobím pro milovníky zimních sportů. V prosinci až v březnu je zde značně zima, s teplotou, která se může pohybovat kolem -6 °C. Sníh je zde běžný a lyžaři se mohou těšit na lyžování v jednom z mnoha lyžařských středisek v regionu.

Jaro v Hemsedalu je charakterizováno přechodem od zimy k letu a může být nevyzpytatelné. Průměrná teplota v dubnu je kolem 2 °C a množství sněhu postupně ustupuje.

Celkově lze říci, že počasí v Hemsedalu je velmi měnící se a je potřeba být připraven na všechny varianty. Turisté by měli být připraveni na rychlé změny počasí a měli by mít s sebou vhodné oblečení pro všechny roční období.


Letenka Norsko Hemsedal


Pokud vaše srdce prahne po krásných horách, klidu a přírodě, neváhejte a zarezervujte si letenku do norského městečka Hemsedal. Toto malebné místo se nachází v oblasti Buskerud, asi 200 km západně od Osla, a je známé svými nekonečnými sítěmi běžeckých tras, horskými túrami či skvělými lyžařskými podmínkami.

Hemsedal je především lyžařským rajem, nabízejícím přes 50 km sjezdových tratí, které uspokojí všechny kategorie lyžařů. Zdejší horské vrcholky dosahují výšek až 1 450 metrů nad mořem a zajišťují tak nevšední panoramatické výhledy a nádherné prostředí pro relaxaci. Přestože se jedná o menší lyžařské středisko, najdete zde moderní lanovky, kvalitní snowpark i čtyři černé sjezdovky pro zkušené lyžaře.

Milovníci běžek mohou v Hemsedalu využívat více než 250 km sítě běžeckých tratí, které zahrnují jak sjezdy do údolí, tak i nádherné trasy po horských pláních. Pro horské turisty zde nechybí ani řada značených tras, nabízejících nejen krásné výhledy na okolní scenérie, ale i možnost pozorování norské fauny.

Kromě sportovních aktivit má Hemsedal také bohatou historii i kulturní život. Okolní vesničky nabízejí tradiční norskou architekturu, kde se mísí zvláštní atmosféra severu s moderní výstavbou. V Hemsedalu samotném najdete muzeum, které ukazuje historické souvislosti regionu.

Pro návštěvníky zahraničí je nejlepší letět do hlavního města Norska, Osla, a následně se vydat na zhruba tříhodinovou cestu do Hemsedalu. Letenka z Prahy do Osla trvá cca 2 hodiny a nabízí ji například norská společnost SAS.

Tak neváhejte a zarezervujte si letenku do Hemsedalu, kde vás čeká neopakovatelné lyžování, horské túry i romantické osady obklopené nádhernou norskou přírodou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Hemsedal


1. Jak se dostat z letiště do Hemsedalu?
- Nejbližší letiště jsou Fagernes, Bergen a Oslo. Z letiště v Bergenu nebo Oslu je možné najmout si auto a jet na vlastní pěst, případně využít místní příměstskou dopravu a autobus. Z letiště v Fagernes je lepší využít soukromou dopravu.

2. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Hemsedalu?
- Hemsedal nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, apartmánů a horských chat. Mezi nejlepší ubytování patří například Skarsnuten Hotel, Hemsedal Cafe Skiers Lodge nebo Hemsedal Lodge.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Hemsedalu?
- Mezi nejlepší aktivity v Hemsedalu patří lyžování a snowboarding, turistika, horské cyklistiky, rybaření a běžkaření. Místní lanovky a sjezdovky nabízí ideální prostředí pro sporty na sněhu.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Hemsedalu?
- Nejlepší doba na návštěvu Hemsedalu je v zimě, kdy je oblast ideální pro lyžování a další sporty na sněhu. Místní lyžařská střediska jsou otevřena od listopadu do dubna. V létě je oblast ideální pro turistiku, horskou cyklistiku a rybaření.

5. Jak se v Hemsedalu platí za zboží a služby?
- V Hemsedalu jsou běžně přijímány platební karty jako Visa a Mastercard. Můžete také platit hotově v norských korunách. V obchodě, hotelu nebo restauraci není nutné platit spropitné.

6. Je v Hemsedalu volný přístup k internetu?
- V mnoha hotelích a restauracích máte přístup k Wi-Fi zdarma. Místní kavárny často také nabízejí internet zdarma. Pokud potřebujete připojení k internetu výrazně častěji, doporučujeme si zakoupit místní SIM kartu.

7. Co si vzít s sebou na výlety v Hemsedalu?
- V zimě byste měli vzít s sebou oblečení na lyžování a snowboarding, včetně bundy, kalhot, rukavic, čepice, termoprádla a nepromokavých bot. V létě byste měli vzít s sebou vhodné oblečení na turistiku a horskou cyklistiku, včetně kvalitních bot, čepice, krémů na slunce a nepromokavé bundy.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky