Objevte nejvýhodnější letenky

Polsko Zakopaně

Letenka Polsko Zakopaně


Pokud plánujete výlet do horského střediska v Polsku, neměli byste si nechat ujít krásné město Zakopané. Toto malebné městečko se nachází v blízkosti vrcholů Tatranských hor a nabízí mnoho atrakcí pro turisty.

Pokud jste se rozhodli pro návštěvu Zakopané, musíte si nejprve pořídit letenku. Polsko je velmi blízko a existuje několik možností, jak se dostat do Zakopané. Jednou z možností je nákup letenky do Krakova. Ten se nachází zhruba 100 kilometrů od Zakopané a jsou z něj snadno dostupné spoje autobusem nebo vlakem.

Letenky do Krakova můžete zakoupit přes webové stránky některé z leteckých společností, jako je například Ryanair nebo Wizz Air. Většinou jsou lety z Prahy nebo z Brna.

Po příletu na letiště v Krakově můžete pokračovat v cestě autobusem nebo vlakem. Cesty jsou zhruba hodinové a přepraví vás přímo do centra Zakopané.

Zakopané nabízí mnoho zajímavých aktivit pro turisty, ať už milujete adrenalinové sporty nebo kulturu a historii. Můžete si například užít horské turistiky, lyžování, snowboardingu nebo sáňkování.

Pokud máte rádi kulturní památky, určitě byste neměli minout proslulé Krupówki - hlavní ulici Zakopané s množstvím obchodů, restauracemi a galeriemi. Navštívit můžete také mnoho muzeí a galerií.

Proč tedy nevyrazit na výlet do Zakopané? Příjemné podnebí, krásné okolí a spousta možností, jak si užít dovolenou - to vše vás na vás čeká v polské Zakopané.


Nejčastější dotazy a odpovědi Polsko Zakopaně


1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Zakopaného v Polsku?
- Nejlepší období pro návštěvu Zakopaného je od června do září, kdy je nejtepleji a nejsou tam velké zimní výkyvy počasí.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Zakopaného?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Zakopaného, je využít autobusovou přepravu nebo si pronajmout auto a jet po silnici z hlavního města Krakova.

3. Co navštívit v Zakopaném?
- Zakopané je známé pro své úchvatné horolezecké a turistické trasy, jako například Národní park Tatry, Gubałówka, Aqua Park Zakopane a mnoho dalších.

4. Kde se dá ubytovat v Zakopaném?
- Zakopané nabízí různé druhy ubytování, od luxusních hotelů a penzionů po levnější hostely. Nejlepší je si předem rezervovat ubytování přes internet.

5. Jaké jsou nejznámější tradiční jídla v Polsku?
- Mezi nejznámější tradiční jídla v Polsku patří pierogi (národní náplňové knedlíky), kielbasa (polská klobása), bigos (národní zelný guláš) a zurek (kyselá polévka).


Dovolená Polsko Zakopaně


Zakopané je malebné městečko v polských Tatrách, které je ideálním místem pro aktivní dovolenou v překrásné přírodě. Pokud hledáte oblast pro horolezectví, turistiku, lyžování nebo cykloturistiku, Zakopané je pro vás tou správnou volbou.

Zakopané nabízí mnoho různých atrakcí, ať už se jedná o naučné stezky, sportovní aktivity nebo kulturální programy. Pro ty, kteří hledají nádhernou krajinu Tatrá, jsou zde tisíce kilometrů turistických stezek, které vedou přes vrcholy hor a přes řeky. Pro ty, kteří chtějí prožít trochu adrenalinu, se zde nachází sjezdovky pro zimní sporty, jako jsou lyžování, snowboarding nebo boby.

Kromě toho můžete také navštívit místní hory, jako například Kasprowy Wierch, na který se dá dojet lanovkou. Z vrcholu se nabízí krásný výhled na Tatry a odvážnější turisté si můžou zkusit také horolezectví.

Město Zakopané je také plné kulturních akcí a událostí, jako jsou koncerty, divadelní představení, a také tradiční Goral folklorické večery. Mnoho lidí také navštěvuje Zakopané kvůli jeho unikátním lidovým zvykům a tradicím.

Zakopané je také město s mnoha luxusními hotely a apartmány, které nabízejí pohodlné ubytování pro turisty. Mnoho z nich má i wellness a spa centra, kde si lze užít odpočinutí po dlouhém dni na horách.

Další výhodou Zakopaného je jeho dobrá dostupnost. Z Prahy se sem dá dojet autem asi za 5 hodin, nebo lze využít autobusové či vlakové spojení.

Pokud hledáte aktivní dovolenou v neopakovatelné přírodě, Zakopané je pro vás tou nejlepší volbou. Toto kouzelné městečko nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu, a to v kombinaci s lokalní kulturou a tradicemi. Tak co čekáte? Navštivte Polsko a zažijte nezapomenutelné dobrodružství v Zakopaném!


Počasí Polsko Zakopaně


Zakopané je jedno z nejkrásnějších měst v Polsku, které se nachází v blízkosti hranic se Slovenskem. Je obklopeno nádhernými Tatrami a nabízí mnoho turistických atrakcí. Nicméně, počasí zde není vždy předvídatelné a může se rychle změnit.

Letní období (červenec - srpen)

Pokud se rozhodnete navštívit Zakopané v létě, můžete očekávat teploty kolem 20-25 °C. Někdy se mohou teploty dostat i výše, ale v noci může být chladněji, kdy teploty klesnou na 10-15 °C. Musíte tedy být připraveni na to, že bude potřeba s sebou mít i lehčí vrstvu oblečení.

Srpnové dny jsou zpravidla slunečné, ale mohou zde být i bouřky, což platí pro celé Tatry. Pokud však bude vaším plánem návštěva horského období, je nutné se připravit na to, že se mohou vejít vhodý návleky na boty, jinak se mohou méně zkušení turisté potýkat s klouzáním.

Podzim (září - listopad)

Podzim je obdobím, kdy se teploty začínají postupně ochlazovat. Krajina se pak stává velmi krásnou a barevnou, což je ideální období pro ty, kteří chtějí vidět, jak se Tatry připravují na zimu. Teploty se v průměru pohybují kolem 10 - 15 °C, ale někdy se může ochladit a dokonce pršet. Většina turistů toto období vyhledává hlavně díky nižším cenám ubytování.

Zima (prosinec - únor)

Když zima přichází, stává se z Zakopaného město ještě kouzelnější, pokryté sněhem vypovídáte zde pravou zimní idylu. V tomto období jsou teploty často pod nulou a v Tatrách sněží. Turisté z celého světa přijíždějí na běžky, snowboard a lyžování. Je to z období, kdy se zde konají nejrůznější lyžařské akce.

Jaro (březen - květen)

Jaro v Zakopaném je období, kdy sníh pomalu mizí a město se probouzí k novému ročnímu období. Teploty začínají stoupat a mírně se oteplová, což vítají hlavně ti, kteří rádi cestují pěšky a navštěvují okolní hory. Je to období, kdy je už téměř nezbytné se nevhod teplé oblečení a boty, protože když prší, během chvíle se všude kolem bezpochyby udělají brody.

Celkově má Zakopané počasí rádi všichni, ale pro turisty, kteří se plánují vydat do hor, je nutné se počínání počasí přizpůsobit. Dbejte na oblečení, na dostatek pitné vody a na jídlo a snažte se zvládat nouzové situace. Bavte se a užívejte si krásné Tatry a jejich okolí, které Patří k tomu nejdokonalejšímu, co Polsko nabízí.


Ubytování Polsko Zakopaně


Zakopané je turistickým centrem malopolského regionu Tatry a jedním z nejpopulárnějších letních i zimních rekreačních míst v Polsku. Jeho návštěvníci ocení nejen krásnou přírodu, ale také bohatou historii a kulturu regionu. Předpokladem pro to, aby si návštěvníci mohli užít kouzlo Zakopaného, je pohodlné ubytování.

Zakopané nabízí širokou škálu výběru ubytování. Od luxusních hotelů a stylových pensionů přes chaty a apartmány až po levnější hostely. Ceny se výrazně liší podle sezóny a umístění ubytování. V zimní sezóně jsou ceny vyšší než v letní.

Luxusní hotely jsou nejdražší a slouží především pro hosty, kteří chtějí mít neomezený luxus a pohodlí. Některé hotely se nacházejí přímo v centru Zakopaného nebo na blízkých svazích. K dispozici jsou pokoj obrovské kvality, některé s balkóny nebo terasami a vlastní koupelnou. Další služby zahrnují parkoviště, fitness centra, wellness a sauny.

Pensiony představují střední cenovou kategorii ubytování, ale většinou nabízejí výrazné zlepšení kvality oproti běžným hotelům. Takové ubytování nabízí moderní pokoje vybavené vším potřebným, obvykle s vlastní koupelnou a kuchyňským koutem, někdy s balkónem nebo terasou.

Chalupy a apartmány jsou nejčastějším typem ubytování v Zakopaném, často pronajímaných pro delší pobyty. Tyto ubytovací možnosti jsou cenově dostupné a často nabízejí kuchyň a jídelní kout, což umožňuje hostům vařit svou vlastní stravu.

Hostely jsou nejlevnější formou ubytování, určenou především pro mladé cestovatele a turisty na rozpočtu. Hostely nabízejí základní služby využívající společné koupelny a ubytování, které je nejvhodnější pro ty, kteří chtějí strávit více času cestováním a poznáváním krásy Zakopaného.

Bez ohledu na to, jaké ubytování si hosté v Zakopaném zvolí, jedno je jisté: Zakopané nabízí dokonalé město pro zimní i letní dovolenou. Krása krajiny a nabídka aktivit spojených s Tatrami, kterých je v místě velké množství, udělá z pobytu v Zakopaném nezapomenutelný zážitek.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky