Objevte nejvýhodnější letenky

Portugalsko Berlengas

Letenka Portugalsko Berlengas


Berlengas jsou malebným souostrovím nedaleko Portugalska, které si získává srdce mnoha turistů. Toto souostroví se nachází na západním pobřeží Portugalska a je oblíbeným místem pro odpočinek a relaxaci daleko od všedního shonu.

Pokud hledáte nejlepší způsob, jak se dostat na Berlengas, nezoufejte. Existuje mnoho způsobů, jak se tam dostat, ale nejlepší volbou je let. Proto jsou zde některé informace o letenkách na Portugalsko a na Berlengas.

Základní informace o destinaci

Berlengas jsou malé souostroví, které se nachází asi 10 kilometrů od města Peniche. Tento malebný ostrov obklopuje křišťálově čistá voda Atlantského oceánu. Má tři hlavní ostrovy - Berlenga Grande, Estelas a Farilhões. Ostrovy jsou jedinečným místem a hostí mnoho endemických druhů ptáků a rostlin.

Jak se dostat na Berlengas

Nejlepší způsob, jak se dostat na Berlengas, je letecky. Letenky na Portugalsko a na Berlengas jsou snadno dostupné na internetu. Existuje několik pravidelných letů z různých měst v Evropě, včetně Lisabonu, Madridu a Barcelony, které létají do města Peniche.

Jak najít let na Berlengas?

Když se chystáte na dovolenou na Berlengas, první věc, kterou musíte udělat, je vyhledat letenky na Portugalsko. Na internetu existuje mnoho webů, které nabízejí levné letenky a speciální nabídky pro lidi, kteří hledají lety na Berlengas.

Kromě toho můžete kontaktovat svoji cestovní kancelář, aby vám pomohla najít letenku, která nejenže vám umožní doletět do Portugalska, ale také se dostat na Berlengas. Cestovní kancelář také může nabídnout různé balíčky pro turisty, kteří plánují navštívit tento krásný ostrov.

Jaké jsou cenové kategorie?

Ceny letenek do Portugalska se liší v závislosti na letišti odletu, zeměpisné úrovni vaší destinace, povaze vašeho cestování a mnoha dalších faktorech. Nicméně, většina letů na Portugalsko a na Berlengas jsou cenově dostupné a mohou být snadno zajednány na internetu.

Závěr

Berlengas jsou jediným místem, kde můžete splynout s přírodou a vychutnat si neuvěřitelnou atmosféru. Pokud se chcete dostat na toto malebné souostroví, neexistuje lepší způsob než nákupem letenky do Portugalska a cestováním letadlem. V každém případě si pamatujte, že cesta na Berlengas zcela stojí za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Berlengas


Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Berlengas?
A: Nejlepší čas na návštěvu Berlengas jsou letní měsíce, od června do září. V této době je moře nejteplejší a počasí nejstabilnější.

Q: Jak se dostat na Berlengas?
A: Berlengas jsou přístupné pouze lodí z města Peniche. Existuje několik společností, které provozují pravidelné lodní spojení mezi Peniche a Berlengas. Cesta trvá asi 30 minut.

Q: Musím si rezervovat místo na lodi dopředu?
A: Ano, doporučuje se si místo na lodi dopředu rezervovat, zejména v letních měsících. Kapacita lodí je omezená a zvláště v období prázdnin a víkendů jsou lodě často plně obsazené.

Q: Jaká je cena návštěvy Berlengas?
A: Cena závisí na zvolené aktivitě. Například základní lodní spojení stojí okolo 20 €, průvodcovská prohlídka ostrova přibližně 15 € a skupinový vstup do muzea 7 €.

Q: Můžu na Berlengas přenocovat?
A: Ano, je možné na Berlengas přenocovat. Existuje zde několik malých hotelů a chatových obydlí, ale kapacita je omezená, takže je nutné si místo rezervovat dopředu.

Q: Co dělat na Berlengas?
A: Na Berlengas je možné provádět řadu aktivit, jako jsou turistika, potápění, šnorchlování, kajakářství a pozorování ptáků. Lze také prozkoumat historické památky na ostrově a vychutnat si místní gastronomii.


Počasí Portugalsko Berlengas


Portugalský ostrov Berlengas se nachází 10 kilometrů od města Peniche na západě Portugalska. Ostrov je malý, ale velmi malebný. Je zde několik pláží a skalnatých oblastí. Když se bavíme o počasí na Berlengas, musíme být opatrní, protože je to oblast ovlivněná Atlantikem.

Berlengas bývají obvykle mnohem chladnější než pevninské Portugalsko, kvůli proudu chladné vody z Atlantiku. Průměrná teplota se pohybuje od 15 do 20 stupňů Celsia. Nejteplejší měsíc je srpen, kdy se teplota může vyšplhat až na 27 stupňů Celsia. Nejchladnější měsíc bývá leden, kdy se teplota může pohybovat okolo 10 stupňů Celsia.

V létě se na ostrově Berlengas může vyskytnout i několik dní s tropickými teplotami. V zimě ale obvykle prší, déšť může být i celodenní.

Při plánování výletu na ostrov je dobré vzít s sebou teplejší oblečení, protože teploty mohou být chladnější než na pevninském Portugalsku. Kromě toho může být zdejší počasí v průběhu dne velmi proměnlivé. Proto se doporučuje vzít s sebou vždy pláštěnku nebo deštník.

Také je dobré sledovat předpověď počasí, protože ani meteorologové nejsou vždy stoprocentně přesní. Pokud vás ale čeká pěší turistika nebo koupání, je nejlepší si na Berlengas naplánovat návštěvu v letních měsících.

Berlengas jsou hezkým místem i v zimě, ale tenhle termín je pro návštěvu ostrova spíše obsazený místními. Turistická sezóna se otevírá v květnu a trvá do září. Pokud se chcete vyhnout hluku a turistům, můžete zvážit návštěvu ostrova v jarních nebo podzimních měsících.

Když tedy plánujete návštěvu ostrova Berlengas, je dobré být připraven na chladnější počasí. Ale i přesto se vám zde určitě bude líbit a budete si toto krásné místo u Atlantiku užívat.


Dovolená Portugalsko Berlengas


Portugalsko nabízí mnoho krásných míst k návštěvě. Mezi ně patří také ostrovy Berlengas. Tyto malé skalnaté ostrovy se nacházejí v Atlantském oceánu, asi 10 km od města Peniche na západním pobřeží Portugalska. Pokud hledáte klidné a neobvyklé místo pro dovolenou, ostrovy Berlengas jsou tou správnou volbou.

Ostrovy Berlengas jsou chráněnou přírodní rezervací o rozloze 1500 hektarů a jsou domovem mnoha druhů vodních ptáků, ryb a savců. Díky svému jedinečnému biologickému diverzitě a chráněnému statusu, jsou ostrovy ideálním místem pro milovníky přírody a pozorování živočichů.

Největší ostrov zvaný Berlenga má velkou pevnost, která byla postavena v 17. století a sloužila jako obrana mořských nájezdů. Dnes se o ní stará portugalská armáda a pevnost je obvykle otevřena pro veřejnost. Z vrcholu pevnosti si můžete vychutnat nádherný výhled na ostrov a okolní oceán.

Další zajímavostí na ostrovech je Farol do Duque de Braganza, maják postavený v 19. století, který se nachází na skalním výběžku na opačné straně ostrova Berlenga. Vstup na maják je omezen počtem návštěvníků a musí být předem rezervován.

Pro milovníky plážových dovolených jsou ostrovy Berlengas také zároveň ideálním místem. Pláže jsou čisté a o kvalitu vody se tu stará Chráněné mořské území Berlengas. Jedna z nejkrásnějších pláží je Praia do Carreiro do Mosteiro, která se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Berlenga.

Abyste se dostali na ostrovy Berlengas, musíte se plavit 45 minut lodí z města Peniche. Plavba může být trochu nepohodlná, takže pro ty, kteří trpí na kinetózu a nechtějí plavat, není tato destinace ideální. Nicméně pro ty, kteří rádi cestují po moři a hledají unikátní dovolenou, jsou ostrovy Berlengas tou správnou volbou.

Celkově lze říci, že ostrovy Berlengas jsou unikátním místem pro dovolenou, ideálním jak pro milovníky přírody, tak i pro ty, kteří hledají klid, odpočinek a krásné pláže. Pokud navštívíte Portugalsko, určitě byste neměli minout tuto nádhernou přírodní rezervaci.


Ubytování Portugalsko Berlengas


Portugalsko Berlengas jsou malý ostrov v Atlantském oceánu, který se nachází přibližně 10 km od pevninského města Peniche. Ostrov je součástí stejnojmenného přírodního parku a je populární zejména díky svým krásným plážím a skalnatým útesům, které jsou charakteristické pro tento region.

Přestože se na ostrově nenachází mnoho ubytovacích zařízení, turisté mohou najít několik možností pro ubytování. Například je zde malý kemp, kde si turisté mohou postavit svoji stan nebo karavan a užívat si přírodního kouzla, které ostrov nabízí. Kempování je zde povoleno pouze v období od června do září.

Další možností je pronajmout si pokoj nebo apartmán v některém z místních penzionů nebo ubytovacích zařízení. Tyto možnosti jsou velmi omezené, takže je třeba si svůj pobyt rezervovat včas.

Pokud hledáte romantickou dovolenou s partnerem, můžete si pronajmout světlům přeměněnou opuštěnou budovu Forte da Cova. Nachází se na útesu v blízkosti moře a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. V budově je k dispozici několik ložnic, koupelna, kuchyň a obývací pokoj. Tato ubytování jsou velmi populární, a proto je třeba si svůj pobyt rezervovat s předstihem.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se přihlásit na jednodenní výlet z pevniny Peniche. Výlet vás provede přesně tam, kde bydlí rybáři, půjdete skalami a okolo ostrova. V rámci této aktivitě užijete spoustu nezapomenutelných zážitků, které ocení jak fotografové, tak milovníci přírody.

Celkově jsou Berlengas skvělou volbou pro dovolenou, protože jsou plné krásné přírody, slunce a klidných pláží. Pokud plánujete návštěvu Berlengas, je třeba si své ubytování rezervovat s předstihem, aby se vám podařilo najít to nejlepší.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky