Objevte nejvýhodnější letenky

Portugalsko Ponta Delgada (Azory)

Letenka Portugalsko Ponta Delgada (Azory)


Portugalsko je země plná krásných míst k návštěvě, ale jedno z těch nej kouzelnějších míst, které si určitě zaslouží pozornost, jsou Azorské ostrovy. Nádherná příroda, klidné pláže, azurové laguny a přátelští místní lidé, to všechno můžete zažít při návštěvě hlavního města Ponta Delgada.

Není nad to začít svou návštěvu tím, že najdete levnou letenku, aby se vám podařilo ušetřit hodně peněz. Letenky do Ponty Delgady najdete od 150 eur v závislosti na ročním období a termínu vaší návštěvy. Pokud máte rádi klid, určitě byste měli navštívit Azory v období mimo sezónu, kdy ceny jsou nižší a méně lidí se vás snaží předbíhat.

Při příletu na letiště Ponta Delgada uvidíte holé, ale krásné horské masivy a okolní vesnice s kamennými domy a pláže s bílým pískem. Jakmile se dostanete do hlavního města, budete okouzleni kouzlem a klidem tohoto místa. Centro Histórico, historické centrum této malé metropole, je plné památek a kulturních památek, a dokonale ztělesňuje půvab tohoto místa.

Jediný problém s návštěvou Azorů je, že se tam nikdy nebudete chtít vrátit a uvidíte, že vaše letenka do Portugalska bude muset být prodloužena. Každý den se tam stává něco nového a překvapivého, ať už se jedná o horskou túru, návštěvu místních trhů s produkty z farmy nebo večeři v pěkném místním hospodě s rybím pokrmem.

Pokud chcete vidět něco opravdu speciálního, navštivte Lagoa do Fogo, jedno z nejkrásnějších míst na Azorách. Tato modrá laguna leží uprostřed vulkanického kráteru a nabízí panoramatický výhled na celé okolí.

Jestliže plánujete návštěvu Azorů na delší dobu, můžete zvážit přepravu mezi ostrovy, což je snadné a relativně levné. Existuje mnoho místních společností, které nabízejí přepravu zejména mezi většími ostrovy.

V Portu Delgadě se můžete snadno dostat na vycházkové stezky pro horské túry nebo si půjčit veslařské lodě, kajaky a další vodní čluny a prozkoumat vodopády a jezera poblíž města. Pokud jste však milovníky moře, můžete si pronajmout jachtu a prozkoumat kolem ostrovů.

Zkrátka, Azory nejsou určeny jen k jednorázové návštěvě. Nádherné kulisy, pozoruhodné zážitky a úchvatná příroda dělají z Ponta Delgady rozsáhlou destinaci pro náročné cestovatele. Navíc, tato malá část Portugalska je skvělou stopou pro další výlety po zemi, ať již na sever nebo na jih.


Ubytování Portugalsko Ponta Delgada (Azory)


Portugalské Azory jsou nádherným a exotickým místem, které rozhodně stojí za návštěvu. Pokud se rozhodnete navštívit hlavní město Ponta Delgada, můžete se těšit na malebné ulice, historické budovy, tradiční restaurace a přátelské obyvatele. Pokud hledáte ubytování, máte na výběr z několika možností, které splní vaše požadavky.

První možností jsou hotely, které se nacházejí přímo v centru města. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s vybavením jako jsou bazény, sauny, posilovny a spa. Cena se samozřejmě odvíjí od úrovně hotelu, ale vzhledem k tomu, že Azory nejsou příliš drahým místem, často lze najít skvělé nabídky.

Další možností jsou apartmány. Jsou to ideální řešení pro ty, kteří chtějí trochu více soukromí a nechtějí strávit svůj čas v obrovských hotelových komplexech. Apartmány najdete opět v centru Ponty Delgady, ale také v blízkosti překrásných pláží nebo na klidnějších místech, ideálních na útěk od hluku města.

Pokud preferujete levnější možnost, můžete zkusit hostely. Tyto hostely nabízejí levné, ale čisté a pohodlné ubytování. Jsou ideální pro mladé lidi, kteří hledají společnost a zároveň se chtějí zúčastnit nejrůznějších aktivit. Hostely se nacházejí v různých částech města, takže máte možnost si vybrat podle toho, co vám nejvíce vyhovuje.

Pokud hledáte ubytování mimo město, můžete zkusit pronajmout si dům nebo apartmán. Tyto možnosti jsou nejvhodnější pro rodiny nebo malé skupiny přátel. Pronajmutí chaty mimo centrum města je ideální řešení pro ty, kteří chtějí zažít přírodu a klid, který může být někdy v centru města těžké najít.

V Ponta Delgadě se nachází také mnoho bed and breakfast, které nabízejí útulné pokoje a snídaně podle vašich přání. Vybírat si můžete opět z těch, které se nacházejí v centru města, ale i z těch, které se nachází v okolních vesnicích a mění se tak z ubytování na cestovní zážitek.

Nezáleží na tom, jaký styl ubytování si vyberete, jedno je jisté - v Ponta Delgadě se na Azorských ostrovech budete cítit jako doma. Portugalský styl života, historie a okouzlující krajina spolu s místními lidmi zaručují, že vaše dovolená na Azorech bude nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Ponta Delgada (Azory)


1. Jak se dostat z letiště na ubytování v Ponta Delgada?
- Ze letiště je možné se dostat taxíkem, autobusem nebo pronájmem auta. Každá možnost má své výhody a nevýhody.

2. Jak dlouho trvá let z Prahy do Ponta Delgady na Azorách?
- Let trvá zhruba 4,5 hodiny.

3. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Ponta Delgady na Azorách?
- Nejlepší doba na návštěvu Ponta Delgady na Azorách je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a počasí stabilní.

4. Co je nejvhodnější oblečení na návštěvu Ponta Delgady na Azorách?
- Většinu času bývá na Azorách příjemné počasí, ale mohou tam být i chladnější větry. Proto se doporučuje přinést si lehké oblečení a také nepromokavou bundu na případné deštivé dny.

5. Které jsou nejlepší pláže na Azorách?
- Mezi nejlepší pláže na Azorách patří Praia dos Moinhos, Praia das Milícias a Praia do Pópulo.

6. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Ponta Delgadě?
- Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Ponta Delgadě patří Jardim António Borges, Muzeum Carlosa Machada a Katedrála sv. Josefa.

7. Jakou měnu používají v Portugalsku?
- V Portugalsku používají euro.

8. Je potřeba mít vstupenky předem zarezervované pro turistické atrakce?
- U některých turistických atrakcí může být doporučeno si vstupenky předem zarezervovat, aby se zabránilo frontám a možným zpožděním. Je tedy dobré předem zjistit, zda je to potřeba.


Dovolená Portugalsko Ponta Delgada (Azory)


Portugalské Azory jsou skrytým klenotem v Atlantiku. Obejmuté třemi kontinenty a tuctem ostrovů nabízejí ty nejkrásnější přírodní scenérie, kde střídají zelené pastviny, sopečné skály a průzračné modré laguny. Největším ostrovem v této definitivně nezapomenutelné lokaci je ostrov São Miguel s největším městem Ponta Delgada.

Toto místo se stalo posvátným hnízděm pro dovolenou.

Ponta Delgada

Ponta Delgada je ideálním výchozím bodem pro cestování po ostrově São Miguel. Moderní město nabízí kompletní infrastrukturu, moderní přístav, letiště a útulné ubytování všech kategorií. I když je město s velkou pravděpodobností tím prvním místem, kde začnete, moc času zde strávit nebudete. Zanedbatelné, přesto charakteristické pro ně jako turistickou destinaci, jsou barokní kostely, drahé hotely a restaurace.

Místo toho se vydáte po ostrově, abyste zjistili, co dělá Azory skutečně nezapomenutelnými.

Jezerovou krajinou

São Miguel je ostrovem sopek, skal a modré vody. To potvrzuje i návštěva ohromujících kráterů. Od sopečných dychů na vrcholu hory se můžete dostat do vnitrozemí průzkumem krásných jezerních krajin. Modrá tesaná jezera a na severozápadě národní park Furnas jsou navenek nezapomenutelným místem na Azorských ostrovech.

Koupání ve vřídlech

V průměru je na Azorech kolem 300 deštivých dnů v roce, což umožňuje spláchnout jeden z nejvýraznějších přírodních úkazů. Nejznámější jsou vodopády na ostrovech Terceira a Flores. Přesto nejúžasnějším zážitkem tu je vstoupit do koupelí s vřídly v národním parku Furnas. Tyto jícnovité bazény se zahřívají intenzivním podzvukem z samotné země. Po jejich odhoupení můžete zakusit nezapomenutelný pocit. Navíc se můžete posadit v blízkosti nádrže na kouzelnou večeři.

Portugalské Azory jsou opravdu neuvěřitelným místem. Kromě pokusu o koupání v tekutině, mohou turisti prozkoumat také typickou kuchyni ostrovů a tradiční řemesla, jako je ruční výroba korálků, textilu a keramiky. Připravte se na úžasnou dovolenou na Azorských ostrovech v Portugalsku a užijte si okamžiky začínající na ostrově São Miguel v městě Ponta Delgada.


Počasí Portugalsko Ponta Delgada (Azory)


Portugalsko se pyšní krásnými plážemi Atlantiku, ale Azorské ostrovy, zejména Ponta Delgada, nabízí něco víc. Když přijedete na Azory, zjistíte, že počasí je jedním z hlavních faktorů, který má vliv na Váš pobyt. Tato oblast má velmi specifické klimatické podmínky, které jsou ovlivněny především Atlantským oceánem. Proto se Vám nyní podrobněji podíváme na klima a počasí Ponta Delgady.

Ponta Delgada je hlavním městem a největším městem souostroví Azory. Leží na ostrově São Miguel, který se nachází na východě souostroví. Toto město má podnebí subtropického typu, s oceánskými a vlhkými vlivy. Podnebí Ponta Delgady je poměrně stálé a v průměru můžete očekávat mírné teploty po celý rok.

Léto v Ponta Delgadě je relativně teplé, s průměrnými teplotami okolo 23-24°C. V tomto období je váš pobyt perfektní na procházky městem nebo návštěvu různých pláží. Moře má v létě průměrnou teplotu 22-23°C, což je více než svědčí podmínky pro koupání. Ty hlavně přitáhne přírodní bazén, sem patří vodopády a gejzíry, které jsou k vidění až na východě ostrova. Pokud byste hledali nějakou největší událost, kterou byste neměli v letním období chybět, pak tou jsou Os Tres Santos Populares, což jsou typické veřejné oslavy.

Zima tu přináší nižší teploty, ale stále je mírná. Průměrná teplota je v této sezóně kolem 14-15°C. V zimě bývá více srážek a vlhkosti, když se místy objevují i mlhy, které mohou přidat k té typické austrálii. Pokud však toužíte po přírodních krásách, právě toto období pro Vás může být správným tipem. Jarní kvítí a zelené louky okolní krajiny nebo zakrslé vodopády s pompou ochrání proti turistickým větrům.

Ponta Delgada je výborným cílem pro Vaší dovolenou na Azorských ostrovech. Přírodní krásy kolem něj a přátelské obyvatelé hezky pročistí Vaši mysl. Přibližně celkové průměrné teploty pro celý ostrov São Miguel činí 17-18°C, což platí po celý rok. To znamená, že pro specifické radovánky bude mít každé roční období spoustu možností. Ať už pláže nebo horské túry, každý si zde najde své!


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky