Objevte nejvýhodnější letenky

Průsmyk Llogara Albánie

Ubytování Průsmyk Llogara Albánie


Průsmyk Llogara je horský průsmyk v jižní Albánii nedaleko od města Vlora. Je to populární turistická destinace, kde můžete vidět krásné výhledy na Jónské moře a horské hřebeny. Kromě krásné přírody, najdete zde také řadu ubytovacích možností včetně hotelů, penzionů a kempů.

Pokud hledáte luxusní a moderní ubytování, pak byste se měli rozhodnout pro Hotel Llogara. Nachází se v samém srdci průsmyku Llogara a nabízí pokoje s výhledem na moře nebo do zahrady. Kromě toho je zde dobře vybavená posilovna a soukromé parkoviště.

Penzion Llogara také nabízí útulné pokoje s výhledem na moře nebo do zahrady. Kromě toho zde najdete restauraci s tradiční albanckou kuchyní a bazén s vodopádem.

Pro ty, kteří hledají přírodní zážitek, je zde kemp Llogara s krásným výhledem na okolní hory. Nabízí stanování, karavany, chatky a pokoje s výhledem na moře nebo na hory. Kromě toho jsou zde k dispozici restaurace, grilovací místa a další venkovní aktivity.

Celkově řečeno, průsmyk Llogara je krásné místo k pobytu, zvláště pokud hledáte klid a relaxaci daleko od všedního dne. S vyhlídkou na Jónské moře a horské hřebeny, v kombinaci s místní kulturou a tradiční albanckou kuchyní, se zde můžete těšit na nezapomenutelný pobyt.


Počasí Průsmyk Llogara Albánie


Průsmyk Llogara se nachází v jihozápadní Albánii a má výšku 1027 metrů nad mořem. Když se podíváme na průměrnou teplotu v průsmyku, tak ta dosahuje v letních měsících přibližně 25 stupňů Celsia a v zimě se pohybuje okolo 5 stupňů.

Průsmyk je často obklopen mračny a mlhami, což jej činí velmi tajemným místem. Právě toto počasí může být velmi problematické pro řidiče a turisty, kteří se rozhodnou tento průsmyk projet. Viditelnost může být extrémně nízká, což zvyšuje riziko nehod.

V porovnání s Albánskou riviérou, která je kousek dál na jihu, má průsmyk Llogara ale ochlazující vliv, což znamená, že je zde o něco chladněji než u moře. S ohledem na výšku může být také větrno a deštivo.

Celkově lze tedy říci, že počasí v průsmyku Llogara může být velmi nepředvídatelné a improvizování v takových podmínkách vyžaduje opatrnost a připravenost. Nicméně, když je počasí dobré, nabízí tato oblast nádherný výhled na moře a hory, což stojí určitě za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Průsmyk Llogara Albánie


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Průsmyku Llogara?
Nejbližším velkým městem je Valona, odkud se k průsmyku Llogara dostanete nejlépe autem nebo autobusem. Existují také soukromé taxi služby, které vás tam mohou odvézt.

2. Jaká je nadmořská výška průsmyku Llogara?
Nadmořská výška průsmyku Llogara je přibližně 1025 metrů nad hladinou moře.

3. Jak dlouhá je cesta k průsmyku Llogara z Valony?
Cesta z Valony k průsmyku Llogara trvá přibližně 40 minut autem. Cesta může trvat déle, pokud jsou silnice v horším stavu.

4. Jaké jsou oblíbené aktivity v Průsmyku Llogara?
Průsmyk Llogara nabízí nádherné výhledy a přírodní scenérie. Oblíbené aktivity zahrnují turistiku, pikniky, cyklistiku a horské výlety.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Průsmyk Llogara?
Nejlepší čas k návštěvě Průsmyku Llogara je od května do září, kdy je venku příjemné počasí a výhledy jsou nejkrásnější.

6. Jsou na Průsmyku Llogara restaurace nebo občerstvení?
Ano, v průsmyku Llogara jsou různé restaurace a občerstvení, kde si můžete odpočinout a občerstvit se během vašeho výletu.

7. Mám se svým autem vyrazit na Průsmyk Llogara?
Průsmyk Llogara je vysokohorská oblast s křivolakými silnicemi, proto pokud nejste zvyklí na jízdu v horách, může být lepší si pronajmout auto s místním řidičem nebo si objednat soukromou dopravu.

8. Potřebuji mít speciální povolení k návštěvě Průsmyku Llogara?
Ne, speciální povolení nejsou potřebné k návštěvě Průsmyku Llogara. Je však důležité dodržovat pravidla a přírodní prostředí nepoškozovat.

9. Nabízí Průsmyk Llogara opravdu tak krásné výhledy, jak se o něm mluví?
Ano, Průsmyk Llogara nabízí panoramatické výhledy na Albánské pobřeží a na horu Cika, kterou můžete například vystoupat.

10. Jaké jsou nejlepší hotely a ubytování v blízkosti Průsmyku Llogara?
V blízkosti průsmyku Llogara se nachází několik hotelů a ubytování, včetně Hotel Llogara, Hotel Berati a Nivica Guesthouse. Existují také kempy a chaty pro turisty.


Letenka Průsmyk Llogara Albánie


Pokud si chcete užít nádhernou přírodu a panoramatické výhledy, letenka do průsmyku Llogara v Albánii je pro vás tou správnou volbou.

Průsmyk Llogara se nachází v pohoří Ceraunské hory, které odděluje albánské pobřeží od vnitrozemí země. Výška průsmyku dosahuje 1 027 metrů nad mořem a je to jedna z nejvyšších silničních cest v Evropě s neopakovatelnými výhledy na Jónské moře a okolní hory.

Když si zakoupíte letenku do Albánie se zaměřením na průsmyk Llogara, doporučujeme využít letiště v albánském městě Tirana, které je od průsmyku vzdálené přibližně 140 km. Z Tirany můžete pokračovat dále vlakem nebo autobusem přímo do průsmyku.

Při návštěvě průsmyku Llogara si můžete užít mnoho aktivit, jako například pěší turistiku, pozorování ptáků a výlety na kole. Pokud se rozhodnete v létě navštívit průsmyk, můžete si také užít spoustu vodních sportů na nedalekých plážích.

Nezapomeňte si přibalit dostatek vody a obléci se do pohodlného oblečení, protože při vysokých teplotách a slunci může být cesta velmi náročná.

V průsmyku Llogara najdete také několik restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni, jako je například tradiční sendvič s quajem (albánský sýr) a listy grapefruity. Tuto pochoutku si můžete vychutnat na terase s nádherným výhledem na okolní krajinu.

Pro milovníky přírody a hor bude letenka do průsmyku Llogara nezapomenutelným zážitkem plným nádhery a relaxace. Albánie v posledních letech začíná být stále oblíbenějším cílem turistů, tak neváhejte a vydejte se na cestu za objevováním krás této země.


Dovolená Průsmyk Llogara Albánie


Průsmyk Llogara se nachází na jihu Albánie a je známý svým malebným panoramatem a krásnou přírodou. Je ideálním místem pro ty, kdo hledají dovolenou v klidném a klidném místě daleko od městského ruchu.

Tento průsmyk se rozkládá v nadmořské výšce 1027 metrů a je obklopen horskými vrcholy s nádhernými výhledy na moře. Je to ideální místo pro turisty, kteří hledají odpočinek a únik od každodenního života.

V průsmyku Llogara je spousta aktivit, které si můžete užít, od procházek v přírodě až po turistiku na vrcholy hor. Turisté mohou také navštívit národní park, který se nachází v této oblasti a obdivovat zde přírodní krásy a bohatou faunu a flóru.

Navštivte také staré horské cesty, které vedou průsmykem a ukazují historii této oblasti. Turisté si mohou také vychutnat alpské sporty jako horská kola a paragliding.

Pro ty, kteří hledají ubytování během svého pobytu v průsmyku Llogara, je k dispozici řada hotelů, penzionů a apartmánů v okolí. Tyto ubytovací možnosti nabízejí skvělé pohodlí a komfort, aby vaše dovolená byla co nejpříjemnější.

Jídlo v průsmyku Llogara je také velmi vynikající a chutné. Albánie je známá svými tradičními pokrmy, jako je pečené jehně, rýže a zelenina, a také lahodné moučníky a cukrářské výrobky.

Celkově vzato, pobyt v průsmyku Llogara je nezapomenutelný zážitek. Krásné scenérie, spojené s množstvím aktivit a vynikajícím jídlem, jsou ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou s přírodou. I když na průsmyku Llogara není tolik nabídek na zábavu, najdou se pro návštěvníky spousty věcí, které si mohou užít.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky