Objevte nejvýhodnější letenky

Rumunsko Horezu Monastery

Dovolená Rumunsko Horezu Monastery


Pokud si plánujete dovolenou v Rumunsku, neměli byste vynechat návštěvu kláštera Horezu. Tento klášter v jihozápadním Rumunsku je národní památkou a je zapsán na seznamu UNESCO. Klášter Horezu je vynikajícím příkladem rumunského barokního stylu, což je styl, který byl vyvinut v 17. století a který spojuje rysy italské barokní architektury s tradiční rumunskou architekturou.

Klášter Horezu byl postaven v letech 1690 až 1693 a je významným architektonickým a uměleckým dílem. Jeho interiéry jsou vyzdobeny zlatem a vividními freskami, které zobrazují biblické scény, světce a svatého Jana Křtitele. Fresky jsou dobrým příkladem rumunského lidového umění.

V klášterní knihovně se nachází cenné rukopisy a první tisky, které pocházejí ze 17. a 18. století. Tyto knihy jsou vynikajícím příkladem rumunského literárního dědictví.

Klášter Horezu se nachází v příjemném prostředí horského krajinného parku s množstvím turistických tras, které vedou okolo kláštera a umožňují vám objevovat krásy této oblasti. V parku se rovněž nachází několik dalších historických památek, jako jsou pevnosti a kostely ze 16. a 17. století.

Pokud se chystáte na dovolenou v Rumunsku, návštěva kláštera Horezu by měla být jednou z vašich priorit. Tento klášter nabízí návštěvníkům unikátní zážitek z barokního umění a kultury Rumunska. Kromě toho je to také vynikající příležitost pro ty, kteří chtějí poznat rumunské krajiny a historii osobně.


Ubytování Rumunsko Horezu Monastery


Horezu Monastery je historický klášter v Rumunsku, který se nachází v kraji Vâlcea, asi 40 kilometrů od města Râmnicu Vâlcea. Klášter je považován za jedno z nejvýznamnějších historických památek v Rumunsku a je zapsán na seznamu UNESCO.

Horezu Monastery byl postaven v 18. století a sloužil jako klášter pro mnišky pravoslavné církve. Je jedním z nejvýznamnějších klášterů věnovaných Panně Marii a je známý pro svou unikátní architekturu, umělecké díly a fresky, které zdobí interiéry a exteriéry kláštera.

Klášter je otevřen pro návštěvníky, kteří mohou navštívit kostel, knihovnu, stolovou místnost a několik dalších místností. Turisté mohou také zhlédnout několik uměleckých děl, jako jsou ikony a fresky, které zdobí hlavní kostel a další prostory. Kromě toho se turisty stala oblíbenou atrakcí i galerie uměleckých děl, kde jsou vystavovány nejvýznamnější díla kláštera.

Ubytování v klášteře není možné, ale v blízkosti Horezu Monastery se nacházejí různé druhy ubytování - hotely, penziony, apartmány, které jsou k dispozici návštěvníkům kláštera.

Pro turisty, kteří plánují navštívit klášter, jsou nejlepší možnosti ubytování v blízkosti kláštera. V této oblasti se nachází mnoho hotelů a penzionů, které nabízejí pohodlné ubytování a to za rozumných cenách.

Pro turisty, kteří hledají luxusní ubytování, je nejlepší volbou hotel Horezu, který se nachází pouze několik kilometrů od kláštera. Hotel je vybaven moderními zařízeními, jako jsou klimatizace a wi-fi. Kromě toho poskytuje také restauraci, bazén a masáže.

Pro turisty, kteří hledají ekonomické ubytování, je možností penzion Horezu, který nabízí pohodlné pokoje s privátní koupelnou, wi-fi a klimatizací.

V blízkosti Horezu Monastery se nachází několik dalších ubytovacích zařízení, včetně soukromých apartmánů, které lze pronajmout na krátkodobou dobu.

Celkově lze říci, že Horezu Monastery je jedna z nejvýznamnějších historických památek v Rumunsku a stále přitahuje tisíce turistů z celého světa. Dostatečné ubytování v této oblasti nabízí mnoho možností, podle preference cestovatelů. Ať už si turisté zvolí luxusní hotel nebo ekonomický penzion, budou mít skvělou příležitost navštívit krásy tohoto unikátního kláštera a okolí.


Počasí Rumunsko Horezu Monastery


Horezu Monastery v Rumunsku je krásné místo s bohatou historií a jedinečným architektonickým stylem. Toto místo je fascinující nejen z náboženského hlediska, ale také pro své umělecké a kulturní dědictví. Ale jaké je počasí v Horezu Monastery?

Horezu Monastery se nachází v jižní části Rumunska v kraji Vâlcea, v nadmořské výšce 650 metrů. Tento kraj je charakteristický svým jedinečným klimatem, které je mírné a vlhké. Průměrná roční teplota v tomto kraji je kolem 11°C a často se objevují krátkodobé výkyvy teploty.

Léto v Horezu Monastery bývá krátké a teplé, s průměrnou teplotou kolem 22°C a s minimálními srážkami. Vylézt na zdejší horu by měl být mimořádný zážitek, s krásnými výhledy do krajiny a zároveň i s chladivým větrem, který v létě objevujeme více nežli jindy.

Jesen v Horezu Monastery bývá často velmi krátká, protože zima přichází brzy. Teploty se pohybují kolem 15°C a 8°C. V zimě mívá kraj mrazy a sněhové srážky a teplota se pohybuje okolo -8°C. V období zimy se na Horezu Monastery objevuje krásné zasněžené okolí, krásné fotky z této oblasti jsou tedy velmi nejvíc žádané.

V těchto měsících bývá kraj pokryt sněhovou nadílkou a zdejší krajina se mění v tiché mazanice. Pokud se rozhodnete navštívit Horezu Monastery a okolí v zimě, můžete se těšit na romantické procházky, turistiku, sáňkování a další zimní aktivity.

Celkově je počasí v Horezu Monastery mírné a drsné zároveň. Zajímavé místo s bohatou historií a krásnou krajinou V â lcei. Pokud tuto oblast navštívíte, připravte si dostatečně teplé oblečení a vyberte si správnou sezónu, která bude nejvhodnější pro vaše aktivity a podívejte se jak se dějí v tomto místě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Horezu Monastery


Q: Kde se nachází klášter Horezu v Rumunsku?
A: Klášter Horezu se nachází v jižní části Rumunska, v oblasti Vâlcea.

Q: Jaké jsou otevírací hodiny kláštera Horezu?
A: Klášter Horezu je otevřen pro veřejnost denně od 9:00 do 17:00.

Q: Musím zaplatit vstupné do kláštera Horezu?
A: Ano, návštěva kláštera Horezu je zpoplatněna. Vstupné je 10RON za dospělého a 5RON za studenty a děti.

Q: Jak dlouho trvá prohlídka kláštera Horezu?
A: Prohlídka kláštera Horezu trvá zhruba 30 minut a zahrnuje prohlídku hlavních chrámů a expozice výtvarného umění.

Q: Můžu si v klášteře Horezu zakoupit suvenýry?
A: Ano, v klášteře Horezu je možné si zakoupit suvenýry a místní řemeslné výrobky.

Q: Jaká je historie kláštera Horezu?
A: Klášter Horezu byl založen v 17. století a je považován za jedno z nejvýznamnějších děl rumunského barokního umění. Je zapsán na seznamu UNESCO.

Q: Jsou v klášteře Horezu povoleny fotografie?
A: Ano, fotografování je povoleno za dodržování základních pravidel při fotografování v interiéru sakrálních objektů.

Q: Je v klášteře Horezu přístupný pro vozíčkáře?
A: Bohužel, klášter Horezu není zcela bezbariérový a pro vozíčkáře může být návštěva náročná.

Q: Jak se dostanu do kláštera Horezu?
A: Klášter Horezu je možné dosáhnout autobusem nebo autem. Vlaková stanice v blízkosti kláštera není k dispozici.


Letenka Rumunsko Horezu Monastery


Pokud hledáte méně známé ale přesto fascinující místo, Horezu Monastery v Rumunsku by mohl být Vaším dalším cílem. Tento klášter se nachází v šumavách v jihovýchodním Rumunsku, od města Bucurešti je vzdálený asi 200 km.

Horezu Monastery byl postaven v 18. století a je považovaný za vrchol rumunského baroka. Vyniká nádhernou výzdobou a architekturou, která byla inspirována křesťanskými motivy.

Klášter se skládá ze tří částí - kostela, kláštera a školy. Kostel je zasvěcený svatému Nikita a je ozdobený freskami, které ukazují životní příběh svatých. Klášter slouží jako ubytování pro mnichy a škola slouží k výuce duchovních i světských předmětů.

Horezu Monastery byl prohlášen za památku UNESCO v roce 1993 a je velmi oblíbený mezi turisty. Navštěvovat se dá každý den, vstup je zdarma. Pokud chcete získat více informací o klášteře a jeho historii, můžete si objednat průvodcovskou službu.

Pokud se chystáte navštívit Horezu Monastery, neváhejte a zarezervujte si letenku do Rumunska. Letenky jsou dostupné za přijatelné ceny a s mírným rozpočtem si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou. Rumunsko je zeme plná historie a nevšedních zážitků, které stojí za to objevovat.

V Horezu Monastery naleznete útulné restaurace a obchůdky s místními suvenýry. Po prohlídce kláštera si můžete odpočinout a ochutnat místní speciality, jako jsou klobásy, sýry nebo vynikající rumunské víno.

Klášter Horezu je nejen důležitou kulturní památkou, ale také duchovním centrem a symbolem rumunského národa. Pokud hledáte klid a harmonii, Horezu Monastery je to pravé místo, kde se můžete odpočinout a získat novou energii.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky