Objevte nejvýhodnější letenky

Saúdská Arábie Tabuk

Dovolená Saúdská Arábie Tabuk


Tabuk v Saúdské Arábii je jedno z nejkrásnějších a nejatraktivnějších míst, které tato země nabízí. Pokud hledáte dovolenou plnou krásných přírodních scenérií, kulturních zážitků a vzrušujících aktivit, Tabuk je tou správnou volbou.

Navštivte národní park Přírodní most v Tabuku a ochutnávejte tam místní speciality. Rozhodně stojí za to, projít si scenérii z výšky a prozkoumat kaňony a ještě se zabavit místním čajem v některé z tamních restaurací. Pokud si chcete užít šplhání po skalách, můžete navštívit i skalní areál Zeleka a vyhlédnout si odtamtud nádherný panoramatický výhled.

Pro milovníky vodních sportů a plavání je k dispozici známá pláž Taima, která láká turisty především svojí křišťálově čistou vodou. Po celém pobřeží se provozují různé vodní aktivity, jako například windsurfing, kajakářské výpravy nebo jízdy na motorkách na vodě.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, jsou historické památky Saúdské Arábie. Uvidíte tam tradiční městečka a vesnice s úzkými uličkami, kamennými domy a archeologickými nalezišti. Na své si zde přijdou i milovníci starých hradů a pevností, protože k vidění jsou zde například hrad Šoumania, Fort Marid, či pevnost Tabuk.

Pro ty, kdo se zajímají o četbu, doporučuji navštívit knihovnu v Tabuku, která je jednou z nej starších na celém arabském poloostrově. Zahrnuje více než 90.000 rukopisů a knih, především v oblasti teologie, náboženských studií, filozofie, historie a jazyků.

V oblasti Tabuku máte také možnost se seznámit s místními zvyky a tradičními obřady lidí této země. Budete mít tu čest ochutnat nejen kulinářské speciality, ale naučíte se i některé lokalizační tance a zvyky.

Výlet do Tabuku je zkrátka zážitek, který si pamatovat budete ještě dlouho poté, co se vrátíte zpět domů.

Ať už se rozhodnete pro návštěvu přírodního parku Přírodní most, historických památek, pláže Taima, knihovny nebo zážitky s místní kulturou, v Tabuku určitě najdete to, co hledáte a co by vás mohlo zaujmout. Nicméně nezapomeňte si na tuto dovolenou vzít vhodné oblečení, nejlépe v klasickém arabském stylu, a hlavně pamatovat na místní zvyky a kulturu.


Letenka Saúdská Arábie Tabuk


Letenka do Saúdské Arábie Tabuk: Informace pro cestovatele

Pokud plánujete cestovat do Saúdské Arábie, určitě byste měli zvážit jako cílové místo Tabuk. Tento město, které se nachází v severní části země, je obklopeno překrásnou přírodou a nabízí mnoho aktivit pro turisty, kteří se chtějí zlepšovat nejen kulturně, ale také sportovně. Pokud tedy chcete zakusit místní kulturu a přírodu na vlastní kůži, neváhejte a vydejte se na letenky do Tabuku.

Jak se dostat do Tabuku

Letenky do Tabuku lze získat většinou s jedním nebo více přestupy od mnoha leteckých společností v Evropě nebo celosvětově.

Nejkratší letecká spojení lze nalézt v regionálních společnostech jako například Flyadeal nebo Saudia, které nabízejí přímé spojení z Rijádu do Tabuku za pár set dolarů. Další lety s přestupy v mezinárodních leteckých přístavech a dále do Tabuku poté zajistí velké letecké společnosti jako Emirates, Etihad nebo Qatar Airways.

Visa a cestování do Saúdské Arábie

Jakmile máte zakoupené letenky a podniknete cestu do Saúdské Arábie, musíte být připraveni na několik věcí. Za prvé, občané mnoha zemí musí získat vízum před nástupem letu do Saúdské Arábie. Pokud jste občanem Evropské unie, můžete požádat o turistické vízum online před odjezdem z vaší země. Nicméně, turisté z jiných zemí bude muset zajistit vízum prostřednictvím místních konzulárních úřadů v Saúdské Arábii.

Co vidět v Tabuku?

Tabuk je městem, které nabízí mnoho památek a atrakcí, které stojí za návštěvu. Pokud jste milovníkem historických památek, zajímalo by Vás návštěva městského muzea nebo historického Tabukova lemu. Pro přírodní nadšence existuje mnoho turistických tras, například cesta k vodopádům Usayd al Shāb. Místní náměstí je také místem četných akcí, kde můžete vidět tradiční tanec a hudbu místních obyvatel nebo památky na osobě proroka Mohameda.

I když je cesta do Saúdské Arábie Tabuk trochu náročná, rozhodně stojí za to. Návštěva tohoto města nabídne unikátní kulturní a přírodní zážitek, který stojí za to.

S destínáčním portálem Skyscanner můžete snadno přehledně srovnat a rezervovat nejlepší letenky do Tabuku.


Ubytování Saúdská Arábie Tabuk


Saúdská Arábie je jednou z nejrozvinutějších zemí na Blízkém východě a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Město Tabuk, nacházející se na severozápadě země, je oblíbenou turistickou destinací díky své bohaté historii a krásné přírodě. Pokud tedy plánujete návštěvu Tabuku, nejlepší je si předem zajistit kvalitní a pohodlné ubytování.

V Tabuku najdete mnoho hotelů různých cenových kategorií. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po skromnější ubytování pro jednodušší rozpočet. Pokud hledáte komfort a pohodlí, doporučujeme si zarezervovat si pobyt v kvalitních a moderních hotelích. Mnoho z nich nabízí atraktivní služby jako jsou bazény, fitness centra a sauny.

Nejlépe hodnoceným hotelem v Tabuku je klasický hotel stejného jména „Tabuk“. Tento hotel je perfektní příklad moderní architektury a nabízí pohodlné ubytování pro návštěvníky. Pokud hledáte pocit luxusu, můžete si zarezervovat pokoj v místním hotelovém řetězci Mövenpick. Tyto hotely jsou součástí celosvětového řetězce, což zaručuje všechny představy o luxusu a moderním vybavení. Mezi další populární hotely v Tabuku patří hotelový řetězec Radisson a Holiday Inn.

Pro ty, kteří se raději ubytovávají v soukromí a zároveň šetří své groše, jsou k dispozici různé druhy apartmánů a guest house. Tyto varianty hospodaření nabízejí větší míru soukromí a zároveň ušetří náklady na hotelové služby, které většinou cestovatelé využívají jen stěží.

V Tabuku můžete najít i kempy, které jsou populární zejména mezi dobrodruzi a milovníky přírody. Tyto kempy nabízejí ubytování v prostředí, kde si můžete užít klidu a ticha, ale zároveň cítit blízkost přírody. Mnoho z těchto kempů nabízí pronájem stanů, z nichž některé jsou velmi pohodlné a vybavené, takže ubytování v kempu není nutně synonymem pro obětování svého pohodlí.

Celkově lze říci, že Tabuk nabízí mnoho různých typů ubytování podle vašich potřeb a představ. Pokud hledáte pohodlný pobyt s luxusními službami, můžete se vydat do jednoho z místních pětihvězdičkových hotelů. Pokud rádi cestujete za rozumnou cenu, mohou vám vyhovovat apartmány a penziony. Milovníci přírody a dobrodruzi si pak mohou objednat pobyt na kempu. Ubytování v Tabuku vám poskytne možnost zážitků a poznávání této krásné oblasti a vybrat si můžete takovou variantu, která vám nejvíce vyhovuje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie Tabuk


1. Jak se dostanu do Tabuku z Rijádu?

- Lze jet autem (cca 1 100 km) nebo letecky (cca 1 hodina letu).

2. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Tabuku?

- V Tabuku jsou k dispozici různé druhy ubytování včetně hotelů, apartmánů a penzionů.

3. Jaká jsou nejlepší místa, která stojí za návštěvu v Tabuku?

- Mezi nejlepší místa patří archeologické naleziště Al-Dara, hory Jebel Abyad a historické město Tayma.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Tabuku?

- Tabuk nabízí mnoho restaurací, které nabízejí tradiční saúdskoarabskou kuchyni včetně Hummous Hneefish, AlNaqshat a Al Basha'er.

5. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Tabuku?

- Nejlepší měsíce pro návštěvu jsou říjen a duben, kdy jsou teploty příjemné a množství srážek je nižší.

6. Jak mohu získat vízum pro Saúdskou Arábii?

- Cizinci musí mít platný pas a pracovní / turistické vízum, které může být získáno přes saúdskoarabskou ambasádu nebo konzulát. Některé země jsou také oprávněny k získání víza po příletu na letišti.

7. Je možné uplatňovat turistické aktivity v Tabuku?

- Ano, v Tabuku je možné provozovat turistické aktivity, jako je pěší turistika, horská turistika a pozorování přírody.

8. Jak se doporučuje cestovat v Saúdské Arábii?

- Doporučuje se cestovat autem nebo letadlem. Veřejná doprava není obecně běžná a turisté se obvykle rozhodují pro pronájem auta.

9. Kde mohu najít aktuální informace o Saúdské Arábii?

- Vláda Saúdské Arábie poskytuje informace pro turisty prostřednictvím svého oficiálního turistického portálu nebo saúdskoarabské ambasády v zahraničí. Můžete také sledovat zprávy a doporučení zdrojů jako je Ministerstvo zahraničí nebo Světová zdravotnická organizace.


Počasí Saúdská Arábie Tabuk


Saúdská Arábie je známá svým teplým a suchým klimatem, které je typické pro oblast Blízkého východu. Město Tabuk se nachází na severozápadě země, poblíž hranic s Jordánskem a Egyptem. Zdejší klima je charakterizováno jako suché a horké s malým množstvím srážek.

V létě se teploty v Tabuku pohybují kolem 40 °C a často dosahují i hodnot přes 45 °C. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje okolo 38-39 °C. V zimě je o něco chladněji, ale průměrná teplota stále dosahuje kolem 20-25 °C. Srážky jsou značně omezené a často se vyskytují pouze během období dešťů, která se konají v zimních měsících.

Přestože počasí v Tabuku může být extrémně horké, podél pobřeží Rudého moře se občas objevují bouřky a silné větry. V západních částech země jsou také oblasti s výskytu páchnoucích písků, které se vyskytují zejména v létě a mohou být nebezpečné pro zdraví lidí.

Vzhledem k tomu, že Tabuk se nachází na severozápadě Saúdské Arábie, kde je klima mírnější, může být toto město v určitých částech roku turistickou atrakcí pro návštěvníky ze zahraničí. Přestože je zde mnoho míst, která můžete navštívit a objevovat, je vhodné mít na paměti, že extrémně vysoké teploty mohou ohrozit zdraví turistů, a proto je vhodné se na takový výlet důkladně připravit.

Celkově lze říci, že počasí v Tabuku bývá extrémně horké a suché, s výjimkou oblastí při pobřeží Rudého moře, kde mohou nastat i bouřky a silné větry. Pokud si plánujete cestu do této oblasti, je důležité být připraven na případné extrémní podmínky a chránit se před vysokými teplotami.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky