Objevte nejvýhodnější letenky

Spojené království Isle of Skye

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Isle of Skye


1. Jak se dostat na Isle of Skye?

Je možné se dostat na Isle of Skye autem, autobusem nebo trajektem z různých přístavů v okolí. Mezi nejbližšími městy a letišti jsou Glasgow a Inverness.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce na Isle of Skye?

Na Isle of Skye existuje mnoho atrakcí, ale některé z nejpopulárnějších jsou Skye Bridge, Fairy Pools, Old Man of Storr, Quiraing a Dunvegan Castle.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Isle of Skye?

Nejlepší čas na návštěvu Isle of Skye je v létě (květen až září), kdy jsou teploty příjemné a počasí příznivé pro turistické aktivity.

4. Jaká je cena ubytování na Isle of Skye?

Cena ubytování na Isle of Skye se liší v závislosti na typu ubytování. V obecnějších domech se ceny pohybují okolo £50 na noc, zatímco dražší hotely a lázně si mohou účtovat více než £150 za noc.

5. Jaká je nejlepší způsob, jak prozkoumat Isle of Skye?

Nejlepší způsob, jak prozkoumat Isle of Skye, je pěšky nebo s autem. Mnoho míst na ostrově lze navštívit pěšky a pro ty, kteří si pronajímají auto, jsou zde k dispozici celé dny na objevování krás tohoto místa.


Letenka Spojené království Isle of Skye


Isle of Skye (ostrov Skye) je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Británii. Nachází se u západního pobřeží Skotska a je často nazýván „královnou Hebrid“ díky svým krásným scenériím, které jsou plné zelených kopců, dramatičtějších hor, jezer a tradičních skotských vesnic. Pokud byste chtěli navštívit Isle of Skye, měli byste si zajistit letenky z destinace Spojené království a tady je proč.

Nejdříve si pojďme prohlédnout, jak se na Isle of Skye dostat. Letadlo je bezpochyby nejrychlejší způsob, jak se tam dostat. Existuje několik destinací v Spojeném království, které létají na ostrov Skye, jako jsou Glasgow, Edinburgh, Inverness a další. Lety jsou většinou velmi levné, s cenami za jednosměrné letenky začínajícími od 30 liber.

Jakmile přistanete, můžete si najmout auto a podívat se na všechny skvosty, které Isle of Skye nabízí. Není to velký ostrov, takže většina z něj je snadno dostupná autem. Navštívit můžete některé z nejkrásnějších míst, jako jsou Quiraing Hills, Fairy Pools, Neist Point Lighthouse a mnoho dalších.

Pro turisty, kteří rádi sledují zvířata, je Isle of Skye také ideálním místem. Můžete si zde užít pozorování těch nejkrásnějších druhů jako jsou třeba orli, pštrosi, lososi a mnoho dalších.

Ale to není všechno. Ostrov také nabízí mnoho kulturních aktivit a zajímavostí. Například můžete navštívit Dunvegan Castle a prohlédnout si krásnou zahradu nebo Siamsa Tire, skotské Národní centrum pro lidovou kulturu, kde si můžete vychutnat lidové tance a hudbu.

Také se můžete potěšit místními pochoutkami, jako je například čerstvé mořské plody, haggis nebo rybí polévka. Dále si můžete vychutnat čajovny a kavárny v tradičních skotských vesnicích.

Celkově řečeno, letenka z destinace Spojené království na Isle of Skye je skvělou cestou, jak objevit krásu tohoto ostrova. S hojnou přírodou, kulturními zajímavostmi a vynikajícím jídlem, budete mít nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších míst ve Velké Británii.


Ubytování Spojené království Isle of Skye


Isle of Skye je druhý největší ostrov v celkovém seznamu Skotska a nachází se na severozápadě země. Jeho překrásná krajina a šikovnost prohozených horstev nesou jasné vlivy vulkanických erupcí a každoročně přitahuje stovky turistů. Mnoho z nich hledá ubytování v blízkosti, aby bylo snadné pohybovat se okolo ostrova a prozkoumat krásu této oblasti.

Existuje mnoho typů ubytování k dispozici na Isle of Skye, včetně možností nízkorozpočtových i luxusních variant. Pokud hledáte něco jednoduchého a cenově dostupného, kempy a kempování na volné ploše by mohly být vaší volbou. Mnohé z těchto kempů budou vyžadovat, abyste si přinesli vlastní stan nebo karavan, ale některé nabízejí pronájem ubytování, včetně chat nebo dřevěných plošin. Tam je vždy také možnost užít si zážitek s campování na volné ploše, za co je nezbytný povolení.

Pro ty, kteří hledají něco elegantnějšího, je na Isle of Skye k dispozici řada hotelů a penzionů, které nabízejí luxusní pokoje s potřebami typickým pro moderní hotely. Některé z nich se nacházejí v centru města, nabízejí snadný přístup k obchodům a atrakcím. Jiné hotely se nacházejí na samotě, poskytují útulnost v klidném a tichém prostředí, kde můžete relaxovat a užívat si přírodu.

Další oblíbenou možností je pronájem soukromého ubytování, jako jsou chalupy a apartmány. Tyto jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, jak jsou jinak často cenově dostupnější než hotely. Tyto apartmány a chalupy nabízejí kuchyň s vařičem a chladničkou, vlastní koupelnu a pouze pro vás k dispozici byt. Většina z nich se nachází v blízkosti nejoblíbenějších turistických atrakcí na ostrově a mohou poskytovat skvělé výhledy na okolní krajinu.

Dá se tedy říct, že Isle of Skye nabízí široké spektrum ubytování pro všechny typy turistů, ať už hledají cokoliv. Hlavním krokem pro zajištění ubytování na Isle of Skye je plánování, co chcete vidět a jaká část ostrova vám nejvíce vyhovuje. Pokud plánujete navštívit ostrov v nejvytíženějších měsících, je důležité brát v úvahu, že je ubytování méně dostupné, a proto je důležité rezervovat si je co nejdříve. Toto obzvlášť platí pro populární hotely, které se rychle rezervují a jejich ceny rostou.

Isle of Skye je krásnou oblastí s překrásnou krajinou, jádra v zadní části a fascinujícími příběhy. Určitě stojí za návštěvu a kvalitní a útulné ubytování může vašemu pobytu přidat punc příjemného zážitku.


Dovolená Spojené království Isle of Skye


Isle of Skye – ostrov snů pro milovníky krásné přírody a severské krajiny. Tento malebný ostrov se nachází na severozápadě Spojeného království a nabízí nádherné scenérie, zelené kopce a horské vrcholky, bájná jezera a vodopády a také malebné pobřeží a písečné pláže.

Isle of Skye patří k nejpopulárnějším turistickým destinacím v oblasti Skotska, což není žádným překvapením. Ostrov je plný kouzla a historie se na něm plně projevuje v jeho kultuře a tradicích.

Historie ostrova

Isle of Skye měl v minulosti svůj vlastní království a členy jeho rodiny se stali významnými postavami v historii Skotska. Na ostrově se dnes můžete procházet úchvatnými zříceninami hradů, kostelů a kamenů, které vám nabídnou fascinující náhled na minulost.

V současné době se však turisté nejvíce zajímají o přírodní krásy – procházky po zelených kopcích a kopcovitých oblastech, vodopády a bájná jezera posypejí vaši cestu nebeským klidem. Dále můžete navštívit buď městečka, nebo vesnice, kde prožijete místní atmosféru.

Nejznámější turistické atrakce na ostrově

Jedním z nejpopulárnějších míst pro turisty na Isle of Skye je Quiraing, horský masiv s nádherným výhledem na okolní krajinu. Dalšími fascinujícími místy k návštěvě patří vodopády Fairy Pools a Kilt Rock s výhledem na slavnou basaltovou hradbu.

Pokud máte rádi celou řadu pamětihodností, pak byste mohli navštívit Dunvegan Castle, nejstarší stálý obytný hrad na Skye, který je obklopen malebnými zahradami. Nebo si můžete užít výlet po moři ke skalisku MacLeod's Maidens, kde naleznete spoustu divokých zvířat a ptáků.

Nekonečné možnosti turistických aktivit

Kromě procházek a výletů po památkách ovšem Isle of Skye nabízí také širokou škálu turistických aktivit. Můžete se věnovat rybaření, horským túrám nebo hory využít pro lezení. Pro milovníky golfu je tu mnoho golfových hřišť a pro cyklisty zase mnoho cyklotras.

Isle of Skye je tak vynikající destinací pro ty, kteří touží po dovolené plné svobody a prožitků. Jste-li milovníkem přírody, prožijete na ostrově nenapodobitelné zážitky, zatímco si relaxujete v kulturní a tradiční atmosféře Skotska.


Počasí Spojené království Isle of Skye


Isle of Skye je malebný ostrov nacházející se na západě Skotska, který je známý svým bouřlivým a nevyzpytatelným počasím. Lidé, kteří sem přijedou, se musí připravit na rychle se měnící podmínky a občasnou zimu uprostřed léta.

Podnebí na Isle of Skye je ovlivněno jeho položením uprostřed Atlantiku. Větry a bouřky se sem dostávají velmi snadno, což znamená, že mohou být velmi silné a často nečekané. V zimě jsou sněhové bouře neobvyklé, ale jsou časté silné větry a prudké deště. Někdy může být vítr tolik silný, že mohou být zavřeny některé silnice nebo mosty.

Léto na Isle of Skye může být také velmi překvapivé. Může být teplé a slunečné, nebo vám může připomínat podzim. V létě mohou začít déšť a mlhy v jakoukoli chvíli. V zimě jsou dny krátké, což znamená, že slunce vychází později a zapadá dříve.

I přes bouřlivé počasí existuje mnoho věcí, které můžete na Isle of Skye dělat. Můžete si projít malebnou krajinu, navštívit starobylé hrady nebo jít na výlet na nejvyšší vrchol ostrova, Sgurr Alasdair. Pokud jste rádi aktivní, můžete si pronajmout kajak a prozkoumat okolní pobřeží.

Pokud se rozhodnete navštívit Isle of Skye, buďte připraveni na mnoho typů počasí. Doporučuje se, abyste si s sebou přinesli dostatek vrstev oblečení, deštník a boty vhodné na procházky a pěší turistiku. Ale ať už je počasí jakékoli, Isle of Skye je krásné místo, které stojí za to vidět a prožít.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky