Objevte nejvýhodnější letenky

Srí Lanka Ambalangoda

Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Ambalangoda


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ambalangody?
Nejlepší doba na návštěvu Ambalangody je od prosince do března, kdy je suché období a teploty jsou mírné.

2. Jak se dostat do Ambalangody?
Ambalangoda leží přibližně 80 km jižně od letiště Bandaranaike v Kolombu. Nejlépe se tam dostanete taxíkem nebo si můžete pronajmout auto. Lze také využít místní dopravu (vlaky a autobusy).

3. Jaké jsou nejlepší místa pro nákupy v Ambalangodě?
Ambalangoda je známá pro své dřevěné sochy a masovou výrobu předmětů z mořských korálů. Nejlepší místa pro nákupy jsou místní trhy, dřevěné sochařské dílny a obchody s drahými kameny.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Ambalangodě?
Ambalangoda má několik pěkných pláží, jako například Hikkaduwa, Balapitiya nebo Ahungalla Beach.

5. Co stojí za vidění v Ambalangodě?
V Ambalangodě stojí za vidění především sochařské dílny a muzeum soch, starobylý chrám Kande Vihara a místní trhy.

6. Kde se můžu najíst v Ambalangodě?
Ambalangoda má několik restaurací a stánků s jídlem. Nejoblíbenější jsou asi místní ryby a mořské plody.

7. Kde se dá ubytovat v Ambalangodě?
Ambalangoda nabízí široký výběr ubytování od hotelů po soukromé vily. Nejlepší volbou jsou hotely a resorty v blízkosti pláže.

8. Jak můžu získat informace o místní kultuře a tradicích?
Ambalangoda má muzeum sochařství a dělnických uměleckých tradic, které nabízí nejlepší zdroj informací o místní kultuře. Můžete také navštívit tradiční vesnice a zúčastnit se místních oslav.

9. Jaké jsou oblíbené aktivity v Ambalangodě?
Oblíbené aktivity v Ambalangodě jsou surfování, potápění, procházky po pláži a návštěva místních sochařských dílen.

10. Mám-li čas, kam bych měl jet za dalšími zajímavostmi?
Další zajímavosti v okolí Ambalangody jsou město Galle s jeho starobylým fortifikacemi, Yala National Park a Sinharaja Rainforest.


Ubytování Srí Lanka Ambalangoda


Srí Lanka je malá země s velkými přírodními krásami a kulturními památkami. Ambalangoda je malé městečko, které se nachází na jihozápadě Srí Lanky. Pokud se rozhodnete navštívit Ambalangodu, můžete si zde najít různé druhy ubytování.

Největší výběr ubytování zde nabízí místní hotely a luxusní resorty. Ty vám poskytnou veškeré potřebné pohodlí, luxusní ubytování a skvělé služby. Většina resortů se nachází přímo na pláži a nabízí neuvěřitelný výhled na moře. Pokud si ovšem přejete ušetřit, můžete zvolit levnější možnosti ubytování. Těch je zde spousta, od malých penzionů a hostelu až po rodinné domky s apartmány.

Tradiční srílanské domy jsou nejsou tak luxusní, ale nabízejí návštěvníkům unikátní zážitek z pobytu na Srí Lance. Tyto domy jsou velmi stylové a často mají strukturální prvky z dřeva a kamene. Pokud se rozhodnete pro tento typ ubytování, získáte vynikající příležitost poznat kulturu Srí Lanky a životní styl místních obyvatel.

Pro milovníky přírody je tu možnost uložení ve stanu. V Ambalangodě a okolí najdete několik tábořišť, která jsou vybavena vším potřebným, co budete potřebovat k přespání. Tato možnost je skvělá pro ty, kteří se chtějí vydat na dobrodružnou cestu po Srí Lance a také chtějí ušetřit.

Závěrem bych chtěl říct, že výběr ubytování v Ambalangodě závisí na vašich požadavcích a představách. Můžete zvolit drahé a luxusní ubytování, nebo naopak ušetřit a zvolit jednodušší variantu. Nezáleží na tom, jakou variantu zvolíte, Srí Lanka vás určitě ohromí svou krásou a nádhernými plážemi.


Počasí Srí Lanka Ambalangoda


Srí Lanka je nezapomenutelná turistická destinace díky své bohaté kultuře, nádherným plážím a úchvatné přírodě. Na jihu země, poblíž města Ambalangoda, se nachází jedno z nejlepších míst pro ty, kteří hledají krásné a přitom klidné pobřeží. Toto malé městečko leží na břehu Indického oceánu a nabízí návštěvníkům množství aktivit, včetně pozorování delfínů, potápění a surfování.

Počasí v Ambalangodě závisí na ročním období, přičemž počasí je celý rok teplé, stejně jako většina Srí Lanky. V období od prosince do března je obvykle asi nejsušší obdobím roku. Během těchto měsíců si návštěvníci mohou užívat slunečného počasí a teploty dosahující přibližně 32 stupňů Celsia. Za tuto dobu se dá očekávat také méně srážek, což je ideální pro návštěvu pláží a jiných outdoorových aktivit.

Na druhé straně, období od května do srpna může znamenat deštivější období. Avšak většina srážek trvá obvykle jen krátkou chvíli a slunečné počasí se často opět brzy vrátí. Takže, pokud navštívíte Ambalangodu v tuto sezónu, stačí se jen připravit na to, že mraky se mohou náhle objevit a zase odejít, jakmile se to nejméně očekává. Pokud máte štěstí, tak můžete spatřit také dešťový oblak, který se přehání přes hory, což je opravdu úchvatné a zajímavé.

Období od září do listopadu značí období monzunů, kdy oblasti Srí Lanky zažívají silné deště a bouřky. Toto období není ideální pro návštěvu Ambalangody, ale pokud se vás zdejší počasí překvapí, věřte, že tato doba má své kouzlo. Mraky se totiž často dostanou na hory, které obklopují tuto část pobřeží, a tak vytvoří velmi romantickou a kouzelnou atmosféru.

Ať už se tedy rozhodnete navštívit Ambalangodu kdykoliv během roku, můžete si být jisti, že si užijete krásné pláže, malebná města, skvělé jídlo a vynikající přírodu. Když se k tomu připojí teplota, která nikdy neklesne pod 25 stupňů Celsia, můžete se těšit na nádhernou dovolenou, která vám v paměti zůstane napořád.


Letenka Srí Lanka Ambalangoda


Srí Lanka je jeden z nejkrásnějších ostrovů v jižní Asii. Ostrov je plný exotických krás, s nádhernými plážemi, velkým množstvím historických a kulturních památek a nečekaně vysokou biodiverzitou. Pokud se chystáte navštívit Srí Lanku a hledáte levné letenky, možná vaše cesta začíná v jednom z nejkrásnějších měst na ostrově - v Ambalangodě.

Ambalangoda je malebné město na jižním pobřeží Srí Lanky. Nachází se asi 80 kilometrů jižně od Colomba a je jedním z nejvýznamnějších center tradičního umění a řemesel v zemi. Město je známé zejména pro svou tradiční výrobu maskování, která má své kořeny v buddhistických a hinduistických rituálech. Také se zde nachází velké množství rybářských lodí a rybářských osad.

Pro turisty, kteří hledají klidné a odpočinkové místo, je Ambalangoda ideální destinací. Město nabízí nejen možnost poznání tradičního řemesla a kultury, ale také mnoho skvělých možností k relaxaci na pláži. Mezi nejpopulárnější pláže v okolí patří pláž Hikkaduwa, Unawatuna a Bentota Beach.

Letenky do Ambalangody jsou k dispozici z mnoha letišť po celém světě. Z České republiky nejčastěji létají letadla z Prahy nebo z Vídně a let trvá přibližně 12 hodin.

Pokud plánujete cestovat do Srí Lanky, nezapomeňte si přibalit dobrý průvodce, který vám pomůže objevit krásy této země. Srí Lanka nabízí nádherné přírodní scenérie, historické a kulturní památky a mnoho jiných zajímavostí. A pokud začínáte svou cestu v Ambalangodě, nezapomeňte ochutnat některé z tradičních srílanských jídel, například curry nebo thali.

V Ambalangodě a na celé Srí Lance najdete tolik krás, že si jistě zamilujete tento krásný ostrov a budete se sem chtít vrátit znovu a znovu. Takže neváhejte a vydejte se na cestu do Ambalangody - města plného umění, řemesel a krásné přírody.


Dovolená Srí Lanka Ambalangoda


Srí Lanka je krásnou zemí plnou nádherných pláží, historických památek a úchvatných přírodních scenérií. Ambalangoda je jedním z těchto malebných a klidných měst, které si zaslouží pozornost v průběhu vaší dovolené na Srí Lance.

Ambalangoda leží na jižním pobřeží Srí Lanky, a je to oblast, která je známá tradičními zručnostmi jako výroba masky, zpracování kožešin a výroba čajových kůstků. Je to také oblíbená oblast pro turisty, což znamená, že se zde nachází spousta skvělých hotelů a restaurací.

Jedním z hlavních lákadel Ambalangody jsou její neuvěřitelně krásné pláže. Pláže jsou čisté a nezastavěné, což značí, že si zde můžete užít klid a mít pocit, jako byste měli celou pláž jen pro sebe. Pláže jsou obklopeny palmovými stromy a přírodními útvary, což přidává k dokonalosti krajiny.

Dalším lákadlem Ambalangody jsou místní trhy a obchody. V oblasti Ambalangoda můžete nakupovat a prohlížet si tradiční keramiku a masky, které jsou velmi oblíbené u zahraničních turistů. Tuto tradici stále udržuje mnoho místních umělců a řemeslníků.

Pokud se rozhodnete strávit noc v Ambalangodě, budete mít šanci ochutnat typická srílanská jídla a pokrmy. Tamní kuchyně je charakteristická silně kořeněnými jídly a kari. Nezapomeňte si vyzkoušet tradiční srílanské sladkosti jako například lassi, kokosové kuličky a různé druhy zmrzliny.

V Ambalangodě se můžete také vydat do blízkého butterfly farmu, kde se nachází mnoho druhů barevných motýlů. Backpackeři a milovníci přírody mohou navštívit i nedaleký chráněný vodopád Bopath Ella, který je velmi populární mezi turisty.

Celkově vzato, Ambalangoda je perfektním místem pro plážovou dovolenou na Srí Lance. Od přírodních scenérií, kulinářských zážitků a tradičních řemesel nabízí toto malebné město hodně k objevování a prožití. Vydání se sem na dovolenou vám jistě zůstane v paměti na dlouho.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky