Objevte nejvýhodnější letenky

Švédsko Gävleborg

Dovolená Švédsko Gävleborg


Švédsko je země neuvěřitelných přírodních krás a malebných měst a Gävleborg není výjimkou. Tato provincie se nachází na severovýchodě země a nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také skvělé možnosti pro aktivní dovolenou.

Jedním z nejzajímavějších míst v Gävleborgu je město Gävle. Toto příjemné město leží na pobřeží Baltického moře a nabízí mnoho k vidění. Pro milovníky kultury zde může být zajímavá návštěva městského muzea, které se nachází v centru města. Můžete zde vidět mnoho výstav, věnovaných historii města a regionu.

Pokud se chcete v Gävleborgu bavit a strávit čas ve volné přírodě, je pro vás tato provincie naprosto ideální volbou. Nejvíce zajímavých míst k návštěvě jsou však v okolí města Gävle.

Jedním z nejoblíbenějších míst v Gävleborgu je národní park Färnebofjärden. Nachází se zhruba 60 km od Gävle a je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Můžete zde provozovat například kanoistiku nebo rybaření. V zimě se park promění v místo pro běžecké lyžování.

Dalším příjemným místem v provincii Gävleborg je městečko Hudiksvall. Nachází se zhruba 50 km severně od Gävle a nabízí mnoho zajímavých historických památek. Pro milovníky kulturního dědictví tohoto regionu je toto místo ideální volbou.

Pro milovníky zimních sportů je pak nejoblíbenější oblastí v Gävleborgu oblast Söderhamn, která se nachází na jihu provincie. Zde se nacházejí nejen lyžařská střediska, ale také skvělé trasy na běžecké lyžování.

Návštěva Gävleborgu je tedy skvělou volbou pro ty, kdo hledají krásnou přírodu, historii a zimní sporty. Nabízí se zde mnoho zajímavých míst k návštěvě a trávení volného času, jak pro jednotlivce, tak pro celé rodiny.


Letenka Švédsko Gävleborg


Letenka do švédského regionu Gävleborg se může stát cílem vaší cesty, pokud máte zájem poznat krásy této části Švédska. Gävleborg leží na východě Švédska a představuje klidnou a přírodní oblast s četnými aktivitami a památkami.

Není mnoho leteckých společností, které přímo létají do Gävleborgu, z čehož plyne, že hledání letenky závisí na několika faktorech – ceně, čase letu a míře vaší flexibility. Společnost Scandinavian Airlines (SAS) má několik spojení z různých evropských měst do letiště Stockholm Arlanda, kde můžete přestoupit na let do měst Gävle nebo Sundsvall. Další možností je nalézt levné lety přes nízkonákladové letecké společnosti, které létají do Stockholmu.

Gävleborg je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a přírodní prostředí. Krajina regionu se vyznačuje lesy, jezery a národními parky. Těm nejkrásnějším místům této oblasti vévodí národní park Färnebofjärden, kde se potkáte s posledními bobraři a místy, kde se můžete projet na kánoi v pravé divočině.

Gävle, největší město regionu, nabízí také několik zajímavých turistických atrakcí. Když přijedete v prosinci, můžete si prohlédnout místní vánoční trh a věž s gigantickou slámou. Dále stojí za návštěvu řada muzeí, galerií a divadel. Kromě toho má město spoustu krásných míst ke sledování z vody. Můžete si najmout originální lodě a čluny a projíždět zátoky a řeky, abyste obešli všechny úžasné zákoutí tohoto regionu.

Pokud se rozhodnete navštívit Gävleborg, neváhejte si zajistit svou letenku. Připravte se na tuto velkolepou cestu do přírody!


Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Gävleborg


Odpovědi na následující otázky by měly obsahovat informace o oblasti Gävleborg v Švédsku:

1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Gävleborgu?
- Gävlebocken - Vánoční kozel
- Nynäs fäbod - horská pastvina
- Falu Gruva - hornická oblast
- Hamra nationalpark - národní park
- Wij trädgårdar - zahrada s botanickou kolekcí

2. Která jsou nejlepší místa k pobytu v Gävleborgu?
- Elite Grand Hotel Gävle
- Best Western Hotel City Gävle
- Hedenstugan Bed & Breakfast Hotel
- Södra Berget Hotel & Resort

3. Jaké jsou nejlepší bruslařské dráhy v Gävleborgu?
- Gavlerinken Arena
- Vilans isbana
- Skridskobanan Östermalmshov

4. Jsou v Gävleborgu nějaké dobré restaurace?
- Harry's
- Restaurang & Vinbar Spis
- Brödernas Kök & Bar
- Bistron

5. Jak se nejlépe dostanete do Gävleborgu?
- Po silnici: Gävleborg je dobře přístupný po silnici z celého Švédska.
- Vlakem: V Gävle byste měli být schopni přijet vlakem z většiny větších měst v zemi.
- Na letiště: Leží v Gävleborgu Sundsvall-Timrå Airport, které se nachází asi 150 km severovýchodně od Gävle.


Ubytování Švédsko Gävleborg


Švédsko je země, která se může pyšnit neuvěřitelnou přírodou a nádhernými městy. Pokud plánujete cestu do regionu Gävleborg, neviděli byste tento region, nebo jste z tohoto kraje a hledáte inspiraci pro dovolenou, rádi Vám přinášíme několik tipů na ubytování v Gävleborg.

Prvotním ubytováním v Gävleborg je určitě tento dům v této oblasti, v krásném městečku Ljusne. Nabízí dokonalou kombinaci klidu a komfortu, které nabízejí všechny potřeby, které potřebujete k tomu, abyste si užili své dovolené.

Tento dům má jednu ložnici a sestává se ze dvou podlaží. Má k dispozici vlastní vchod, kuchyň, obývací pokoj s krbem a TV a koupelnu s WC. Kromě toho je k dispozici i venkovní posezení. Tento dům je ideálním místem pro páry, rodiny s dětmi nebo pro turisty, kteří rádi tráví čas v krásné přírodě.

Další možností ubytování v Gävleborg je tento vysokohorský hotel Fiskarheden, který se nachází v oblasti Hälsingland v severním Švédsku. Tento hotel nabízí úžasnou lokalitu s neuvěřitelnou přírodou, která je ideální pro turisty, kteří chtějí zažít pravý doplněk Skandinávské zimy.

Tento hotel nabízí standardní pokoje a apartmány s balkónem a výhledem na hory. K dispozici jsou také apartmány s vlastní kuchyní a odděleným obývacím pokojem, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Hotel má sauna, fitness centrum, restauraci a baru.

Tento hotel je skvělou volbou pro turisty, kteří chtějí zažít zimu v plné kráse a chtějí si užít lyžování, snowboarding nebo turistiku v místních horách.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, může být tento hotel v Gävle pro vás tou správnou volbou. Tento hotel je klenotem města Gävle a nabízí neuvěřitelný komfort pro turisty.

Tento hotel má 24 pokojů a apartmánů, které jsou vybaveny moderním zařízením, TV a minibarem. Hotel má také saunu, lázeňské centrum a posilovnu. Kromě toho má tento hotel také konferenční místnost a restauraci.

Pokoje a apartmány v tomto hotelu jsou velmi prostorné a nabízí veškeré pohodlí, které potřebujete ke svému odpočinku. Tento hotel je skvělou volbou pro náročné cestovatele, kteří chtějí zažít luxus v krásném prostředí.

Závěrem lze říci, že Gävleborg je turistická destinace s neuvěřitelnou přírodou a krásou. Tato oblast má mnoho možností ubytování, které vyhovují potřebám různých typů cestujících. Bez ohledu na to, Jestli plánujete rodinnou dovolenou nebo romantický víkendový pobyt, v Gävleborg určitě najdete ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám a očekáváním.


Počasí Švédsko Gävleborg


Švédsko je země s různorodým počasím, které se v jednotlivých regionech značně liší. V oblasti Gävleborg, která se nachází v střední části země, panují chladné a vlhké zimy, teplá a suchá léta a poměrně proměnlivé jaro a podzim.

Zima v této oblasti trvá obvykle od listopadu do března a přináší s sebou mnoho sněhu a mrazivých teplot. Průměrná teplota v zimních měsících činí kolem -7 °C, ale období s extrémními mrazy jsou běžné. Někdy se v této oblasti setkáme s teplotami až -25 °C. Během zimy se zde konají populární zimní aktivity, jako jsou lyžování, snowboarding a bruslení.

Jaro je v oblasti Gävleborg obvykle velmi proměnlivé. Teploty se mohou pohybovat od -10 °C až do 10 °C a na jaře je zde běžné deštivé a větrné počasí.

Léto v oblasti Gävleborg je obvykle teplé a suché, s průměrnými teplotami kolem 20-25 °C. V létě lze v těchto končinách najít krásné pláže a tisíce jezer, což je ideální pro vodní sporty.

Podzim přináší do oblastí Gävleborg krásné barevné scenérie, kdy jsou stromy v parku a celé okolí obarveny do různých odtenků červené, oranžové a žluté. Podzimní počasí se vyznačuje mnoha srážkami a častými bouřkami.

Celkově lze tedy říci, že počasí v oblasti Gävleborg je poměrně různorodé, ať už se jedná o chladné a vlhké zimy nebo teplá a suchá léta. Kvůli různým podmínkám počasí je důležité být připravený na všechny situace, pokud se chystáte navštívit tuto oblast během různých ročních období.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky