Objevte nejvýhodnější letenky

Švýcarsko Lucern

Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Lucern


Dotaz: Jaké je nejlepší období na návštěvu Lucernu?

Odpověď: Nejlepší období na návštěvu Lucernu je v letním období, od května do září. V tomto období jsou příjemné teploty a nejvíce aktivit a akcí pro turisty.

Dotaz: Jak se dostat do Lucernu?

Odpověď: Lucern je dobře dostupný vlakem, autobusem i letadlem. Nejbližší letiště je v Curychu, odkud je možné jet do Lucernu vlakem nebo bus linou. Vlakové spojení s Lucernem je z celého Švýcarska a taktéž ze sousedních zemí.

Dotaz: Co musím vidět v Lucernu?

Odpověď: V Lucernu je mnoho zajímavostí, jako například Kaple mostu, jejíž historie sahá až do 14. století, Kaple matského soucitu, gotická Bazilika Sv. Leodegara a řada dalších kulturních i přírodních památek. Obzvláště doporučujeme projít si historické centrum Lucernu a prohlédnout si slavného lva, který leží před budovou muzea.

Dotaz: Jaké jsou možnosti ubytování v Lucernu?

Odpověď: V Lucernu je široká nabídka ubytování, od luxusních hotelů až po levnější hostely a apartmány. Doporučujeme si zarezervovat ubytování předem, zejména v sezoně jako v létě či na Vánoce, aby se turista vyhnul vyprodání.


Letenka Švýcarsko Lucern


Za posledních několik let se stalo cestování letadlem velmi oblíbeným způsobem dopravy pro mnoho lidí. Letenka Švýcarsko Lucern je v tomto ohledu skvělou možností pro ty, kteří chtějí navštívit krásné město v centru Švýcarska.

Lucern je malebné město známé svojí historickou částí, překrásnými kostely a mosty a úžasným geografií. Z hlavního nádraží na pár minut chůze se nachází staré město s gotickou kaplí Svatého Kříže, kde je uložený slavný lucernský most.

Letenka do Lucernu je vyhledávána jak turisty, kteří si chtějí prohlédnout město, tak byznysmeny. Cesta letadlem je pohodlná a rychlá – z Prahy letíte pouhých hodinu a 15 minut, což vám umožní být v Lucernu ještě tentýž den, bez zbytečných přestupů a dlouhých cest autem či vlakem.

Díky vynikajícím spojením Lucernu se Zürichem, které se nachází pouze několik desítek kilometrů východně od města, můžete snadno a rychle pokračovat do dalších částí Švýcarska. Lucern sama o sobě nabízí spoustu krásných památek a úchvatných výhledů, jako například výlet na nejvyšší vrchol Severních Alp, Pilatus.

Letenky do Lucernu si můžete zakoupit přes různé online portály nebo přímo na stránkách aerolinek. Cena letenky může být různá podle toho, zda si ji budete kupovat dopředu či na poslední chvíli, také se liší podle výběru třídy. Nicméně, lze říci, že letenky jsou dostupné a lze najít skvělé nabídky i v období letních prázdnin či při nejrušnějších termínech.

Letenka Švýcarsko Lucern je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vyrazit na krátkou dovolenou nebo se chystají na služební cestu. Město nabízí několik vynikajících hotelů a penzionů, výbornou kuchyně a samozřejmě krásy švýcarské přírody, které rozhodně stojí za to vidět.


Počasí Švýcarsko Lucern


Švýcarsko je krásná země plná hor, řek a jezer. Mezi tato jezera patří i Lucernské jezero, na jehož břehu leží stejnojmenné město Lucern. Počasí v této oblasti se může změnit rychle a kdykoliv v roce je možné se setkat s deštěm, větrem i sněhem.

Letní počasí v Lucernu

Přes léto se může počasí v Lucernu změnit během jednoho dne. Přestože jsou letní měsíce často teplé a slunečné, mohou se náhle vyskytnout bouřky a blesky. Průměrná teplota se pohybuje okolo 23 stupňů Celsia, ale v horkých dnech může být až 30 stupňů Celsia. Díky Lucernskému jezeru je vzduch vlhký, což se může stát nepříjemným v horkých dnech. Pro ty, kteří chtějí využít výhodných podmínek pro plavání, se mnoho pláží rozkládá okolo jezera, u nichž si můžete užívat příjemné počasí.

Podzimní počasí v Lucernu

Podzim je v Lucernu obvykle chladný a vlhký. Teploty klesají na průměr okolo 10-15 stupňů Celsia a už je nutné obléci si teplejší oblečení. Deštivé dny mohou být časté a výlety do hor klubkem mlhy. Nicméně, podzimní barvy v Lucernském okolí jsou toho rozhodně stojí, a proto může být podzim vhodnou dobou pro návštěvu tohoto krásného regionu.

Zimní počasí v Lucernu

Zima v Lucernu znamená nádherné sněžné krajiny v horách, ale také nízké teploty. Průměrná teplota v zimě je okolo -2 stupňů Celsia a může se dostat i na -10 stupňů Celsia. Skromně odhadujeme, že pro turisty, kteří chtějí využít možností sjezdovek, je to kouzelná doba, ale pokud jste ten, kdo není zvyklý na nízké teploty, pravděpodobně je vám bude zima.

Jar v Lucernu

Jaro je krásné období v Lucernu, kdy se začínají probouzet květiny. Teploty se zvyšují a průměrná teplota je kolem 20 stupňů Celsia. Po zimě se začíná objevovat více slunce a mnoho turistů začíná přemýšlet o tom, jaké výlety podniknou v této oblasti.

V souhrnu, počasí v Lucernu může být v každém ročním období různorodé a může se měnit během jednoho dne. Nicméně, každé období má své kouzelné momenty a návštěvou můžete být vždy překvapený. Během každého období můžete objevovat nové zajímavosti v této krásné švýcarské oblasti.


Dovolená Švýcarsko Lucern


Švýcarsko je krásná země, která láká turisty z celého světa svou malebnou krajinou, historickými městy a množstvím aktivit, které lze zde podniknout. Mezi oblíbená turistická místa v Švýcarsku patří i město Lucern, které ročně přivítá tisíce návštěvníků. Pokud tedy přemýšlíte o dovolené v této části země, zde je článek pro vás.

Lucern se nachází uprostřed hory Pilatus a jezerem Lucern, což z něj dělá jedno z nejkrásnějších měst v zemi. Na území města najdete mnoho historických budov, jako například Kostel svatého Petra s největším gotickým fasádním portálem střední Evropy, Kapli svatého Petra, Kapli spojení, Kapli triumfálního oblouku a Kapli Loreta. Dále si můžete prohlédnout i Kapli svatého Michaela, která byla postavena v roce 1400 a největší fresku v Evropě v kapli Sv. Leodegara.

Lucern se vyvinul z dřívějšího rybářského a tržního městečka na důležitý dopravní uzel. V centru města se nachází i Kaplička kašny „Schwanen“, kterou vytvořil Hans Gieng v roce 1535 na památku revolučního roku v Lucernu. Na náměstí se pravidelně konají trhy, koncerty, slavnosti a jiné kulturní akce. Pokud máte chuť na něco sladkého, určitě si nenechte ujít vyhlášenou místní specialitu - Luzerner Chügelipastete (koule s masovou nádivkou).

Pokud máte rádi adrenalin, můžete se vydat na vrchol Pilatu. Pilatus je hora v centrálních Alpách, která se nachází nad městem Lucern a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Turisté mohou vystoupat na vrchol hory pěšky, nebo využít lanovku a dráhu na vrcholku. Na vrcholu se nachází nejen nádherný výhled, ale také restaurace, kde můžete ochutnat speciální místní pokrmy.

Lucern láká i na vodní atrakce a plavby po jezeře Lucern. Plavba na lodích po jezeře nabízí nádherné výhledy na město a okolní krajinu. Turisté si mohou vybrat z množství různých druhů lodí, které nabízí tuto službu. Oblíbenou vodní atrakcí v Lucernu je i most Kapellbrücke, což je nejstarší most se zakrytým mostovým obloukem v Evropě. Most spojuje obě strany jezera a je uměleckým klenotem města.

Pokud hledáte ubytování v Lucernu, máte na výběr z mnoha různých hotelů a apartmánů. Lucern nabízí i několik penzionů a hostelů, takže si každý turista najde to, co odpovídá jeho přání.

Závěrem lze říct, že Lucern je místem, které stojí za návštěvu. Můžete zde objevit nejen krásné historické stavby, ale také si užít adrenalinové aktivity v přírodě. Pokud se chystáte na dovolenou do Švýcarska, nezapomeňte na tuto malebnou destinaci a užijte si nezapomenutelnou dovolenou ve švýcarském stylu.


Ubytování Švýcarsko Lucern


Švýcarsko je pro turisty z celého světa oblíbenou destinací a město Lucern, nacházející se v centru země, patří k nejnavštěvovanějším místům. Pokud se chystáte do Lucernu a hledáte kvalitní a příjemné ubytování, nabízí se vám několik možností.

Luxusní hotely

Lucernem se táhnou nádherné hotely, které svým hostům nabízejí prvotřídní služby a pohodlí. Pokud hledáte ubytování s výhledem na jezero, pak je pro vás ideální pozice mnoha luxusních hotelů, ty se nacházejí hned u vody. Mezi nejznámější hotely v Lucernu patří Grand Hotel National, Hotel Schweizerhof a Palace Luzern. Tyto hotely nabízejí pokoj s krásným výhledem na jezero a Alpy, ale také wellness centra, restaurace a moderní vybavení pokojů.

Apartmány

Pokud hledáte větší nezávislost a soukromí, pak pro vás mohou být vhodnou možností apartmány. Ty se nacházejí jak v centru města, tak i v jeho okolí. K dispozici jsou různé velikosti apartmánů a vy si můžete zvolit, zda chcete bydlet v moderním interiéru a zařízení nebo raději v klasickém stylu. Některé apartmány vám nabídnou i vlastní kuchyňku, což vám umožní vařit si vlastní jídlo a uspořit tak náklady na stravování.

Hostely

Pokud hledáte ubytování za přijatelnou cenu, pak se můžete rozhodnout pro hostely. Ty se nacházejí především v centru města a nabízejí levné pokoje pro jednotlivce i pro skupiny. K dispozici jsou také společné prostory pro relaxaci a sdílení zážitků s ostatními turisty. Hostely jsou v Lucernu oblíbené zejména mezi mladými lidmi a studenty.

Celkově je ubytování v Lucernu vysoce kvalitní a poskytuje hostům výborný komfort a služby. Cena ubytování závisí převážně na poloze a vybavení zařízení. Vyberte si takový typ ubytování, který bude vyhovovat vašim představám a požadavkům a pobyt v Lucernu si užijte naplno.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky