Objevte nejvýhodnější letenky

Zambie Národní park Mosi-oa-Tunya

Ubytování Zambie Národní park Mosi-oa-Tunya


Národní park Mosi-oa-Tunya se nachází na západních hranicích Zambie, při hranici s Botswanou a Zimbabwí. Park je pojmenován po vodopádech Victoria Falls, které znamenají v jazyce Tonga „kouř, který duní.“

V parku se nachází mnoho druhů savců, ptáků a plazů, včetně slonů, bizonů, levhartů a gepardů. Ale nejpůsobivější jsou divocí koně, kteří zde žijí volně.

Park není příliš vysoko navštěvovaný turisty, takže je ideálním místem pro relaxaci a klid v přírodě. Zdejší krajina nabízí nádherné výhledy a je plná zvuků přírody.

V parku se nachází několik ubytovacích možností, jako jsou chaty, stanové tábory a apartmány. Chata je základní typ ubytování a nabízí jednoduchý styl. Všechny chaty jsou vybavené elektřinou a mají soukromé koupelny.

Stanové tábory jsou vhodné pro ty, kteří se chtějí setkat s přírodou. Stanové tábory se nachází v přírodě a nabízejí jednoduché ubytování. Tyto tábory často nemají vlastní koupelny, takže jsou vhodné pro ty, kteří chtějí zažít nezapomenutelný dobrodružný zážitek.

Apartmány jsou nejluxusnější typ ubytování v národním parku Mosi-oa-Tunya. Apartmány jsou plně vybavené a nabízejí nejvíce soukromí. Apartmány mají vlastní koupelnu a kuchyňský kout, takže jsou vhodné pro ty, kteří chtějí v parku pobýt delší dobu.

V parku se také nachází kempingové plochy, kde si turisté mohou postavit vlastní stan. Tato možnost ubytování je ideální pro ty, kteří chtějí zažít přírodní prostředí bez většího luxusu.

V parku se také nachází několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční zambijské jídlo a pití. Restaurace nabízejí širokou škálu jídel, včetně místních specialit.

Celkově je národní park Mosi-oa-Tunya ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a přírodu. Park nabízí mnoho možností ubytování, od jednoduchých chat a stanů až po luxusní apartmány. Restaurace v parku nabízejí tradiční zambijské jídlo, takže si můžete vychutnat místní kuchyni. Pokud hledáte dobrodružství a přírodu, národní park Mosi-oa-Tunya je pro vás to pravé místo.


Dovolená Zambie Národní park Mosi-oa-Tunya


Zambia je africká země, kterou turisté postupem času objevují stále více. Jedním z míst, které byste neměli minout na své dovolené v Zambii, je Národní park Mosi-oa-Tunya.

Národní park Mosi-oa-Tunya se nachází v blízkosti města Livingstone, které leží na jihu Zambie. Jeho nejvýznamnější atrakcí je neuvěřitelný vodopád Victoria. Tento vodopád, který se nachází na řece Zambezi, je nejen jedním z největších na světě, ale je také považován za jedno z nejkrásnějších přírodních úkazů na planetě.

V Národním parku Mosi-oa-Tunya máte možnost vidět velké množství zvířat. Mezi nejznámějšími patří sloni, krokodýli, buvoli, levharti, gepardi, impaly, babuiny a kudly. Park také nabízí zajímavé procházky přírodou, během kterých si můžete vychutnat krásu místní fauny a flóry.

Pro milovníky adrenalinu je v okolí parku mnoho aktivit, které si můžete vyzkoušet. Jednou z nejpopulárnějších je určitě skákání padákem z mostu Victoria, který spojuje Zambii a Zimbabwe. Tuto adrenalinovou zábavu si můžete vychutnat celou dobu s výhledem na vodopád. Další možností je rafting na řece Zambezi, bungee jumping či let balónem nad parkem.

Vstup do Národního parku Mosi-oa-Tunya je možný každý den v roce za poplatek. Po parku je k dispozici celá řada turistických tras. Doporučujeme si však před návštěvou parku zajistit průvodce, který Vám bude k dispozici po celou dobu návštěvy a ukáže Vám ty nejzajímavější místa.

Pokud se chystáte na dovolenou s rodinou a hledáte místo, kde bude co dělat, Národní park Mosi-oa-Tunya je ideální volbou. Je to místo, kde si můžete užít přírodu a zároveň zažít adrenalinové zážitky, které Vás budou bavit ještě dlouho po návratu domů. Určitě to bude dovolená, na kterou nezapomenete.


Počasí Zambie Národní park Mosi-oa-Tunya


Zambia je země, která se nachází v jižní Africe a v posledních letech se stává stále populárnější destinací mezi turisty. Jednou z nejnavštěvovanějších lokalit je Národní park Mosi-oa-Tunya, který se nachází v západní části země poblíž hranice s Namibií. Národní park Mosi-oa-Tunya je charakteristický svým překrásným přírodním prostředím, které nabízí neobyčejně různorodé a fascinující zážitky pro návštěvníky. Přestože může být počasí v této oblasti nepředvídatelné, návštěvníkům nabízí mnoho možností pro prožití nezapomenutelné dovolené.

Národní park Mosi-oa-Tunya se nachází v subtropickém klimatu s obvykle teplými a slunečnými dny po většinu roku. Nejteplejší období nastává v období mezi listopadem a únorem, kdy se teploty pohybují v rozmezí 26 °C až 31 °C. Tyto období jsou také nejvhodnější pro cestování a prozkoumávání oblasti. V těchto měsících se obvykle nevyskytují deště, což poskytuje ideální podmínky pro prohlídky parku.

Nicméně, od března do května nastává období dešťů, které může trvat až několik hodin denně. Deště přinášejí nejen krásné zelené louky a bujnou vegetaci, ale také zhoršují cesty, což může mít dopad na výlety po parku. Některé aktivity, jako například rafting na řece Zambezi, mohou být během tohoto období omezeny nebo úplně zrušeny kvůli nebezpečným podmínkám na řece.

Další výjimečný jev, který může ovlivnit návštěvu Mosi-oa-Tunya, jsou cyklóny. Tyto většinou přicházejí v únoru a březnu a přicházejí ze jménem "Tatlong". Tyto cyklóny mohou přinést velké množství srážek a silné větry, mohou mít tedy významný vliv na pobyt v parku.

Nicméně pokud vás netrápí výše zmíněné jevy, Národní park Mosi-oa-Tunya nabízí neuvěřitelné zážitky. Je známý svými mohutnými vodopády Victoria, které jsou jednym z největších a nejnavštěvovanějších vodopádů na světě. Kromě vodopádů nabízí park také řadu jiných aktivit, jako jsou safari, prohlídky historických památek a rafting na řece Zambezi.

V neposlední řadě, nezapomeňte si vzít s sebou dostatečné množství ochranného opalovacího krému a vhodné oblečení, abyste se chránili před sluncem a vysokými teplotami. Také byste měli pečlivě sledovat meteorologické informace a přizpůsobit své plány na základě aktuálního počasí.

Celkově řečeno, Národní park Mosi-oa-Tunya je fascinující oblast s mnoha možnostmi pro návštěvníky. Pokud se chcete připravit na svou cestu do Mosi-oa-Tunya, měli byste zvážit několik faktorů, jako jsou klimatické podmínky, akce a aktuální počasí. S tímto vědomím můžete plánovat nezapomenutelnou dovolenou a prozkoumat tuto krásnou oblast.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Mosi-oa-Tunya


1. Jak se dostat do Národního parku Mosi-oa-Tunya?
Odpověď: Národní park Mosi-oa-Tunya se nachází v blízkosti města Livingstone v Zambii. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky nebo trajektem ze sousední Zimbabwe.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Mosi-oa-Tunya?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Národního parku Mosi-oa-Tunya je během období sucha (květen až říjen) kvůli lepšímu pozorování zvířat a k výletům po řece Zambezi.

3. Jaká zvířata se v Národním parku Mosi-oa-Tunya vyskytují?
Odpověď: V parku žijí sloni, krokodýli, buvoli, žirafy, zebry, antilopy, opice, levharti a hyeny.

4. Jaké aktivity jsou v Národním parku Mosi-oa-Tunya možné?
Odpověď: V parku je možné provozovat safari, rafting po řece Zambezi, jízdu na koni, pěší turistiku a bungee jumping z mostu Victoria Falls Bridge.

5. Musím mít pro vstup do Národního parku Mosi-oa-Tunya nějaké povolení?
Odpověď: Ano, pro vstup do parku je nutné mít platné povolení, které lze zakoupit v informačním centru nebo u oficiálních průvodců.


Letenka Zambie Národní park Mosi-oa-Tunya


Pokud toužíte po nádherném safari v Africe, pak byste měli rozhodně zvážit návštěvu zambijského Národního parku Mosi-oa-Tunya. Tento park se nachází v jihozápadní části Zambie a nabízí unikátní příležitost pozorovat zvířata na pozadí nádherných kaskád vodopádů.

Zbytek jména parku, "Mosi-oa-Tunya" znamená "hřmící kouř" a odkazuje na neuvěřitelnou sílu, kterou vodopády vyzařují. Tyto vodopády jsou jedním z nejznámějších přírodních divů světa a jsou také zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Park leží na březích řeky Zambezi a rozkládá se na přibližně 66 kilometrech čtverečních. Uvnitř parku můžete spatřit mnoho zvířat, včetně slonů, buvolů, antilop, leopardů a hyen. A to všechno na místě, kde se setkávají tři země - Zambia, Zimbabwe a Botswana.

Abyste se mohli dostat do parku Mosi-oa-Tunya, musíte nejprve letět do zambijského hlavního města Lusaky. Zde se můžete spojit s menšími leteckými společnostmi, které nabízejí lety do města Livingstone, které je nejbližším městem k parku.

Až dorazíte do Livingstone, můžete buď najmout auto a snažit se parku dostat sami, nebo najmout místního průvodce, který vás provede parkem a ukáže vám nejlepší místa pro pozorování zvířat.

Park Mosi-oa-Tunya nabízí návštěvníkům mnoho nezapomenutelných zážitků. Kromě pozorování zvířat můžete také vyzkoušet bungee jumping z 111 metrů vysokého mostu Victoria Falls, projet se lodí po řece Zambezi nebo si užít romantickou večeři na skále nad vodopády.

Celkově je návštěva parku Mosi-oa-Tunya nezapomenutelným zážitkem plným přírodní krásy a divokých zvířat. Pokud plánujete safari v Africe, rozhodně byste měli zvážit tuto destinaci jako jednu z vašich priorit.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky