Objevte nejvýhodnější letenky

Zambie Viktoriiny vodopády

Počasí Zambie Viktoriiny vodopády


Zambijský Viktoriin vodopád se nachází na hranicích Zambie a Zimbabwe, kde řeka Zambezi padá téměř 110 metrů do údolí národního parku Mosi-oa-Tunya. Jedná se o jednu z největších a nejkrásnějších vodopádů na světě, která ročně přivádí tisíce turistů z celého světa.

Počasí v této oblasti se liší v závislosti na roční době, ale v celkovém měřítku je zde celoročně teplé a slunečné klima. Teploty se pohybují v průměru kolem 26-29 stupňů Celsia, ale během letních měsíců mohou stoupat až k 35 stupňům Celsia. V zimních měsících se teploty mohou snižovat na kolem 18 stupňů Celsia.

Nejvyšší srážky přicházejí v období od listopadu do března, což je také období největšího průtoku vody v řece Zambezi. V tuto dobu jsou vodopády v plné kráse a jejich hukot je slyšet na mnoho kilometrů daleko. Návštěvníci mohou být svědky nádherných děl přírody, kdy se voda přelévá přes hranu kaňonu a vytváří mohutnou mlhu a oblaky páry.

V období od června do srpna je průtok vody v řece nižší a vodopády jsou méně impozantní, ale stále je to období, kdy se sem vydávají turisté, aby se pokochali krásou přírody a vodopádů.

Při návštěvě Viktoriiných vodopádů je důležité být připraven na vysoké teploty a vlhkost, zejména v období dešťů. Návštěvníci by měli mít také na paměti, že voda v řece je velmi silná a nebezpečná, a že vstup do vody je zakázán kvůli nebezpečí vodních virů.

Celkově lze tedy říci, že Zambijský Viktoriin vodopád je nádherným místem, které stojí za návštěvu bez ohledu na roční období. Pohodlné teploty celoročně a úchvatná přírodní krása přitahují mnoho turistů a dělají z tohoto místa jedno z nejobdivovanějších na světě.


Letenka Zambie Viktoriiny vodopády


Zambie je neuvěřitelně krásná země plná přírodních divů a vodopád Victoria je jedním z nejúžasnějších.

Vodopád Victoria se rozkládá na hranici mezi Zambií a Zimbabwe a je největším vodopádem na světě. Lze k němu přistupovat jak ze Zambie, tak ze Zimbabwe, ale mnoho turistů volí zambijskou stranu, protože zde lze nahlédnout na širší škálu vodopádu.

Pokud se rozhodnete navštívit Zambii a vodopády Victorie, prvním krokem je rezervace letenky. Mezinárodní letiště Kennetha Kaundyho v Lusace, hlavním městě Zambie, je nejlepším výchozím bodem pro návštěvu vodopádů Victorie. Zde najdete lety obsluhované velkými leteckými společnostmi, jako je Qatar Airways, Emirates, South African Airways a dalšími.

Po příletu do Lusaky se z první ruky potkáte s afričanskou kulturou, zvyky a tradicemi, které země má běžné. Návštěva Zambie a vodopádů Victoria vám také poskytne příležitost vidět divoká zvířata, jako jsou sloni, lvi, leopardi a mnoho dalších, pokud se rozhodnete pro safarivý zájezd.

Při pohledu na vodopády Victorie z blízka pocítíte tu sílu, kterou má příroda. Toto mistrovské dílo přírody má délku 1,7 km a vysoký výtok, který způsobuje obrovské mračna páry, které se tyčí nad vodopádem. A když k vodopádu dole sejdete, lze si v něm vzít osvěžující sprchu.

Kromě návštěvy vodopádů Victorie má Zambie mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou národní parky Luangwa Valley a Kafue, vodní sporty na řekách Zambezi a Kafue a mnoho dalších.

Letecká doprava do Zambie má vysokou úroveň a cenově dostupné ceny. Je to jedno z nejrychlejších a nejbezpečnějších způsobů, jak se dostat do této vzdálené části světa. A pokud si vezmete letenku na konci období sucha (listopad až prosinec), uvidíte Victoriiny vodopády v celé své kráse a vysokém průtoku, což bude nezapomenutelný zážitek.

Všechny výše zmíněné faktory dělají z Zambie ideální destinaci pro milovníky přírody, adrenalinových aktivit a kulturních dobrodružství. Pokud tedy máte zájem vidět jeden z nejkrásnějších vodopádů na světě, nenechte si ujít návštěvu Zambie a Victoriiných vodopádů.


Ubytování Zambie Viktoriiny vodopády


Zambie Viktoriiny vodopády jsou jedním z největších přírodních divů světa. Nachází se v jižní Africe a nabízejí návštěvníkům neuvěřitelné zážitky a krásy. Pokud plánujete cestu do této oblasti, budete potřebovat také ubytování. V tomto článku vám představíme několik možností, které jsou k dispozici.

Pokud hledáte luxusní ubytování s úchvatným výhledem na Viktoriiny vodopády, pak by pro vás mohl být ideální hotel Royal Livingstone. Tento hotel se nachází v bezprostřední blízkosti vodopádů a nabízí svým hostům privátní cestu k vodopádům, u kterých se můžete kochat bez turistického ruchu. V hotelu najdete také soukromý bazén s výhledem na vodopády, spa, wellness centrum a několik restaurací.

Další možností je ubytování v kempu. Kemp je ideální pro cestovatele, kteří mají k dispozici vlastní stan nebo karavan. Kempování je zde velmi populární a můžete si užít neuvěřitelnou atmosféru a krásy přírody. Kempy jsou obvykle vybaveny elektrickou energií, sprchami, toaletami a grily pro vaření.

Pokud hledáte něco mezi luxusem a kempováním, pak by pro vás mohl být ideální hotel Avani Victoria Falls Resort. Tento hotel se nachází v bezprostřední blízkosti vodopádů a nabízí luxusní pokoje s výhledem na řeku Zambezi a vodopády. Hotel má také několik restaurací, bazén a wellness centrum.

Posledním doporučeným ubytováním je kemp v národním parku Mosi-oa-Tunya. Nachází se přímo u Viktoriiných vodopádů a kempování zde také nabízí neuvěřitelný zážitek. Kempy jsou vybaveny elektrickou energií, sprchami a toaletami a mají i restauraci. Ubytování zde může být poměrně cenově dostupné a navíc zde můžete vidět neuvěřitelnou africkou divočinu.

Nyní už máte informace o několika možnostech ubytování u Viktoriiných vodopádů. Vyberte si ten nejvhodnější pro sebe a užijte si krásu této oblasti. Být v blízkosti vodopádů je neuvěřitelný zážitek, který vám navždy zůstane v paměti.


Dovolená Zambie Viktoriiny vodopády


Zambia je země, která se nachází v jižní Africe. Je to úžasná turistická destinace, která nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších turistických atrakcí v Zambii jsou Viktoriiny vodopády.

Viktoriiny vodopády jsou známé jako jeden z největších vodopádů na světě a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Jsou pojmenovány po anglické královně Viktorii, která je byla pojmenována v roce 1855. Vodopády se nacházejí na řece Zambezi mezi zeměmi Zambie a Zimbabwe.

Když jsem byla na dovolené ve Zambii, měla jsem tu možnost vidět Viktoriiny vodopády na vlastní oči. Bylo to naprosto úžasné a zážitek, který se mi zcela vryl do paměti. Od okamžiku, kdy jsem zahlédla obrovské mračno vodní páry a hluk padající vody, jsem se cítila ohromena.

Jednou z nejlepších věcí, které jsou k dispozici pro turisty, je projížďka lodí po řece Zambezi, která umožňuje dosáhnout co nejblíže k vodopádům. Existuje také možnost jízdy vrtulníkem, což umožňuje návštěvníkům nádherné výhledy z ptačí perspektivy.

Hlavním vrcholem vodopádů je "Mosi-oa-Tunya", což znamená "hřmící kouř". To plyne z obrovského množství vodní páry, která se zvedá do vzduchu, když voda padá na skály pod vodopády. Toto místo je neuvěřitelně krásné, zvláště když se slunce zajímá za obzor.

Kromě návštěvy Viktoriiných vodopádů existuje v Zambii mnoho dalších zajímavostí, které turisté mohou navštívit. Země je plná divoké zvěře, krásného afrického krajiny a řady vodopádů. Pro milovníky adrenalinu jsou zde také možnosti raftingu, bungee jumping a dalších extrémních aktivit.

Viktoriiny vodopády jsou nádherným příkladem přírodní krásy Zambie, a to je důvod, proč je tolik turistů rozhodne je navštívit. Pokud hledáte úžasný zážitek a nezapomenutelnou dovolenou, Zambia by mohla být právě skvělým místem pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Viktoriiny vodopády


1. Jak dlouho trvá cesta k Viktoriiným vodopádům?

Cesta závisí na místě, odkud cestujete. Pokud jedete z hlavního města Lusaky, cesta autobusem nebo autem trvá přibližně 6 až 7 hodin. Pokud cestujete z města Livingstone, které leží poblíž Viktoriiných vodopádů, trvá cesta pouze 15 minut.

2. Je vstup do Viktoriiných vodopádů placený?

Ano, vstup do Viktoriiných vodopádů je placený. Cena se může lišit v závislosti na národnosti a věku turisty. Doporučujeme si vyhledat aktuální informace o cenách vstupného na oficiálních stránkách.

3. Je možné koupat se pod Viktoriinými vodopády?

Koupání pod Viktoriinými vodopády není povoleno pro bezpečnostní důvody.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Viktoriiných vodopádů?

Nejlepší čas na návštěvu Viktoriiných vodopádů je během suchého období od září do listopadu. V tomto období je množství vody nejnižší a vodopády jsou nejkrásnější.

5. Je nutné si vzít s sebou nějaké speciální vybavení při návštěvě Viktoriiných vodopádů?

Není nutné si vzít s sebou žádné speciální vybavení. Doporučujeme však si obléct pohodlné oblečení a boty vhodné pro pěší turistiku. Nezapomeňte také na sluneční brýle a opalovací krém. Pokud plánujete podniknout vodní aktivity, jako je rafting, je vhodné si vzít plavky.

6. Může se Viktoriiny vodopády navštívit během deštivého období?

Ano, Viktoriiny vodopády lze navštěvovat i během deštivého období. Avšak vodopády v této době jsou mohutnější a hlasitější, což může být zajímavé zážitky. Nicméně kvůli vyšší úrovni vody může být návštěva obtížnější a méně bezpečná.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky