Objevte nejvýhodnější letenky

Azerbajdžán Hora Tufandag

Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Hora Tufandag


1. Jaká je nejlepší cesta do Hory Tufandag v Azerbajdžánu?
Nejlepší cesta je letecky do letiště v Ganja a následně přes transfer nebo taxi na Hora Tufandag

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Hory Tufandag?
Nejlepší čas na návštěvu Hory Tufandag je v období zimy (pro lyžování) nebo na jaře a v létě pro turistiku.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici na Hora Tufandag?
Horská turistika, lyžování, sjezdové běhání, snowboarding, jízda na saních, horská kola a lanovky.

4. Potřebuji pro návštěvu Hory Tufandag vízum?
Ano, azerbajdžánské vízum je vyžadováno pro všechny návštěvníky bez výjimky.

5. Kolik stojí lístek na lanovku?
Cena lístku na lanovku závisí na tom, která lanovka bude používána a na celkové délce jízdy.

6. Kde si mohu půjčit výbavu na lyžování nebo snowboarding?
Několik půjčoven je k dispozici v blízkosti lyžařského střediska Hora Tufandag.

7. Kde se mohu ubytovat poblíž Hory Tufandag?
V okolí Hora Tufandag jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů.

8. Jaká je nejvyšší nadmořská výška na Hora Tufandag?
Nejvyšší nadmořská výška na Hora Tufandag je 4 427 metrů.

9. Jaké jsou nejlepší restaurace v okolí Hory Tufandag?
V blízkosti Hora Tufandag je řada restaurací, které nabízí tradiční azerbajdžánskou kuchyni, jako jsou například restaurace Homa, Qusu, Meydan Grill a další.

10. Mohu si pronajmout průvodce pro túry a výlety v okolí Hory Tufandag?
Ano, jsou k dispozici průvodci, kteří nabízí své služby pro turisty pro výlety a túry v okolí Hora Tufandag.


Dovolená Azerbajdžán Hora Tufandag


Azerbajdžán je země obklopená horami a v posledních letech se stává populárním cílem mezi turisty, kteří hledají dovolenou v horách. Jedním z nejvyhledávanějších míst je hora Tufandag. Tato hora se nachází na severozápadě země, nedaleko města Guba.

Tufandag je nejvyšší horou tohoto regionu a dosahuje výšky 4 466 metrů nad mořem. Je to skvělé místo pro turisty, kteří hledají dobrodružství nebo jednoduše jen krásnou přírodu. V létě můžete podniknout dlouhé procházky v horách a užít si krásné výhledy, v zimě si zase můžete užít lyžování na dobře upravených sjezdovkách.

Aby zde mohli turisté strávit svou dovolenou ve stylovém prostředí, tu najdete množství hotelů a apartmánů, které nabízejí ubytování pro rodiny, páry i jednotlivce. Pokud hledáte ubytování pro větší skupiny, jsou zde i větší apartmány s několika ložnicemi nebo celými domky. Různé hotely a apartmány nabízejí také různé zážitky jako wellness centra, plavecké bazény, sauny, restaurace a útulné bary.

Pro návštěvníky, kteří si chtějí užít víc adrenalinových zážitků, jsou k dispozici různé sporty, jako například off-road jízda, lanovky a různé druhy horolezectví. V zimě se zde můžete těšit na nejlepší lyžování v zemi, během letních měsíců se můžete vydat na horskou túru nebo jen tak relaxovat v přírodě.

Kromě aktivit na hoře Tufandag je zde také mnoho turistických atrakcí v okolí. Lze navštívit nejikoničtější současnou pamětihodnost v Guba - Guba Genocide Memorial Complex, stovky let staré mešity a mnoho dalšího historického a kulturního dědictví.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodní krásy, adrenalinových zážitků a užívání si tamní kultury, pak vás určitě zaujme návštěva hory Tufandag. Zde si můžete užít krásnou přírodu a pobyt plný dobrodružství, který vás neopustí ani minutu.


Počasí Azerbajdžán Hora Tufandag


Azerbajdžán Hora Tufandag se nachází v regionu Gabala v centrálním Azerbajdžánu. Město se může pochlubit krásnými výhledy na nadherné krajině, zelené lesy, horské vrcholky a vodopády. Díky své poloze ve vysokých horách, je klima v Hora Tufandag velmi specifické.

V zimě může teplota klesat až k -30 stupňů Celsia a oblastí Azerbajdžánu je pro své drsné a chladné zimy známá. Nicméně turisté přicházejí až z daleka přes všechny ty dopravní a cestovatelské problémy, jen aby si zalyžovali na svahu, společně s tamějšími domácími obyvateli.

Tufandag je moderní a kvalitní ski resort, který se může pochlubit nejlepšími podmínkami pro sporty spojené s lyžováním. K dispozici je devět sjezdovek s různou obtížností a nejdelší sjezdovka měří 3 950 metrů, což je nejdelší sjezdovka ve východní Evropě. Celková délka svahů v Tufandagu je 17 kilometrů, což stačí na celodenní lyžování. Lyžující turisté mají k dispozici také moderní lanovku a ski vlek.

V létě je počasí v Azerbajdžánu konstantní teplejší a slunečnější. Teplota se pohybuje v rozmezí 25-30 stupňů Celsia a je ideální pro turistiku, procházky v přírodě a odpočinkovou dovolenou. Pro turisty jsou k dispozici také horské kola a lanovky, které turistům umožní cestovat po horách bez problémů. V okolí hor se nachází také krásné jezera, hory a vodopády, které jsou ideální pro piknik nebo relaxaci.

Vzhledem k poloze vysoko v horách, je třeba být v Tufandagu připraven na to, že počasí se může změnit velmi rychle. V létě mohou přijít deštivé dny a v zimě mohou například sněhové bouře zhoršit podmínky pro lyžování. Turisté by si měli uvědomit, že počasí v Hora Tufandag může být velmi nepředvídatelné, a měli by mít v poslední chvíli k dispozici vhodné oblečení a vybavení.

Celkově lze říci, že počasí v Azerbajdžánu Hora Tufandag je ideální pro lyžování v zimě a turistiku v létě. Město má podmínky pro aktivní odpočinek v každém ročním období a nezapomenutelné výhledy na pohoří Karabachské a Kavkazu - a to vše přirozeně doprovázené srdečností a pohostinností tamějších obyvatel.


Letenka Azerbajdžán Hora Tufandag


Azerbajdžán je země plná kontrastů. Jakožto země mezi Východem a Západem nabízí turistům neuvěřitelnou směsici kultur, asýtů, a krásy přírody. Jedním ze skvostů této země je hora Tufandag, ležící v západní části Azerbajdžánu. Pokud se chystáte navštívit tuto překrásnou horu, musíte se nejdříve dostat do městečka Gabala. Nejpraktičtější způsob, jak se tam dostat, je letecky.

Letecká doprava se stává pro cestovatele stále výhodnější. Různé letecké společnosti nabízejí atraktivní ceny, takže si můžete být jistí, že tuto cestu zvládnete i s menšími financemi. Pokud hledáte letenky do Azerbajdžánu, dbejte na to, abyste si je zakoupili předem, což vám umožní ušetřit několik desítek až stovek dolarů.

Letecká spojení do Azerbajdžánu jsou nemála a létají do několika měst tohoto krásného státu. Pokud však cestujete do Gabaly, doporučujeme využít lety s mezipřistáními v Baku. Let trvá přibližně 3 hodiny, ale pokud se rozhodnete pro přestup v Baku, trvá cesta z mezinárodního letiště Heydar Aliyev pohodlných 4-5 hodin.

Cestou do Gabaly se můžete těšit na pohledy na krásnou krajku Azerbajdžánu. Když přistanete na letišti Gabala International Airport, budete překvapeni krásou tohoto městečka. Gabala je zárukou klidného a příjemného pobytu. Můžete se projít po městě a podívat se na místní zajímavosti, jako je třeba stará část města, kde najdete bazar, kde se prodávají tradiční azerbajdžánské výrobky.

A teď se konečně dostáváme k samotné hoře Tufandag. Z Gabaly co dojedete na horské středisko Tufandag za cca 25-30 minut. Horská dráha Vás pak vyveze až na vrchol hory, kde se můžete těšit na krásné výhledy na okolí a zejména na horu Bazarduzu.

Horolezci si mohou přijít na své a pořádně si zacvičit na sjezdovkách. I když Azerbajdžán není příliš známy pro své sjezdovky, ta v Tufandagu je velice zajímavá pro své různé stupně náročnosti, proto je zde ideální možnost pro začínající horolezce, ale také pro pokročilé. Ubytování v horách se vám nabízí ve formě malých horských hotelů, kde se můžete dobře a příjemně ubytovat a zažít tak přímo atmosféru Azerbajdžánu.

Vrchol hora Tufandag se nachází ve výšce 4 274 metrů a i když to může být pro někoho příliš vysoká nadmořská výška, myslí na vás místní horská služba a také turistické průvodce, aby vaše cesta byla co nejpříjemnější a bezpečná.

V každém ročním období zde naleznete mnoho zábavy a zážitků pro každou věkovou kategorii, a proto vám vřele doporučujeme vydat se na výlet na Tufandag a těšit se na neuvěřitelné výhledy ze vrcholu.

Zakoupit si letenku na tento atraktivní cíl je dnes již snadné, a tak neváhejte a vydejte se do Azerbajdžánu za nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Azerbajdžán Hora Tufandag


Azerbajdžán je zemí velkých kontrastů, kde se potkávají západní technologie a tradiční orientální kultura. A jedním z nejvýznamnějších turistických lákadel této země je bez pochyb hora Tufandag. Pokud plánujete návštěvu tohoto malebného koutku země, měli byste věnovat pozornost i výběru ubytování.

Mnoho turistů se rozhoduje pro ubytování v hlavním městě Baku, nicméně pro lepší zážitek z pobytu v tomto pohádkovém místě je vhodnější zvolit ubytování v blízkosti hory Tufandag. Vybrat si můžete z řady hotelů a penzionů různých cenových kategorií, ať už hledáte luxusní zážitek nebo spíše pohodlné a levné ubytování.

Jedním z nejlepších hotelů v této oblasti je určitě Pik Palace Hotel, který se nachází v krásné horské scenérii a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Hotel disponuje řadou moderních a luxusních pokojů, vynikajícími restauracemi a wellness centrem, kde si můžete vychutnat relaxační masáže a procedury.

Další možností je rodinně vedený hotel Alpine Inn, který se nachází v blízkosti sjezdovek a lyžařských vleků. Hotel nabízí pohodlné a vkusně zařízené pokoje v alpském stylu, kde se budete cítit jako doma. Kromě toho zde najdete také restauraci s tradičními azerbajdžánskými specialitami.

Návštěvníci, kteří hledají levné ubytování, by si měli prohlédnout nabídku různých penzionů a hostelů, které se nacházejí v oblasti hory Tufandag. Jedním z nejlepších je Hostel Shahdag, který nabízí pohodlné a moderně zařízené pokoje a společné prostory, kde se můžete seznámit s dalšími cestovateli. Hostel se nachází v blízkosti turistických tras a je ideální pro milovníky přírody a aktivního odpočinku.

Všechna ubytování v oblasti hory Tufandag jednak nabízí vynikající zážitek z pobytu v této malebné oblasti Azerbajdžánu a mnohdy jsou také vhodnou výchozí pozicí pro další výlety do okolí. Ať už si zvolíte jakýkoliv druh ubytování, můžete být jistí, že vás čeká nezapomenutelný zážitek z pobytu v této kouzelné oblasti.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky