Objevte nejvýhodnější letenky

Namibie Otjikoto Lake

Ubytování Namibie Otjikoto Lake


Namibie je země, která láká turisty svou krásnou přírodou. Jedním z nejpopulárnějších míst, které stojí za návštěvu, je Otjikoto Lake a okolní oblast v severní části země, kde se nachází tento jezero.

Ubytování v této oblasti je rozmanité a záleží na představách turistů, co hledají. Pokud chcete trávit dovolenou v přírodě a nevadí vám kempování, můžete zůstat v jednom z mnoha kempů, které se nacházejí poblíž Otjikoto Lake. Tyto kempy vám nabízejí možnost ubytování ve vlastním stanu nebo karavanu, stejně jako další vybavení včetně WC, sprch a parkoviště.

Pokud víte, že kempování není pro vás, můžete se ubytovat v jednom z několika hotelů, které se nacházejí v blízkosti Otjikoto Lake. Tyto hotely vám nabízejí pohodlnější ubytování s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a dalším moderním vybavením. Některé hotely jsou luxusní a nabízejí další zábavu, jako jsou bazény, bary a restaurace.

Další možností je pronájem chaty nebo vily v této oblasti. Tyto luxusní ubytování jsou obvykle vybaveny moderním vybavením, jako jsou plně vybavené kuchyně a koupelny, obývací pokoje s TV a terasy s výhledem na jezero. Tyto chaty a vily jsou obvykle ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří hledají větší a soukromější ubytování.

V jakémkoli typu ubytování si ale můžete být jisti, že budete mít nádherný výhled na jezero a okolní krajinu. Otjikoto Lake je jedinečné jezero, které vzniklo před několika miliony let vlivem krasové činnosti. Jeho krystalicky čistá voda a tajemná historie lákají turisty z celého světa, kteří hledají dobrodružství a krásnou přírodu.

Většina ubytování v okolí Otjikoto Lake je orientovaná na přírodní turistiku. Doporučuje se tedy, abyste si nezapomněli přinést s sebou vhodné oblečení, obuv a výbavu pro turistiku. Můžete si také pronajmout kolo nebo auto a prozkoumat krásy okolní oblasti a okolních chráněných oblastí.

Celkově lze říci, že ubytování v Namibii v oblasti Otjikoto Lake poskytuje velmi atraktivní a různorodé možnosti pro turisty. Bez ohledu na to, co hledáte v dovolené, tuto oblast můžete navštívit a najít zde ubytování, které vám bude vyhovovat. Nenechte si ujít krásy Namibie a navštivte tuto unikátní oblast Otjikoto Lake.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Otjikoto Lake


Dotaz: Co je Otjikoto Lake?
Odpověď: Otjikoto Lake je hluboké a tajemné sladkovodní jezero v Namibii.

Dotaz: Jak hluboké je Otjikoto Lake?
Odpověď: Je to jedno z nejhlubších jezer v Namibii, měří asi 100 metrů hluboko.

Dotaz: Kde se nachází Otjikoto Lake?
Odpověď: Nachází se v severní části Namibie, v regionu Oshikoto, v blízkosti města Tsumeb.

Dotaz: Je možné v Otjikoto Lake plavat?
Odpověď: Vzhledem k hloubce, teplotě a nebezpečí v podobě potápěčských tunelů, plavání v Otjikoto Lake není bezpečné.

Dotaz: Jsou v Otjikoto Lake ryby?
Odpověď: Ano, je tu velké množství ryb, jako jsou tilapie, karasy, kapři a mnoho dalších druhů.

Dotaz: Existuje turistická zařízení v okolí Otjikoto Lake?
Odpověď: Ano, v okolí jezera je několik turistických zařízení, jako jsou kempy a ubytování.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Otjikoto Lake?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha, od května do října.

Dotaz: Jak dlouho trvá cesta z hlavního města Windhoeku k Otjikoto Lake?
Odpověď: Cesta trvá přibližně 5 hodin po silnici B1.

Dotaz: Je Otjikoto Lake chráněn jako přírodní památka?
Odpověď: Ano, je to přírodní památka a je chráněna zákonem.

Dotaz: Kromě Otjikoto Lake je v okolí další zajímavé místo k návštěvě?
Odpověď: Ano, v blízkosti jezera stojí Tsumeb, historické město s hornickou minulostí, kde se nachází muzeum a vnitřní krajina nabízí zajímavý pohled na místa z dávné historie země.


Počasí Namibie Otjikoto Lake


Namibie je země s extrémním podnebím, které ovlivňuje mnoho faktorů. Jednou z nejzajímavějších lokalit s ohledem na klima v této africké zemi je Otjikoto Lake, které se nachází ve středu Namibie, asi 20 kilometrů jižně od města Tsumeb.

Otjikoto Lake je krásné přírodní jezero, které se řadí mezi nejhlubší podzemní jezera na světě. Je to zvláštní geologický úkaz, který vznikl před více než 100 000 lety kolapsem krasové jeskyně. Jezero je asi 100 metrů hluboké a má modrozelenou barvu, což je dáno přítomností minerálů ve vodě. Místní obyvatelé věří, že jezero je posvátné a jsou v něm povoleny pouze průzkumné plavby s povolením vlády.

Pokud hovoříme o počasí v oblasti Otjikoto Lake, tak je třeba vzít v úvahu, že se nachází na středním reliéfu Namibie. Je to místo s polopouštním podnebím, kde horká a suchá léta přechází do mírně teplejších a mírně deštivých zim. Nejvyšší teploty dosahují v průměru až 35 °C v létě a nejchladnější měsíce jsou červenec a srpen, kdy minimum teplot obvykle klesá na 5 °C.

Otjikoto Lake má průměrné roční srážky 400–500 mm, což se zdá být poměrně vysokým množstvím v porovnání s většinou míst v Namibii, které obvykle dostávají méně než 100 mm srážek ročně. Oblast kolem jezera je proto poměrně zelená a porostlá keři a stromy.

Vzhledem k tomu, že Namibie je země s rozmanitým a extrémním klimatem, je vhodné být při návštěvě Otjikoto Lake připraven na všechny druhy počasí. Doporučuje se, aby návštěvníci měli s sebou dostatečné množství pitné vody, opalovací krém, klobouk či šátek na hlavu a vhodné oblečení.

Celkově je Otjikoto Lake krásnou přírodní lokalitou, která se vyznačuje velmi specifickým a místy extrémním klimatem. Pokud se chystáte na návštěvu této oblasti, je důležité se řídit doporučeními místních a vhodně se vybavit na všechny hitisty počasí, které se mohou vyskytnout během vašeho pobytu.


Dovolená Namibie Otjikoto Lake


Namibie je země plná exotických přírodních krás, rozmanitých kultur a fascinující historie. Pokud hledáte unikátní zážitek, pak se vydejte na dovolenou k Namibii a navštivte Otjikoto Lake.

Otjikoto Lake se nachází v hluboké propasti, asi 20 kilometrů na severozápad od města Tsumeb. Jde o jednu z nejhlubších jímacích nádrží a pramenů podzemních vod v Namibii, jejíž voda je pozoruhodně čistá a průzračná.

Již od pradávna byl Otjikoto Lake považován za velmi důležitý zdroj vody pro místní obyvatelstvo, kteří ho používali pro své rybníky, pole a zahrady. Navíc bylo okolí nádrže nazýváno "svaté místo", neboť místní věří, že je zde několik duší utopených v nádrži po koloniálních válkách během první světové války. Je to důvod, proč je Otjikoto Lake považován za duchovně a historicky významné místo.

Dnes se Otjikoto Lake stal turistickou atrakcí a pro milovníky přírody je skutečným rájem. Navštivte okolí nádrže a objevujte nekonečné množství flory a fauny. Pozorujte, jak se stromy dovíjejí k potůčkům, sledujte ryby a obdivujte více než 200 druhů ptáků, kteří přistávají na hladině jezera.

A pokud se chcete vydat na prozkoumání podzemí, můžete se zúčastnit potápění. Voda je tu mimořádně průzračná, takže potápěči mohou vidět staré zbraně, střelivo a munici pocházející z první světové války rozptýlené na dně. Pro ty, kteří se do takového podnikání nechtějí pouštět a odvahu nesbírají, je možné si na jezeře pronajmout kajak, kanoe nebo prohlídkový člun.

Otjikoto Lake je také obklopen nádhernou krajinou, kde se nachází řada kempů a ubytování. Pokud se rozhodnete přenocovat v kempu, můžete pozorovat hvězdnou oblohu z odlehlé lokality daleko od světelného znečištění.

Pokud tedy hledáte zážitek, který vám nabídne spojení s historií, kulturou, přírodou a nezapomenutelnou dovolenou, potom se vydejte na dovolenou do Namibie a navštivte Otjikoto Lake. Nezklame vás!


Letenka Namibie Otjikoto Lake


Jihoafrická republika představuje turistům jednu z nejvíce exotických destinací na světě. A pokud se rozhodnete vydat se na cestu do této části Afriky, určitě nebudete litovat. Mezi nejznámější a nejpůsobivější přírodní krásy této oblasti patří jezero Otjikoto, které patří do regionu Namibie.

Jezero Otjikoto se nachází poblíž města Tsumeb a je to jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které můžete v této části světa navštívit. Toto jezero je oblíbené mezi turisty díky své neuvěřitelné kráse a plnohodnotné historii, kterou zde můžete najít. Jezero Otjikoto se totiž otevírá do bývalého kráteru sopky, a skrývá tak v sobě tajemství pradávné historie.

Zajímavostí je, že vody jezera jsou průzračné a dokážete vidět až 40 metrů pod hladinu. To znamená, že při pohledu do vody můžete vidět prastaré nástroje a artefakty, které jsou na dně jezera dodnes zachovány. Navíc Otjikoto patří mezi místní přírodní památky a můžete tady vidět také spoustu neobyčejných rostlin a živočichů.

Když se rozhodnete navštívit Otjikoto Lake, tak můžete jet z Namibie do města Tsumeb. Pokud budete mít letenku Namibie, tak se díky rychlému letu dostanete do Namibie během krátké doby a poté již můžete navštívit Otjikoto Lake. Při cestě se můžete zastavit v nějakých místních restauracích a ochutnat zdejší kuchyni. Určitě nezapomeňte ochutnat místní specialitu – grilovanou antilopu.

Pokud závěrem hledáte něco zvláštního a neobvyklého, tak můžete navštívit také místní muzeum, kde najdete spoustu zajímavých informací o této oblasti, ale i o celé jihoafrické republice. To všechno by se mohlo stát součástí nezapomenutelné zážitku, který budete moci sdílet s přáteli a rodinou.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky