Objevte nejvýhodnější letenky

Bahamy Cat Island

Dovolená Bahamy Cat Island


Bahamy jsou krásným karibským rájem, kde najdete vše, co potřebujete k relaxaci a užití si dovolené. Jedním z míst, kam se můžete vypravit, je Cat Island. Tento ostrov se nachází v jižní části spojených států Bahamy a nabízí návštěvníkům jedinečnou zkušenost.

Cat Island, jak název napovídá, je proslulá výskytem koček. Domácí mazlíčci se zde pohybují volně po celém ostrově. Pokud máte rádi zvířata, určitě neváhejte a vydejte se na tuto ostrovní perlu.

Krom koček na vás čekají pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Na ostrově najdete mnoho zajímavých míst ke koupání a potápění. Pokud máte rádi vodní aktivity, určitě si užijete i šnorchlování nebo rybaření.

Pro milovníky historie je na ostrově k vidění zřícenina kostela v Roskruge, který byl postaven v roce 1858. Další zajímavé místo je místní sopečný kráter Mount Alvernia, ze kterého se nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

Pokud si chcete užít nějakou tu aktivitu, můžete se vydat například na výlet lodí do okolních ostrůvků nebo si zapůjčit kajak či paddleboard a projet se po blízkém mangrovovém porostu.

Nocovat můžete buď v jednom z hotelů a resortů na ostrově, nebo si pronajmout ubytování jako například chatu či apartmán. Jídlo a pití si můžete zajistit v několika restauracích, kavárnách a bary, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Dovolená na Bahamách je ideální volbou pro ty, kteří chtějí užít si slunce, teplo a modré moře. Cat Island je nádherným místem, kde si můžete odpočinout a užít si mnoho aktivit, které nabízí. Pokud plánujete dovolenou v Karibiku, určitě zvažte návštěvu Cat Island.


Počasí Bahamy Cat Island


Bahamy jsou známé jako tropický ráj s krásnými plážemi, teplým mořem a sluncem téměř po celý rok. Mezi mnoha ostrovy Baham je Cat Island jedním z nejvíce fascinujících, co se týče počasí.

Cat Island, který se nachází na jihovýchod od Bahamských ostrovů, má typicky tropické klima, což znamená horká léta a mírnější zimy. Nejlepší období k návštěvě Cat Islandu je v období od prosince do dubna, kdy teploty nejsou tak extrémní.

V létě může být na Cat Islandu velmi horko a vlhko, s průměrnou teplotou kolem 30 °C. Vlhkost vzduchu může být velmi vysoká, což může být pro mnoho lidí nepříjemné. Proto je důležité být v létě dobře hydratovaný a chránit se před sluncem. Srážky jsou v létě také časté, a to často v podobě bouřek. Nicméně, i přes to všechno poskytuje Cat Island během léta krásné západy slunce a noční sky.

Na druhé straně, mezi listopadem a květnem je na Cat Islandu mnohem příjemnější počasí. Teploty jsou mírnější, přibližně kolem 25-27 °C, a vlhkost vzduchu je nižší. Srážky bývají vzácné a převládá slunné počasí. Tento čas je také ideální pro aktivit mořského sportu a výlety na lodích.

Nicméně, zima (červen až říjen) je na Cat Islandu přesto teplá, s průměrnou teplotou kolem 23-25 °C. To zahrnuje také vyšší vlhkost vzduchu a průměrné srážky v této době jsou vysoké.

Celkově, Cat Island vždy nabízí krásné počasí, ale turisté by měli být vědomi toho, kam jdou a kdy. Během létě se doporučuje nosit lehké oblečení a být připraven na deštivé dny. Ostatní roční období jsou mnohem příjemnější.

Pokud jste na této krásné oblasti jihozápadního Atlantiku stále nerozhodnuti, počasí na Cat Island je jistě velkou přidanou hodnotou pro rozhodnutí a krásy přírody se stanou nezapomenutelným zážitkem.


Ubytování Bahamy Cat Island


Bahamy jsou synonymem pro krásné pláže, bílý písek, azurové moře a nezaměnitelnou atmosféru. Na Bahamách najdete mnoho zajímavých míst k návštěvě, ale mezi nejlepší patří ostrov Cat Island.

Cat Island se nachází na východě Baham v oblasti známé jako Out Islands. Je to jeden z největších ostrovů v oblasti a má mnoho pláží a historických památek. Ať už hledáte romantické útočiště nebo dobrodružné dovolené, na Cat Island určitě nebudete zklamáni.

Pokud se rozhodnete navštívit Cat Island, měli byste se zamyslet nad tím, kde budete přebývat. Na ostrově najdete mnoho ubytování, které se přizpůsobí vašim potřebám.

Jedním z nejlepších míst, kde si můžete pronajmout ubytování na Cat Island, je v Banana Beach Club. Tento resort se nachází přímo na pláži a nabízí svým hostům možnost koupání, potápění, rybaření a dalších aktivit. Tento resort nabízí dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a zařízenou kuchyní. Pokoj má také výhled na moře a pláž.

Dalším skvělým místem na Cat Island je Fernandez Bay Village. Tento resort se nachází v zálivu Fernandez Bay a je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Tento resort nabízí pokoje s výhledem na moře, klimatizaci a vlastní sociální zařízení. Kromě toho si můžete pronajmout vilu s vlastní kuchyní a dvěma ložnicemi.

Pro ty, kteří chtějí zažít více dobrodružství při pobytu na Cat Island, existuje také možnost ubytování v kempu. Kemp se nachází na pláži a nabízí vám nezapomenutelný zážitek. Kempování na pláži vám umožní poslouchat zvuky moře, sledovat východy a západy slunce a vychutnat si pocit osamělosti.

Všimněte si, že kempy na Cat Island nemají všechny vybavení resortů nebo hotelů v Banana Beach Club nebo Fernandez Bay Village. Pokud se rozhodnete kempovat na pláži, musíte si zkontrolovat, zda má kemp sprchu, toaletu nebo vodu. Pokud tyto zdroje nemají, můžete si přinést vlastní vybavení pro svůj pohodlnější pobyt.

Jak vidíte, Cat Island nabízí mnoho možností pro ubytování přizpůsobené vašim představám. Pokud hledáte klid na pláži nebo dobrodružství na ostrově, můžete si být jisti, že Cat Island vám nabídne úžasný zážitek na Bahamách.


Letenka Bahamy Cat Island


Bahamy jsou oázou tropického ráje, plné bílých pláží, tyrkysových vod a palmových stromů. Pokud hledáte unikátní a nekomerční zážitek, pak vám doporučujeme vydat se na ostrov Cat Island.

Cat Island leží mezi ostrovy Andros a Eleuthera a patří k největším Bahamským ostrovům. Je to prostě nádherné místo, jež se pyšní nádhernou přírodou a vynikajícími možnostmi k průzkumu. Ostrov je známý svou neuvěřitelně bílou písčitou pláží, a proto je oblíbenou destinací pro milovníky slunce, moře a ticha.

Jedním ze způsobů, jak se na Cat Island dostat, je cestovat lodí, ale nejspolehlivější a nejpohodlnější způsob, je přistát letadlem na místním letišti. Pokud tedy hledáte letenky na Bahamy Cat Island, vyhledávače letů jako jsou Expedia nebo Skyscanner vám pomohou najít lety z většiny evropských měst.

Ostrov Cat Island je jedinečným cílem pro všechny, kdo hledají klid a krásu. Můžete zde najít celou řadu rekreačních aktivit, jako je kajak, potápění, rybaření nebo snorchlování. Měli byste také objevit chráněnou oblast "The Bight", kde se můžete potápět s množstvím místních mořských živočichů a pozorovat korály všech barev.

Na Cat Island také najdete mnoho zajímavých historických památek, jako jsou pozůstatky starého hřbitova, chrámu a starých koloniálních staveb. Vzhledem k tomu, že ostrov je chaotický a neobjevený, to znamená, že můžete tady najít mnoho míst, které nebyly tlapou člověka ovlivněny.

Jinou atrakcí ostrova je vyhlídková věž "Mount Alvernia", což je nejvyšší vrchol na ostrově. Na této věži, zvané také "Hermitage", si můžete prohlédnout ruiny kláštera, který zde kdysi stál, a rozhodně stojí za to sejít dolů a projít se starými cestami.

V neposlední řadě, měli byste ochutnat místní kuchyni naplněnou chutí ostrova, která zahrnuje plody moře jako jsou ústřice, humři a langoše. Dále je zde možnost ochutnat také tradiční bahamské pokrmy jako jsou gruntové koláče a palačinky z okoukaných banánů.

Celkově lze říci, že pokud hledáte ráj na zemi, ostrov Cat Island na Bahamách je tou pravou destinací pro vás. K tomu, abyste se tam dostali, je potřeba většinou prvně letět do hlavního města Nassau a následně přestoupit na Cat Island. Letenky na Bahamy Cat Island lze koupit jednoduše přes internet a můžete si být jisti, že se vám tato cesta bude vybavovat ještě dlouho po návratu domů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Cat Island


1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Cat Island?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Cat Island, je přeletět letadlem z Nassa nebo New Providence. Existují také lodi, které spojují Cat Island s ostatními Bahamskými ostrovy, ale jsou méně frekventované.

2) Kde se nachází nejoblíbenější pláže na Cat Island?

Nejoblíbenější pláže na Cat Island jsou Hawk's Nest Beach, Fernandez Bay Beach a Greenwood Beach.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity na Cat Island?

Mezi nejlepší aktivity na Cat Island patří potápění, rybaření, příměstské výlety, plavání s delfíny, průzkum jeskyní a návštěva historických památek.

4) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cat Island?

Nejlepší doba na návštěvu Cat Island je během jarních a letních měsíců (duben až červenec), kdy je teplé počasí a méně průměrných srážek.

5) Kde si mohu vypůjčit auto na Cat Island?

Vypůjčení auta na Cat Island není moc rozšířené. Můžete se však obrátit na některou z místních půjčoven, jako je například Island Car Rentals.

6) Jaká je místní měna na Cat Island?

Místní měna na Cat Island je Bahamský dolar, ale americké dolary jsou na ostrově také široce přijímány.

7) Jaký je dress code na Cat Island?

Dress code na Cat Island je spíše neformální, ale doporučuje se vyhnout se plážovému oblečení mimo plážové oblasti a při návštěvě kostelů je třeba oblékat se zdrženlivě.

8) Jaká jsou nejlepší místa k prozkoumání zvířat na Cat Island?

Na Cat Island žijí mnohá zvířata, včetně divokých koní, prasat, leguánů a různých druhů ptáků. Mezi nejlepší místa pro pozorování zvířat patří O'Brien's Hill, Hermitage Estate a Fernandez Bay Village.

9) Kde mohu najít nejlepší místní jídlo na Cat Island?

Nejlepší místní jídlo na Cat Island se podává v místních restauracích a stáncích s občerstvením. Doporučujeme vyzkoušet národní jídlo Baham, které se zpravidla skládá z ryb nebo drůbeží, rýže a fazolí.

10) Kde si mohu koupit suvenýry na Cat Island?

Suvenýry lze zakoupit v mnoha místních obchodech s turistickými výrobky a řemesly. Doporučujeme navštívit místní trhy, kde lze nalézt šperky, dekorativní předměty a pletené zboží.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky