Objevte nejvýhodnější letenky

Česko Karlštejn

Dovolená Česko Karlštejn


Česká republika je jednou z nejkrásnějších zemí, plná historie a kultury. Když jde o dovolenou, mnoho lidí se rozhoduje pro cestu do zahraničí, ale proč nezkusit něco blíž? Jednou z možností je objevit krásy českých památek a pamětihodností, jako je Karlštejn.

Karlštejn je malebné a historické městečko, které leží asi 30 kilometrů jižně od Prahy. Jeho hlavní dominantou je hrad Karlštejn, který byl postaven v 14. století císařem Karlem IV. jako úložiště jeho korunovačních klenotů a vzácných dokladů.

Návštěva Karlštejna je nejen o historii, ale také o přírodě. Městečko je obklopeno krásným údolím a lesy, které nabízejí mnoho možností pro pěší a cyklistické výlety. Je zde také řada restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni a skvělé pivo.

Pokud se chystáte na dovolenou do Karlštejna, měli byste navštívit i nedaleké město Beroun, které nabízí další historické památky a také je vstupní branou do Českého krasu, národního parku s nádhernými jeskyněmi a skalními útvary.

Karlštejn a okolí nabízí mnoho ubytovacích možností, od malých penzionů a hotelů až po luxusní wellness hotely. S ohledem na současnou situaci je důležité zajistit si ubytování dopředu a dodržovat všechna bezpečnostní opatření, aby byl váš pobyt příjemný a bezpečný.

Celkově lze říci, že dovolená v Karlštejně a jeho okolí je ideální pro ty, kteří chtějí objevovat krásy české historie a zároveň se relaxovat v krásné přírodě. Je to také skvělá volba pro ty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou mimo městský ruch, ale přesto blízko pražského letiště, které je vzdálené pouze asi 30 minut jízdy.


Počasí Česko Karlštejn


Český Karlštejn je jedním z nejkrásnějších hradů v České republice. Své jméno nese po městě Karlštejn, které je situováno asi 30 kilometrů jihozápadně od Prahy. Hrad je rok co rok turistickou atrakcí, ale ono být turistickou atrakcí bývá také věčně měnící se počasí.

V létě se v Karlštejně můžeme těšit na krásné a slunečné dny. Průměrná teplota se v červenci a srpnu pohybuje kolem 22 °C a jsou zde četné příležitosti pro venkovní aktivity, jako například procházky, cyklovýlety a provozování různých sportů. Nenechte si však ujít historický výlet na Karlštejn, který má mnoho zákoutí, kde si turisté mohou prohlédnout jak historické budovy a vyhlídky, tak i procházet krásnými zámeckými zahradami.

V zimě je počasí v Karlštejně zcela jiné. Pro jeho polohu jsou zde neobvykle chladné zimy, s četnými sněhovými jazyky. Teploty zde mohou klesat až pod -10 °C, takže oblečte několik vrstev nebo si vezměte s sebou nějaké teplé oblečení. Pokud si zde chcete užít zimní sporty jako lyžování, snowboarding nebo jenom bruslení, tak Karlštejn nabízí několik velmi pěkných vyhledávaných míst.

Nezapomeňte, že počasí v Karlštejně se může rychle změnit a být nevyzpytatelné. Proto je vždy dobré mít s sebou dostatek oblečení, hlavně v průběhu jarního prudu, kdy se počasí může měnit a také v té výše zmíněné vlhkosti mohou někdy pochmurné mohou být dny v Karlštejně!

Celkově řečeno, Karlštejn je skvělým místem pro vyjadření svých turistických ambicí, ať už v létě, neděli nebo v zimě. Stačí jen sledovat předpověď počasí a být plně připraven na různé výkyvy počasí. Ať už se rozhodnete kdykoliv navštívit Karlštejn, budete zaručeně spokojeni s krásou tohoto místa!


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Karlštejn


Dotaz: Jak se dostat z Prahy na Karlštejn?
Odpověď: Nejlepší je jet vlakem ze stanice Praha-Smíchov, cesta trvá asi 40 minut. také je možné jet autobusem nebo autem.

Dotaz: Kdy je možné navštívit Karlštejn?
Odpověď: Karlštejn je otevřený celoročně, v zimě jsou však omezené návštěvní hodiny. Zkontrolujte si aktuální informace na webových stránkách Karlštejna.

Dotaz: Kolik stojí vstupné na Karlštejn?
Odpověď: Vstupné se liší podle typu vstupenky a navštívených prohlídek, ceny začínají na 180 Kč.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Karlštejna?
Odpověď: Standardní prohlídka hradu trvá asi 50 minut, prohlídka kolem hradu trvá asi 80 minut a prohlídka obou částí hradu trvá asi 100 minut.

Dotaz: Je možné na Karlštejně fotografovat?
Odpověď: Ano, fotografování na Karlštejně je povoleno, ale pouze bez použití blesku a stativu. Fotografování v kapli sv. Kříže je zakázáno.

Dotaz: Má Karlštejn restaurace nebo kavárny?
Odpověď: Ano, na Karlštejně je několik restaurací a kaváren, které nabízejí široký výběr jídel a nápojů.

Dotaz: Je možné na Karlštejně strávit celý den?
Odpověď: Ano, na Karlštejně je dostatek zajímavostí, aby turisté mohli strávit celý den prohlídkou hradu a okolní přírody.


Letenka Česko Karlštejn


Letenka Česko Karlštejn: cesta do srdce Prahy

Karlštejn, malé malebné městečko ležící jen několik kilometrů od Prahy, patří k nejnavštěvovanějším místům v České republice. Jeho nejvýznamnější dominantou je hrad Karlštejn založený císařem Karlem IV. v polovině 14. století, který je dnes veřejnosti přístupný a nabízí nezapomenutelné prohlídky.

Když se chystáte navštívit Karlštejn, nemusíte se spokojit jen s prohlídkou hradu. Městečko a jeho okolí nabízí spoustu dalších aktivit a památek, jako jsou například kostely, muzea, galerie, ale také malebné uličky, trhy a restaurace, kde můžete ochutnat tradiční českou kuchyni.

Přes velkou blízkost ke hlavnímu městu však může být návštěva Karlštejna pro cizince náročná. Výzkumné centrum Czech Tourism dokonce uvádí, že "nekvalitní dopravní obslužnost Karlštejna" může být jedním z překážek navštívení tohoto místa.

Naštěstí ale existuje řešení - letenka Česko Karlštejn! Letiště Ruzyně sídlící v Praze nabízí lety do Karlštejna a zpátky, což je ideální volba pro turisty, kteří chtějí rychle a pohodlně přijet do města a užít si jeho nádherné památky.

Letenky jsou relativně cenově dostupné, takže si je mohou dovolit i menší rozpočty. Cestování je navíc velmi rychlé a pohodlné, a tak si můžete užít příjemnou cestu a zároveň ušetřit čas.

Využití letenky Česko Karlštejn je ideální pro cestovatele, kteří chtějí navštívit město na víkend nebo na delší dobu. Díky letu můžete být v Karlštejně během pár minut, což znamená, že si můžete užít co nejvíce z toho, co město nabízí.

Závěrem bychom chtěli říci, že letenka Česko Karlštejn je ideálním způsobem, jak si užít návštěvu Karlštejna a zároveň si ušetřit čas a peníze. Pokud se chystáte do České republiky a nechcete zmeškat jedno z nejkrásnějších míst, neváhejte a zarezervujte si letenku ještě dnes!


Ubytování Česko Karlštejn


Karlštejn je malé město, které se nachází v okolí Prahy. Proslavilo se díky Karlštejnskému hradu, který patří mezi nejnavštěvovanější památky v České republice. Mnoho turistů se do Karlštejna přijíždí podívat právě na hrad, ale zároveň nabízí i možnost ubytování.

Ve městě Karlštejn najdete řadu ubytovacích zařízení různé kategorie a cenového rozpětí. Pokud hledáte ubytování s výhledem na hrad, pak je nejlepší si zarezervovat pokoj v hotelu Karlštejn. Kromě výhledu se vám zde nabídne také pohodlí a luxus.

Pro rodiny s dětmi jsou ideální apartmány v Karlštejně. Ubytování v apartmánech nabízí dostatek prostoru, soukromí a současně možnost vařit si vlastní jídlo. Pronajmout si apartmán je také ekonomičtější volbou pro ty, kteří si chtějí ušetřit nějaké peníze.

Hostel Karlštejn pak přichází v úvahu pro ty, kteří hledají levnější ubytování. Hostel nabízí velké množství lůžek a společné sociální zařízení. Pokud vás nevadí sdílené prostory a chcete si ušetřit peníze na ubytování, pak je hostel dobrým řešením.

Karlštejn je také oblíbenou destinací pro cyklisty a turisty. Pro ty, kteří chtějí spát pod stanem, je ideální tábořiště Bubovicke kameny. Tuto lokalitu najdete pouhých 3 km od Karlštejna a je to ideální volba pro ty, kteří chtějí být blízko přírody.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu ubytování, Karlštejn nabízí mnoho možností. Každý si zde najde to své. Městečko nabízí mnoho krásných památek a přírodních scenérií, a proto stojí zato si Karlštejn přijet alespoň na pár dní užít si atmosféru tohoto krásného místa.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky