Objevte nejvýhodnější letenky

Uganda Katonga Wildlife Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Uganda Katonga Wildlife Reserve


1. Kam se dá v Uganda Katonga Wildlife Reserve nejlépe vypravit?

Nejlepší možností je letadlem do letiště Entebbe, odkud se poté můžete dopravit po silnici do Réserve.

2. Můžu v Uganda Katonga Wildlife Reserve spat pod širákem?

V Réserve se nedoporučuje spát pod širákem kvůli nebezpečí útoků zvířat.

3. Kolik zvířat je v Uganda Katonga Wildlife Reserve?

V Reserve žije mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, krokodýli, hadi, opice a další.

4. Jaké jsou turistické aktivity v Uganda Katonga Wildlife Reserve

Mezi nejpopulárnější aktivity se řadí safari a procházky v přírodě.

5. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Uganda Katonga Wildlife Reserve?

Ideální období na návštěvu Réserve je prosinec až březen, kdy je nižší sezóna a nejsou tak velké horka.


Letenka Uganda Katonga Wildlife Reserve


Uganda Katonga Wildlife Reserve je skvělým cílem pro ty, kdo chtějí zažít pravou divočinu a pozorovat africkou savanu a její obyvatele. Tato oblast v západní Ugandě je rozložená na ploše více než 2000 km² a nabízí návštěvníkům nevšední zážitky.

Pokud chcete navštívit Uganda Katonga Wildlife Reserve, musíte se do ní dostat letadlem. Letenky do Ugandy si můžete rezervovat přes mnoho cestovních kanceláří, které nabízejí zájezdy do této oblasti. V této oblasti se můžete těšit na mnoho jedinečných zvířat, jako jsou sloni, lvy, leopardy, gepardy, hrochy, krokodýly a mnoho dalších živočichů.

Jedním z nejvíce lákavých míst v Uganda Katonga Wildlife Reserve je řeka Katonga, která protéká celou oblastí. Na této řece můžete podniknout fascinující plavby na tradičních ugandských lodích. Zde se můžete těšit na krásné scenérie a opakovat průzkum nečekaných míst.

Podívejme se na populární aktivity, které můžete v Uganda Katonga Wildlife Reserve podniknout:

Safari: Safari v této oblasti patří mezi nejlepší na světě. Můžete si pronajmout terénní automobily, aby vás dorazily k divokým zvířatům. Nepřetržitě sledovat v divočině a najít zvířata, které jsou obtížné spatřit, je příležitost, kterou nelze nikdy v životě záměnit.

Chůze po severozápadě: Zkuste si project “Chůze po severozápadě” na břehu řeky Katonga. Tento projekt je organizován pro ty, kteří se zajímají o turistiku a hledání zábavy v divočině. Během této procházky se můžete těšit nejen na krásnou přírodu, ale také na vzácné zvířata jako jsou sloni a antilopy.

Ostrovský průzkum: V Uganda Katonga Wildlife Reserve můžete navštívit i více než 20 ostrovů na řece Katonga, z nichž každý nabízí jedinečné zážitky. Tyto ostrovy jsou protkány řekou, a také mnoho z nich hostí divoká zvířata a ptáky.

Uganda Katonga Wildlife Reserve je přeměňována na stále populárnější turistické místo pro ty, kdo chtějí zažít exotiku u vodopádů, malebných pláží a krásných scenérií. Je to skvělé místo, kde můžete zažít jedinečnou zkušenost, jak pozorovat afričtí savani i zblízka sledovat obyvatele této divoké přírody. Pokud váháte kam vyrazit na dovolenou, Uganda Katonga Wildlife Reserve může být tou pravou volbou pro vás!


Počasí Uganda Katonga Wildlife Reserve


V Uganda Katonga Wildlife Reserve panuje tropické klima, které zahrnuje období sucha a dešťové období. V současné době je oblast v období dešťů.

Dešťové období trvá obvykle od dubna do května a od října do listopadu. Během tohoto období oblast zaznamenává vysokou vlhkost a průměrné teploty kolem 30 stupňů Celsia. Deště jsou časté a silné a mohou být doprovázeny bouřemi. Nedostatek přísunu slunečního záření v tomto období vede k rychlému růstu vegetace.

Období sucha trvá od prosince do března a od června do září. Během této doby teploty stoupají a mohou dosáhnout až 35 stupňů Celsia. Kromě vysokých teplot je též charakterizována nízkou vlhkostí a vysokými rychlostmi větru. Vegetace v této oblasti se během období sucha zřeďuje a je ovlivněna nedostatkem vody.

Uganda Katonga Wildlife Reserve je jedním z nejhezčích míst v Ugandě a láká turisty z celého světa. Turisté mohou vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, levharti, bivojové, hroši a mnoho jiných. Navštěvování této oblasti by mělo být plánováno tak, aby odpovídalo aktuálnímu počasí.

Zimní měsíce a zvláště prosinec a leden jsou nejlepší čas pro turisty, kteří přijíždějí do této oblasti. Vyhnou se tak vysokým teplotám, které nastávají během letních měsíců. Turisté by měli být na pobyt dobře připraveni s ohledem na lokální klimatické podmínky a měli by být schopni se efektivně přizpůsobit střídání období sucha a dešťů.


Ubytování Uganda Katonga Wildlife Reserve


Když se řekne Uganda, většině lidí se hned vybaví velké množství divokých zvířat, jako jsou sloni, lvy, leopardi nebo nosorožci. A právě těchto zvířat se můžete těšit v Katonga Wildlife Reserve, což je jedno z největších chráněných území v Ugandě. Pokud se tedy chystáte na cestu do Ugandy, rozhodně tento park nevynechejte!

A kam se budete ubytovat? V parku samotném najdete několik možností ubytování, které jsou usazeny tam, kde je možné pozorovat nejcennější zvířata. Pokud se rozhodnete pro luxusní ubytování, máte na výběr mezi vysokými královskými stanovými a exkluzivními chatami s vlastním venkovním posezením, kde si můžete v klidu vychutnat atmosféru parku. Tyto chaty nabízejí výhled na řeku Katonga, která pramení v Rwenzori a teče přes park na jihu.

Pro ty, kteří hledají pohodlné, ale cenově dostupné ubytování, jsou k dispozici malé domky s pokoji a koupelnami. Tyto domky jsou většinou umístěny v klidném koutě, a tak zde můžete vychutnat ticho přírody.

Některé kempy se rovněž nacházejí v parku, což je skvělá volba pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody víc, než by tomu bylo v chatách. V kempu můžete spát pod širým nebem anebo si postavit svůj stan.

Ubytování v parku Katonga Wildlife Reserve Vám umožní prozkoumat okolní terén a pozorovat nejrůznější druhy zvířat. Doporučujeme si zarezervovat průvodce, který Vám pomůže najít ta nejcennější zvířata a bude Vás informovat o jejich chování a zvyklostech.

Tím, že se budete ubytovat v parku, nejenže si ušetříte cestu z a do parku každodenně, ale zároveň si budete moci užívat ticho přírody a pozorovat zvířata z pohodlí Vašeho ubytování.

V Uganda je mnoho parků, které stojí za návštěvu, ale pokud hledáte zážitek s divokými zvířaty, který bude mít příjemnou atmosféru, Katonga Wildlife Reserve je tou správnou volbou. Ubytování v parku Vám umožní prozkoumat okolní terén a pozorovat nejrůznější druhy zvířat. Doporučujeme si zarezervovat průvodce, který Vám pomůže najít ta nejcennější zvířata a bude Vás informovat o jejich chování a zvyklostech.

Každý návštěvník parku by měl mít možnost navštívit Katonga Wildlife Reserve a užít si tímto způsobem přátelskou atmosféru a úžasnou krásu této oblasti, ať už jste tady na dovolené sami nebo s rodinou. Pokud zůstanete v parku, budete mít možnost vrátit se na chvíli do přírody a konečně si odpočinout.


Dovolená Uganda Katonga Wildlife Reserve


Uganda je africká země, která je známá svými úchvatnými krajinami, zajímavou faunou a flórou a poklidným životním stylem. V samém srdci Ugandy se nachází národní park Katonga Wildlife Reserve, který nabízí návštěvníkům zážitky na celý život. Pokud tedy hledáte dovolenou, která má co nabídnout nejenom zážitky pro tělo, ale i pro duši, mohl by být návštěva Katonga Wildlife Reserve tou správnou volbou.

Katonga Wildlife Reserve se rozkládá na ploše více než 200 km² a je domovem mnoha afrických zvířat, jako jsou sloni, buvoly, antilopy, krokodýli, hroší, zebry a mnoho dalších. Park také nabízí možnost pozorovat ptáky a mnoho druhů hmyzu. Pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat podrobněji africkou zvěř, jsou k dispozici průvodci, kteří velmi dobře znají zvířata i krajinu parku.

Jednou z hlavních aktivit je safari v národním parku. Na safari se můžete vydat po souše či po vodě a uvidíte zvířata v přirozeném prostředí. Kromě toho můžete samozřejmě pozorovat zvířata i ze vzdálenosti, například z vyhlídkových věží. Vzhledem k tomu, že Katonga Wildlife Reserve je relativně malý park, navštívíte většinu jeho zajímavostí během jednoho dne. Pokud však chcete být v parku delší dobu, je možné využít různých ubytování v parku, jako jsou bungalovy nebo stany.

Další nezapomenutelnou aktivitou je rafting na řece Nile. Řeka Nile je považována za největší řeku v Africe a rafting na ní je jedním z největších zážitků, které si můžete v Ugandě užít. Rafting na Nile zahrnuje různé stupně obtížnosti – od mírných proudů po pekelné vodopády. Ať už jste zkušení raftere nebo začátečníci, najdete si tu svoji výzvu.

Katonga Wildlife Reserve se nachází v nejjižnější části Ugandy a je daleko od hlavních turistických cest. To znamená, že zde nebudete potkávat davy turistů a zážitky si tak užijete naplno. Pokud tedy hledáte dovolenou plnou adrenalinu, krásných krajů a přírodních záznamů, neváhejte a navštivte Katonga Wildlife Reserve.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky