Objevte nejvýhodnější letenky

Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je od října do března, kdy je suché období a je možné pozorovat mnoho ptáků a dalších divokých zvířat.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek do parku?
Odpověď: Vstupní poplatek do parku je 200 ETB (asi 190 Kč) na osobu a 1000 ETB (asi 940 Kč) na vozidlo.

Dotaz: Jaký druh zvířat lze v parku pozorovat?
Odpověď: V parku lze vidět mnoho druhů ptáků, jako jsou plameňáci, kormoráni a pelikáni, stejně jako divoká zvířata, jako jsou hyeny, gazely a dikobrazy.

Dotaz: Je v parku možné kempovat?
Odpověď: Bohužel, kempování v parku není povoleno.

Dotaz: Jsou v parku turistické stezky?
Odpověď: Ano, v parku jsou některé turistické stezky, které umožňují návštěvníkům procházky a pozorování zvířat.


Ubytování Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je země s bohatou historií a neuvěřitelnou přírodou. Jedním z nejvýznamnějších parků této země je Shala-Abijata Lakes National Park. Jeho rozloha je téměř 887 čtverečních kilometrů. Park se nachází na jižním konci Rift Valley a je domovem mnoha druhů divoké zvěře, ptáků a velkoobchodníků.

Turistické zázemí parku je relativně malé. Pro návštěvníky jsou k dispozici pouze dva kempy. První se nachází u jezera Shalla a druhý u jezera Abijata. Oba kempy jsou vybaveny nezbytným zařízením, včetně toalet a sprch.

Jezera v parku jsou obývána stovkami druhů ptáků. Mnoho z nich je přistěhovaleckých a přichází sem kvůli obří množství ryb, které v jezerech obývají. V parku se nachází také mnoho druhů savců, včetně gazel, paviánů, levhartů a hyen. Existují také řeky, které proudí v parku, což umožňuje turistům sledovat zvířata napájená ve vodě.

Park nabízí také řadu aktivit pro turisty. Mezi ně patří pěší turistika, jízda na koni a řízení člunu na jezeře Abijata. Pokud chcete vidět tu nejlepší stránku parku, můžete si najmout průvodce.

Park je otevřen celoročně, ale nejlepší čas pro návštěvu je mezi říjnem a březnem, kdy se ptáci shromažďují na jezerech.

Celkově je Shala-Abijata Lakes National Park neuvěřitelné místo pro návštěvu. Nabízí jedinečnou kombinaci úžasné přírody, kulturních zážitků a aktivit pro turisty. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout a užít si krásy Etiopie, Shala-Abijata Lakes National Park je určitě místem, které nelze přehlédnout.


Dovolená Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je krásná země plná přírodních krás a unikátních zážitků. Pokud hledáte místo, kde si užít dovolenou v přírodě, musíte určitě navštívit Shala-Abijata Lakes National Park.

Shala-Abijata Lakes National Park se nachází v centrální Etiopii, asi 200 kilometrů jihovýchodně od Addis Abeby. Park je domovem pro dvě slaná jezera, Shala a Abijata, které jsou domovem mnoha druhů ptáků, včetně plameňáků.

Toto území bylo vyhlášeno národním parkem v roce 1970 a v roce 1992 byla parkem prohlášena biosférická rezervace UNESCO. Park nabízí návštěvníkům nejen krásnou přírodu, ale také možnosti turistiky a pozorování ptáků.

Shala je největší slané jezero v Etiopii a je také jedním z nejhlubších v Africe. Abijata je menší, ale podobně slané a vysychá rychleji než Shala. Tyto jezera jsou domovem mnoha druhů ryb a ptáků, včetně více než 400 druhů ptáků, kteří migrují z Evropy a Asie.

Pro milovníky přírody a pozorování ptáků je Shala-Abijata Lakes National Park naprosto neodolatelným místem. Existuje mnoho turistických tras, které vám umožní projet park a pozorovat místní druhyp btáků, jako jsou plameňáci, husy, kachny a mnoho dalších.

Milovníci historie také ocení Bojanéské kláštery,najdou tam několik historických budov a rovněž zříceninu pevnosti ad.

Celkově je tedy Shala-Abijata Lakes National Park ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v přírodě, s možností pozorování ptáků a turistiky. Tato oblast Etiopie je velmi krásná a zajímavá a stojí za návštěvu.


Letenka Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je země plná přírodních krás a fascinujících zážitků, které stojí za to objevovat. Mezi ty nejhezčí zážitky, které Etiopie nabízí, patří návštěva národního parku Shala-Abijata Lakes National Park, který se nachází na jihu země. Pokud plánujete navštívit Etiopii a máte rádi přírodu, určitě byste si neměli nechat ujít tuto krásnou oblast.

Abijata-Shalla National Park byl založen v roce 1970 a je domovem mnoha druhů ptáků, savců a savců, a je tak ideálním místem pro milovníky přírody, kteří chtějí strávit chvíli v klidu a tichu, obklopeni úžasnou biodiverzitou.

Jezera Shala-Abijata jsou hlavním lákadlem parku - jsou to slaná jezera, která se nacházejí v depresi, resp. na velkém slaném jezeře, od kterého se řada ležících tůní liší obsahem soli i hloubkou. S ohledem na základní nerovnováhu mezi vodou oceánu a podnebím, evaporační převaha vedla k tomu, že obsah plynu, vody, minerálních látek atd. se v tůních přeměnil na bohatý organismový svět. Místní rybí populace poskytuje důležitou potravu pro místní krokodýly, astory a divoká zvířata.

Návštěvníci parku mají možnost podívat se na velké počty ptáků, které přicházejí k jezerům hledat potravu. Kromě toho si mohou také prohlédnout krásnou rostlinnou krajinu, kterou tvoří tisíce druhů suchých rostlin. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou paviáni, gazely, antilopy a medvědice bradavičnatá, kteří se zde volně pohybují.

Pokud byste si chtěli prohlédnout národní park Shala-Abijata, můžete si zakoupit letenky na letišti v Addis Abeba, což je hlavní město Etiopie. Po příletu do Addis Abeba je nejlepší si zamluvit pronájem auta nebo si objednat místního průvodce, který vám pomůže odjet do parku.

Návštěva parku Shala-Abijata je nezapomenutelným zážitkem, který by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody. Můžete si zde užít krásné pěší túry, sledovat místní fauna a flora a prožít nezapomenutelné chvíle v krásné přírodě. Navštivte národní park Shala-Abijata a objevte krásy Etiopie!


Počasí Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je země, která se nachází na východě Afriky. Má rozmanité podnebí, které vychází z geografických charakteristik oblasti. Park Shala-Abijata Lakes National Park se nachází v jižní části Etiopie a je domovem pro mnoho zvířat, jako jsou žirafy, sloni, hroši, lvové, nosorožci a mnoho dalších. Pro tuto oblast je charakteristické horké a suché podnebí.

V parku se vyskytuje jezero Abijata, které má slanou vodu a je průzračné. Toto jezero je důležitým domovem pro mnoho druhů ptáků, jako jsou plameňáci, pelikáni, kormoráni, orel skalní a mnoho dalších druhů. Je to důležitá migratorní cesta pro tyto ptáky, kteří zde přilétají hledat potravu a rozmnožovat se.

Shala-Abijata je také domovem pro jezero Shala, které je proslulé svou hloubkou a zelenou barvou. Je to nejhlubší jezero v Etiopii a má hloubku 250 metrů. Je to jedno z nejméně slaných jezer v parku a je důležité pro místní rybářskou komunitu.

Podnebí v Shala-Abijata Lakes National Park je obecně extrémně horké a suché. Teploty se pohybují od 30 do 35 stupňů Celsia během dne a 15 až 20 stupňů Celsia v noci. Srážky jsou velmi omezené a jsou omezeny na krátkou období dešťů od března do dubna a od října do prosince.

Vzhledem k tomu, že je park v hornaté oblasti a vysoko nad mořem, mohou být noci chladné a studené. Je třeba se tedy dobře připravit na různé teplotní podmínky, zejména pokud se jedná o přespání v parku.

Celkově lze tedy říci, že podnebí v Shala-Abijata Lakes National Park je charakterizováno horkým a suchým klimatem s omezenými srážkami. Pokud se však rozhodnete navštívit park během deštivého období, může být zážitek ještě exotičtější a nezapomenutelný. Nedostižné krásy přírody a zvířetníka zde totiž budou stále stejně nádherné.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky