Objevte nejvýhodnější letenky

Švédsko Härjedalen

Počasí Švédsko Härjedalen


Švédsko je země plná krásných, přírodních scenérií a Härjedalen je jedním z nejkrásnějších regionů této země. Tento region se nachází v severozápadní části Švédska a je obklopen nádhernými horami a lesy.

Härjedalen má poměrně drsné klimatické podmínky, což znamená, že zde existuje velké množství sněhu a extrémních teplot. V zimě se zde teploty mohou snadno dostat až k mínus 30°C a sněhové srážky jsou běžné. Z tohoto důvodu se Härjedalen stává vyhledávaným cílem turistů, kteří chtějí zažít pravý švédský zimním zážitek.

V létě jsou v Härjedalenu teploty často velmi mírné a příjemné. Denní teploty se mohou pohybovat od 15°C až 20°C. Tento region je známý svými nádhernými scenériemi, které zahrnují řeky, jezera a lesy. Díky tomu se Härjedalen stává oblíbeným místem pro letní turistiku a cykloturistiku.

Co se týče srážek, Härjedalen je jedním z nejsušších regionů v Evropě, což může být pro turisty v létě nevýhodou, protože vodu je třeba nosit s sebou. Nicméně, tato mírná sucho může být výhodou pro milovníky zimních sportů, protože sníh je velmi suchý, což umožňuje kvalitní lyžování a sněžné aktivit.

Celkově vzato, Härjedalen bývá v zimě velmi kritizován za své drsné klimatické podmínky, ale pro mnoho turistů se tato oblast stává krásným útočištěm pro vynikající zimní zážitky. V létě se zde nachází jedna z nejkrásnějších přírodních scenérií v Evropě a také spoustu turistických tras, které lze objevovat. Pokud máte v plánu navštívit Švédsko, Härjedalen je místo, které rozhodně musíte vidět.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Härjedalen


Jaké jsou turistické atrakce v Härjedalenu?
Härjedalen nabízí mnoho turistických atrakcí v přírodě, jako jsou národní parky Tännforsen Falls a Fulufjället, stezka St. Olavsleden a mnoho turistických stezek pro pěší turisty, cyklisty a lyžaře.

Jaké jsou zimní aktivity v Härjedalenu?
V zimě je Härjedalen velmi populární pro lyžování. Můžete si užít sjezdovky na horských střediscích jako jsou Tänndalen, Funäsfjällen a Idre Fjäll. Kromě toho, jsou zde i trasy pro běžecké lyžování, snowboard a skialpinismus.

Jak se dostat do Härjedalenu?
Härjedalen je dostupný automobilem nebo vlakem z hlavního města Stockholmu. Jednodenní i vícedenní jízdenky jsou k dispozici pro vlaky.

Kolik stojí ubytování v Härjedalenu?
Ceny za ubytování v Härjedalenu se liší podle typu ubytování a sezóny. Můžete se ubytovat v hotelu, chatě nebo apartmánu. Ceny nejnižšího rozsahu za nocleh začínají kolem 500-600 SEK (cca 18-22 USD) na osobu.

Existuje několik restaurací v Härjedalenu?
Ano, Härjedalen nabízí řadu restaurací a kaváren, které nabízejí místní speciality a mezinárodní kuchyni. Mnoho z těchto restaurací je otevřeno pouze v letních měsících, ale určitě najdete nějakou restauraci, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo.

Jaká je nejlepší doba na návštěvu Härjedalenu?
To záleží na vašich preferencích. Pokud rádi lyžujete nebo provozujete jiné zimní sporty, nejlepší doba na návštěvu je v zimě. Pokud chcete prozkoumat přírodu a turistické atrakce, nejlepší čas na návštěvu je v letních měsících. Nicméně, Härjedalen má své kouzlo po celý rok.


Ubytování Švédsko Härjedalen


Pokud hledáte krásné a klidné ubytování v blízkosti horských kopců a přírody, mohl by být Härjedalen v Švédsku tou pravou volbou pro vás. Toto území se nachází v oblasti středního Švédska a je obklopené řadou nádherných lesů a jezer.

V Härjedalenu najdete množství kvalitních ubytování, které uspokojí i ty nejnáročnější zájemce. Pokud milujete luxusní pobyt, můžete si vybrat jednu z mnoha krásných vil, které se nachází v této oblasti. Tyto vily jsou obvykle velmi prostorné a nabízejí vám neuvěřitelný výhled na okolní přírodu.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější možnosti ubytování, jsou k dispozici v Härjedalenu také apartmány a chatky. Tyto ubytování nabízejí komfortní linku a prostorný obývací prostor, v němž se můžete cítit jako doma.

Jedinečným zážitkem může být i pobyt v tradicionálních švédských horských stanicích, které se nacházejí v oblasti Härjedalenu. Tyto horské stanice nabízejí stylové a rustikální ubytování, které vám umožní prožít švédskou kulturu a tradice.

Pro ty, kteří si přejí strávit dovolenou v přírodě, jsou k dispozici také kempy a stany. Tyto ubytování nabízejí jedinečný zážitek, jak spát pod hvězdami a probouzet se do nádherného rána s úžasným výhledem.

Celkově je Härjedalen ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou lokalitu v přírodě, bez rušivého shonu velkoměsta. Nabízí širokou škálu ubytování, které uspokojí potřeby nejnáročnějších zájemců. Pokud plánujete dovolenou v Švédsku, rozhodně neváhejte a zvažte Härjedalen jako své cílové místo.


Letenka Švédsko Härjedalen


Härjedalen je jedním z nejpůsobivějších přírodních území Švédska. Pokud hledáte útočiště před městským chaos, vydejte se na sever kde se můžete zapadnout do krajiny oslnivých lesů, ostrých kopců a modrých jezer. Härjedalenský národní park nabízí množství pozoruhodných scénických míst k návštěvě.

Nalezení letenek do Härjedalenu bývá náročné, zvláště pokud hledáte venkovské útočiště, jako je Tänndalen. Odtud se můžete v nekonečném zimním období vydat na lyžařské výlety. Bohaté nabídce tratí se nevyhne ani nejzkušenější lyžař.

Na jaře a v létě se mění panorama a nabízí širokou škálu dobrodružství. Härjedalen je domovem pro mnoho turistických tras, které vedou po okolí. Jednou takovou trasou je stěžejní turistická cesta, která vede přes kopcovitou krajinu od města Ljungdalen přes Piejura a dále k Sylarnasstugan. Výškový výstup této trasy je přibližně 1200 metrů!

Krátkou cestou z Tänndalenu vám zajistí letiště v Sveg. Další alternativu nabízí letiště Sundsvall, známé také jako Midlanda. Od Sundsvallu se k Härjedalenu dostanete autem nebo autobusem.

Návštěva Härjedalenu je nezapomenutelným zážitkem a letenky do Švédska by vám neměly chybět na seznamu vašich cest. Země plná přírodních krás, nebe a vodních ploch, mnoho objevování a úžasná scenerie nabízí nejen klid, ale také řadu dobrodružství.


Dovolená Švédsko Härjedalen


Švédsko je krásná a rozmanitá země, plná přírodních krás a zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Jedním z těchto zajímavých míst je region Härjedalen, který se nachází ve střední části země a nabízí návštěvníkům mnoho možností pro aktivní dovolenou v přírodě.

Härjedalen je především oblíbeným cílem pro milovníky lyžování. V regionu se nachází několik významných lyžařských středisek, jako například Storlien, Funäsdalen, Tänndalen a Ramundberget. Tyto střediska nabízejí řadu různých sjezdovek a skvělé podmínky pro snowboarding. Pokud preferujete běžky, můžete si užít několik stovek kilometrů upravených stop, které překonávají fantastickou horskou krajinu. V Härjedalenu se také každoročně koná nejdelší běžecký závod na světě Vasaloppet.

Pro milovníky přírody je Härjedalen ideálním místem. Region leží na úpatí pohoří Skandinávie, tradičně obývaného severskými zvířaty, jako jsou sobi nebo losi. Při procházkách v oblasti můžete pozorovat také různé druhy ptáků, nebo se vydat na rybolov do jednoho z mnoha jezer v okolí. Kromě toho je zde také mnoho stezek pro horské výlety s nádhernými výhledy do údolí, lesů a řek.

Při návštěvě Härjedalenu určitě nezapomeňte navštívit tradiční horské vesnice s charakteristickými červenými domy a bílými okny. V těchto vesnicích můžete ochutnat místní speciality, jako například rybí polévku, různé druhy ryb a plody lesa, jako jsou borůvky a brusinky. V regionu se také koná mnoho kulturních akcí, jako například tradiční lidské slavnosti a lidové hudební festivaly.

Pro ubytování v Härjedalenu máte několik možností. Můžete si zamluvit hotel v lyžařském středisku, kde získáte přístup k sjezdovkám, nebo si pronajmout chatu nebo apartmán v těsné blízkosti přírody.

Härjedalen je skvělým místem pro aktivní dovolenou, která nabízí nádhernou přírodu, tradiční kulturu a mnoho atraktivních aktivit pro celou rodinu. Pokud plánujete cestu do Švédska, určitě nezapomeňte navštívit tento krásný region a užít si nádherné zážitky v přírodě.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky