Objevte nejvýhodnější letenky

Finsko Tampere

Dovolená Finsko Tampere


Návštěva Finska je překvapením pro mnoho turistů. Většina z nich o této zemi neví mnoho a nic nečeká. Pokud však náhodou navštívíte Finsko, nemusíte na nic čekat, abyste se zamilovali do jeho krásy, přírody a kultury. A pokud jste někdy slyšeli o městě Tampere, zaručeně se do něj zamilujete.

Co dělat v Tampere?

Tampere je velké industriální město, které není příliš známé mezi turisty. Pokud hledáte dovolenou na klidném místě, kde si můžete odpočinout a načerpat nové síly, tento kousek Finska je pro vás ideální volbou.

Prvním místem, kam byste měli zamířit, je Pispalan Uittotunneli. Je to bývalý tunel, který v minulosti sloužil k plavení dřeva a nyní slouží jako turistická atrakce. V kolekcích muzea najdete stroje, které byly používány k plavení a další artefakty z historie tohoto místa.

Pak se můžete vydejte k jezeru Pyhäjärvi. Je to jedno z největších jezer v Tampere, které má mnoho malých ostrůvků a je ideální pro koupání a vodní sporty. Pokud se chcete potápět, můžete se vypravit na mnoho místních potápěčských míst.

Tampere má také mnoho parků a zelených ploch, které jsou skvělým místem pro piknik nebo procházku. Kaunispään puistokatu, Takahuhti a Vatiainen jsou některé z nejkrásnějších parků, které můžete navštívit.

V neposlední řadě se vydejte do místních obchodů a nakupujte místní zboží, jako jsou dřevěné hrníčky, tradiční finské oblečení a mnoho dalších. Pokud chcete navštívit místní trhy, zkontrolujte Tammelana Tampere, která se koná každou sobotu.

Jak se tam dostat?

Cesta do Tampere není těžká. Z letiště Tampere-Pirkkala je přímo dostupná městskou hromadnou dopravou.

Pokud se chcete do města dostat autem, trasa vychází přibližně na 900 kilometrů (z Prahy), kde se přes Německo, Dánsko, Švédsko, přejíždíte na trajektu až do Finska.

Závěr

Finsko Tampere je krásné místo, které stojí za to navštívit. Nejlepším způsobem, jak se tam dostat, je po cestě do severního Finska. Jakmile dorazíte do Tampere, můžete se těšit na krásné jezera, parky, trhy a mnoho dalšího. Finsko Tampere je perfektním místem k odpočinku, a proto doporučujeme tento kousek země pro vaši další dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Tampere


Q: Jak se dostat z letiště do centra Tampere?
A: Nejrychlejší způsob jak se dostat z letiště do centra Tampere je taxíkem nebo pronajmutím auta. Lze také jet autobusem č. 1 a č. 40, které jezdí od letiště do centra města.

Q: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak prozkoumat Tampere?
A: Tampere je relativně malé město, které lze snadno prozkoumat pěšky nebo na kole. Můžete také cestovat tramvají, autobusem a vlakem, které mají zastávky v celém městě.

Q: Kde najdu nejlepší restaurace a jídla v Tampere?
A: Tampere má mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční finské jídlo i mezinárodní kuchyni. Oblíbená místa jsou například Mustan Kissan Pubi, Plevna a Vohvelikahvila, kde můžete ochutnat finské palačinky.

Q: Existují nějaké kulturní atrakce v Tampere?
A: Ano, Tampere má mnoho kulturních atrakcí, včetně řady muzeí, galerií a divadel. Oblíbenými místy jsou například Muzeum dějin Tampere, Muzeum umění Sara Hilden a Tampereen teatteri.

Q: Kde najdu ubytování v Tampere?
A: V Tampere je mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely a apartmány. Oblíbenými místy jsou například Hotel Torni Tampere, Radisson Blu Grand Hotel Tammer a Dream Hostel & Hotel Tampere.

Q: Jaké aktivity mohu v Tampere dělat v zimě?
A: V zimě můžete v Tampere lyžovat, bruslit, jezdit na běžkách a dokonce i plavat v zaledněných jezerech. Můžete také navštívit populární vánoční trhy a ochutnat tradiční finské vánoční speciality.

Q: Jaké jsou nejlepší nakupovací možnosti v Tampere?
A: V Tampere najdete mnoho obchodů, butiků a nákupních center. Oblíbenými místy jsou například Tullintori a Koskikeskus, kde najdete velké množství malých a velkých obchodů a restaurací.


Počasí Finsko Tampere


Finsko je známé svými kontrasty a také počasí se v zemi liší v závislosti na ročním období a geografické poloze. Tampere, které se nachází v jižní části Finska, je známé jako „Město dvou jezer“. Město má chladné, vlhké a po většinu roku proměnlivé počasí.

Léto v Tampere

Letní měsíce v Tampere jsou od června až do září. Teploty se pohybují v průměru od 15 °C do 25 °C. V červenci a srpnu je průměrně 21 °C, během tohoto období však může být i více než 30 °C. Právě v létě je ideální návštěva místních parků, které jsou plné zeleně, květin a vodních ploch. Díky vyšším teplotám se mnoho místních i turistů vydává na výlety a prozkoumává okolní přírodu.

Podzim v Tampere

Poté, co léto pomalu končí, nastává podzim v Tampere. Ten přichází s chladnými větry a deštivým počasím. Průměrná teplota v září je 13 °C a v listopadu 2 °C. Místní obyvatelé i studenti se však často stále vydávají ven, aby si užili barvy listí na stromech a procházky podzimní přírodou.

Zima v Tampere

Zima v Tampere trvá od listopadu až do března. Průměrná teplota v prosinci a lednu se pohybuje v rozmezí od -6 °C do -10 °C. To může být pro turisty velmi náročné, ale místní obyvatelé se na tuto zimu připraví a snaží se být stále aktivní. V zimě je možné vyrazit na brusle na zamrzlá jezera, na sáňkování nebo na lyže. V Tampere se také můžete podívat na slavný trh Vánočních trhů.

Jaro v Tampere

Během jara v Tampere se sníh taje a teploty stoupají. Průměrná teplota v březnu a dubnu je kolem 5 °C a v květnu průměrná teplota stoupá na 12 °C. Jaro je často deštivé období a vody se pomalu začínají plnit.

Celkově lze říci, že počasí v Tampere je celkově vlhké a chladné. V létě se však může teplota vyznačovat vedry. Bez ohledu na to, v jakém období se tam nacházíte, Tampere nabízí celoroční aktivity a nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Finsko Tampere


Finsko je země s krásnou přírodou a mnoha zajímavými městy, které stojí za návštěvu. Jedním z těchto měst je Tampere, které se nachází ve středu země. Tampere je město, které kombinuje urbanitu s přírodou, díky čemuž je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prožít dovolenou v klidnějším prostředí.

Když hledáte ubytování ve městě Tampere, nejspíše budete mít na výběr mezi hotelem a bytem. Pokud hledáte něco levnějšího, doporučujeme vybrat si byt. V Tampere je mnoho nabídek krásných apartmánů a bytů ve velmi dobré lokalitě.

Ubytování v centru Tampere vás přímo vtáhne do městského života. V centru města jsou k dispozici obchody, restaurace, kavárny a bary, které nabízejí širokou škálu jídel a nápojů. Když se ubytujete v centru Tampere, máte všechny tyto atrakce přímo za rohem.

Další možností pro ubytování v Tampere jsou vily a hotely s výhledem na jezera a další krásné přírodní scenérie. Ubytování u jezera nebo v městském parku zajisté nabízí klidnou atmosféru a únik od rušného městského života.

Pro ty, kteří si chtějí užít něco jiného než klasické ubytování, nabízí Tampere možnost hlouběji proniknout do finské kultury a tradic. Například můžete se ubytovat v tradičním finském srubu, který vám zajistí opravdu nezapomenutelný zážitek.

Některé ubytovací zařízení nabízejí také saunu, což je velmi populární v Finsku. Sauna je klíčovou součástí finské kultury a je považována za zdroj vitality a zdraví. Pokud si chcete opravdu užít finskou zkušenost, nenechte si ujít příležitost si užít saunu přímo v hotelu nebo v bytě.

Pokud cestujete do Tampere autem, můžete zvážit také ubytování v okolí města. Existuje mnoho krásných míst, jako jsou národní parky, jezera a přírodní rezervace, kde si můžete pronajmout chatu nebo srub a užít si víkend v klidu přírody. To vám také umožní prozkoumat okolí Tampere a objevit další krásy Finska.

Když chcete navštívit Tampere, rozhodně máte k dispozici mnoho možností, jak se ubytovat. Od hotelů a bytů až po tradiční finské sruby a chaty. Vyberte si to nejlepší pro vás a užijte si krásy Tampere a Finska.


Letenka Finsko Tampere


Letenka Finsko Tampere: Prozkoumejte krásy druhého největšího finského města

Finské město Tampere, nacházející se v jižní části země, je druhým největším městem Finska azároveň i kulturním centrem regionu Pirkanmaa. Tato oblast Finska je plná malebných jezer alesnických krajin, se zhruba půl milionem obyvatel se jedná o jeden znejvýznamnějších regionů vcelé zemi. Díky letence Finsko Tampere se můžete podívat na krásy tohoto úžasného finského města.

Proč zvolit Tampere jako svou destinaci?

Tampere je město sbohatou historií aarchitekturou, která se promítá do jeho celkové atmosféry acharakteru. Město dokonale snoubí bohaté kulturní dědictví s moderním a svěžím urbanismem. Tady najdete řadu kulturních památek, vynikajících restaurací stypickou finskou kuchyní, parky ales ipláže. Pro každého návštěvníka zde najde to pravé, co ho zaujme a co bude stát za to zažít.

Co se zde určitě musí navštívit?

Navštivte nejvýznamnější památky, jako je například katedrála Tampere, udílení salka, která je největší katedrálou v celém Finsku. Dalšími navštěvovanými místy jsou také dva mohutné vodní tunely, Ellivuori aVivamo, které jsou velkou atrakcí pro všechny návštěvníky. Kromě toho se zde nachází mnoho galerií, muzeí adalších kulturních institucí, které nabízí nezapomenutelné kulturní zážitky.

A co Tampere jako gastronomická destinace?

Finská kuchyně je dobře známá svou kvalitou apro mnoho návštěvníků Tampere je zrovna tím pravým místem k ochutnání finské kuchyně. Finská kuchyně je bohatá na ryby, zvěřinu, bažinné rostliny apecičky. Oblíbenými místy pro finskou kuchyni jsou restaurace se švédských ostrovů a na Tampere je to stejné. Navštivte finské restaurace, jako je Ziberia, Amurin Helmi aKoskikeskus.

Kde se můžete ubytovat?

Mnoho hotelů nabízí kvalitní ubytování v centru města. Zde patří například Scandic Tampere City, Original Sokos Hotel Ilves, Holiday Club Tampereen Kylpylä a Best Western Hotel Kauppi.

Jak si zajistit letenku?

Letenky můžete nakoupit na různých letištích například z Prahy nebo z Vídně a brzy budou k dispozici lety i z letiště Václava Havla v Praze.

Závěrem

Tampere je fascinující finské město plné zajímavých míst avěcí kuložení. A když si zakoupíte letenku Finsko Tampere, tak vám tolik neunikne zástup krás architektury, kulturních památek nebo unikátní finské kuchyně. Tak neváhejte avydejte se na cestu za novými a zajímavými zážitky.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky