Objevte nejvýhodnější letenky

Irsko Aran Islands

Počasí Irsko Aran Islands


Irsko je známé po svém překrásném krajinářském charakteru, který je ovlivněn vroucími vodami Golfského proudu. Aran Islands jsou jedním z takových míst, kde má počasí zásadní vliv na výsledný vzhled a dojem z pobytu.

Aran Islands jsou tři malé ostrůvky, které leží v západním zálivu Irského moře. Patří k nim Inishmore, Inishmaan a Inisheer a všechny tři jsou proslulé svou neuvěřitelnou krásou. Na každém z nich najdete jedinečné památky, zelené pláně a útesy, které se svažují do teplých vod Atlantického oceánu a vytváří zvláštní rovnováhu.

Vzhledem k poloze ostrůvků v Atlanticých vodách, je jejich počasí velmi proměnlivé a těžko předvídatelné. Nejlepší čas k návštěvě je od dubna do září, kdy jsou dny delší a průměrná teplota vody i vzduchu vyšší. V zimních měsících jsou ostrovy poněkud opuštěné a počasí je obvykle chladnější.

Množství srážek, které na ostrovech spadnou během roku, nejsou tak intenzivní jako na zbytku Irska, protože ostrovy jsou v méně deštivé oblasti. V létě se totiž počasí stabilizuje a sjednocuje se v mírně teplejší a suché dny.

Při návštěvě Aran Islands nezapomeňte na vhodné oblečení. I když je počasí stabilnější v létě, může vám přinést nečekané překvapení. Doporučujeme vložit do zavazadla nepromokavou bundu, nějaký lehký svetr, a samozřejmě i plavky, abyste si mohli užít na slunci a v takřka tropických vodách Atlantiku.

Celkově lze tedy říci, že Aran Islands nabízejí krásný pobyt v jakémkoliv období roku. S vybavením odolným vůči náhlým změnám počasí určitě užijete lehký a bezstarostný pobyt. A moc dobře si užijete naprosté ticho a přírodu, kterou nabízí Aran Islands, tedy úplny protiklad k velkoměstskému shonu.


Ubytování Irsko Aran Islands


Irsko Aran Islands
Irské Aran Islands jsou trojice ostrovů ležících v Atlantském oceánu na západním pobřeží Irska. Tyto malé ostrovy jsou velmi oblíbenou turistickou destinací kvůli své unikátní historii, kulturě a přírodě. Návštěvníci mohou ochutnat místní kuchyni, nahlédnout do tradiční irské kultury a prozkoumat krásy irské krajiny.

Jedním z největších lákadel Aran Islands je jejich ubytování. Zdejší ubytování je totiž velmi autentické a pro turisty představuje velmi zajímavý způsob, jak se o sebek důkladněji seznámit s místní kulturou a atmosférou.

Na ostrovech Aran lze najít mnoho různých druhů ubytování. Nejznámější je zdejší síť rodinných pensionů, ve kterých lze najít pohodlné a soukromé pokoje s výhledem na oceán. Další možností je jsouzvenkovské bed and breakfast (B&B), které nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování, jakož i snídani typickou pro Irsko. Pro ty, kteří preferují více soukromí a pohodlí je vhodná nadstandardní ubytování a hotely, které se nachází v okolí hlavních turistických atrakcí.

Pro náročnější cestovatele, kteří hledají adrenalinové zážitky a netradiční způsoby ubytování, jsou zde speciální kempovací zóny, které nabízejí přímý kontakt s přírodou a nezapomenutelný zážitek z pravého irského dobrodružství.

Kdekoliv na Aran Islands, turisté mohou očekávat skvělé služby a pohodlí, propojené s tradiční irskou pohostinností a přátelské vybaveností místních obyvatel.

Pokud hledáte nevšední zážitky a především autentické ubytování, Aran Islands jsou pro vás tou pravou volbou. Příjemné ubytování na Aran Islands je skvělým výchozím bodem pro prozkoumání krás a kliček této neuvěřitelné irské krajiny. Během pobytu na Aran Islands se můžete nejen setkat s fascinující historií a kulturou Irska, ale také zažít dobrodružnou expedici, kterou nikdy nezapomenete.


Letenka Irsko Aran Islands


Irské Aran Islands jsou jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších ostrovů na světě, který se nachází v západním Irsku. Tato malá skupina ostrovů se nachází na západě Galway Bay a skládá se ze tří hlavních ostrovů: Inishmore, Inishmaan a Inisheer. Tyto ostrovy nabízejí návštěvníkům úchvatné výhledy na Irsko, přírodu a historická místa.

Získat letenku na Aran Islands je jednoduché, protože je to oblíbená turistická destinace, avšak někdy je potřeba si letenku kupovat s předstihem, protože během turistické sezóny mohou být letenky rychle vyprodány.

Letenky na Aran Islands nabízejí několik aerolinií a cestovních společností, které létají ze dvou hlavních letišť v Irsku, kterými jsou Dublin a Shannon. Obecně může cena letenky na Aran Islands záviset na mnoha různých faktorech, jako jsou den a čas odletu, dobu letu nebo služby, které nabízí aerolinky.

Když dorazíte na Aran Islands, můžete se těšit na úžasné přírodní scenérie, jako jsou útesy a skalnaté útesy, zatímco se projdete po ostrově. V Inishmore, největším z ostrovů, můžete vidět největší kamennou stavbu v Irsku, Dún Aonghasa, která se nachází na útesu a nabízí pozoruhodné výhledy.

Další zajímavá místa zahrnují kostely, muzea a historické památky, jako je tzv. "The Seven Churches", kde stojí pozůstatky sedmi církevních staveb z 9. a 10. století.

Pokud máte rádi outdoorové aktivity, můžete se věnovat turistice nebo cyklistice na Aran Islands. K dispozici jsou také tandemová kola, s nimiž si můžete prohlédnout nejvzdálenější úhly ostrova.

Jestliže hledáte vidění Irského ostrova v jeho nejčistší podobě a s možností uvidět místa, která nezná mnoho turistů, pak jsou Aran Islands pro vás tou správnou volbou. Cesta na Aran Islands s sebou nese nejen nezapomenutelný zážitek, ale také neuvěřitelný pohled na krásu Irské krajiny.


Dovolená Irsko Aran Islands


V Irsku je mnoho skvělých zážitků, ale pokud hledáte něco opravdu hodného pozornosti, zkuste se přenést na Aran Islands. Tyto tři největší ostrovy jsou Inishmore, Inishmaan a Inisheer a jsou charakteristické svým vlastním přírodním a kulturním dědictvím.

Inishmore je největší z ostrovů a získává svou slávu díky nejstaršímu kamenořezu na světě, Dún Aonghasa. Zdejší soukromé lodní plavby vás dovedou na tuto historickou památku, na níž si můžete vychutnat panoramatické výhledy na oceán. Na ostrově najdete také nádherné pláže, jako například Kilmurvey, kde můžete shlédnout bájné scenérie Aran Islands.

Inishmaan zůstává nejklidnějším z ostrovů a je ideální pro milovníky zemědělské krajiny. Zdejší krajina odráží autentickou irskou zemědělskou kulturu, kde se chované dobytče volně pase na rozlehlých pastvinách. Příjemnou procházku na Inishmaan můžete zakončit u koupání na některé z tamních úchvatných pláží.

Inisheer je nejmenším z Aran Islands a zachovává si historickou tradici. Ostrov je známý těmi nejlepšími podmínkami pro divoké pobřežní procházky, navíc zde můžete navštívit místní muzeum, kde se dozvíte víc o čelech, kteří zde v minulosti žili. Za zvláštní pozornost zde stojí též kruhový kamenný oltář, jehož původ sahá až do 17. století.

Pokud svou prázdninu chcete poznamenat něčím výjimečným, vydajte se na Aran Islands. Tyto poklidné a liduprázdné ostrovy přinášejí mnoho lákadel, zejména pro ty, kteří rádi podnikají pěší procházky a hledají místo, kde si odpočinou od rušného městského života. Tento klenot na Západním pobřeží Irska vám rozhodně neprovede.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Aran Islands


1. Jak se dostanu na Aranské ostrovy?
Ostrovy jsou přístupné lodí z několika přístavů na západním pobřeží Irska, jako jsou Galway, Doolin nebo Rossaveal.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Aranských ostrovů?
Nejlepší čas na návštěvu je od května do září, kdy je počasí nejstabilnější a lodě jezdí častěji.

3. Kde se dá ubytovat na Aranských ostrovech?
Na ostrovech jsou k dispozici hotely, penziony, bed and breakfast a kempy.

4. Jaké aktivity jsou na Aranských ostrovech k dispozici?
Turisté mohou navštívit historické památky, procházet se po zelených kopcích, navštívit tradiční irské hospody, vyrážet na cyklistické túry, surfovat nebo relaxovat na pláži.

5. Kam se dá jíst na Aranských ostrovech?
Na ostrovech najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční irská jídla, jako je rybí polévka, irský hovězí guláš nebo slavný irský sýr.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky