Objevte nejvýhodnější letenky

Irsko Ballina

Počasí Irsko Ballina


Ballina je populární město na východním pobřeží okresu Mayo v Irsku. Nachází se na břehu řeky Moy, která se vlévá do Atlantického oceánu. Díky své poloze na pobřeží, je Ballina ovlivněna vlivem oceánu a západních větrů, což má vliv na místní klima.

V letních měsících se průměrné teploty pohybují okolo 18°C a v zimních měsících okolo 7°C. Oceán má vliv na klima, díky čemuž jsou průměrné teploty poměrně stabilní a časté jsou i deště - Ballina od průměrně 150 až 200 dní s deštěm ročně.

V zimě může být silný vítr a občas mohou být i bouřky. Zasněžení není obvyklé a pokud k němu dojde, tak bývá jen velmi krátkodobé. Místní klima se dá tedy označit jako oceánské mírné, což znamená, že většinou není příliš horko ani příliš zima.

Pokud se tedy chystáte do Balliny, tak nezapomeňte na deštník, protože může být deštivo. Nicméně, když bude svítit slunce, tak si užijete krásnou procházku podél řeky Moy nebo si můžete zajít na pláž a ochladit se v Atlantském oceánu. V každém případě se zde nezapomenutelnou dovolenou strávíte.


Dovolená Irsko Ballina


Ballina je krásné město na západním pobřeží Irska, které láká turisty ze všech koutů světa. V této oblasti se nachází také řeka Moy, která je známá jako rybářský ráj. Ballina nabízí mnoho zajímavých rekreačních aktivit a je ideálním místem pro dovolenou s rodinou i přáteli.

Pro milovníky přírody a venkovského stylu života, bude Ballina skvělým cílem na dovolenou. Severní oblast Irska je zelená a plná zvířat, takže návštěvníci tu najdou mnoho turistických tras a cyklostezek. V této oblasti se nacházejí také velké lesy a horské oblasti, které jsou ideální pro pěší turistiku. Milovníci vody ocení pobřeží a pláže, které nabízejí mnoho vodních sportů, jako je potápění, přeprava a rybaření.

Ballina se nachází v oblasti, která má nejvyšší počet archeologických památek v celé Irsku, takže historické památky a města nejsou daleko. Města, jako jsou Castlebar a Westport, nabízejí úžasné historické památky, staré hrady a kostely, muzea a galerie. Kromě toho budou turisté, kteří chtějí poznat irskou kulturu, nadšeni tradičními hospodami, kde si mohou vychutnat skvělou irskou hudbu a tanec.

V Ballině najdete širokou nabídku ubytování, od luxusních hotelů přímo na pobřeží, až po levnější hostely a ubytování v blízkosti města. Místní obchody a restaurace nabízejí místní speciality a tradiční irskou kuchyni, která vás okouzlí se svými chutěmi a vůní.

Pokud plánujete dovolenou v Irsku, nezapomeňte si Ballinu zařadit do svého seznamu míst k návštěvě. Toto krásné město nabízí mnoho aktivit, památek a pamětihodností, které vás zcela pohltí a zanechají vám úžasné zážitky a dojmy na celý život.


Ubytování Irsko Ballina


Irský Ballina láká rok co rok mnoho turistů z celého světa, kteří se chtějí ponořit do kouzla této malebné oblasti. V rámci svých příprav na cestu je vždy dobré se zaměřit na to, co se tady dá dělat, ale také jaké jsou možnosti ubytování. Pokud hledáte něco pro každou peněženku, Ballina skýtá celou řadu možností.

Jednou z možností je hlavní město kraje Mayo, které se nachází jen pár kilometrů od Balliny. V tomto městě najdete celou řadu hotelů a penzionů, mezi které se řadí například Downhill House Hotel, který se nachází na malebném místě na úpatí nejvyšší hory Irska, v Connemara. Nevýhodou tohoto hotelu jsou ovšem značně přemrštěné ceny. Další možností je například Pakenham Arms Hotel, který se nachází v příjemné a klidné části města, v blízkosti parku Belleek Woods.

Pro ty, kdo chtějí zkusit něco jiného, má v Ballině také ubytování pro hosty, jako je například Ballina Manor Hotel. Tento hotel patří k nejlepším v okolí, a to zejména díky své vynikající kuchyni a luxusním pokojům. Hotel má také čtyřhvězdičkové wellness centrum, kde si hosté mohou dopřát nějakou tu relaxaci. Ceny ovšem bývají poměrně vysoké a rezervace se doporučuje provést s předstihem.

Pokud hledáte něco více intimního a přátelského, určitě si oblíbíte bed & breakfast Park Hotel. Tento hotel se nachází přímo v centru Balliny, v blízkosti všech důležitých památek a míst, které byste při své návštěvě neměli minout. Pokoje jsou prostorné a příjemné, které vám poskytnou pocit domova.

Další velmi oblíbenou možností ubytování v této oblasti jsou apartmány. V Ballině je mnoho krásných apartmánů, které jsou vhodné zejména pro ty, kteří se zdržují v této krásné oblasti delší dobu. Mezi oblíbené patří například apartmány Bonniconlon, které se nacházejí v krásné přírodě daleko od shonu města.

Jak můžete vidět, Ballina nabízí mnoho možností ubytování pro turisty různých zájmů a cenových kategorií. Ať už se rozhodnete užít si luxus v hotelu nebo spát v útulném bed and breakfast, zaručujeme vám, že v této oblasti si užijete skvělého pobytu.


Letenka Irsko Ballina


Hledáte letenku do krásného města na západě Irska? Pak máme pro vás tip - Ballina! Toto malebné město v hrabství Mayo je skvělým výchozím bodem pro objevování západního pobřeží Irska a jeho přírodních krás.

Letenka do Balliny je ideální pro cestovatele, kteří touží po klidu a tichu. Město se nachází v těsné blízkosti řeky Moy a nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a další venkovské aktivity. Ballina je také výchozím bodem pro návštěvu kláštera Moyne Abbey a hradu Enniscrone.

Letiště v Ballině je malé, ale moderní a nabízí pravidelné lety do Dublinu. Zde můžete snadno přestoupit na další lety do dalších evropských destinací. Let z Prahy trvá asi 3 hodiny.

Pokud hledáte něco opravdu zvláštního, přijměte pozvání k procházce po zelených pastvinách Irska. Cesta pokrytá mahagonovými výhledy vás zavede k neuvěřitelným scenériím – od malých, zelených vesnicek až po větry zkroucené pobřežní skály.

Pro milovníky golfového sportu je Ballina skvělým výchozím bodem pro návštěvu mnoha golfových hřišť. Toto území je skutečným rájem pro golfisty a nabízí vysoce kvalitní hřiště s úžasnými výhledy.

S Irskem se pojí i tradice a to nejen ta hudební. Pokud navštívíte naší malou zemi, magnety irských barů nejspíše uvidíte na každém kroku. Světově proslulé hospody a pivní bary jsou hodny vaší návštěvy a pamatujte si, že v Irsku pijete Guinness.

V Ballině najdete mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční irské jídlo, ale také jíst moderní evropská a světová jídla. V okolí města můžete ochutnat čerstvé ryby, které se loví v Atlantiku.

V Ballině si také můžete užít nákupy. Město má mnoho malých obchodů, kde najdete různé irské suvenýry, jako jsou ručně tkané svetry nebo keramické předměty, nebo si můžete zajít i do velkého nákupního centra.

Letenka do Balliny je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném, malebném městě plném přírodních krás a tradice. Ani vy neváhejte a vydejte se objevovat krásy západního pobřeží Irska!


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ballina


Dotaz: Jak se jmenuje hlavní město Irska?
Odpověď: Hlavní město Irska je Dublin.

Dotaz: Jaká je měna v Irsku?
Odpověď: Měna, která se používá v Irsku, je euro.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Irska?
Odpověď: Nejlepší měsíce na návštěvu Irska jsou od května do září, kdy je mírné počasí a dlouhé dny.

Dotaz: Co je tradiční irské jídlo?
Odpověď: Tradiční irské jídlo zahrnuje bramborovou kaši (colcannon), irské hovězí (beef and guinness stew) a irský žampiónový ragout (mushroom and stout pie).

Dotaz: Co bych měl vidět v okolí města Ballina?
Odpověď: V okolí města Ballina se nachází mnoho nádherných přírodních oblastí, jako je například údolí řeky Moy a krásné pláže a pobřeží, stejně jako historické památky jako hrad Enniscrone a klášter Rosserk Abbey.

Dotaz: Jaké jsou tradiční irské slavnosti?
Odpověď: Tradiční irské slavnosti zahrnují St. Patrick's Day (Den svatého Patrika), který se slaví 17. března a Galway International Arts Festival, který se koná v červenci.

Dotaz: Jaké jsou nejoblíbenější irské pivní značky?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější irské pivní značky patří Guinness, Smithwick's a Kilkenny.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky