Objevte nejvýhodnější letenky

Irsko Inishmore (Aran Islands)

Dovolená Irsko Inishmore (Aran Islands)


Irsko je země plná nádherných přírodních scenérií a historických památek. Jedním z nejúchvatnějších míst k návštěvě jsou Aranské ostrovy, konkrétně největší z nich, Inishmore. Tento ostrov, ležící uprostřed Atlantského oceánu, nabízí turistům mnoho příležitostí k poznání zdejší kultury a k obdivování nádherných přírodních scenérií.

Inishmore je ideálním místem pro dovolenou, která kombinuje relaxaci u moře, procházky po přírodě a kulturní zážitky. Ostrov je dostupný trajektem, který odjíždí z přístavu v Galway. Cesta trvá zhruba 45 minut a nabízí neobyčejný výhled na okolní krajinnou krásu. Po příjezdu na ostrov si turisté mohou pronajmout kolo nebo auto, aby si mohli snadno prohlédnout okolí.

Vrcholem návštěvy Inishmore jsou zřejmě přírodní scenérie a památky, které zde najdeme. Například hrad Dún Aonghasa, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, stojí na útesu nad oceánem, což poskytuje nádherný pohled na moře. Dalšími atrakcemi jsou zbytek starobylého fortu, kamenné ohrady, starobylé kostely a mnoho dalších památek.

Inishmore je také domovem mnoha tradičních irských vesniček, kde si můžete ochutnat místní speciality a tradiční irskou hudbu. Zvláště oblíbeným místem je vesnička Kilronan, kde najdete mnoho malých obchodů s dárky, restaurací a kaváren.

Celkově vzato, Inishmore je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Irsku. Pokud hledáte dovolenou plnou nádherné přírody, kulturních zážitků a zábavy, rozhodně byste neměli váhat navštívit tento ostrov.


Ubytování Irsko Inishmore (Aran Islands)


Irsko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy, které vynikají svou překrásnou přírodou a zároveň kulturním dědictvím. Jedním z mnoha důvodů, proč navštívit Irsko, jsou také Aran Islands, tři malé ostrovy ležící u západního pobřeží Irska. Největším a nejznámějším z nich je ostrov Inishmore, který je obklopen nezaměnitelným pobřežím a zelenými pláními, protkávanými kamennými zídkami, což dělá z Inishmore jedno z nejpopulárnějších turistických cílů v Irsku.

Pokud hledáte ubytování na Inishmore, máte na výběr z několika možností. Ostrov je poměrně malý, ale nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, penzionů, Bed and Breakfast a hostelek.

Jedním z nejznámějších hotelů na ostrově je Hotel Inishmore. Nachází se v srdci ostrova, jen kousek od nejvýznamnějších turistických atrakcí, jako je například letohrádek Dún Aonghasa nebo O'Brienova pekárna. Hotel nabízí elegantní pokoje s výhledem na zátoku Galway, restauraci s tradiční irskou kuchyní a moderní fitness centrum.

Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, poté se můžete ubytovat v jednom z mnoha penzionů nebo Bed and Breakfast. Například Aran Walkers Lodge je ideální pro ty, kteří hledají klidné ubytování v blízkosti turistických stezek a skalnatého pobřeží. Lodge nabízí pokoje s vlastní koupelnou, bezplatné Wi-Fi a celodenní domácí snídaně.

Další možností je hostel Barnacles Hostel, který se nachází v samém srdci vesnice Kilronan, jen krátkou procházkou od trajektového přístavu. Hostel nabízí společné pokoje s vlastní koupelnou a bezplatné Wi-Fi. Hostel je ideální pro mladé turisty, kteří hledají levné ubytování s pohodlnou polohou v centru města.

Kromě těchto možností jsou zde také další, menší a soukromější ubytování, jako jsou samostatné apartmány či pronajímané domy. Tyto možnosti jsou ideální pro rodinné výlety nebo pro ty, kteří hledají vyšší míru soukromí.

Každý může najít ubytování, které mu vyhovuje, a užít si nádherný pobyt na ostrově Inishmore v Irsku. Ať už si vyberete jakýkoliv typ ubytování, prožijete nezapomenutelný zážitek v krásné irské přírodě.


Letenka Irsko Inishmore (Aran Islands)


Irsko je krásnou zemí s mnoha turistickými atrakcemi, ale jedno z nejvíce fascinujících a nezapomenutelných míst, které musíte navštívit, jsou Aran Islands. Tato skupina tří ostrovů se nachází na západoirském pobřeží a je velmi populárním cílem turistů z celého světa.

Pokud se chystáte navštívit Aran Islands, pravděpodobně budete muset cestovat letadlem z Dublina na letiště v Galway. Odtud můžete pokračovat v cestě trajektem na Aran Islands, nebo si můžete zajistit let z Galway přímo na jižní ostrov Inishmore.

Letenky na Aran Islands jsou relativně levné, ale nezapomeňte si je předem objednat a zjistit, zda bude k dispozici let, který odpovídá vašim plánům. Většina leteckých společností nabízí lety jen v určitých časech a kapacita letadel je omezena.

Cesta letadlem na Inishmore je naprosto jedinečný zážitek. Let trvá asi 30 minut, ale už z letadla můžete vidět krásné scenérie v Irsku a na Aran Islands. Pohled na Inishmore z výšky je nádherný - zelené kopců, nekonečné pastviny, mořské útesy a úchvatné písečné pláže.

Jednou na Inishmore, můžete si užít mnoho atrakcí a zážitků. Ostrov nabízí fantastické přírodní scenérie, starobylé památky a zajímavou místní kulturu. Mezi nejpopulárnější body zájmu patří Fort Dun Aengus, národní park The Burren nebo klášter Kilmurvey.

Na Inishmore si také můžete vychutnat tradiční irskou kuchyni, jako jsou ryby a mořské plody, ovocné koláče nebo grilovaná jehněčí kůže s bramborovým pyré.

Výlet na Aran Islands je dokonalým únikem od rušného městského života a bude pro vás nezapomenutelný zážitek. Pokud se chystáte do Irska, nezapomeňte navštívit Inishmore a vyzkoušet letadlo z Galway pro nádherný let nad scenérií Aran Islands.


Počasí Irsko Inishmore (Aran Islands)


Irská Inishmore, největší z Aranských ostrovů, se nachází v Atlantiku, zhruba v půli cesty mezi Irskem a Amerikou. Tento ostrov, který je přístupný pouze lodí nebo letadlem, je známý svými krásnými skalnatými krajinami, úchvatnými výhledy na oceán a zachovalou irskou kulturou.

Možná byste si mysleli, že počasí na ostrově je neustále deštivé a chladné, ale ve skutečnosti to tak není. Irsko má poměrně mírné klima s průměrnými teplotami v létě kolem 20 stupňů Celsia a v zimě kolem 8 stupňů Celsia. Nicméně, kvůli své poloze v Atlantském oceánu, jsou Aranské ostrovy vystaveny silnému větru a dešti po celý rok.

V létě mohou návštěvníci ostrova zažít příjemné teplé dny, avšak průtrže mračen a silný vítr se mohou objevit kdykoli během dne, takže pozor na pohyby v útesech. Stejně tak, v zimě, mohou být dny studené a deštivé. Proto je vždy dobré být připraven na nepředvídané změny počasí během vaší návštěvy.

Nicméně, ačkoliv počasí může být nevyzpytatelné, návštěva ostrova v jakémkoliv období roku všechny milovníky přírody a irské kultury nadchne. Z osady Kilmurvey projděte na kole nebo pěšky podél druidských kruhů do osady Dun Aengus, kde si odpočinete na útesech nad Atlantikem. Na ostrově jsou také různé hospody a restaurace s tradičním irským jídlem a živou hudbou, které nabízí neodolatelnou atmosféru.

Nakonec, doporučujeme navštívit Irsko a ostrov Inishmore, pokud hledáte letní destinaci se silnými tradicemi a přírodní krásou, která poskytne neopakovatelné zážitky. Ať už přijedete v jakémkoliv počasí, bude to určitě nezapomenutelné putování mezi jeskynnými útesy a půvabem irské kultury.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Inishmore (Aran Islands)


1. Jak se dostat na Inishmore?

Na Inishmore se dostanete trajektem ze dvou přístavů v Galway - Rosaveal nebo Doolin. Je také možné si pronajmout kolo nebo jít pěšky, pokud se rozhodnete zůstat na ostrově déle.

2. Jakou měnu používají na Inishmore?

Na Irských Aranských ostrovech se používá euro.

3. Kam se na Inishmore podívat?

Na ostrově Inishmore je mnoho památek, jako např. Dun Aengus, největší prehistorické pevnosti na Irských ostrovech, nebo Seven Churches, kde se nacházejí starobylé kostely a hřbitovy. V oblasti se také nachází mnoho divokých pláží a krásných přírodních scenérií.

4. Jakou je nejlepší doba na návštěvu Inishmore?

Nejlepší doba na návštěvu Aranských ostrovů je od dubna do září, kdy jsou teploty nejvyšší a pravděpodobnost deště nejnižší.

5. Kde se dá na Inishmore ubytovat?

Na ostrově je několik hotelů a penzionů, ale také je možné si pronajmout apartmán nebo chatu. Doporučujeme si ubytování rezervovat dostatečně dopředu před návštěvou ostrova.

6. Jaká je tradiční irská kuchyně, kterou si mohu vychutnat na Inishmore?

Na ostrově se můžete těšit na tradiční irské pokrmy, jako např. irské maso se šťouchanými bramborami, pečenými rybami a čerstvými mořskými plody. Irské pivo a whiskey jsou také velmi populární v této oblasti.

7. Co si mohu koupit na Inishmore?

Na ostrově můžete koupit různé suvenýry, jako například tradiční irské výrobky, rukodělné předměty, ovčí vlnu a jiné. Mnoho obchodů nabízí také místní produkty, jako jsou mořské plody, ryby a ovocné džemy.

8. Jaká je nejlepší způsob, jak prozkoumat ostrov?

Nejlepší způsob, jak prozkoumat ostrov Inishmore, je půjčení kola nebo chůze pěšky. Na mnoha místech v oblasti jsou také možnosti pro cestování autobusem nebo taxi.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky