Objevte nejvýhodnější letenky

Island Landmannalaugar

Dovolená Island Landmannalaugar


Island je krásný a fascinující ostrov, na kterém je mnoho malebných míst k návštěvě. Jedním z nich je Landmannalaugar, neobvyklé, barevné a krásné místo s ohromujícím výhledem a přírodou.

Landmannalaugar se nachází v jižní části Islandu a je známý pro své termální prameny, rybníky, sopky a neuvěřitelné geologické útvary. Oblast nabízí řadu aktivit, včetně turistiky, výletů na koních, vodáckých výletů a procházek v přírodě.

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Landmannalaugary, je s pomocí automobilu, jelikož se nachází na silnici Hekla. Jakmile dorazíte, budete okouzleni krásou tohoto místa. Zde najdete termální prameny, kde se můžete koupat v příjemně teplé vodě a užívat si výhled na nádhernou přírodu.

Navíc existuje mnoho možností pro turistiku, včetně nádherné pěší túry na horu Bláhnjúkur, která nabízí neuvěřitelný výhled na okolní krajinu. Turisté mohou také využít služby průvodce a objevovat množství zajímavých míst.

Navštívit Landmannalaugar je nezapomenutelný zážitek, který kolovrátek přírodních krás a neuvěřitelných výhledů. Toto místo je ideální pro turisty, kteří milují přírodu a touží po adrenalinových zážitcích. Pokud tedy plánujete dovolenou na Islandu, nezapomeňte navštívit Landmannalaugar a zažít toto úchvatné místo.


Ubytování Island Landmannalaugar


Island Landmannalaugar je jedním z nejvíce turisticky navštěvovaných míst na jihu Islandu a nabízí návštěvníkům překrásnou krajinu, termální prameny, vodopády a přírodní koupaliště. Když se rozhodujete, kde strávit noc, existuje několik možností ubytování v této oblasti.

Většina turistů se ubytuje v kempu, který nabízí spoustu prostoru pro stanování a obvykle je otevřen od konce června do začátku září. V kempu najdete základní vybavení, jako jsou sprchy, WC a malý obchod s potravinami. Kemp se nachází poblíž termálních pramenů a je obklopen nádhernou přírodou, což z něj činí ideální místo pro pohodovou dovolenou v nádherném přírodním prostředí.

Alternativou kempu je pronájem chaty nebo horské chaty. Tyto chaty se nacházejí v samém srdci Islandu, což znamená, že máte jedinečný výhled na obklopující krajinu. Tyto chaty jsou o mnoho dražší než kempování, ale nabízí mnohem víc soukromí a pohodlí.

Pokud hledáte přímo v Landmannalaugaru pronájem pokojů, musíte počítat s vysokou cenou, ale zároveň tuto lokalitu užijete naplno. Pokoje nabízejí velice skromné prostředí, ale zase přesně v tuto lokalitu trávíte noc.

Stále existují turistické trasy, kde je možné přespávat v horských boudách podél cesty. Tyto boudy jsou většinou malé, ale nabízejí základní vybavení a jsou dostupné různými cestami v této oblasti. Nicméně, pokud hledáte praktické řešení pro ubytování, pak je kemp a chata vaší nejlepší variantou.

Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si zvolíte, Island Landmannalaugar je ideálním místem pro nalezení klidu, pohody a úniku z ruchu města. Tato oblast nabízí nádhernou přírodu, a pokud máte rádi turistiku, můžete si užít spoustu turistických tras, které vedou přímo okolo této oblasti. Takže pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v nádherném prostředí a chcete se obklopit přírodou, Island Landmannalaugar je pro vás tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Landmannalaugar


Otázka: Jak se dostat do Landmannalaugar?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Landmannalaugar, je autem nebo autobusem. Autobusová linka stravu Island poskytuje pravidelné linky do Landmannalaugar během letní turistické sezóny. Autem se dá do Landmannalaugar dostat po silnici F208, ale tato silnice je vyhrazena pouze vozidlům s pohonem všech kol.

Otázka: Kdy je nejlepší čas navštívit Landmannalaugar?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Landmannalaugar je v létě, tj. od června do srpna. V této době jsou podmínky pro turisty nejlepší, díky teplému počasí a delším denním hodinám. V zimě je oblast uzavřena kvůli silným větrům a záplavám.

Otázka: Jaký je rozsah teplot v Landmannalaugaru?
Odpověď: Teploty v Landmannalaugaru se pohybují mezi -5°C až 25°C, v závislosti na ročním období. V létě je obvykle tepleji, ale může být chladno v noci. V zimě jsou teploty obvykle velmi nízké a mohou klesnout až na -20°C.

Otázka: Existují ubytovací možnosti v Landmannalaugar?
Odpověď: Ano, v Landmannalaugaru je k dispozici několik ubytovacích možností, včetně kempu, chat a horské chaty. Tyto možnosti jsou však k dispozici pouze v letní sezoně. V zimě je oblast uzavřena kvůli extrémním podmínkám.

Otázka: Jsou v Landmannalaugaru turistické trasy?
Odpověď: Ano, v oblasti Landmannalaugar jsou mnoho turistických tras různých délek a obtížnosti. Zahrnují krátké výlety do okolní krajiny, stejně jako vícedenní výlety do vzdálených oblastí hor. Doporučuje se mít vždy vhodné vybavení a navigaci.


Letenka Island Landmannalaugar


Představte si obrovskou paletu barev a kontrastů, kde se setkáte s nádhernými sopkami, bublajícími gejzíry, ledovými lagunami a ohromujícími pastvinami. Toto vše můžete zažít v jedinečném krajině ostrova Island v oblasti Landmannalaugar. A jak se tam nejrychleji dostat? Samozřejmě s letenkou Island Landmannalaugar!

Letenka Island Landmannalaugar vás zavede do oblasti středního Islandu, kde se setkáte s unikátní krajinnou krásou, která vás ohromí svými výhledy. Landmannalaugar leží v opuštěné části Islandu, kde se nachází oblast přírodních kráterů, mrazivých řek a geotermálních pramenů – dokonce tady najdete i bazén, kde se můžete zahřát v teplých pramenech uprostřed sněhu a ledu.

A jak získat letenku do kouzelné oblasti Landmannalaugar? Letenky můžete hledat on-line, ať už přímo na stránkách leteckých společností nebo u cestovních kanceláří. Všechny lety jsou přímé, ať už z hlavního města Reykjavíku nebo z dalších měst v Islandu. Letení do Landmannalaugar z Reykjavíku má trvání pouhých 35 minut, což je velmi rychlá a efektivní cesta.

Doporučujeme si dopředu zajistit letenky, nejlépe v období duben až září, kdy je letový provoz do Landmannalaugar nejprůběžnější. Pokud máte rádi dobrodružství a chcete si užít opravdové islandské kouzlo, můžete zkusit i let s malým letounem nebo helikoptérou, díky kterým uvidíte velmi vysoké hory a zasněžené vrcholy z úplně jiného úhlu. Cena letenky se pohybuje okolo 120-150 eur za osobu a záleží na termínu, ve kterém cestujete.

Island je země, která vám vždy nabídne něco nového a všechny vaše smysly tady budou kmitat na vysokých obrátkách. Pokud hledáte výlet, který vás okamžitě pohltí a vezme vás na cestu za neuvěřitelným dobrodružstvím, pak si neváhejte zakoupit letenku Island Landmannalaugar. Připravte se na nádherná západa slunce a křišťálová jezera, výhledy na neuvěřitelné sopky, ohromující horské masivy a vše, co nabízí Island. Půjdete na cestu, po které se budete rádi vracet znovu a znovu.


Počasí Island Landmannalaugar


Island je znám pro své divoké a neúprosné počasí. V oblasti Landmannalaugar v centrální části Islandu se to však může změnit a v létě se zde dokonce můžete koupat v horkých pramenech. Nicméně i zde může být nebezpečné počasí, takže vždy je dobré být připravený na to, že se za pár minut může změnit.

Landmannalaugar se nachází v pohoří Fjallabak, ve výšce přibližně 600 metrů nad mořem. Oblast je obklopena sopkami, horami a jezery, což dává počasí v této oblasti několik charakteristik. Je zde například více slunečního svitu a méně srážek, než na pobřeží Islandu. V létě jsou teploty v oblasti Landmannalaugar příjemné a mohou dosáhnout i 20 stupňů Celsia. V noci se však zpravidla výrazně ochlazuje, takže byste měli být připraveni na to, že vám bude zima.

Ale i kdyby v létě bylo velmi teplo, v Landmannalaugaru nikdy nevíte, co se může stát. V chladnějších měsících může přijít sníh a vítr a dokonce i v létě může být počasí stále chladné a deštivé. Vzhledem k nadmořské výšce a divoko horskému okolí se počasí může rychle změnit, takže je důležité mít se na pozoru.

Při plánování cesty do Landmannalaugaru byste měli být připraveni na všechny druhy počasí. Nejlepší je si vzít vrstevnaté oblečení, které vám umožní jednoduše přidávat a ubírat vrstvy, pokud se teplota změní. Dále byste si měli vzít vodu odolné boty a kabát nebo pláštěnku. Nezapomínejte také na klobouk a sluneční brýle, protože vysokohorské slunce může být v létě velmi silné a způsobovat škodu na kůži a očích.

Počasí v Landmannalaugur může být neustále měnící se a nepředvídatelné, ale vždy stojí za to navštívit tuto úchvatnou oblast, pokud máte rádi přírodu a dobrodružství. Pokud budete mít štěstí a počasí bude přát, můžete si užít neuvěřitelné scenérie a procházky v této jedinečné oblasti.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky