Objevte nejvýhodnější letenky

Kolumbie Tatacoa Desert

Počasí Kolumbie Tatacoa Desert


Kolumbie je země, která nabízí spoustu překvapení pro cestovatele a jeden z těchto skvostů můžete najít v Tatacoa Desert. Tento rozlehlý poločaspatník je roztažen na ploše 330 kilometrů čtverečních a je oblíbeným cílem pro milovníky přírody a dálkových turistů.

Tato oblast je centrem mnoha teorií o pozemské struktuře a antické kosmologii, díky čemuž je Tatacoa Desert místem, které oplývá tajemstvím odkazujícím k prastarým kulturám. To vše se odehrává v důležitém přírodním procesu, který vytváří řadu zajímavých útvarů, jako jsou třeba drápy z kamene. Tyto neobvyklé útvary jsou vytvořeny erozní činností, skrze něž unikají dolů voda a písek.

Kromě toho, že je to místo s pozoruhodnou krajinou, Tatacoa Desert nabízí intenzivní zážitek z přírody pro turisty po celém světě. V noci se v oblasti objevuje nádherná podívaná na hvězdné obloze, která by vás mohla překvapit svou krásou a nevšedním dýchání. Tento region je také domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat, které jsou zde chráněny v rámci ekosystému.

Teploty v Tatacoa Desert se pohybují od 30°C až do 50°C, s extrémními teplotami až do 20°C během noci. Vzhledem k tomu, že procházení pouští může být pro určité lidi náročné, je důležité dodržovat zásady bezpečnosti. Pokud plánujete návštěvu v období dešťů, musíte se připravit na silné bouřky a zaplavené cesty. Snažte se získat co nejvíce informací před návštěvou, ať už se jedná o doporučení turistů nebo místních obyvatel.

V oblasti Tatacoa Desert se nachází několik turistických zařízení a malých městeček, kde můžete najít ubytování, obchody a restaurace. Podpořte místní ekonomiku a užijte si několik dní plných nezapomenutelných zážitků v této nádherné oblasti.

Ať už se rozhodnete pro romantickou cestu pro dva, dobrodružný výlet se skupinou přátel nebo výzkumnou cestu sami, Tatacoa Desert určitě potěší vaše smysly a zaplní vaše srdce nádhernými vzpomínkami na přírodu.


Ubytování Kolumbie Tatacoa Desert


Kolumbie je známá nejen svými plážemi a deštivým pralesem, ale také svými suchými, pouštními krajinami. Jednou z těchto krajin je Tatacoa Desert, která se nachází mezi městy Neiva a Villavieja. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, pravděpodobně uvažujete o tom, kde se ubytovat. Zde je několik možností.

Camping v Tatacoa Desert

Pro ty, kteří chtějí být co nejblíže přírodě a zažít Tatacoa Desert v plné kráse, je ideální kempování. V této oblasti najdete několik kempů a stanových míst, které nabízejí základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety a zásuvky.

Pokud nemáte své vlastní stan, můžete si ho pronajmout v jednom z kempů nebo se rozhodnout pro více luxusní možnost v pronájmu stanu nebo stany pro vaši skupinu. Kromě kempování můžete v oblasti Tatacoa Desert také najít několik tábořišť s chatkami.

Hotely v Tatacoa Desert

Pokud preferujete pohodlí a soukromí hotelového ubytování, najdete v oblasti Tatacoa Desert řadu možností. Nejlepší hotely jsou obvykle v městě Neiva, kde najdete řetězce jako je Hotel San Francisco Neiva nebo Internacional Hotel Neiva, ale také lokalní hotely, jako je například Hotel Nicely.

Ve městě Villavieja je pak možné najít celou řadu zajímavých alternativ, jako je Hostal La Tatacoa nebo Hotel Solar de la Tatacoa, který nabízí nádherný výhled na poušť. Tyto hotely nabízejí vše, co by vás mohlo napadnout, od bazénů po fitness centra.

Airbnb v Tatacoa Desert

Další možností je najít ubytování přes Airbnb. Tento zprostředkovatel krátkodobého pronájmu nabízí několik možností, od samostatných pokojů po celé domy. Tyto ubytování vám umožní zažít Tatacoa Desert z nejautentičtější strany, kdy budete mít příležitost pobývat v domácnostech místních obyvatel.

Airbnb vás svou povahou připomene ubytování ve stanovém městečku, ale v kombinaci s pohodlím hotelu. Užijete si příjemné bydlení, soukromí a možnost čerpat z místních tipů.

Důležité tipy k ubytování v Tatacoa Desert

- V oblasti totiž bývá velmi horko, a proto vám doporučujeme základní prvky, jako jsou chladící nápoje nebo lehčí kousky oblečení, které budou pro výlet do pouště vhodné.
- Pokud se rozhodnete kempovat, vzpomínáme si, aby jste si zabalili dostatek vody, nejen pro pití, ale také pro osobní hygienu.
- Je také vhodné si zabalený zásobovat potravinami a občerstvením, protože vám nebudou k dispozici žádné obchody.
- Bohužel, místní sítě často nefungují, takže se připravte na to, že se stanou vaším nejlepším přítelem.

Tatacoa Desert je nádherné místo, které stojí za návštěvu. Nezáleží na tom, jakým způsobem se rozhodnete ubytovat, můžete začít plánovat svou cestu, která vás zavede do této krásné oblasti Kolumbie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Tatacoa Desert


1) Jak se dostanu do Tatacoa Desert?
Odpověď: Nejlepší možností je cestovat autobusem nebo vozem z hlavního města Bogotá, což trvá přibližně 7 až 8 hodin.

2) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Tatacoa Desert?
Odpověď: Nejlepší období na návštěvu Tatacoa Desert je od prosince do března, kdy jsou nejlepší podmínky pro turistickou aktivitu.

3) Můžu přespat v Tatacoa Desert?
Odpověď: Ano, existuje několik turistických zařízení a kempů v oblasti, kde si můžete pronajmout stan nebo chatu.

4) Jak si mohu zajistit průvodce pro prohlídku Tatacoa Desert?
Odpověď: Většina turistických zařízení v oblasti může zajistit průvodce pro prohlídku oblasti, nebo můžete kontaktovat odborného turistického průvodce předem a domluvit si prohlídku přímo s ním.

5) Jaké aktivity jsou v Tatacoa Desert nabízeny?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější aktivity patří prohlídky oblasti s průvodcem, pozorování hvězd, turistika a horská kola.

6) Lze v Tatcoa Desert čerpat pitnou vodu?
Odpověď: Pitná voda je k dispozici pouze v některých turistických zařízeních v oblasti, proto se doporučuje mít vlastní zásoby pitné vody s sebou.

7) Je Tatacoa Desert bezpečná?
Odpověď: Obvykle se jedná o bezpečnou oblast, nicméně jako všude je třeba dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako jsou například zamykání auta nebo neponechávání cenností beze dozoru.

8) Jsou v oblasti Tatacoa Desert neléčené nemoci?
Odpověď: Neexistují žádné zvláštní nemoci asociované s oblastí Tatacoa Desert, ale jako všude je třeba dodržovat základní hygienické opatření.

9) Co si vzít s sebou do Tatacoa Desert?
Odpověď: Doporučujeme si s sebou vzít pohodlné oblečení a obuv, opalovací krém a čepici, pitnou vodu a jídlo na cestu, fotoaparát a dalekohled, pokud plánujete pozorování hvězd.

10) Do jaké doby mohu zůstat v oblasti Tatacoa Desert?
Odpověď: Většina turistických zařízení umožňuje přenocování maximálně na dva až tři dny.


Letenka Kolumbie Tatacoa Desert


Když řekneme Kolumbie, mnohým se vybaví medellínský kartel nebo opiová pole, ale Kolumbie má mnohem víc co nabídnout, třeba jedno z nejúžasnějších míst v Jižní Americe – Tatacoa Desert.

Tatacoa Desert je oblast v centrální Kolumbii, která se rozprostírá na ploše více než 300 kilometrů čtverečních. Zeměpisně leží v oblasti And a je to největší poušť v Kolumbii. Barva půdy je většinou rezavá a větráním vznikly skály a formace, které se podobají lidským tvářím nebo zvířatům a dají se tedy snadno identifikovat. Díky své výjimečné kráse a zajímavé geologii, se tato oblast stala turistickou atrakcí.

Poušť je rozdělená na dvě části - Cuzco a Los Hoyos, každá se svým specifickým charakterem. Cuzco plná je červených údolí, vysokých skal a otevřených ploch, zatímco Los Hoyos je více holá a většinu oblasti pokrývají balvany a malé kamenné kupy. Je to neobyčejně krásná oblast, kde najdete klid, prehistorickou atmosféru, vynikající gastronomii a zároveň pohled, na který se nezapomíná.

Místo je ideální pro milovníky výletů a outdoorových aktivit. Můžete zde najít různé turistické trasy, nebo se projít po poušti a obdivovat výjimečné krajinné scenérie. Mnozí turisté se sem vydávají kvůli pozorování hvězd, jelikož v noci je tam neuvěřitelný výhled na hvězdnou oblohu, a to díky malému množství světla v okolí.

Když se rozhodnete vydat se do tejto oblasti, mějte na paměti, že se nachází v oblasti, kde je velmi horko. Většina dnů se zde teploty vyšplhají až na 40 °C. Doporučuje se tedy turistická obuv, krém na opalování a hydratační voda. Voda zde má vysokou chuťovou hodnotu, což se dá využít například v oblasti vína a destilátů.

Při návštěvě Tatacoa Desert se určitě nevyvarujte ochutnávce místního jídla a pití. Kolumbie je známá po své kávě, a pokud se jí v oblasti zabydlíte, určitě nebudete litovat. Je tu také množství dalších místních specialit.

Když se na návštěvě Tatacoa Desert dostanete do správné nálady, určitě nebudete litovat. Krása této oblasti je neskutečná, a jelikož se jedná o poušť, zasekkeré bude úplný klid. Pokud máte možnost, doporučuji tento nádherný kousek Kolumbie zahrnout do svého cestovního plánu.


Dovolená Kolumbie Tatacoa Desert


Kolumbie je země plná překvapení a krásných přírodních scenérií, které stojí za to navštívit. Jedním z nejzajímavějších míst na této cestě je Tatacoa Desert – poušť, která se nachází v severní části země, poblíž města Neiva. Pokud se chystáte na dovolenou do Kolumbie, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu této zajímavé pouště.

Tatacoa Desert patří mezi jedny z nejsušších oblastí v Kolumbii, což někdy vypadá, jako byste se ocitli na Měsíci. Poušť se rozkládá na ploše 330 km2 a skládá se z různorodých skalnatých útvarů, písků a prachu. Jedná se o fascinující místo se spoustou zajímavých geologických útvarů, a proto se Tatacoa Desert stala oblíbeným místem pro turisty z celého světa.

Přestože se jedná o poušť, můžete tu najít neuvěřitelně bohatou flóru a faunu. Tatacoa Desert je domovem spousty rostlin, jako jsou kaktusy, ale také ptáků, plazů, hadů, skorpionů a dalších živočichů. Pokud máte štěstí, uvidíte zde místní zvířata, jako jsou kočkovité šelmy a některé z druhů ohrožených želv.

Tatacoa Desert nabízí mnoho aktivit a atrakcí pro turisty. Jednou z nejpopulárnějších je návštěva observatoře, kde můžete pozorovat hvězdy a slunce, a při troše štěstí i meteorické roje. Pro ty, kteří hledají zábavu a adrenalin, je k dispozici motokárová dráha a turistické trasy po poušti.

Další zajímavou atrakcí je Muzeum Tatacoa Desert, kde se můžete dozvědět o historii a geologii této oblasti, včetně informací o prekolumbovské kultuře, která tu kdysi žila. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci vám objevovat tuto zemi úžasných kontrastů.

Pokud se chystáte na dovolenou do Kolumbie, nenechte si ujít návštěvu Tatacoa Desert. Toto fascinující místo vás ohromí svou nádhernou krajinou a bohatstvím flóry a fauny. Tatacoa Desert je určitě jedním z největších klenotů této země a zanechává nezapomenutelné vzpomínky na dovolenou.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky