Objevte nejvýhodnější letenky

Laos Houay Xai

Počasí Laos Houay Xai


Laos Houay Xai je město nacházející se na severozápadě Laosu, poblíž hranic s Thajskem a Myanmar (Barmou). V této oblasti panuje subtropické podnebí se dvěma hlavními ročními obdobími.

Suché období trvá od listopadu do března a bývá charakterizováno vysokými teplotami a nízkou vlhkostí vzduchu. Průměrná teplota v tomto období se pohybuje mezi 25 až 30 stupni Celsia a srážkové úhrny jsou minimální. Ideální období pro návštěvu, když máte rádi letní počasí a chtěli byste cestovat v suchých podmínkách.

Na druhé straně mokré období trvá od dubna do října a je charakteristické vyšší vlhkostí a občasnými deštěmi. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27 stupňů Celsia a srážkové úhrny se v tomto období dostávají až na 300 mm měsíčně. Kvůli častým dešťům a záplavám nejsou tyto měsíce ideální pro cestování a turistiku.

V obecném přehledu bylo uvedeno, že nejlepší období pro návštěvu města Laos Houay Xai je v období sucha od listopadu do března. Můžete očekávat vynikající podmínky pro turistiku, objevování okolních lesů, hor a řek a také pro jízdu na lodi po Mekongu.

Laos Houay Xai má typické subtropické klima se dvěma sezónami. Většina turistů preferuje jít do tohoto města v období sucha, kdy se mohou těšit na horké letní počasí a minimální srážky. Mokré období může být občas také lákavé, protože krajinu oživuje zelená barva a možnosti k raftingu a vodním sportům se zvyšují. Vaše návštěva Laosu Houay Xai bude záviset na vašem osobním výběru z mnoha aktivit, které nabízí. Bez ohledu na vaše preference, seznam aktivit, které budete moci dělat, se liší v závislosti na ročním období.


Dovolená Laos Houay Xai


Laos je země plná neuvěřitelných přírodních krás a fascinující kultury. Pokud hledáte destinaci pro vaši další dovolenou, můžeme vám s jistotou doporučit Houay Xai.

Houay Xai je město v provincii Bokeo, nacházející se na severu Laosu. Tento malebný kousek světa je pozoruhodný svou polohou na břehu řeky Mekong a může se pochlubit nádhernými vodopády, horskou džunglí a úchvatnými výhledy.

Pokud si plánujete v Houay Xai prožít dovolenou, nebudete litovat. Toto místo nabízí nádherné zážitky a potěšení pro všechny ty, kteří touží po přírodních krásách a podmanivých dobrodružstvích.

Pokud máte rádi turistiku, můžete se vydat na trekkingovou trasu směrem k národnímu parku Nam Ha. Tento krásný park je plný exotických zvířat a rostlin. Během trekkingu si můžete užít úchvatné scenérie, výhledů na hory a džungli.

Pokud si déle pohyb a trochu adrenalinu, nabízí se vám možnost projížďky na koni. Tuto alternativu ocení zejména rodiny s dětmi, které si mohou užít krásu krajiny z nesrovnatelné perspektivy.

Pro milovníky vodních radovánek je připravena možnost raftingu po řece Nam Tha. Tato voda nabízí neuvěřitelné výzvy a adrenalin, který si zajisté užijete. Během raftingu si můžete užít krásy divoké přírody kolem řeky.

Pokud zrovna nemáte náladu na adrenalin, nebojte se - v Houay Xai toho ještě tolik čeká na vás. Připraven jsou nádherné scenérie, fascinující trhy a přátelští místní obyvatelé.

Město Houay Xai je plné tradic, které vyplývají z jeho pozice na hranicích s Thajskem a Čínou. Místní kuchyně a umělecká řemesla odhalují vlivy jihovýchodní Asie a přidávají k celkovému atmosféru města jen další kouzlo.

Svou dovolenou v Houay Xai můžete zakončit v nádherných lázních v Chom Ong. Tyto přírodnké lázně jsou obklopeny exotickou přírodou a nabízejí vám možnost se odpočinout se v horké vodě.

Houay Xai je opravdu skvělým místem pro dovolenou. Poskytuje šance na vynikající turistiku, adrenalinové aktivit, nákupy a celkové odpočinku v exotické lokalitě. Navštivte tuto krásnou destinaci a zažijte co nejvíce neuvěřitelných zážitků.


Ubytování Laos Houay Xai


Laos je země plná krásné přírody, fascinující kultury a přátelských lidí. Houay Xai je jedním ze skvělých měst, které jsou rozptýlené po této zemi. Je to město, které leží v severozápadním rohu Laosu a slouží jako důležitá brána do Thajska. Houay Xai je také dějištěm mnoha turistických aktivit. Pokud hledáte kvalitní ubytování, kde si budete moci odpočinout po dni plném objevování města a jeho okolí, Houay Xai má mnoho možností.

Zde naleznete několik tipů na ubytování, které by vám mohly být nápomocny při volbě.

Charming Riverside Hotel
Pokud hledáte ubytování, které je v klidném prostředí a přesto v blízkosti centra města, je Charming Riverside Hotel nejlepší volbou. Tento hotel nabízí skvělé výhledy na řeku Mekong a je obklopen zelení. Nachází se jen pár minut chůze od centra města a nábřeží řeky. Pokoje jsou prostorné a moderně zařízené, přičemž některé z nich mají terasu s výhledem na řeku.

Gibbon Experience Treehouse
Tuto jedinečnou zážitkovou lokalitu - Gibbon Experience Treehouse – objevili v Laosu. Jedná se o ubytování, které je určeno pro milovníky dobrodružství a přírody. Skládá se z nejrůznějších biotopů s lávkami, lanovými mosty a chatkami. Celá lokalita je zavěšena uprostřed stromů a nachází se v národním parku Bokeo. Tuto lokalitu mohou být náročná na dostupnost, ale určitě stojí za to navštívit.

Charming Lao Hotel
Příjemný a útulný hotel, který se nachází s krásným výhledem na hlavní náměstí. Nabízí pokoje s klimatizací, satelitní TV a vlastní koupelnou. Hosté mají k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení a některé balkóny na náměstí. K zajištění klidu je zde zvukově izolovaný interiér.

Dom Mek Guesthouse
Hostitelé tohoto ubytování jsou přátelští a vstřícní k svým hostům. Ubytování se nachází nedaleko od centra Houay Xai a nabízí pohodlné pokoje za rozumné ceny. Hosté mohou využívat kuchyni a lednici, a také velkou terasu s krásnou panoramou města.

Houay Xai Riverside Hotel
Hotel Houay Xai Riverside Hotel se nachází přímo na nábřeží řeky Mekong a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prožít skvělé výhledy na řeku. Nabízí pokoje a apartmány s moderním zařízením a vlastní koupelnou. Hosté mohou využívat terasu s výhledem na řeku a recepci je otevřena 24 hodin denně.

V Houay Xai najdete mnoho dalších skvělých míst, která vám poskytnou pohodlné a bezpečné ubytování. Naleznete zde od každé ubytovací kategorie, včetně luxusních resortů, hostelu a kempů. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli z nabízených možností, budete určitě spokojeni s ubytovatelů a návštěvou krásného města Houay Xai.


Letenka Laos Houay Xai


Laos Houay Xai: Cesta do srdce divočiny

Pokud toužíte po dobrodružství v divočině, neexistuje lepší místo, než je Laos Houay Xai. Nacházející se v severozápadním rohu Laosu, tento malebný městečko je bránou do neuvěřitelně krásných oblastí a můžete zde začít svou dobrodružnou cestu do více odlehlých oblastí této úchvatné země. A nejrychlejším způsobem, jak se tam dostat, je prostřednictvím letenky.

Letiště v Houay Xai je relativně nové a má neustále se zlepšující infrastrukturu, a ačkoli se jedná o malé letiště, je ideálním výchozím bodem pro všechny, kteří chtějí prozkoumat nejkrásnější oblasti Laosu. Z letiště můžete pokračovat dál na řece Mekong, spustit se po jedné z nejnebezpečnějších řek na světě a pokochat se malebnými vesničkami a nádhernou krajinou.

Houay Xai je malé městečko, kde se lidé ještě vyznačují tradičními zvyky a životním stylem. To vytváří autentickou atmosféru, kterou v jiných částech světa již jednoduše nenajdete. Můžete se projít po starém městě a pozorovat místní tváře, zkuste místní kuchyni a pokochat se nádhernými západy slunce, které zůstanou na vašem životě navždy.

Dejte si obzvláště pozor na ty malé koutky, kde se mísí tradiční zvyky s modernitou na způsob Laosu. Mezi nimi vyniká například malé kino, kde se původním způsobem promítají filmy, a nechybí ani tradiční obchody s potravinami a řemeslnými výrobky. I ty nejpověstnější památky a místní atrakce se zde spojují se základními hodnotami.

Jednou z největších příležitostí, kterou je třeba využít, je cesta po řece Mekong. Všechny lodě vyrážejí z Havajského ostrůvku blízko letiště v Houay Xai a nabízejí možnost prozkoumat většinu severní oblasti země z této nevyzpytatelné řeky. Můžete se projet kolem válců říčních peřejí a pozorovat, jak se vykameněný terén stává zeleným a plně živým, jakmile se člověk posune blíže k vnitrozemí.

V místních vesnicích se ve většině případů jedná o skutečné "přátelské vesničky", kde místní obyvatelé obvykle s obdivem koukají na cizince a nabízejí z nich to nejlepší, co mohou poskytnout. Můžete se podívat na tradiční způsoby výroby látkových výrobků, keramiky a dalších místních řemesel, a to díky šikovným rukám a víře v tradiční hodnoty.

Takže, pokud chcete vyrazit na dobrodružnou a zároveň klidnou cestu, nenechte si ujít možnost letět do Houay Xai a prozkoumat krásy a autenticitu severního Laosu. Tato naprostá rušnost, ticho, přátelskost, kouzlo a nesmírná krása vám neuniknou a stačí mít dost odvahy své kufry zabalit a vyrazit na plavbu po řece, kterou vám země Indie nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Houay Xai


1. Jak se dostanu do Houay Xai?

Do Houay Xai se lze dostat lodí ze thajského Chiang Khongu, autobusem z Vientiane nebo Luang Prabang a letadlem z Vientiane.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Houay Xai?

Nejlepší doba k návštěvě Houay Xai je od listopadu do ledna, kdy je počasí suché a teploty jsou příjemné.

3. Co si můžu v Houay Xai prohlédnout?

V Houay Xai si můžete prohlédnout Muzeum laoské kultury, chrám Wat Chomkao Manilat či říční trh.

4. Je v Houay Xai možné najít ubytování?

Ano, v Houay Xai je možné najít řadu ubytování včetně hotelů, penzionů a hostels.

5. Jaké aktivity lze v Houay Xai provádět?

V Houay Xai lze provádět aktiviti jako horskou turistiku, říční plavby, rybaření a koupání v řece Mekong. Také zde můžete navštívit etnické vesnice a hory.

6. Jaké jídlo si v Houay Xai mohu vychutnat?

V Houay Xai je možné ochutnat různé laoské speciality, jako jsou laoské nudle, papáje som tam a laoskou rýži.

7. Je Houay Xai bezpečné místo pro návštěvu?

Houay Xai je obecně považováno za bezpečné místo pro návštěvu, ale stejně tak jako v jiných městech je nutné dodržovat základní opatření pro bezpečnost a vyhnout se riskantním situacím.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky