Objevte nejvýhodnější letenky

Malta Fort Rinella

Ubytování Malta Fort Rinella


Fort Rinella je historická pevnost na Maltě, která slouží jako muzeum a turistická atrakce. Nachází se v městské části Kalkara, nedaleko hlavního města Valletty. V roce 1878 byl Fort Rinella postaven britskými koloniálními úřady jako součást obranného systému ostrova. Fort byl prvně vybaven 100 tunovou kanónovou věží Armstronga a dalšími těžkými zbraněmi.

Dnes je Fort Rinella velmi oblíbeným místem pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout tento historický památník a naučit se více o historii Malty a britských koloniálních sil. Fort Rinella nabízí různé zážitky pro návštěvníky, včetně unikátních prohlídek a možnosti si vyzkoušet střelbu z obranných zbraní.

Fort Rinella nabízí také ubytování pro návštěvníky, kteří chtějí strávit několik dní na tomto historickém místě. Ubytování je k dispozici v tradičních maltských kamenných domech s výhledem na přístav. Tyto domy byly krásně rekonstruovány a modernizovány, aby poskytly pohodlné a stylové zázemí pro návštěvníky.

Ve Fort Rinella najdete také restauraci, která nabízí celodenní cateringové služby a která je otevřena v průběhu dne. Zde si můžete vychutnat nádherné maltské pokrmy a speciality v autentickém prostředí. V nabídce jsou čerstvé ryby, grilované maso, krevety a další delikatesy.

Pro ty, kteří se chtějí vydat do okolí Fort Rinella, je zde mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu. Oblast je obklopena krásným pobřežím a pevninskou krajinou. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Tarxienové chrámy, Maltézský akvadukt a přístav Grand Harbour.

Celkově vzato, pokud hledáte unikátní a nezapomenutelné zážitky na Maltě, Fort Rinella je zcela určitě jednou z nejlepších možností. Návštěva této historické pevnosti vám umožní nejen poznat zajímavé zákoutí maltské historie, ale také si vychutnat úžasné výhledy a nezávislé ubytování s nepřekonatelným pohodlím.


Dovolená Malta Fort Rinella


Malta je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších destinací na Středomoří. Toto malé ostrovní stát nabízí nádherné pláže, úchvatné historické památky a mnoho zajímavých aktivit, jako je potápění, plachtění nebo prohlídky ostrova. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a vzrušení, neváhejte navštívit Fort Rinella, bývalou pevnost britského impéria.

Fort Rinella se nachází v zálivu Rinella nedaleko od města Kalkara na východním pobřeží Malty. Tato historická pevnost byla postavena v roce 1878 britskými silami během jejich druhé nadvlády nad Maltou, aby chránila záliv a místní přístav před útoky nepřátel. Několik let po svém dokončení byla pevnost výrazně posílena a nyní je známá jako největší kanónová baterie na světě.

V současné době je Fort Rinella turistickou atrakcí, kde můžete vidět nejen úžasné historické artefakty, ale také nádherný výhled na okolní krajinu. Během prohlídky můžete navštívit muzeum s interaktivními výstavami, které ukazují, jak těžké bylo být vojákem v této pevnosti. V rámci muzea si také budete moci prohlédnout několik původních kanónů, které byly použity k obraně pevnosti.

Jedno z hlavních lákadel Fort Rinella jsou každoroční přehlídky, kde je prezentována autentická palebná síla kanónů a předvedeno, jak dobře byl zabezpečen tento ostrovní stát během britské nadvlády. Během této přehlídky můžete vidět, jak se kanóny nabíjejí, zatímco muži předvádějí práci s náboji, které byly použity při operacích. Nenápadný zvuk a vibrace při každém výstřelu vás dostanou do pocitu, že jste se vrátili do 19. století.

Pro milovníky historie, ale také pro příznivce vojenské techniky je Fort Rinella nezapomenutelným zážitkem. Při prohlídce si budete moci prohlédnout precizní zpracování původních nástrojů, které byly používány v pevnosti, a získat tak cenné informace o historii Malty.

Pokud plánujete dovolenou na Maltě, nenechte si ujít návštěvu Fort Rinella. Toto historické místo vás přenese do doby, kdy byla Malta součástí britského impéria a vynikala svým strategickým významem. Pevnost nabízí nejen úžasné zážitky, ale také snadno pochopitelnou lekci o stavbě a tvorbě pevnosti.

Ujistěte se, že se vybavíte foťákem nebo kamerou, abyste si mohli zachytit krásné výhledy, které vám Fort Rinella nabízí. Pokud si chcete zarezervovat vstupenky na přehlídku, doporučuje se je zakoupit předem online, ačkoli můžete si je rezervovat i na místě. Věřte nám, že strávení dne v Fort Rinella bude jedním z nejzajímavějších zážitků, jaké budete mít během své dovolené na Maltě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Fort Rinella


1. Jaké jsou otevírací hodiny Fortu Rinella?

Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na sezóně, avšak obecně se Fort Rinella otevírá každý den od 9:00 do 17:30 hodin.

2. Jak se dostanu k Fortu Rinella?

Fort Rinella se nachází v blízkosti města Kalkara na Maltě. Lze se sem dostat autobusem, autem nebo lodí.

3. Jakou je vstupné do Fortu Rinella?

Vstupné je závislé na věku návštěvníka a na tom, zda se jedná o jednotlivce nebo skupinu. Většinou se pohybuje v rozmezí 5-8 eur.

4. Jaké akce jsou v Fortu Rinella pořádány?

V Fortu Rinella jsou pořádány různé akce, jako jsou například dramatizované ukázky ostrůvkové války, výstavní kusy nebo tematické prohlídky.

5. Jaké jsou hlavní atrakce Fortu Rinella?

Hlavní atrakce Fortu Rinella zahrnují historické zbraně, které byly používány během ostřelování Valletty v roce 1884, a největší ručně nabitou dělostřeleckou zbraní na světě.

6. Je možné v Fortu Rinella stravovat?

V prostorách Fortu Rinella se nachází kavárna, kde si návštěvníci mohou odpočinout a osvěžit se.

7. Je potřeba si na návštěvu Fortu Rinella rezervovat lístky předem?

Rezervace lístků předem není nutná, avšak v době velkého zájmu o návštěvu je doporučeno využít on-line rezervaci na oficiálních webových stránkách Fortu Rinella.

8. Jak dlouho trvá prohlídka Fortu Rinella?

Prohlídka Fortu Rinella trvá obvykle asi hodinu a půl, nicméně v závislosti na zájmu návštěvníků se může prodloužit.

9. Je Fort Rinella přístupný pro zdravotně postižené návštěvníky?

Ano, Fort Rinella je plně přístupný pro zdravotně postižené návštěvníky, avšak některé prostory mohou být hůře přístupné.

10. Je možné v Fortu Rinella nakoupit suvenýry?

Ano, v Fortu Rinella se nachází obchod se suvenýry, kde si návštěvníci mohou zakoupit památeční předměty spojené s historií fortu.


Počasí Malta Fort Rinella


Na Maltě panuje středomořské klima, což znamená spoustu slunce a teplé teploty téměř po celý rok. Průměrná teplota na Maltě je přibližně 20 °C, což činí z této země lákavou turistickou destinaci. Pokud plánujete návštěvu Malta Fort Rinella, mějte na paměti, že nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen a nejméně slunečné jsou lednový a února. Nezáleží však na tom, kdy se rozhodnete navštívit Maltu, Fort Rinella nabízí průvodce celoročně, ale samozřejmě nejtěžší děla mohou v zimě být těžší a obtížnější k obsluze.

Malta Fort Rinella je jedním z nejlepších muzejních komplexů na Maltě, nabízející návštěvníkům možnost prohlédnout si impozantní obranné zdi a pozůstatky fortifikace z období britské nadvlády na Maltě. Byl postaven ve druhé polovině 19. století jako součást důležitého obranného systému, který měl chránit přístavy z útoků z moře.

Zajímavostí této atrakce je muzeum vojenského dělostřelectví, které ukrývá jedno z největších děl na světě - Armstrong 100 tonové dělo. Je to jedna z největších zbraní, která kdy byla vyrobena a dorazila na Maltu v roce 1882. Dnes můžete vidět, jak bylo dělo poháněno pomocí řetězů a kola a můžete si představit, jak těžká práce obsluhy musela být.

Muzeum nabízí také mnoho interaktivních exponátů, které vám umožní hrát si s historickými nástroji a představit si, jak bylo žít jako dělostřelec na začátku 20. století. Pokud máte rádi historii, nebo jste jenom zvědaví, Malta Fort Rinella stojí za to navstívit a celý svůj výlet můžete plánovat prozkoumávání této historické památky.

Celkově řečeno je počasí na Maltě během celého roku vhodné pro návštěvu Fortu Rinella. Jedinou výjimkou může být pouze silný vítr, který čas od času fouká, a to zejména v zimě. Ale i přesto si můžete být jisti, že všechny exponáty muzea Fort Rinella na Maltě budou v nejvyšší kvalitě a připraveny k prohlídce a studiu, ať bude počasí jakékoliv.


Letenka Malta Fort Rinella


Fort Rinella is a historic fort located in the town of Kalkara on the island of Malta. It was built by the British in the late 19th century to protect the Grand Harbour, one of the most important ports in the Mediterranean. Today, the fort is one of the most popular tourist destinations on the island, attracting visitors from all over the world who come to explore its rich history and breathtaking architecture.

One of the best ways to reach Fort Rinella is by air. Malta has a well-connected international airport which serves major airlines such as Air Malta, Ryanair, and EasyJet. You can easily book a flight to Malta from almost anywhere in Europe, including popular destinations like London, Paris, Rome, and Berlin. Once you land at the airport, you can hire a taxi or catch a bus to Kalkara, which is only a short distance away.

The fort is open to visitors seven days a week, and entry tickets are available at the main gate. There are plenty of guided tours available, which will take you through the fort's various tunnels, barracks, and gun emplacements. You will also get to see the fort's main attraction: a huge 100-ton gun which was used to defend the harbour during the First World War.

Aside from its impressive military architecture, Fort Rinella is also surrounded by beautiful scenery, including the picturesque Grand Harbour and the nearby fishing village of Vittoriosa. You can enjoy a relaxing stroll along the waterfront, or take a boat tour around the harbour to get a better view of the fort and its surroundings.

If you're planning a trip to Malta, Fort Rinella is definitely worth a visit. From its fascinating history to its stunning views, it offers something for everyone. So why not book your flight today and explore this incredible piece of Maltese history?


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky