Objevte nejvýhodnější letenky

Norsko Lysefjord

Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Lysefjord


1. Jak se dostanu do Lysefjordu?
Odpověď: Lysefjord se nachází zhruba 25 km západně od Stavangeru v Norsku. Nejlepší způsob, jak se dostat do Lysefjordu, je cestou lodí nebo trajektem z poblíž se nacházejícího města Forsand.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Lysefjordu?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Lysefjordu patří Skálafossen - největší vodopád v Lysefjordu, Preikestolen - nejvyšší útes v Lysefjordu a Kjeragbolten - velký kámen mezi skalami, který je oblíbeným místem pro fotografie.

3. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Lysefjordu?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Lysefjordu je v období od května do září, kdy jsou dny delší a teplejší. V zimě jsou v Lysefjordu mnohé turistické aktivity omezeny kvůli sněhu a ledovým podmínkám.

4. Jak dlouho trvá turistická trasa na Preikestolen?
Odpověď: Turistická trasa na Preikestolen trvá přibližně 4 hodiny, pokud jste zkušený turista. Pokud jste začátečník nebo máte nějaké zdravotní potíže, může trasa trvat déle.

5. Kde se dá zaparkovat v Preikestolenu?
Odpověď: V Preikestolenu je k dispozici několik parkovišť, kde si můžete nechat auto. Nejbližší parkoviště se nachází u turistického centra Preikestolhytta. Na parkoviště si můžete rezervovat místo předem online.

6. Lze v Lysefjordu kempovat?
Odpověď: V Lysefjordu lze kempovat pouze v určených oblastech. Pokud máte zájem kempovat, kontaktujte předem místní úřady, kde Vám poskytnou potřebné informace a poplatky za kempování.

7. Kolik stojí lodní výlet po Lysefjordu?
Odpověď: Cena lodního výletu po Lysefjordu se může lišit v závislosti na typu výletu a délce trvání. Obvykle se cena pohybuje v rozmezí 300 - 600 NOK (cca 1 370 - 2 750 Kč).

8. Co zahrnuje lodní výlet po Lysefjordu?
Odpověď: Lodní výlet po Lysefjordu obvykle zahrnuje prohlídku nejvýznamnějších turistických atrakcí v regionu, vodopády, skalní útesy a další krásné scenérie. Některé výlety v lysefjordu zahrnují i snídani nebo oběd na palubě lodi.

9. Lze v Lysefjordu plavat?
Odpověď: Plavání v Lysefjordu není doporučováno kvůli studené vodě a deštivému počasí. Pokud se rozhodnete plavat, musíte být vynikající plavec a mít na sobě odpovídající plavecké vybavení.

10. Jsou v Lysefjordu nějaké restaurace či obchody?
Odpověď: V Lysefjordu je omezený počet restaurací a obchodů. Doporučuje se, abyste si s sebou vzali dostatečnou zásobu jídla a pití, protože mnohé turistické trasy jsou vzdáleny od civilizace.


Dovolená Norsko Lysefjord


Dovolená v Norsku je nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka přírody. A jedním z nejúchvatnějších míst, která si může turista v Norsku užít, je Lysefjord.

Lysefjord je údolí v západním Norsku, které se táhne z města Forsand až k pobřeží v oblasti Ryfylke. Je to asi 40 kilometrů dlouhý fjord s krásnými skalními útesy, malými osadami a ledovcovými jezery. Je to neuvěřitelné místo, které si získalo srdce mnoha lidí z celého světa.

Jedním z nejatraktivnějších turistických aktivit v Lysefjordu je výlet na vrchol kládovce Preikestolen, který se nachází přibližně 600 metrů nad hladinou fjordu. Pro přístup na vrchol kládovce Preikestolen budete muset zdolat téměř 4km dlouhou turistickou trasu, která vás zavede přes skalní útesy, lesy a ledovcová jezera.

Turistická trasa je středně náročná a vyžaduje dobré zdraví a kondici. Nicméně, jakmile dorazíte na vrchol, budete odměněni úžasným výhledem na celý fjord pod sebou.

Další zajímavou aktivitou v Lysefjordu je plavba fjordem. Můžete si pronajmout loď a projet se celým fjordem a získat nezapomenutelný zážitek z jeho krás. Z lodi je možné pozorovat mnoho malých osad a skalních útesů až k jednomu z nejznámějších skalních útesů v Norsku, Kjerag.

Kjerag je asi 1 000 metrů vysoký skalní útes, který se těší obrovské popularitě u dobrodruhů a adrenalinových nadšenců. Odvážní turisté se spouštějí po lanových metrech do propasti pod útes a provádějí tam akrobatické kousky. Je to neuvěřitelný adrenalinový zážitek, kterým si turisté Norsko užijí.

Lysefjord je dalším odrazem krásy norské přírody a představuje jeden z nejvýznamnějších turistických hotspotů v zemi. Jestli hledáte nezapomenutelnou dovolenou, vydejte se do Norska a prozkoumejte krásu jeho přírody v Lysefjordu. Určitě nebudete litovat!


Ubytování Norsko Lysefjord


Lysefjord je jedním z nejkrásnějších fjordů v Norsku, který každoročně přiláká tisíce turistů. Nachází se v regionu Rogaland v jihozápadní části Norska a patří mezi nejvyhledávanější turistické atrakce v této oblasti. Udělali jsme si pro vás průzkum a připravili informace o nejlepších možnostech ubytování v této krásné části Norska.

Kempování

Pro ty, kteří chtějí zažít ten pravý náraz adrenalinu, je nejlepší volbou kempování. Lysefjord nabízí mnoho kempingů umístěných v krásných lokalitách, kde si můžete užít dokonalou přírodu. Některé kempy jsou na břehu fjordu, kde je možné užívat si krásné výhledy a poslouchat zvuky přírody. Kempy nabízejí různé druhy ubytování, jako jsou karavany, stany a chatky. Výhoda kempování je, že můžete navštívit různá místa v této oblasti a stát se součástí neuvěřitelné přírody Norska.

Hotelové ubytování

Pokud preferujete komfort a luxus, může být nejlepší volbou hotelové ubytování. V oblasti Lysefjordu najdete řadu hotelů, které nabízejí pohodlné a prostorné pokoje s výhledem na fjord. Některé hotely nabízejí za příplatek i wellness služby, jako jsou sauny a masáže. V místech jako jsou Oanes a Forsand najdete několik hotelů umístěných přímo na pobřeží fjordu, což vám umožní užít si úchvatné výhledy a příjemný pobyt.

Apartmány

Pokud hledáte více soukromí a nezávislosti, apartmány jsou vhodnou volbou. V Lysefjordu najdete mnoho apartmánů a chatek, které nabízejí samostatné pokoje s plně vybavenou kuchyní a obývacím prostorem pro větší pohodlí. Apartmány jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit společně více času a plánovat svůj pobyt.

Hostely

Pro cestovatele na rozpočet jsou hostely tou nejlepší možností ubytování v Lysefjordu. Tyto ubytovny nabízejí levné pokoje s možností sdílení koupelny a společného obývacího pokoje. Hostely jsou skvělou volbou pro mladé cestovatele nebo skupiny přátel, kteří hledají cenově dostupné a zábavné ubytování v této krásné části Norska.

V Lysefjordu najdete mnoho různých typů ubytování, ať už hledáte luxusní hotel nebo cestujete na rozpočet. Všechna ubytování nabízejí přístup k neuvěřitelné kráse této oblasti a nabízejí zážitky, které nikdy nezapomenete. Pokud plánujete návštěvu Lysefjordu v Norsku, ujistěte se, že si vyberete to nejlepší ubytování pro vás a svou rodinu!


Letenka Norsko Lysefjord


Letenka do Norska, konkrétně do oblasti fjordů, je tou nejlepší volbou pro všechny milovníky neuvěřitelně krásné a divoké norské přírody.

Mezi nejnavštěvovanější a nejkrásnější fjordy v Norsku patří Lysefjord s působivými útesy, vodopády a scenérií.

Letenka na toto místo by měla být dobře naplánovaná. Doporučuje se letět na letiště v Stavangeru, které je nejbližším letištěm k Lysefjordu.

Lysefjord lze navštívit v jakémkoli období roku, ale nejlepší je jarní nebo letní sezóna. V tuto dobu mohou turisté navštívit nejpopulárnější turistické atrakce, jako jsou Preikestolen (česky "Představitelův kůň") a Kjerag.

Preikestolen je obrovská skála vysoko nad Lysefjordem. Vyhlídka z Preikestolenu nabízí neuvěřitelné pohledy na fjordy a okolní horskou krajinu. Navštívíci při výstupu na Preikestolenu musí projít náročnou cestou, na které čelí strmým skalám a strmému stoupání, proto je důležité být dobře vybaven a připraven.

Další must-see atrakce na Lysefjordu je záliv Kjerag, kde se nachází nedaleká Kjeragbolten, balvan vysoko mezi dvěma útesy, který se stal symbolem norského zážitků a adrenalinových aktvit.

Cesta k této neobvyklé turistické atrakci také není snadná, ale každý turista by měl vyzkoušet tuto neopakovatelnou zkušenost.

Letenka na Norsko Lysefjord bude úžasnou příležitostí pro každého, kdo má rád divokou a krásnou přírodu a touží po dobrodružných zážitcích. Stačí si jen dobře naplánovat cestu a být dobře vybaven.


Počasí Norsko Lysefjord


Lysefjord, nejhlubší fjord jihozápadního Norska, je oblastí, kde je počasí velmi nevyzpytatelné. Výškové rozdíly a přítomnost vody přináší větší rozdíly teploty než v ostatních oblastech země. Jaké jsou tedy nejčastější povětrnostní podmínky, se kterými se turisté v této oblasti setkávají?

Lysefjord v létě

V létě bývá v oblasti Lysefjordu relativně teplé počasí. Průměrná teplota se v této době pohybuje kolem 18-20 stupňů Celsia. To znamená, že je to ideální čas pro vodní aktivity a turistiku. Zkrátka a dobře je to ten nejvhodnější čas pro výlet do této oblasti.

Lysefjord v zimě

V zimních měsících Lysefjord bývá pokryt sněhem a teploty se pohybují mezi -5 až 5 stupni Celsia. Díky tomu je oblast pro návštěvu velmi atraktivní, neboť se tu v této době můžete těšit na krásné sněžné krajiny. Pro milovníky zimních sportů je to navíc ideální destinace na pěší nebo lyžařské túry.

Lysefjord v jarních a podzimních měsících

V jarních a podzimních měsících se počasí v oblasti Lysefjordu může nevypočitatelně změnit. Během jednoho dne se mohou střídat slunce, déšť, bouře, vítr a mraky. Je tedy vhodné být na vše připraven. Není to však zcela špatný čas na návštěvu, oblast v těchto měsících nabízí svým návštěvníkům úžasné a různorodé krajiny.

Konečné srovnání

Celkově lze říci, že když plánujete návštěvu oblasti Lysefjord, měli byste se na vše připravit. Počasí se může rychle měnit a na jednom místě můžete zažít všechny možné klimatické podmínky. Všechny roční období jsou však nabízejí svůj vlastní půvab a poutavost a podle vašich preferencí si určitě dokážete vybrat tu správnou dobu na návštěvu. Navíc, i když se může počasí zdát nevyzpytatelné, jedno musíme Norům uznat: dokážou si k němu najít cestu a užít si nádherné okolí fjordu v každé situaci.


98 % spokojených zákazníků

Největší online nabídka letenek

Garance nejnižší ceny

Levné lety za skvělé ceny

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Zjistit letenky